PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam pewien problem, i nie mam zielonego pojęcia jak go zwalczyć.
Vista Home Premium.
Po kilku godzinnej pracy (losowo) komputer świruje.
Tj. Dziwnie programy minimalizowane zachodzą za ikone "start" , znikają niektóre elementy wizualne.
Załączam screena.
Nic nie było by w tym dziwnego -> Syf w kompie przeróżne wiry.
No ale wczoraj robiłem format + instalacja windowsa..: /

EDIT: Może być ważne - przed formatem jak i po dzieje się to samo .
EDIT 2: Dodatkowo zauważyłem, że nie chce się odpalić "Mój komputer" i na pulpicie brak jakiejkolwiek reakcji na PPmyszy.

20080805202036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe...... sprawdzałeś temperaturę karty graficznej? o różnych szkodnikach słyszałem ale o czymś takim jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:09, turbol napisał:

Kupiłem sobie GoWa... no i nie mogę nawet zacząć instalacji, gdyż pojawia mi się cuś
takiego :/

Ogólnie to pojawiało mi się nawet coś takiego wcześniej, ale nie przeszkadzało mi to
jakoś do tej pory. Można to jakoś naprawić, czy muszę windę wgrać od nowa??


http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?shell32

Pobierz może to. Nie daje głowy że zadziała ale być może reinstalka gwarantowana. Pozatym ta strona jest bardzo przydatna. Sposób instalacji tego masz na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - po charakterystycznym piknięciu BIOSu pojawia mi się czarny ekran z migającym obiektem "-". Niestety nic dalej się nie dzieje.... Nie pokazuje się okno wyboru systemu, a nawet jak coś błąd. W czym może być przyczyna?

Mam RAIDa 0 stworzonego z 2 dysków Seagate 7200.11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego typu, przy odpalaniu co niektórych filmów (generalnie plików video), ma miejsce jakby rozszczepienie kolorów. Wygląda to tak, że jedna warstwa jest na swoim miejscu a druga zaczyna się od połowy ekranu co daje efekt, powiedzmy zdublowanego obrazu i co za tym idzie kolory są nie takie jakie być powinny. Rzecz nie tyczy się wszystkich filmów (mniej więcej 1/10). Film może się tak chrzanić zaraz po ściągnięciu ale mało tego kilka które miałem już na dysku spieprzyły się z dnia na dzień. Powiedzmy oglądałem film, wszystko git ale odpalam go po miesiącu i mam podwójny obraz a nie zmieniałem w tym czasie kodeków. Raczej mało prawdopodobne ale chciałbym się upewnić czy to nie wina jakiegoś defektu monitora (LCD Samsung 940n+). Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić żeby mieć odtwarzacz JetAudio jako główny? Bo w folderze z muzyką mam tak że odtwarza mi z AllPlayer''a a tak nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Klikasz na dowolny plik mp3 prawym przyciskiem myszki i wyboerasz otworz za pomoca->wybierz program z listy. Jak pojawi ci sie lista i nie bedzie tego porgramiku ta na dole masz znajdz program klikasz na to szukasz programu na dysku tzn pliku .exe i wybierasz potem zaznaczasz ptaszkiem ze dla wszystkich plikow i po klopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 16:08, 143872 napisał:

Jak ustawić żeby mieć odtwarzacz JetAudio jako główny? Bo w folderze z muzyką mam tak
że odtwarza mi z AllPlayer''a a tak nie chcę.

prawoklik na plik, i tam gdzieś powinno być też otwórz za pomocą........ możesz też pogrzebać w ustawieniach samego jetaudio. gdzieś pewnie jest okienko jakie pliki mają być nim "defautowo" odtwarzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainstalowac sobie najnowsze kodeki kaza lite mega codec pack a dokładnie ta wersje:

http://codecguide.com/download_mega.htm

jak zessasz i uruchomisz nstalator to w penym momencie dojdziesz do okienka co jest wiele ptaszkow do znaznaczenia. wybierz make cos tam chodzi o to ze zaznaczy wszystkie formaty plikow i instaluuj, to wszystko powinno pomoc. Na sam koniec jak zainstalujesz kaze lite mega codec pack wchodzisz w starrt/programy/K-Lite Codec Pack/configuration/DirectVobSub i w zakladce MISC zaznaczasz ptaszkiem hide subtitles i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam k-lite codec pack tyle, że w wersji full. Na wszelki wypadek zainstalowałem mega packa i pozaznaczałem wszystko ale nie pomogło. Myślę, że gdyby chodziło o kodeki to wszystkie pliki by tak działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka ja od niedawna mam maly problem z kompem. kiedy go wlanczam po chwili sam sie resetuje i to tak kilka razy i dopiero po jakims czasie normalnie wł. powiedzcie mi co moze byc tego przyczyna!


z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie w to uwierzyć ? Ponad miesiąc temu wysłałem do komputroniku do reklamacji płytę główną i grafikę , teraz pytałem się informatyka ( bo u niego robię interesy) czy już do odbioru , pisze że dostał nową płytę główną , a grafiki jeszcze nie przysłali :| No paranoja normalnie , ja już jestem na głodzie ;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 12:08, ziolek1301 napisał:

siemka ja od niedawna mam maly problem z kompem. kiedy go wlanczam po chwili sam sie
resetuje i to tak kilka razy i dopiero po jakims czasie normalnie wł. powiedzcie mi co
moze byc tego przyczyna!


z gory dzieki

przyjrzyj się płycie głównej a właściwie kondensatorom na niej, czy nie są spuchnięte lub nie ma na nich śladów korozji, najczęściej kondensatory padają w sekcji zasilania procesora i dlatego resetuje się komp kilka razy zanim zaskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem,musze przeładować bios...Mam Phoenix Award.Nagralem ze pendriva dane,zeby odpalał sie w trybie MS-DOS,mam na nim rónież awdflash(program do biosu)ale nigdzie nie moge znalesc tego biosu!Potrzebuje tylko tego jedynego pliku,na wiekszości stron wymagaja Acc Premium wiec odpada :/ prosze moze ktos wie gdzie moge ten plik znalesc,chodzi mi o najnowasza wersje 6.00 pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?
Wchodzisz po prostu na stronę producenta swojej płyty głównej, klikasz support, wpisujesz swój model, ściągasz BIOS i gotowe - dalej już tylko aktualizujesz.

Jeżeli chodzi Ci o co innego, np. źle wykonałeś coś i komp. działa niestabilnie to zresetuj ustawienia C-MOS wyciągając bateryjkę lub przekładając zworkę na kilkanaście sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 13:03, DJ Danielus napisał:

?
Wchodzisz po prostu na stronę producenta swojej płyty głównej, klikasz support, wpisujesz
swój model, ściągasz BIOS i gotowe - dalej już tylko aktualizujesz.


bylem na stronie producenta jest tam tylko AWDFLASH i WINFLASH a to so programy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się