PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 18:53, lajt napisał:

Witam, kupiłem sobie dziś lapa Fujitsu z kartą WiFi ale nie mogę coś wyszukać SWOJEJ
neostrady aby podłączyć internet, kumpel mi mówił zeby ściągnąć sterowniki bo mam Viste,
to pomoże? help me :)

jaki modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 18:53, lajt napisał:

Witam, kupiłem sobie dziś lapa Fujitsu z kartą WiFi ale nie mogę coś wyszukać SWOJEJ
neostrady aby podłączyć internet, kumpel mi mówił zeby ściągnąć sterowniki bo mam Viste,
to pomoże? help me :)


Zaraz zaraz ale neostrade masz przez liveboxa czy zwykly modem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:54, MLODY2K6 napisał:

> Witam, kupiłem sobie dziś lapa Fujitsu z kartą WiFi ale nie mogę coś wyszukać SWOJEJ

> neostrady aby podłączyć internet, kumpel mi mówił zeby ściągnąć sterowniki bo mam
Viste,
> to pomoże? help me :)

Zaraz zaraz ale neostrade masz przez liveboxa czy zwykly modem??


W nowym komputerze nie działa mi dźwięk. Tzn. Jak chcę otworzyć np. jakiś utwór z "przykładowej muzyki" wywala mi taki komunikat -

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dzwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo"

W grach też nie mam dźwięku... Mógłby mi ktoś poradzić, jaki program muszę zainstalować?


//EDIT//


Mogę jeszcze dodać, że nie ma zainstalowanych żadnych kodeków, prócz Windows Media Player (jeśli możecie, to proszę o podanie linka, z którego mogę pobrać dobre kodeki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz czy masz wszystkie sterowniki poprawnie zainstalowane. Klikasz prawym przyciskiem na moj komputer/własciwosci i wchodzisz w zakładke menadzer urządzen i tam bedziesz mial pokazane czego moze brakowac. Jesli chodzi o Codeki to ja instaluje tylko jedne czyli KAza Lite Mega Codec Pack akurat jest juz wersja 4.1.4 i do tego Ac3 filter 1.56a poszukasz tego drugiego w googlach a do pierwszego zamieszczam link ponizej:

http://www.codecguide.com/download_mega.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 08:46, MLODY2K6 napisał:

Najpierw sprawdz czy masz wszystkie sterowniki poprawnie zainstalowane. Klikasz prawym
przyciskiem na moj komputer/własciwosci i wchodzisz w zakładke menadzer urządzen i tam
bedziesz mial pokazane czego moze brakowac. Jesli chodzi o Codeki to ja instaluje tylko
jedne czyli KAza Lite Mega Codec Pack akurat jest juz wersja 4.1.4 i do tego Ac3 filter
1.56a poszukasz tego drugiego w googlach a do pierwszego zamieszczam link ponizej:

http://www.codecguide.com/download_mega.htm



Zrobiłem tak jak podałeś, ale nie pokazuje mi czego brakuje (albo jesteś ślepy) mógłbyś mi podać jakieś Sterowniki audio, dzięki którym będzie działał dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To napisz mi jaka masz plyte gowna (model) bo pewnie uzywasz zintegrowanej karty muzycznej. Ale jezeli mowisz ze wszystko jest poprawnia zainstalowane nie masz zadnych wykrzyknikow to wejdz w pasek w ustawienia audio i moze tam cos sciszone jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 09:47, MLODY2K6 napisał:

To napisz mi jaka masz plyte gowna (model) bo pewnie uzywasz zintegrowanej karty muzycznej.
Ale jezeli mowisz ze wszystko jest poprawnia zainstalowane nie masz zadnych wykrzyknikow
to wejdz w pasek w ustawienia audio i moze tam cos sciszone jest.


aa, przepraszam - mam, mam. 4 wykrzykniki -

- Kontroler Ethernet
- Kontroler mgaistrali zarządzania systemem
- Nieznane urządzenie
- PCI Device


I nie wiem skąd je pobrać... Bo komputer, w którym nie działa dźwięk nie jest podłączony do internetu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 09:51, Lost Paradise napisał:

Jeśli masz zintegrowaną kartę dźwiękową z płytą główną proponuję zerknąć do ustawień
w BIOSie.
Może masz ją wyłączoną...


Mam zintegrowaną, podałem 4 niedziałające urządzenia post wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 09:55, MLODY2K6 napisał:

Czyli brakuje ci sieciwoki jakiegos urzadzenia na pci moze to jakis tuner albo cos. Instalowales
sterowniki do plyty glownej???


Tak, instalowałem. I nie działa. To znaczy, że ten problem, to nie takie "chop siup" : / kurcze, bez głosu trochę dziadowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 09:58, Mangekou napisał:

> Czyli brakuje ci sieciwoki jakiegos urzadzenia na pci moze to jakis tuner albo cos.
Instalowales
> sterowniki do plyty glownej???

Tak, instalowałem. I nie działa. To znaczy, że ten problem, to nie takie "chop siup"
: / kurcze, bez głosu trochę dziadowo...


Zapodaj model swojej płyty głównej ?
Dziwne - powinieneś mieć stery na cd (nawet jeśli są to stare sterowniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:00, Lost Paradise napisał:

> > Czyli brakuje ci sieciwoki jakiegos urzadzenia na pci moze to jakis tuner albo
cos.
> Instalowales
> > sterowniki do plyty glownej???
>
> Tak, instalowałem. I nie działa. To znaczy, że ten problem, to nie takie "chop siup"

> : / kurcze, bez głosu trochę dziadowo...

Zapodaj model swojej płyty głównej ?
Dziwne - powinieneś mieć stery na cd (nawet jeśli są to stare sterowniki).


Być może nie zainstalowałem wszystkich serów (zaraz sprawdzę) A tutaj podaję nazwę Płyty - P5GC-MX/NTT/SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 10:03, Mangekou napisał:


Być może nie zainstalowałem wszystkich serów (zaraz sprawdzę) A tutaj podaję nazwę Płyty
- P5GC-MX/NTT/SI


Jak nie masz cd albo brakuje tam driver''ów to jedynym wyjściem jest zassanie plików z www.asus.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:07, zerohunter napisał:

LOL!Da się to ominąć?


tak przerobic partycje na system plikow NTFS on pozwala na przechowywanie plikow powyzej 4GB :)

chyba nawet da sie to zrobic bez formata partycji, ale nie jestem pewien, poszukaj w google, na poczatek:

http://support.microsoft.com/kb/307881/pl

http://komputery.katalogi. pl/z_FAT32_na_NTFS-t36487.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:54, MLODY2K6 napisał:

> Witam, kupiłem sobie dziś lapa Fujitsu z kartą WiFi ale nie mogę coś wyszukać SWOJEJ

> neostrady aby podłączyć internet, kumpel mi mówił zeby ściągnąć sterowniki bo mam
Viste,
> to pomoże? help me :)

Zaraz zaraz ale neostrade masz przez liveboxa czy zwykly modem??

modem - F@st 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:07, zerohunter napisał:

LOL!Da się to ominąć?


Podobno nie ma głupich pytań :) tylko głupie odpowiedzi...

Jak wyobrażasz sobie zgranie pliku jak brakuje ci miejsca na HDD ?:))
partycje masz na NTFSie ? może convert na NTFSa rozwiąże problem.

ps. chyba że masz miejsce i partycje w powyższym systemie zapisu plików - to wtedy jest ewidentny babol po stronie Winrara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jest to Sagem. Domyslam sie ze chcesz miec w laptopie internet droga bezprzewodowa?? Jesli tak to od razu mowie ze musisz zakupic Router to cos jak Modem tyle ze pelnie funkcje rozgaleznika ze mozesz podlaczyc np 4 komputery na kablu i do 250 bezprzewodowo. Jedyne wyjscie jakie teraz mozesz zrobic to podlaczyc modem sagema do laptopa po kablu do zwyklej karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się