PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

nv4_disp.dll <-- majac ten blad to narazie wlacze sobie np civilizatio IV aby ostro męczył grafike itp sprzęt i zobaczymy - niech chodzi w tle jakis czas bo musze i tak wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 19:59, DJ Danielus napisał:

Ale jeżeli jest to błąd sterów to nic Ci to nie da, chyba, że chcesz zobaczyć, czy błąd występuje
w grach.


no od 2 h gra byla wlaczona i zero błedu ..

wczesniej to się zdarzyło przy ogladaniu filmiku na stronie i pozniej przy rozpakowywaniu dema Airborne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o i dziwne znów przy rozpakowaniu dema i przy samym początku jeszcze przed pojawieniem sie instalatora dema Airborne - znów boom i reset :D .. dziwne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Panelu Zdarzeń takie dziwne teksty znalazłem -- >

1 ) Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( IviRegMgr ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: Service started.


2 ) Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 317 ) w źródle ( WMServer ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: C:\Documents and Settings\Azazell\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows Media\10.0\WMSDKNSD.XML; Nieprawidłowa wartość na najwyższym poziomie dokumentu.
; 12; 3; ]>; C:\Documents and Settings\Azazell\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows Media\10.0\WMSDKNSD.XML.(2007.08.23 16.43.31).

dziwne ja nic windows media nie robiłem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki odinstalowalem i zaintalowalem 93.71 i nic :( to samo przy rozpakowaniu Airborne.. olałbym tą grę ale także zawiesiło sie przy uruchomieniu filmiku nowego gry Spore

dziwne spisałem co pisało w niebieskim oknie .

----------------
STOP: C000021a
blad krytyczny systemu

proces systemowy windows subsystem skonczyl sie niepowodzeniem 0x000000005 (0x7C9106c3 0x0111da18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem, otoz nie swieca mi sie diody od dysku i power.
zobaczylem ze mam odlaczone kabelki jednak nie wiem jak je podlaczyc aby spowrotem dzialalo.

kabelki sa tak opisane

Power SW
Reset SW
HDD Led
Power Led

zalaczam obrazek z mojej plyty gdzie to sie podlacza

20070823214831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odwroc podpiecie kabelkow - kabelki maja mase i kolorek z pradem (jak mniemam) skoro nie swieci sie w konfiguracji 1 to zrob konfiguracje 2 :P i tak do skutku :P na szczesie sa tylko 2 mozliwe kombinacje wiec szybko dojdziesz w jaki sposob kabelki powinny byc poprawnie podlaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem, co jest grane...
Wydaje mi się, że to błąd Windowsa. Spróbuj zrobić nakładkę systemu - może pomoże. W najgorszym wypadku zgraj najważniejsze pliki na DVD i sformatuj dysk C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mam lola ... Wymieniłem dzisiaj sobie procesor na AMD Athlon 64 4200+ X2. I co? Patrzę a tutaj temperatura procesora dochodzi nawet do 86 stopni celsjusza ... Jak myślicie co jest tego przyczyną? Wadliwy czujnik temperatury, czy złe nałożenie pasty termoprzewodzącej? Należy zaznaczyć, że nawet przy tej największej temperaturze, komputer się nie wyłącza samoczynnie tylko pracuje nadal bardzo dobrze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:48, sferis napisał:

Ale mam lola ... Wymieniłem dzisiaj sobie procesor na AMD Athlon 64 4200+ X2. I co? Patrzę
a tutaj temperatura procesora dochodzi nawet do 86 stopni celsjusza ... Jak myślicie co jest
tego przyczyną? Wadliwy czujnik temperatury, czy złe nałożenie pasty termoprzewodzącej? Należy
zaznaczyć, że nawet przy tej największej temperaturze, komputer się nie wyłącza samoczynnie
tylko pracuje nadal bardzo dobrze ....


Zobacz tym programikiem jaka jest temp http://www.thecoolest.zerobrains.com/CoreTemp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musi być coś nie tak z czujnikiem temperatury płyty albo z prockiem. Możliwe, że źle jest założony cooler na procka i dlatego tak grzeje. Miałem X2 4200+ i na boxowym miałem ok. 40*C a na Scythe Ninja ok. 24-27*C. Sam więc widzisz, że coś za bardzo nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:56, blacklio2 napisał:

Zobacz tym programikiem jaka jest temp http://www.thecoolest.zerobrains.com/CoreTemp/


Taka sama. Przy 100% użycia procka dochodzi do 86 stopni. Przy 10% użycia procka jest 60 stopni. Testowałem EVEREST, CoreTemp oraz w BIOSie sprawdzałem. Wszędzie temperatura podobna ;/ Ale najbardziej mnie to zastanawia, że komp się sam nie wyłącza i nie czuć nawet spalenizny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:50, DJ Danielus napisał:

Niektóre procesory lubią temp. A w jakiej pracował poprzednik?
W najgorszym wypadku chłodzenie jest mało wydajne.


Chłodzenie jest bardzo wydajne. Moi kumple mają identyczny procesor i to samo chłodzenie i mają góra 50 stopni .... Poprzednik pracował też gdzieś tak 50 stopni. Procki AMD nie grzeją się mocno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:58, mrosi napisał:

/.../

Musi być coś nie tak z czujnikiem temperatury płyty albo z prockiem. Możliwe, że źle jest założony
cooler na procka i dlatego tak grzeje. Miałem X2 4200+ i na boxowym miałem ok. 40*C a na Scythe
Ninja ok. 24-27*C. Sam więc widzisz, że coś za bardzo nie tak.


A ja też nie mam boxowego tylko o wiele lepszego ArcticCoolera. Więc chyba pozostają dwie opcje: źle nałozona pasta termoprzewodząca, która zamiast przewodzić, zatrzymuje ciepło (być może za dużo jej napchałem, ale starałem się mało). Druga opcja to zepsuty czujnik ;/ Tylko, mam pytanie. Gdzie czujnik procesora jest umieszczony? W procesorze czy na płycie głównej? Bo ktoś mi mówił, że na płycie głównej, a ta dobrze wskazywała temperaturę na poprzednim procku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się