PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 14:17, rafekx 12 napisał:

sry. zły obrazek wstawiłęm a nie moge obrazka edytować:(


Masz na 99% uszkodzone pliki na plycie.
Mialem takie cos z star wars jedi academy.
Na poczatku wszystko smigalo jak nalezy a po jakims czasie musialem zrobic format calego hdd (wirus) i jak by nie bylo musialem zrobic instalke gier w tym wlasnie star warsa.
No i kupa....blad CRC.
Plyta poszla do chasioka chociarz cudowalem na wszystkie znane mnie i moich kolegow sposoby :(:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 14:55, Paladynka napisał:

Czy próbowałeś przetestować wczytywanie gry na innym komputerze lub innym napędzie?


Nie,ale spróbuje, choć przekopiowanie plików na dysk i z tamtąd instalowanie pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 14:58, rafekx 12 napisał:

> Czy próbowałeś przetestować wczytywanie gry na innym komputerze lub innym napędzie?

>

Nie,ale spróbuje, choć przekopiowanie plików na dysk i z tamtąd instalowanie pomogło...


Spróbuj. Jak się nie wgra to wina płytki. Jak się wgra, to może być wina twojego napędu: brudny sensor, obluzowane podłączenie itp., lub problem z RAMem, który warto przetestować np. MemTestem. Oby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam :]. Czy jeśli mój AMD Sempron niby64 3000+ grzeje się do 70-71 stopni to jest źle? Tak mi pokazuje Aida32, w SpeedFanie wskaźnik "Temp3" też wskazuje ok. 70 st., ale znowu w Evereście temperatura procesora jest dwa razy mniejsza. -.- Któremu programowi mam wierzyć?
EDIT: Wskaźnik 'Procesor' w Evereście = wskaźnik 'Płyta główna' w Aidzie. Ekstra. o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wierz Everestowi ;-) Chociaż nie słuchaj mnie bo nie wiem za bardzo.Jakby ci komp doszedł do tylu stopni, juz by ci nie działał wieć chyba ever ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 20:42, ak.47 napisał:

Pytanie mam :]. Czy jeśli mój AMD Sempron niby64 3000+ grzeje siędo 70-71 stopni to jest
źle? Tak mi pokazuje Aida32, w SpeedFanie wskaźnik "Temp3" też wskazuje ok. 70 st., ale
znowu w Evereście temperatura procesora jest dwa razy mniejsza. -.- Któremu programowi
mam wierzyć?

Jedynemu wiarygodnemu, czyli dołączonemu do płyty głównej. Jest cała masa czujników temperatury, i zwyczajnie ni da się napisać programu poprawnie obsługującemu wszystkie (za szybko powstają nowe, autorzy speedfana i everesta oficjalnie przyznali że nie są w stanie nadążyć za ich producentami).
ps można też obciążyć kompa na 100%, szybko zresetować i sprawdzić orientacyjnie w biosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chciałem zrobić tak od razu, z tym programem od płyty głównej, ale oczywiście gdzieś zgubiłem płytę :/.
BTW, mam w ogóle spory problem z komputerem ostatnio, bo co jakiś czas zawiesza mi się on bez powodu. Pomyślałem, że jest to związane z przegrzewaniem się procesora albo karty graficznej. Zwiechy następują w dziwnych momentach, a to jak instaluję grę, innym razem jak nic nie robię, a jeszcze innym jak próbuję zagrać w TDU, które kiedyś chodziło bez najmniejszych kłopotów. Przy zwisie najczęściej pojawiają się takie pionowe pasy zniekształceń, szerokie na jakieś 2 cm lub (tak jak w TDU) cały obraz jest zniekształcony jak cholera :]. Co najprawdopodobniej może być przyczyną czegoś takiego?
Sprawdziłem w biosie, temperatura bez wysiłku to ok. 36 stopni. I zauwazylem, ze ''emergency temperature'' jest ustawione na 70 st. Moze gdy zwieksze do 80, to problem zwisow zniknie? Tylko nie wiem czy moj procesor to wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:36, Dekerinho6 napisał:

Mam kolejny problem ;/ czemu cały czas nie mam głosu instaluje już chyba piąty raz sterowniki
a głosu wciąz nie ma dlaczego ?

1 jesteś pewien że to właściwe sterowniki?
2 sprawdziłeś czy nie masz go czasem wyciszonego w systemowym mikserze? Windowsowi czasem zdarza się zrobić to "z automatu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:39, sig. napisał:

> Mam kolejny problem ;/ czemu cały czas nie mam głosu instaluje już chyba piąty raz
sterowniki
> a głosu wciąz nie ma dlaczego ?
1 jesteś pewien że to właściwe sterowniki?
2 sprawdziłeś czy nie masz go czasem wyciszonego w systemowym mikserze? Windowsowi czasem
zdarza się zrobić to "z automatu"

tak jestem pewien że to te sterowniki bo instalowałem je juz bardzo dużo razy w poprzednich usunięciach głosu to to jest pewne na 100%
I patrzyłem na mikser wszystko jest ok to też brałem na samym początku pod uwagę ale dalej nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:43, sig. napisał:

a sterowniki od chipsetu są? Powinny być instalowane na początku, przed całą resztą.

hmn w tej chwili nie wiem muszę sprawdzić zaraz powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 21:43, sig. napisał:

a sterowniki od chipsetu są? Powinny być instalowane na początku, przed całą resztą.

Zrobiłem wszystko po kolei i były te sterowniki a głosu dalej nie ma a jest taka mozliwość że po prostu system jest już na wyczerpaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się