PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mialem podobny problem. Kupilem dysk 200 GB, komputer widzial go jako 133 GB. Jedna rzecz: nie boj sie tego, ze po jakims sformatowaniu np. zostanie Ci tylko tylko 133 GB. Twoj dysk ma 200 GB i koniec, zawsze bedzie mozliwosc odzyskania brakujacego miejsca.
Korespondowalem w tej sprawie z firma SeaGate, od ktorej kupilem dysk.
Disclaimer: nie mam pojecia, jak to sie robi na Win2k. W kazdym razie BIOS tez nie kazdy chyba bedzie pasowal.
Okazuje sie ze: obsluga duzych dyskow zostala dodana w SP 1 do Windowsow XP. Ale... nie jest wlaczona automatycznie. Trzeba dodac do rejestru w miejscu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
komorke EnableBigLba o typie REG_DWORD i ustawic jej wartosc na 1. Dopiero teraz komputer zobaczy twardy dysk.
To jest sposob, ktorego uzylem sam 2 razy i wiem NA PEWNO, ze dziala. Czyli: Instalujemy XP na malym, starym dysku systemowym nie przejmujac sie, ze drugi dysk jest widziany jako 133 (albo 137) GB, potem robimy ten przekret z rejestrem i dziala.

Jesli zainstalujemy WIN XP z streamlined SP 2, problemu nie ma wcale i dziala wszystko od razu.

I teraz uwaga, uwaga. INSTALATOR windowsow XP potrafi zabic tablice partycji na duzym dysku juz tylko przez to, ze stara sie ten dysk wykryc. Tak sie dzieje, jesli plyta nie ma streamline''owanego SP 2. Dopiero wtedy jest bezpiecznie. (Tzn. utrata tablicy partycji nie powoduje utraty danych, bo mozna je latwo odzyskac, ale zawsze to uciazliwosc i nerwy.)

Na ten temat znalazlem tez strone Microsoftu: http://support.microsoft.com/?kbid=303013 ale sam nie wiem, czy nie stoi ona w sprzecznosci z moimi doswiadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:55, mikim napisał:

Wcześniej pisałem, że chce zmienić mojego Durona w Athlona XP. Czy wtedy zmieni się taktowanie
procesora?


Athlon jest duzo wydajniejszy niż Duron wiec napewno odczujesz zmiane na lepsze ^^ a taktowanie tez sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:59, mikim napisał:

Na jakie może się około zmienić z Durona 1Ghz?


powiedzmy ze kupisz Athlona XP 2000+ to bedziesz mnozył 12,5
czyli jak ustawiasz 145x12,5 to ci wyjdzie na oko 1820Hz czyli Athlon XP 2200+ ;]

niestety nie pamietam jakie ma taktowanie Duron 1GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:09, mikim napisał:

Duron 1Ghz ma częstotliwość taktowania 1Ghz ;). A moja płyty ma max FSB 130 Mhz. Z takich informacji
można przypuścić?


Że chyba musisz zmienic płyte bo w wiekszosci płyt nowszych na socket A to 130MHz jes domyslnym ustawieniem i Athlon XP moze chodzic niezbyt wydajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:09, mikim napisał:

Duron 1Ghz ma częstotliwość taktowania 1Ghz ;). A moja płyty ma max FSB 130 Mhz. Z takich informacji
można przypuścić?

Moja płyta wg specyfikacji też ma FSB 100/133 MHz, ale nie oznacza to, że jest to maksimum. Najwyższe stabilne ustawienie taktowania magistrali to u mnie 150 MHz (mam Athlona 1 GHz, który jest wtedy o ok. 12% szybszy). W niektórych Duronach daje się odblokować cache L2, ale nie zawsze - w końcu robiono je z niepełnowartościowych Athlonów (i przycinano L2 z 256 do 64 KB). Dobrze kręcą się Durony na rdzeniu Applebred - podniesienie FSB do 166 MHz nie jest niczym niezwykłym (ponad 20% przyrost taktowania). Zresztą były kiedyś artykuły, w których opisywano jak przerobić Durona 1400 w 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to może być za problem że moja stacja dysków nie chce odczytywać wogóle żadnej gry ani filmu ( przy grach wyskakuje komunikat ze nie ma instalatora lub cos takiego). O dziwo program antywirusowy od windowsa wszedł mi bez problemu . Jeszcze to jest dziwne że zainstalowane gry ktorę miałem przed tą awarią działy mi dobrze i odczytywał zawartosć danej gry . Czy ktoś miał kiedys coś podobnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 19:34, Ryan Kam napisał:

Co to może być za problem że moja stacja dysków nie chce odczytywać wogóle żadnej gry ani filmu

//CIACH
Wybacz ale nie za bardzo rozumiem Twój problem. Wywnioskowałem tylko że CD-ROM miał awarię, ale nic więcej. Postaraj się dokładniej opisać problem. Co to była za awaria. Czy nie widzi ci tylko płyt wypalanych czy może także tłoczone. Może wystarczy tylko przeczyścić laser ale nie napiszę nic więcej nie wiedząc co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:54, Elwro napisał:

> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=4201
Kilka postow wyzej dalem odpowiedz na Twoj post, ale zapomnialem kliknac odpowiednie okienko,
wiec teraz to robie, zeby Ci sie wyswietlil odpowiedni "dymek".


Dzięki wielkie. Napisałeś jak wygląda problem dla WinXP (mnie co prawda nie interesuje WinXP ale W2k) ale dzięki Tobie znalazłem identyczne rozwiązanie dla systemu Windows 2000 ( http://support.microsoft.com/kb/305098/pl).
Mam nadzieję, że rozwiąże problem (jak sprawdzę to napiszę czy pomogło).
Dzięki raz jezcze i pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam WILEKI problem i oczekuje na szybka odp, mam dodatkowo 2 laptopy w domu i mam taki problem, niektore filmy mi odtwarza, a w niektorych jest zielony albo czarny obraz! probowalem all playerem, best playerem, vplayerm i sub-editem wszedzie tak samo, mam pytanie jakie kodeki i skad je wziasc zaintsalowac zeby wszystko dzialalo ok! Prosze o szybko odp bo musze ten problem dzisiaj rozwiazac z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 21:55, SD4HJ napisał:

witam, mam WILEKI problem i oczekuje na szybka odp, mam dodatkowo 2 laptopy w domu i mam taki

//CIACH
Miałem podobnie (tyle że ja u siebie miałem to głównie dla plików WMV) i u mnie pomogła zmiana zmiana ColourSpace w opcjach kodeka (xvid, divx itp). Musisz pokombinować z tymi ustawieniami.
Do tych opcji wchodzisz poprzez: odpalasz film np. poprzez standartowy media player (start/usurchom i wpisujesz mplayer2). Następnie odpalasz film, potem Plik/Właściwości, zakładka Zaawansowane i tam szukasz kodeka Video w którym zmieniasz tą opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 21:55, SD4HJ napisał:

witam, mam WILEKI problem i oczekuje na szybka odp, mam dodatkowo 2 laptopy w domu i mam taki
problem, niektore filmy mi odtwarza, a w niektorych jest zielony albo czarny obraz! probowalem
all playerem, best playerem, vplayerm i sub-editem wszedzie tak samo, mam pytanie jakie kodeki
i skad je wziasc zaintsalowac zeby wszystko dzialalo ok! Prosze o szybko odp bo musze ten problem
dzisiaj rozwiazac z gory dzieki!


Instalujesz K-Lite Codec Pack (ew Nimo Codec Pack lub XP Codec Pack),ten pierwszy sam znajduje i naprawia uszkodzone, instaluje wszystkie potrzebne kodeki:) do tego odtwarzacz Cinema Player (dobry bo polski i latwy w obsludze) cala reszte przed instalacja wywalasz! ! ! ! ! ! ! KONIECZNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 21:40, danielbela napisał:

> Co to może być za problem że moja stacja dysków nie chce odczytywać wogóle żadnej gry
ani filmu
//CIACH
Wybacz ale nie za bardzo rozumiem Twój problem. Wywnioskowałem tylko że CD-ROM miał awarię,
ale nic więcej. Postaraj się dokładniej opisać problem. Co to była za awaria. Czy nie widzi
ci tylko płyt wypalanych czy może także tłoczone. Może wystarczy tylko przeczyścić laser ale
nie napiszę nic więcej nie wiedząc co sie dzieje.


Dobra było to tak chciałem zainstalować Sperhead (dodatek do MoH AA . MoH AA miałem już zainstalowane ) na komputerze ( instalowałem ja kilka razy już i to bez problemu ). Podczas instalacjii pospieszyłem się i właczyłem neta i wtedy wyskoczyło mi ze w instalacji jest katastrofany błąd koniec. I od tej pory mója stacja dysków nie chciała wgrywać żadnej gry. Te które miałem zainstalowane na komputerze ,przed awarią, działały mi bez problemu i stacja DVD Rom czytała zawartosć płyt . Dziwne ale wgrał mi sie antywirus od windowsa i nie było problemu . Miałem ostatnio jakiegoś wirusa Java coś tam i ten blokował mi wejście na internet . Ten wirus moze mieć coś z tym wspóolnego ???? Chyba jasno się teraz wyraziłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie za bardzo wiadomo w czym problem. Czy możesz oglądać zawartość wszystkich posiadanych płyt CD/DVD, czy tylko niektórych? Nie jest ważne czy działają już zainstalowane gry, lecz sam fakt odczytywania płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się