PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 21:08, Virus 500 napisał:

No dobra , to jakie wartości powinny być by było dobrze i co to jest 01 Raw Read Error Rate
?? Co to pokazuje ?


Wartości powinny być najlepiej zerowe, są to błędy odczytu mogą być spowodowane od wadliwej taśmy po sypiący się dysk ( ale raczej to pierwsze, bo w przypadku awarii dysku pojawiłyby się błędy w innych atrybutach )
Zobacz czy te wartości wzrastają, może wcześniej były jakiś roblemy z dyskiem a teraz jest wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:18, Virus 500 napisał:

Taśmy nie mam , mam dysk SATA II mam kabelki


O to mi właśnie chodziło, obojętnie czy to ATA czy SATA wiadomo że chodzi o kabel magistrali danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:44, Virus 500 napisał:

Czyli to wina kabelka łączącego dysk z płytą główną ?


Nie wykluczam, ale najpierw sprawdź te wartości jak będą stabilne to martw się czym innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dziwne zachowanie wiatraczka od procka ..

Miałem zdjętą obudowę i włączyłem kompa ... patrze na procku wiatraczek w ogóle się nie kręci !!! w ogóle !! dopiero zaczął się kręcić już przy uruchomionym systemie XP ..

wcześniej to on się zawsze włączał (chociaż nie wiem czy zawsze) ..
Mam Athlon 64 3000 .. i co to może być ??

Aha po uruchomieniu XP szybko wlazłem do everesta by zobaczyć ilość stopni - było 23 Stopnie Procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z kompem . Kupiłem niedawno Nową płytę główną procesor i kartę graficzną . Ze starego kompa zostawiłem dysk.Gdy już wszystko zrobiliśmy komp nie czytał mi windowsa z dysku ( mam oryginalny windows!). Wujek wziął kompa do tarnowa i zrobił mi go tam . Po tygodniu miałem ukochanego kompa ale...

Gdy go uruchomiłem nie czytał dysku. Reset. Komp wykrył dysk ale po 15 minutach pokazał mi się niebieski ekran z długim tekstem o tym że komp musi by zresetowany aby zapobiec uszkodzeniu sprzętu . Na końcu pisało : Trwa zrzucanie fizycznej pamięci i się zresecił . Wymieniałem już pamięc RAM (bo mam kilka kompów to wziąłem z kompa taty) . Aha i zdysku twardego czasami taki dziwny odgłos słychac a po nim się komp reseci . Prosze HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to normalny objaw pracy wiatraczka, ponieważ znajdujący sie czujnik temperatury włacza wiatraczek po przekroczeniu odpowiednio wysokiej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie płyty głównej wiadomo trzeba postawić od nowa system. Jaki dokładnie to dysk, spróbuj podmienić na inną taśmę magistrali danych może pomoże. Jeśli możesz zrobić zapodaj SMART dysku, zrobisz go Everestem (Magazyn --->SMART)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz Windows XP w wersji OEM, to po wymianie płyty głównej nie będzie działać. Co masz na myśli pisząc o tym, że nie widać dysku? BIOS go nie wykrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 08:05, Ancient Lord napisał:

Mam poważny problem z kompem . Kupiłem niedawno Nową płytę główną procesor i kartę graficzną
. Ze starego kompa zostawiłem dysk.Gdy już wszystko zrobiliśmy komp nie czytał mi windowsa
z dysku ( mam oryginalny windows!). Wujek wziął kompa do tarnowa i zrobił mi go tam . Po tygodniu
miałem ukochanego kompa ale...

Gdy go uruchomiłem nie czytał dysku. Reset. Komp wykrył dysk ale po 15 minutach pokazał mi
się niebieski ekran z długim tekstem o tym że komp musi by zresetowany aby zapobiec uszkodzeniu
sprzętu . Na końcu pisało : Trwa zrzucanie fizycznej pamięci i się zresecił . Wymieniałem już
pamięc RAM (bo mam kilka kompów to wziąłem z kompa taty) . Aha i zdysku twardego czasami taki
dziwny odgłos słychac a po nim się komp reseci . Prosze HELP


sprawdź zasilacz to wygląda jakby zasilacz nie wyrabiał i dysk sie wyłączał, spróbowac możesz podpiąć inna zasilkę taką sama lub mocniejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do zwiazku windowsa z płytą główną to dotyczy to wszystkich wersji, tyle że oem nie da się potem zainstalować (a ściślej aktywować) na innej płycie głównej (bo to właśnie do niej się przywiązuje windows).
ps aktywacja jest możliwa, tyle że trzeba wybrać wariant telefoniczny i wkręcać że owszem, wymienialiśmy różne rzeczy (procesor, kartę graficzną, sieciową ram) ale płyta główna jest ta sama. Jak się uda to dostaniemy nowy kod rejestracyjny, który przywiąże się do nowej płyty głównej (przy wersji retail można zmieniać płytę 9 razy o ile dobrze pamiętam, bez takiego kombinowania (reinstall jak najbardziej konieczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna potencjalna przyczyna problemów, a mianowicie plik hal.dll. występuje on w instalce w kilkunastu wersjach, a instaluję się tylko tą która najlepiej do konfiguracji sprzętowej pasuje (być może akurat ta co ty masz nie współpracuje z nowym kontrolerem dysków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 10:27, blacklio2 napisał:

Po wymianie płyty głównej wiadomo trzeba postawić od nowa system.

Nie zawsze. Mi się udało tego problemu uniknąć - usunąłem wszystkie pozostałości po starej płycie głównej, po czym wsadziłem nową. I działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:22, ziptofaf napisał:

> Po wymianie płyty głównej wiadomo trzeba postawić od nowa system.
Nie zawsze. Mi się udało tego problemu uniknąć - usunąłem wszystkie pozostałości po starej
płycie głównej, po czym wsadziłem nową. I działa.


Ale syf jakiś po tamtej został, mimo że usunąłeś stery i etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:28, blacklio2 napisał:

Ale syf jakiś po tamtej został, mimo że usunąłeś stery i etc

Komp mi działa stabilnie ponad pół roku, więc chyba syfu żadnego nie ma. A nawet jeżeli, to co najwyżej coś niewpływającego na system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się