PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Można nieco jaśniej ? Wkładam płytę ,wybieram C ,żeby tam właśnie wind się zainstalował ,ale wyskakuje mi napis ,że już mam zainstalowany jeden system operacyjny . I tu właśnie się gubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć poważny problem. W jednym momencie wszystkie 6 portów USB z niewiadomych przyczyn załapały awarię. Teraz przy każdej próbie podłączenia jakiegokolwiek urządzenia wyskakuje poniższy dymek.
Jak mogło do tego dojść? I co zrobić, by wszystko znów działało poprawnie?
Niby brak sterowników (tak informuje mnie okno Windows), ale, że tak się kolokwialnie wyrażę, z jakiej paki? Jeszcze parę minut temu wszystko było w porządku.

20100722234630

20100722235035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Trochę to dziwne,bo gdy ostatnio wyjmowałem i odkurzałem komponenty kompa odniosłem wrażenie,że GoodRAM można włożyć jak się chce. Generalnie nie planuję inwestować w swojego kompa, więc nie bawię się w kupowanie podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 23:51, Kardithron napisał:

Mam dosyć poważny problem. W jednym momencie wszystkie 6 portów USB z niewiadomych przyczyn
załapały awarię. Teraz przy każdej próbie podłączenia jakiegokolwiek urządzenia wyskakuje
poniższy dymek.
Jak mogło do tego dojść? I co zrobić, by wszystko znów działało poprawnie?
Niby brak sterowników (tak informuje mnie okno Windows), ale, że tak się kolokwialnie
wyrażę, z jakiej paki? Jeszcze parę minut temu wszystko było w porządku.


Wylacz wszystkie urzadzenia usb i zrestartuj komputer.
Po zaladowaniu sie systemu nadal masz ten komunikat przy wylaczonych wszystkich urzadzeniach usb ?
Zresetuj bios zworka cmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 00:25, Jarzy napisał:

/.../
Trochę to dziwne,bo gdy ostatnio wyjmowałem i odkurzałem komponenty kompa odniosłem wrażenie,że
GoodRAM można włożyć jak się chce. Generalnie nie planuję inwestować w swojego kompa,
więc nie bawię się w kupowanie podzespołów.


Nie mozna obracac pamieci jak sie chce.
W kazdej kosci jest wyciecie i jest tylko jedna mozliwosc instalowania kosci w slocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem, który zaczął się po wymianie procesora i płyty głównej. Otóż mój sprzęt szybko się nagrzewa, czuć specyficzny zapach, który wydziela. Jakiś czas temu (już po wymianie proca i MB) musiałem dać do naprawy gwarancyjnej grafikę, wymienić dysk twardy, a teraz zasilacz jest w naprawie i korzystam z zastępczego z serwisu. Jest to ten sam model zasilacza, który mam ja (niestety FEEL III 500 W) i jest to samo. Wczoraj, jak sprawdzałem temperaturę komputera, wynosiła ona 56 stopni Celsjusza po dłuższym czasie pracy. Przed chwilką sprawdzałem przed zaczęciem korzystania z komputera i wynosi ona 32 stopnie Celsjusza. Czy temperatura 56 stopni Celsjusza jest niepokojąca? Jak mogę chłodzić komputer? Na razie dostawiłem z tyłu wentylator, może ten prymitywny sposób zapobiegnie aż takiemu nagrzewaniu się komputera.

Mój sprzęt: (wystarczy proc, grafika i MB?)
AMD Phenom II X4 945 3,0 GHz
nVidia GeForce 9800 GT
MSI 770T-C45

I tu pytanie - zostawić badziewnego FEELa III 500 W i wymienić go na zasilacz o takiej samej mocy, byle z innej firmy? A może potrzeba więcej woltów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 09:07, Wrukos napisał:

/ciach/


Zdecydowanie wymiana zasilacza jest sprawą priorytetową. Nie potrzebujesz więcej mocy bo 500W spokojnie na Twój konfig starczy. Potrzebny Ci tylko porządny markowy zasilacz.

Co do temperatury to czym i gdzie ją mierzyłeś? Co ma 56 stopni? Procesor? Grafika? Chipset?

Wentylator rozumiem duży pokojowy :) To postaw go z przodu kompa. Z tyłu powietrze jest wydmuchiwane z komputera a zasysane z przodu, więc wentylator z tyły wpycha ciepłe powietrze z powrotem do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2010 o 09:20, Phobos_s napisał:

Zdecydowanie wymiana zasilacza jest sprawą priorytetową. Nie potrzebujesz więcej mocy
bo 500W spokojnie na Twój konfig starczy. Potrzebny Ci tylko porządny markowy zasilacz.

500 W trzeba, czy można mniej? Jaką markę i zasilacz byś mi polecił? Co ważne - żeby nie był zbyt drogi, w granicach 150 zł, bo ostatnio naprawdę dużo pieniędzy wydałem na komputer, i więcej raczej nie mogę :)

Dnia 23.07.2010 o 09:20, Phobos_s napisał:

Co do temperatury to czym i gdzie ją mierzyłeś? Co ma 56 stopni? Procesor? Grafika? Chipset?

Everestem. Podałem jedyną temperaturę tam podaną, tj. WDC WD5000AAKS-00UU3A0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 09:36, Wrukos napisał:

500 W trzeba, czy można mniej? Jaką markę i zasilacz byś mi polecił? Co ważne - żeby
nie był zbyt drogi, w granicach 150 zł, bo ostatnio naprawdę dużo pieniędzy wydałem na
komputer, i więcej raczej nie mogę :)


Może być troszkę słabszy ale mniej niż 450W to bym nie polecał.
150zł to trochę mało na porządny zasilacz, ale może coś takiego:
http://www.agito.pl/zasilacze/cooler-master-extreme-power-460w.0.330808.html

Dnia 23.07.2010 o 09:36, Wrukos napisał:

Everestem. Podałem jedyną temperaturę tam podaną, tj. WDC WD5000AAKS-00UU3A0


To jest dysk twardy. 56 stopni to sporo.
Zmierz temperatury HWMonitorem:
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Zrób screena i wrzuć na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 500W też możesz spokojnie brać. Atutem większej mocy jest łatwiejsza modernizacja komputera w przyszłości. Oczywiście nic za darmo. Bardzo dobrym zasilaczem jest OCZ. Taki jak ja mam. Oczywiście ten zasilacz to wydatek z rzędu 220 zł. Jednak warto bo np. za rok czy tam dwa na pewno będziesz wymieniał jakiś podzespół a w tedy może się okazać, że mocy zabraknie...

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10362

A i jeszcze jedno. Problem z grzaniem się komputera może leżeć w mało przewiewnej obudowie. Powiedz ile masz miejsc na wentylatory i ile masz obecnie ich zamontowanych? Jak masz wolne miejsca to kupuj szybko wentylatory. Nadmierne stopnie szybko spadną. Oczywiście aby kupić wentylator musisz wiedzieć jaką średnicę wentylatorów twoja buda obsługuje. Aby się tego dowiedzieć zmierz przekątną wentylatora. Trochę przesadziłem ze słowem "wentylator" ale myślę, że zrozumiesz o co mi chodziło... : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To dziwne,bo wszystkie moje kości RAM''u mają po obu stronach wycięcia. Wez pod uwagę, że mam starszy typ płyty głónej, w której nie ma nawet PCIe :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:09, Czarek188 napisał:

Aby się tego dowiedzieć zmierz przekątną wentylatora.

nie przekątną a bok ;)
Sam mam malutką budę, do tego jeden wentyl 80mm, zasilacz 450W Chiefteca i jakoś żyje, mimo OC proca i stockowego chłodzenia. Chociaż jakbym miał teraz kupować zasilacz, to zdecydowanie ten co podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:16, Jarzy napisał:

/.../
To dziwne,bo wszystkie moje kości RAM''u mają po obu stronach wycięcia. Wez pod uwagę,
że mam starszy typ płyty głónej, w której nie ma nawet PCIe :>


Masz pamieci ddr 1 ?
One tez maja wyciecie przy pinach.
To zabezpieczenie przed przypadkowym blednym zamontowaniem pamieci do slotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:49, Wrukos napisał:

A czy mógłbyś znaleźć coś w miarę dobrego, taniego, oraz dostępnego tutaj: http://www.tryton.com.pl/index.php
?
To sklep, w którym mam zakupiony komputer, jeśli kupię gdzie indziej, zapłacę za montaż.
Wielkie G tutaj mają, ale może..



Jedyny miej więcej w cenie którą podałeś to byłby ten:
http://www.tryton.com.pl/cennik_towar.php?idtow=25013

A ile byś musiał zapłacić za montaż? Bo może by się to opłacało mimo wszystko.
Zobacz jaka jest różnica w cenie przy tym zasilaczu (wg mnie najsensowniejszym dla Ciebie)
http://www.tryton.com.pl/cennik_towar.php?idtow=17368
http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthxstream-500w.0.344704.html

Swoją drogą montaż zasilacza jest banalnie prosty więc mógłbyś zrobić to sam, chyba, że masz plomby na kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 02:18, Misquamaqus napisał:

Wylacz wszystkie urzadzenia usb i zrestartuj komputer.
Po zaladowaniu sie systemu nadal masz ten komunikat przy wylaczonych wszystkich urzadzeniach
usb ?

Wyłączyłem wszystkie kontrolery magistrali szeregowej. Zrestartowałem komputer. Przy podłączeniu pendrive''a nie wyświetla się nic, nie odtwarza się też żaden sygnał dźwiękowy. Sprzęt jest po prostu niewidoczny.
Co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2010 o 10:58, Phobos_s napisał:

Swoją drogą montaż zasilacza jest banalnie prosty więc mógłbyś zrobić to sam, chyba,
że masz plomby na kompie.

No właśnie - plomby są. Napiszę maila do sklepu, ale chyba to 50 zł jest. No i jeszcze przesyłka. To rozsądniej byłoby już brać u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 12:51, Kardithron napisał:

Mógłbyś tę myśl rozwinąć? Nie mam pojęcia co i jak.


Na płycie głównej powinieneś mieć zworkę ''cmos reset'' lub coś podobnego. Sprawdź w instrukcji płyty.
Załóż tam zworkę i poczekaj kilka chwil.
Jeśli nie masz takiej zworki możesz też wyjąć baterię z płyty głównej. Po 5 minutach wsadź z powrotem.
Bios będzie wtedy zresetowany do domyślnych ustawień.

@Wrukos
Jeśli masz plomby i jeszcze gwarancję to będziesz musiał do nich zanieść. W takim wypadku to kwestia tylko kasy. Możesz wziąć tego Chiefteca jeśli nie masz zbytnio kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się