PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nieraz podczas oglądania filmiki - zazwyczaj krótkiego - np. zwiastun filmu gry na początku film się zatnie i komp się resetu, nieraz w połowie się zatnie i też reset.
Raz zresetował mi się też podczas grania.
Czym to może być spodowoane? Wirusy, czy może karta jest za słabo grzana (wiadomo jakie upały były).
Co do wirusów - robie niby regularnie skan, niby nic nie wykrywa, ale np jakiś czas po skanowaniu wyskoczy że wykrył wirusa, którego się nie da skasować.
Tak się zastanawiam - format C:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 14:21, ziptofaf napisał:

Ja bym stawiał raczej na zasilacz, albo RAM.


RAM to chyba nie, bo mam 2 Gb 800, a jak miałem 1 Gb 660 to problem nie występował, więc...
Aha i zaznaczam też, że pojawił się na długo po zmienie RAMu.
Zasilacz? Jak to sprawdzić? Niby jest dość "mocny". Pamiętam jak wybieralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 14:24, Vaxinar napisał:

> Ja bym stawiał raczej na zasilacz, albo RAM.

RAM to chyba nie, bo mam 2 Gb 800, a jak miałem 1 Gb 660 to problem nie występował, więc...
Aha i zaznaczam też, że pojawił się na długo po zmienie RAMu.

Tym niemniej warto użyć programu memtest, aby upewnić się czy to nie jego wina.

Dnia 17.08.2008 o 14:24, Vaxinar napisał:

Zasilacz? Jak to sprawdzić? Niby jest dość "mocny". Pamiętam jak wybieralem.

Jak podasz markę i to jaki masz sprzęt, to ci powiem, czy to wina zasilacza. Markę i moc zasilacza sprawdzisz bezpośrednio na jego obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 15:49, ziptofaf napisał:


Skoro w oficjalnym BIOS-ie nie zrobiono tego, to nie ma szans, że w nieoficjalnym będzie
inaczej. BIOS to niezwykle skomplikowany twór, nawet sami twórcy płyty głównej często
mają z nim problemy. A BIOS napisany przez grupkę "fanów" raczej nie będzie nawet w 1/10
tak dopracowany...


Niekoniecznie - Abit mógł użyć niezmodyfikowanego (lub tylko nieznacznie zmienionego) BIOSu od HPT370, poza tym gdzieś się natknąłem na info, że "nieoficjalne" BIOSy (v. 2.1 i wyższe) dla tego kontrolera (zintegrowanego z płytą) istnieją, z tym, że linki prowadzą w próżnię... A wersji powyżej 2.0.1024 może nie być z prostego powodu - Abit zakończył support dla tej płyty.
BTW, dziwna sprawa, do BIOSu w ww. wersji, ściągniętego ze strony Abita dołączona jest notka, że nie jest on przeznaczony dla kontrolerów zintegrowanych z płytami głównymi - potwierdzałoby to teorię, że Abit zrobił to, co napisałem na samym początku (skoro nawet pliku readme nie zmodyfikowali...).
A co do ostatniego zadania - tyle już widziałem, że nie zdziwiłoby mnie, gdyby taki BIOS okazał się lepszy od "firmowego" :D(choć np. w BIOSy dla BXów dodające obsługę Tualatinów nie wierzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 14:30, ziptofaf napisał:

Jak podasz markę i to jaki masz sprzęt, to ci powiem, czy to wina zasilacza. Markę i
moc zasilacza sprawdzisz bezpośrednio na jego obudowie.


Asus P5B Deluxe; Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz; Radeon X1950XT 256MB; Kingston 2GB DDR2-667; LG DVD Recorder; Seagate Barracuda 80 GB.
Zasilacz - NeoTEc X - 3800, 380 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:01, Vaxinar napisał:

Asus P5B Deluxe; Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz; Radeon X1950XT 256MB; Kingston 2GB
DDR2-667; LG DVD Recorder; Seagate Barracuda 80 GB.
Zasilacz - NeoTEc X - 3800, 380 W

Mogą to być problemy z zasilaczem - mocna grafa, dobry procek, a zasilacz.... szmelc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:01, Vaxinar napisał:

Asus P5B Deluxe; Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz; Radeon X1950XT 256MB; Kingston 2GB
DDR2-667; LG DVD Recorder; Seagate Barracuda 80 GB.
Zasilacz - NeoTEc X - 3800, 380 W

Co to? To zasilacz? Bo nigdy nie słyszałem o marce. Bo jak dla mnie to nie zasilacz, a bomba...Radzę zmienić, bo będzie "Bum!" i pół kompa wyleci w powietrze. Pewnie to on też powoduje niestabilność PC-ta.
Do takiego kompa minimum 400W Chieftec, a lepiej nawet model 450-500W (aby mieć bezpieczny zapas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:15, Vaxinar napisał:

Dlaczego nagle się odezwał, a wcześniej było ok? Mam już trochę tego kompa.

Możliwe, że po prostu coś w nim poszło. Najlepiej pożycz od kogoś dla pewności inny zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie sprawy...
1. Co dokładnie polecasz z firmy Chieftec bo się w tym zupełnie nie orientuję, a pełno modeli jest.

2. Jeszcze coś mam do dodania. Ciągle pojawia mi się plik tekstowy na pulpicie pt. dxva_sig, w treści jest "B".
Czy to jest jakiś wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:25, Vaxinar napisał:

I jeszcze dwie sprawy...
1. Co dokładnie polecasz z firmy Chieftec bo się w tym zupełnie nie orientuję, a pełno
modeli jest.

Model 450W. Jak dobrze kojarzę, jest tylko jeden Chieftec 450W.

Dnia 17.08.2008 o 15:25, Vaxinar napisał:

2. Jeszcze coś mam do dodania. Ciągle pojawia mi się plik tekstowy na pulpicie pt. dxva_sig,
w treści jest "B".
Czy to jest jakiś wirus?

Przeszukanie google mówi, że nie. To po prostu mały błąd z odtwarzaczem wideo.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic596503.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:25, Vaxinar napisał:

I jeszcze dwie sprawy...
1. Co dokładnie polecasz z firmy Chieftec bo się w tym zupełnie nie orientuję, a pełnomodeli jest.


Chieftec robi dobre zasiłki ale głośne. Wolałbym ModeCom-a

Dnia 17.08.2008 o 15:25, Vaxinar napisał:

2. Jeszcze coś mam do dodania. Ciągle pojawia mi się plik tekstowy na pulpicie pt. dxva_sig, w treści jest "B".
Czy to jest jakiś wirus?


Zainstaluj Windows Media Player 10. To powinno rozwiązać sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:29, ziptofaf napisał:

Model 450W. Jak dobrze kojarzę, jest tylko jeden Chieftec 450W.



Dzięki za radę... Ale dziwi mnie fakt, że restart następuje przy graniu w gry wymagające silnego sprzętu, np pełne detale w Call of Duty 4, a przy graniu w Diablo 2 już nie... Czy to może mieć mimo wszystko związek z zasilaczem, bo "bardziej się meczy"?
Tak czy siak go wymienię, nawet jeśli nie rozwiąże probelmu to nowy zasilacz się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, może. Sprzęt pod "presją" potrzebuje troszkę więcej energii, więc to też "katuje" zasiłkę :).

Wymień, wymień. Miałem podobne problemy ze sprzętem, ale to z niewiedzy, wymieniłem i śpię spokojnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 13:59, arti95 napisał:

Czy jest możliwe żeby zmienić język z niemieckiego na polski? Na pasku zadań się nie
da próbowałem... Gdy już zmieniłem język się nie zmienił a po ponownym starcie znowu
był niemiecki. eśli da się zmienić to jak.

jeśli chodzi ci o znaki narodowe na klawiaturze, to panel sterowania/klawiatura i wywal wsie układy poza polski (programisty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:52, sig. napisał:

> Czy jest możliwe żeby zmienić język z niemieckiego na polski? Na pasku zadań się
nie
> da próbowałem... Gdy już zmieniłem język się nie zmienił a po ponownym starcie znowu

> był niemiecki. eśli da się zmienić to jak.
jeśli chodzi ci o znaki narodowe na klawiaturze, to panel sterowania/klawiatura i wywal
wsie układy poza polski (programisty)



Nie... Chodzi mi o caly system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 16:15, arti95 napisał:

Nie... Chodzi mi o caly system.

Z tego co wiem to nie da się zmienić wersji językowej systemu. (chociaż ktoś tutaj przebąkiwał o najwyższej wersji Visty - Ultimate).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc mam pewien problem z komputerem .. wracam po 15 do pokoju i komputer wyłączony wow (może ktos z domowników wyłączył) ale sprawdziłem w zarządzaniu w panelu sterowania dziwny fragment jest..


„1-Click Maintenance.job” (OneClickStarter.exe) 2008-08-17 14:00:00 ** BŁĄD **
Nie można rozpocząć zadania..
Konkretny błąd:
0x80070003: System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
W celu zlokalizowania aplikacji spróbuj użyć przycisku Przeglądaj na stronie Zadanie..
"Usługa Harmonogram zadań"
Zakończone o 2008-08-17 14:54:47.
"Usługa Harmonogram zadań"
Uruchomione o 2008-08-17 15:17:47.
„1-Click Maintenance.job” (OneClickStarter.exe) 2008-08-17 15:17:51 ** BŁĄD **
Nie można rozpocząć zadania..
Konkretny błąd:
0x80070003: System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
W celu zlokalizowania aplikacji spróbuj użyć przycisku Przeglądaj na stronie Zadanie..
"Usługa Harmonogram zadań"
Uruchomione o 2008-08-17 15:20:42.
„1-Click Maintenance.job” (OneClickStarter.exe) 2008-08-17 15:20:46 ** BŁĄD **
Nie można rozpocząć zadania..
Konkretny błąd:
0x80070003: System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
W celu zlokalizowania aplikacji spróbuj użyć przycisku Przeglądaj na stronie Zadanie..
[ ***** Najnowszy wpis znajduje się ponad tym wierszem ***** ]


czyżby to jakiś wirus?
Ja już na innym forum wkleiłem Loga z HitjackThis i z ComboFix

znajdziecie je --> http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=112313&st=0&gopid=496497&#entry49649 7
czy możecie pomóc co mogło spowodować ?

Charakterystyczne bylo to ze jak właczyłem Combofix to w przegladarka zaczęła wariować i Nod32 odziwo wskazał że jest trojan !! ( a wczoraj sprawdzałem i nic nie wykrył)

Też robiłem dziś Spyware Doctor i też nic.

Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się