PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

To ja proponuję przeczytać odpowiednią ustawę: "USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego". A dopiero potem wypisywać bzdury i wprowadzać ludzi w bład.
Art.8. pkt 3. w/w ustawy mówi jasno: "Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.".
Ewentualnie można by stosować art.8. pkt 4., ale jest nieprecyzyjny i praktycznie martwy.
Ust. 1. mówi o niezgodności towaru z umową. I to jest wszystko w temacie. To w/g poprzedniej ustawy było "14 dni na rozpatrzenie sprawy" Link do ustawy: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20021411176&type=3&name=D20021176Lj.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i patrz Młody , akurat dzisiaj zadzwonili do mojego Informatyka który wysłał kartę , że karta graficzna jest niemożliwa do naprawy i nie ma tej ZOTAC AMP! żeby mi dali nową , proponowali wymianę na innego GeForce o podobnych parametrach ... Napisałem informatykowi żeby wysłał z zapytaniem maila czy nie mogę wymienić tego na 9800 GTX+ i bym dopłacił ...
Co mam zrobić jeżeli się nie zgodzą ? Nie mam ochoty na innego GeForce z serii 9600 GT bo ten ZOTAC był najlepszy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Zgodnie z prawem - muszą wymienić ci kartę na taką samą lub na ekwiwalent o wartości, za jaką kartę kupiłeś. Czyli jeżeli kupiłeś Zotac AMP! 9600GT za 550 zł, a nie mają konkretnie tego modelu w magazynie (lub chociaż o takich samych lub wyższych zegarach), to muszą ci wymienić kartę na coś o wartości 550 zł, czyli 9800GTX+ lub HD4850 :)
A jakby nie chcieli, to zagroź sądem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:25, Crew 900 napisał:

No kartę kupiłem za 489 zł


No wiec zrob chwyt czyli powiedz im ze jesli nie maja to chesz radeona 4850 i po klopocie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:25, Crew 900 napisał:

No kartę kupiłem za 489 zł

Bierz HD4850! Muszą ci go wydać lub znaleźć skądś Zotac 9600GT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam :D Jak mam wyłączony komputer to codziennie o godzinie 12 w nocy komputer się włacza i 10 sekund pochodzi i wyłacza , myślę że to chyba coś w biosie jest ustawione . Ale nie sprawdzałem :D Więc o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
mam problem z moją kartą graficzną... od pewnego czasu wyskakuje mi informacja ze temp. karty jest za wysoka.
mam zasilacz 400W i do niedawna to starczyło i teraz mam takie pytanie czy dało by rade zamontować gdzieś w kompie 2 wiatrak?? moja karta to Radeon X1950Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:40, VanShikamaru napisał:

Witam :)
mam problem z moją kartą graficzną... od pewnego czasu wyskakuje mi informacja ze temp.
karty jest za wysoka.

Co oznacza za wysoka? Za wysoka = powyżej 100 stopni...Fakt, że Asus X1950 powinien mieć nie więcej jak 70.

Dnia 08.08.2008 o 21:40, VanShikamaru napisał:

mam zasilacz 400W i do niedawna to starczyło i teraz mam takie pytanie czy dało by rade
zamontować gdzieś w kompie 2 wiatrak?? moja karta to Radeon X1950Pro

A może podaj model obudowy...
PS A co ma zasilacz do temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem tam w komputroniku o warunkach gwarancji i reklamacji , ale nigdzie nie znalazłem notki o tym że jak sprzęt jest niemożliwy do naprawy to to się robi czy to ..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:44, Crew 900 napisał:

Poczytałem tam w komputroniku o warunkach gwarancji i reklamacji , ale nigdzie nie znalazłem
notki o tym że jak sprzęt jest niemożliwy do naprawy to to się robi czy to ..... :/

Komputronik nie musi o tym informować , ale prawa konsumenta mówią o tym dość wyraźnie :) Masz prawo do wymiany karty i tyle...
Tak samo niewiele osób wie, że ma prawo oddać kupiony sprzęt w ciągu 10 dni bez podania żadnej przyczyny (o ile jest sprawny). Dobry sposób na sprawdzenie nowej karty graficznej :)
Podobnie, kupując sprzęt komputerowy na allegro bez gwarancji, gdzie nie pisze wprost, że jest niesprawny i nie ma żadnej gwarancji, masz 10 dni gwarancji....
Jest tyle rzeczy o których konsument nie wie, a powinien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: ziptofaf juz wiesz mniejwięcej o co chodzi z Ramami jaka jest ich "historia" ;) miałem 2x1GB 667MHz Patriotów i teraz kupilem 2x1GB 800MHz OCZ oraz 2x512MB 800MHz OCZ ,wszystko p oto aby mieć szybsze ramy ,3GB w Dualu.Na starych Patriotach miałem mojego praca (C2D E4500 2,2GHz) podkręconego do 2,8GHz ,więcje się nie dało ,nawet sie nie uruchamiał windows.Wniosek był taki że wypadałoby kupić szybsze Ramy ,włożyłem więc od razu 3GB do płyty gł. (procek był nadal podkręcony na 2,8) ,włączyłem kompa ,ustawienia z Biosu zresetowały się do fabrycznych czyli 2,2GHz ,w dodatku w windzie wykryło mi jedynie 2GB pamięci ,więc zostawiłem fabryczne ustawienia cpu i zacząłem kombinowac z pamięciami.Mam 4 sloty ,2 żółte i 2 czerwone ,kolory to duale (chociaż w instrukcji pisze co innego (ze wzmianką że chipset moze sie burzyc o takie ustawienie) a konkretnie ze dual to sloty które sa obok siebie (żółty i czerwony) ale pc nie działa na takim ustawienie ,tylko kolor do koloru.Sprawdzałem jak działa dual 1GB na żółtych i czerwonych oraz 2GB w ten sam sposób.Wszystko jest stabilne i poprawne ,spróbowałem na szybszych 2GB ramu podkręcić proca ,doszedłem do 2,8GHz -tyle co na poprzednich 667MHz i równierz działo się to samo (pc nie chciał się uruchomic i resetowało ustawienia na 2,2GHz).Napięcie jakie dostarczyłem procowi to 8% (myślę że i tak dużo).Mój wniosek jest taki że wina zasilacza lub (wątpię ale może) ustawienia płyty gł. jeśli nic nie wymyślę to porzyczę od kolegi zasilacz (ma ponad 500W) i sprawdze na 2,2GHz@2,8GHz i 3GB pamięci.Jak macie jakieś pomysły to walcie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy oddawal kiedy tam karte GIGABYTE 3D1 to byly 2x6600GT na jednej karcie grafika kosztowala 1500zl wtedy, popsula sie i poszla do serwisu. Napisali ze nie maja takie karty wiec zebym sobie cos wybral i wzialem 8800GTS 640mb temuz najomemu i jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 21:50, ziptofaf napisał:

Podobnie, kupując sprzęt komputerowy na allegro bez gwarancji, gdzie nie pisze wprost,
że jest niesprawny i nie ma żadnej gwarancji, masz 10 dni gwarancji....
Jest tyle rzeczy o których konsument nie wie, a powinien :)

nie do końca jest to prawda. Sprzęt nie może nosić śladów użytkowania to po pierwsze. Na allegro owszem masz 10 dni na zwrot sprzętu ale tylko jeśli kupujesz od sprzedawcy który prowadzi działalność gospodarczą. Sprzedawca nie musi ci wymienić karty na taką samą może zwrócić za nią pieniądze. Prawa konsumentów też są obwarowane pewnymi ograniczeniami. inaczej nie przetrwał by żaden sklep, pamiętajcie też że zakupione oprogramowanie nie podlega zwrotowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:05, Logan10 napisał:

No więc tak: ziptofaf juz wiesz mniejwięcej o co chodzi z Ramami jaka jest ich "historia"
;) miałem 2x1GB 667MHz Patriotów i teraz kupilem 2x1GB 800MHz OCZ oraz 2x512MB 800MHz
OCZ ,wszystko p oto aby mieć szybsze ramy ,3GB w Dualu.Na starych Patriotach miałem mojego
praca (C2D E4500 2,2GHz) podkręconego do 2,8GHz ,więcje się nie dało ,nawet sie nie uruchamiał
windows.Wniosek był taki że wypadałoby kupić szybsze Ramy ,włożyłem więc od razu 3GB
do płyty gł. (procek był nadal podkręcony na 2,8) ,włączyłem kompa ,ustawienia z Biosu
zresetowały się do fabrycznych czyli 2,2GHz ,w dodatku w windzie wykryło mi jedynie 2GB
pamięci ,więc zostawiłem fabryczne ustawienia cpu i zacząłem kombinowac z pamięciami.Mam
4 sloty ,2 żółte i 2 czerwone ,kolory to duale (chociaż w instrukcji pisze co innego
(ze wzmianką że chipset moze sie burzyc o takie ustawienie) a konkretnie ze dual to sloty
które sa obok siebie (żółty i czerwony) ale pc nie działa na takim ustawienie ,tylko
kolor do koloru.Sprawdzałem jak działa dual 1GB na żółtych i czerwonych oraz 2GB w ten
sam sposób.Wszystko jest stabilne i poprawne ,spróbowałem na szybszych 2GB ramu podkręcić
proca ,doszedłem do 2,8GHz -tyle co na poprzednich 667MHz i równierz działo się to samo
(pc nie chciał się uruchomic i resetowało ustawienia na 2,2GHz).Napięcie jakie dostarczyłem
procowi to 8% (myślę że i tak dużo).Mój wniosek jest taki że wina zasilacza lub (wątpię
ale może) ustawienia płyty gł. jeśli nic nie wymyślę to porzyczę od kolegi zasilacz (ma
ponad 500W) i sprawdze na 2,2GHz@2,8GHz i 3GB pamięci.Jak macie jakieś pomysły to walcie
tutaj.


EDIT:
Na 2,8 równiez nie działa stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:07, czaja24 napisał:

nie do końca jest to prawda. Sprzęt nie może nosić śladów użytkowania to po pierwsze.

O tym to wiem.

Dnia 08.08.2008 o 22:07, czaja24 napisał:

Na allegro owszem masz 10 dni na zwrot sprzętu ale tylko jeśli kupujesz od sprzedawcy
który prowadzi działalność gospodarczą. Sprzedawca nie musi ci wymienić karty na taką
samą może zwrócić za nią pieniądze. Prawa konsumentów też są obwarowane pewnymi ograniczeniami.

Ale o tym z allegro to już nie wiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam starą obudowę kompa kupowalem 5 lat temu ;d
skąd mam wiedzieć jaka jest temperatura karty? w każdym razie wyskakuje mi ten komunikat, a jak dotykam karty to jest strasznie gorąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Chłodzenie płyty głównej nie wyrabia, czy jak? Załóż jakiś wentylator (nieważne jaki) na mostek północny płyty i sprawdź, czy pójdzie choć trochę lepiej. Może być tymczasowo nawet otwarta obudowa i wentylator pokojowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się