PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie wiem, być może, choć zmieniłem wręcz perfekcyjnie. :( Jak zmienić to to o czym mówisz?

DJ Danielus - no obawiam się, że jak sobie z tym nie poradzę, to będę musiał iść do komputerowego. Choć chciałbym tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 09:55, sparr0w napisał:

o co chodzi w tym temacie ?? :D

Jeśli ktoś ma problem z jakimś osprzętem czy programem w kompie, tu może zasięgnąć rady innych. W ogóle, kto ma jakiś problem z kompem, może o tym mówić tu, i prosić o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 15:01, Union Pacific napisał:

Nie wiem, być może, choć zmieniłem wręcz perfekcyjnie. :( Jak zmienić to to o czym mówisz?

Zdetaktować = zmniejszyć ilość MHZ''ów (w tym przypadku poniżej standardowego poziomu) np. przez AtiTool, Riva Tuner itp.

Dnia 04.10.2007 o 15:01, Union Pacific napisał:

DJ Danielus - no obawiam się, że jak sobie z tym nie poradzę, to będę musiał iść do
komputerowego. Choć chciałbym tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 15:37, Union Pacific napisał:

I jak je pozmieniać by było dobrze? Ten dolny w lewo czy w prawo? A górny jak? Bo nie chcę,
by szlag trafiło do końca ten PC-et. Jak jest dobrze je ustawiać?

Zmniejsz odrobinę standardowe ustawienia (oba w lewo). Jeżeli nie pomoże, to tylko serwis coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 08:09, ziptofaf napisał:

> Wydaje mi sie ze jakby ją uszkodził faktycznie mechanicznie to by długo nie popracowała:)
Więc
> może to nie to a może sie nie znam
Niezupełnie. Mógł np. uszkodzić jedną jednostkę pixel shader. Wtedy karta by działała, ale
wyświetlała artefakty w grach 3D.


A system nie wyswietlal by błedow czy nieobsklugiwanych formatow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem. Otóż niedawno kupiłem sobie pamięci kingstone''a które powinny być taktowane 1066, ale po sprawdzeniu w biosie wyświetla mi się, że są to 800setki. Wyczytałem, że żeby pamięci pracowały w trybie 1066 to trzeba im podnieść napięcie do 2.8v, ale jak to robie to komputer mi się zawiesza... dlaczego ? Co robię źle ? W czym jest problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 16:36, Ponury Żniwiarz napisał:

A system nie wyswietlal by błedow czy nieobsklugiwanych formatow??

Nie - system nie potrafi określić, czy masz walniętą płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 16:39, Galileo napisał:

Witam, mam następujący problem. Otóż niedawno kupiłem sobie pamięci kingstone''a które powinny
być taktowane 1066, ale po sprawdzeniu w biosie wyświetla mi się, że są to 800setki. Wyczytałem,
że żeby pamięci pracowały w trybie 1066 to trzeba im podnieść napięcie do 2.8v, ale jak to
robie to komputer mi się zawiesza... dlaczego ? Co robię źle ? W czym jest problem ?

2,8V?????? O żesz? To w ogóle da się tyle ustawić? Takie wartości osiągniesz tylko na najlepszych jakościowo płytach głównych (np. Blitz Formula za 900 zł). Zwykłe nie wyrabiają tak psychicznych wartości.
PS Te 1066 to one osiągają tylko, gdy podkręcasz procesor (i to znacząco) np. E4300 (1,8 GHz) do 3,6 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory my mistake, chodziło o 2.2V, ale mimo wszystko się wieszają. Ja mam Asusa P5K, próbuje podkręcić napięcie, żeby pamięci pracowały z prędkością 1066 i zwis. To co ? Rozumiem, że 1066 to chwyt marketingowy, a naprawde to działają w trybie 800 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 16:48, Galileo napisał:

Sory my mistake, chodziło o 2.2V, ale mimo wszystko się wieszają. Ja mam Asusa P5K, próbuje
podkręcić napięcie, żeby pamięci pracowały z prędkością 1066 i zwis. To co ? Rozumiem, że 1066
to chwyt marketingowy, a naprawde to działają w trybie 800 ?

Tak - ja np. mam OCZ 800MHz CL4, które spokojnie docierają do 1100 przy CL5, ale to tylko przy znacznym podkręcaniu. Standardowo chodzą na 800.
PS 2,2V to mimo wszystko sporo - 0,4 powyżej standardowego. Zwisy przy takich wartościach są dość popularne. Spróbuj to zrobić na 2,1V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich
Mam taki problem,przy otwieraniu profili osób na fotce pojawia mi się taki komunikat:

Nie można wyświetlić strony XML
Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów XSL. Popraw błąd, a następnie kliknij przycisk Odśwież lub spróbuj ponownie później, i nie wiem o co w tym chodzi?? Prosze o pomoc

Jacek;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2007 o 17:28, jacek9911 napisał:

Witam Wszystkich
Mam taki problem,przy otwieraniu profili osób na fotce pojawia mi się taki komunikat:

Nie można wyświetlić strony XML
Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów XSL. Popraw błąd, a następnie kliknij
przycisk Odśwież lub spróbuj ponownie później, i nie wiem o co w tym chodzi?? Prosze o pomoc


Jacek;]

Może dasz jakąś fotkę problemu, bo tak bez widzenia go to trochę ciężko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka przeglądarka? bo np ie dłuuuuugo xml-a w pełni nie obsługiwał (w sumie nie jestem pewien czy ie7 obsługuje, chociaż np łaskawie dodano przezroczystość w gif-ach więc może i tu się poprawili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przetaktowałem proca (Intel core2quad) z 266 na 333 (oczywiście x9) i taktowanie pamięci doszło do 1000MHz i nie ma zwiech. Ale to i tak mniej niż 1066, które osiągnął bym przy 355, niestety przy takim ustawieniu komp już się nie podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się