PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 11:49, sig. napisał:

to chyba będzie modem od internetu.

ja obstawiałem, że to karta sieciowa. ale jeśli tak, to nie będę tego aktualizował, bo to modem z Neo i przy nowych sterownikach mi net wariuje... o.O

Dnia 05.08.2008 o 11:49, sig. napisał:

monitor plug and play to żadna nowość (widać nie potrzebuje sterowników)

no DriveAgent krzyczy, że mam stare sterowniki ;)

Dnia 05.08.2008 o 11:49, sig. napisał:

zaś cała reszta tyczy się czispetu (tak zwane sterowniki do płyty
głównej), starczy wypełnić ten http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl formularz
i cię przekieruje do właściwych.

ściągam. dzięki za linka, ja bym dalej szukał u Gigabyte''a ^^ Swoją drogą, z ciekawości - jak sprawdzić, jaką mam rewizję mobo? W książeczce obsługi albo na samej płycie będzie napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:00, szypek26 napisał:

- jak sprawdzić, jaką mam rewizję mobo? W książeczce obsługi albo na samej płycie będzie
napisane?

przy tej firmie powinno być na płycie, podejrzewam że np everest też ci to poda. Co do starych sterowników do monitora to akurat plug and play pochodzi wprost z microsoftu (jakaś łatka systemowa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie , płyta może mi mulić procka ? Procek ma 1333 Mhz a płyta najwięcej ma 1033 Mhz ......
Czy to w ogóle ma wpływ jedno na drugie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma praktycznie wplywu. Wszedzie napisane jest ze moj GIGABYTE ktory jest na 1066 nie obsluzy prockow 1333 a jak sie okazuje to pieknie dzialaja i sie pieknie podkrecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:14, sig. napisał:

przy tej firmie powinno być na płycie, podejrzewam że np everest też ci to poda. Co do

everest (CPU-Z też) twierdzi, że to wersja x.x -> WTF?!

Dnia 05.08.2008 o 12:14, sig. napisał:

starych sterowników do monitora to akurat plug and play pochodzi wprost z microsoftu
(jakaś łatka systemowa?)

hm... że P&P pochodzi od M$ to ja wiem, ale co, mam szukać uaktualnienia P&P a nie sterów do monitora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:00, szypek26 napisał:

> to chyba będzie modem od internetu.
ja obstawiałem, że to karta sieciowa. ale jeśli tak, to nie będę tego aktualizował, bo
to modem z Neo i przy nowych sterownikach mi net wariuje... o.O
> monitor plug and play to żadna nowość (widać nie potrzebuje sterowników)
no DriveAgent krzyczy, że mam stare sterowniki ;)
> zaś cała reszta tyczy się czispetu (tak zwane sterowniki do płyty
> głównej), starczy wypełnić ten http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
formularz
> i cię przekieruje do właściwych.
ściągam. dzięki za linka, ja bym dalej szukał u Gigabyte''a ^^ Swoją drogą, z ciekawości
- jak sprawdzić, jaką mam rewizję mobo? W książeczce obsługi albo na samej płycie będzie
napisane?



Zassaj sobie CPU-Z :

http://www.cpuid.com/download/cpuz_146.zip

i sobie zobaczysz co i jak - tak, jak na moim obrazku.

20080805122845

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:16, Crew 900 napisał:

jak myślicie , płyta może mi mulić procka ? Procek ma 1333 Mhz a płyta najwięcej ma
1033 Mhz ......
Czy to w ogóle ma wpływ jedno na drugie ?

to 1333 to częstotliwośc pracy czy fsb? jak to drugiej to jak najbardziej może (no chyba że uaktualniłeś bios do wersji znoszącej to ograniczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi też pokazuje rev A2, zresztą pisałem już o tym parę postów temu :P
postąpiłem jak prawdziwy mężczyzna - wyciagnąłem kabel, obejrzałem płytkę ^^ w [patrząc na stronę procesora] lewym dolnym rogu widnieje napis "TPM rev 2.0". znaczy TO jest rewizja, tak? ten napis "TPM" mi zaburza całość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 12:55, Crew 900 napisał:

No to jet FSB płyty , ps , nie 1033 Mhz tylko 1066 Mhz xD

mój błąd chodziło mi o to czy to fsb procesora czy jego prędkość, jeśli fsb to będzie wolniej działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 13:15, Crew 900 napisał:

Tak to jest fps procesora ....
A jeśli była aktualizacja do biosu z asusa taka , to na pewno instalowałem bo mam najnowszą
wersję


ale twoj E6750 jest na magistrali 1333 a plyta niby na 1066 ale obsluguje 1333 tak samo jest w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 13:15, Crew 900 napisał:

A jeśli była aktualizacja do biosu z asusa taka , to na pewno instalowałem bo mam najnowszą
wersję

Niewiem czy była, najlepiej sprawdź na stronie samego asusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 07:36, sig. napisał:

Jeśli otworzyłeś maila w ie (webamailing) albo oe to jak najbardziej mógł. Ale jeśli
używasz innego programu np firefoksa/thunderbirda czy też opery, to musiał byś zapisać
tenże załącznik na dysku i ręcznie go otworzyć. ps masz łatki do systemu? była swojego
czasu luka w obsłudze przez windows jpg, pozwalająca na infekcję po wyświetleniu odpowiednio
spreparowanego obrazka (tu już niezależnie od programu i jego producenta, bo winna była
jedna z "graficznych'' bibliotek systemowych)

Mam firefoxa.
Co do łatek to nie wiem: aktualizuje się jak się aktualizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 11:09, MLODY2K6 napisał:

a;re ja mowie o wewmnetrznej koniguracji programu ktorego sie nie instaluje tylko ustawia
go za pomoca przegladrki internetowej

A jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 16:14, azur65 napisał:

> a;re ja mowie o wewmnetrznej koniguracji programu ktorego sie nie instaluje tylko
ustawia
> go za pomoca przegladrki internetowej
A jak to zrobić?


no do routera masz podana instrukcje co masz wpisac itp.. Ewentualnie jak nie wiesz to zadzwon do tej firmy skad amsz internet i niech Ci pomoga. U mnie w Kielach nie ma takiego dostawcy wiec ciezko ejst mi powiedziec co masz dokladnie tam wpisac bo nie wiem co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie GoWa... no i nie mogę nawet zacząć instalacji, gdyż pojawia mi się cuś takiego :/

Ogólnie to pojawiało mi się nawet coś takiego wcześniej, ale nie przeszkadzało mi to jakoś do tej pory. Można to jakoś naprawić, czy muszę windę wgrać od nowa??

20080805190816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zależy, czy aktualizowałeś system. Jeżeli nie, to zaktualizuj, bo Microsoft często robi tego rodzaju błędy z bibliotekami DLL...
A jeżeli tak, to pozostaje raczej tylko reinstalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 19:13, ziptofaf napisał:

/.../
Zależy, czy aktualizowałeś system. Jeżeli nie, to zaktualizuj, bo Microsoft często robi
tego rodzaju błędy z bibliotekami DLL...
A jeżeli tak, to pozostaje raczej tylko reinstalka.

aktualizacje mam automat. :/ a reinstal i tak miałem zrobić, ale tak za miesiąc. chyba będzie trzeba przyspieszyć. Zarobię trochę kasy to się przerzucam na MACa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się