PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Skoro smart niczego nie wykazał to dysk jest raczej w porządku.. chociaż hałasy faktycznie są niepokojące, osobiście znam tylko 2 wyjaśnienia:
1) od wibracji dysku w drgania wpada obudowa kompa i to ona hałasuje (na zasadzie pudła rezonansowego), spróbuj wsadzić go w specjalną, "wyciszającą" gumową kieszeń, albo zdjąć bok obudowy (dzwięk powinien się wtedy wyraźnie zmienić).
2) dużo gorsza możliwość: łożysku mu pada (często właśnie z tego powodu hałasują wentylatory). Chociaż dzisiaj w wentylatorach stosuje się już niepowodujące takich problemów łożyska olejowe, w dyskach pewnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 21:57, Matteos napisał:

Gdy tylko zaobserwujesz odchylenia od normy (dla napięcia +3,3V wynosi 3,14V-3,47V,
dla +5,0V z kolei 4,75V-5,25V, a dla +12,00V 11,40V-12,60V), zasilacz nadaje się do wymiany.



Mierzyłem SpeedFan''em i oto wyniki:

+3.3V: 0,00V ( nie wiem czemu ;/ )
+5V: 4,95V
+12V: 12,35V

-12V: -16,97V ( nie wiem czy te minusy mają inne rozbieżnośći niż plusy więc nie wiem czy to dobrze czy źle)
-5V: -8,78V
+5V: 4,92V
Vbat: 3,22V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem,jak pogram z 10 min. w GTA 4 to gdy wychodze do windy i czekam z 2 minuty robi mi się restart kompa...Dodam że jak pogram w jakas inną gre to tak nie ma...o co chodzi z tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:03, rafekx 12 napisał:

Witam mam problem,jak pogram z 10 min. w GTA 4 to gdy wychodze do windy i czekam z 2
minuty robi mi się restart kompa...Dodam że jak pogram w jakas inną gre to tak nie ma...o
co chodzi z tym??


nie ma jak kochane bugi GTA4 patcha wgrałeś? jaki masz OS?

jakiego masz kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 10:46, Darnovc napisał:

Mierzyłem SpeedFan''em i oto wyniki:


Na logach też takie cuda są? Może Twoja płyta źle odczytuje, może autor SpeedFana Cię nie lubi, może... W takim razie albo spróbuj innym programem, albo software''owo nic nie poradzimy. Pożycz od kogoś miernik i postępuj zgodnie z instrukcjami w podanych wcześniej linkach. Jeśli masz taką możliwość, to wsadź na jakiś czas inny, pewny zasilacz. Jaka jest marka Twojego i jakie ma nominalne parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:39, Konrad162 napisał:

> Witam mam problem,jak pogram z 10 min. w GTA 4 to gdy wychodze do windy i czekam
z 2
> minuty robi mi się restart kompa...Dodam że jak pogram w jakas inną gre to tak nie
ma...o
> co chodzi z tym??

nie ma jak kochane bugi GTA4 patcha wgrałeś? jaki masz OS?

jakiego masz kompa?


Intel Core 2 quad 2.40 ghz,Asus Radeon 4850,2 gb ramu i zasilacz Chieftec 450 W...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kompem, gdyż:
Ok.2 godz temu siostra podpinala kabel usb od cyfrówki do kompa. Po podpięciu okazało się, że komp się zawiesił. Po restarcie komputera komp wczytuje się kilka minut, i przed momentem gdzie jest ładowanie systemu, przez półsekundy wyskakuje niebieski ekran i komputer odpala się ponownie. Nie mogę włączyć nawet trybu awaryjnego, nie wiem czemu. Po wyjęciu 2 z 3 ramów czas włączania jest minimalnie krótszy. Wszystko niby do czasu restartu jest ok, wentylator procesora chłodzi słychać kartę graf.i resztę. Liczę na szybką odpowiedź.
System: Windows XP SP3
Karta Graf. Gigabyte Nvidia GeForce 7300GT 256ram
Procesor: Amd Athlon 3000+
Płyta Główna: Gigabyte M55S-S3
Dysk Twardy: 250GB Seagate, 40GB Seagate(2 mam)
Ram: 512MB GoodRam, 1,5 GB Kingston(3 kości)
Zasilacz: Modecom Feel III 350W.

Pisze to z laptopa,bo mam 2 kompy tak to nie wiem jak bym do was napisał:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:11, rafekx 12 napisał:

Intel Core 2 quad 2.40 ghz,Asus Radeon 4850,2 gb ramu i zasilacz Chieftec 450 W...?


hmm no to powinno chodzić bez problemów próbowałeś odinstalować i zainstalować grę na nowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:30, Konrad162 napisał:

> Intel Core 2 quad 2.40 ghz,Asus Radeon 4850,2 gb ramu i zasilacz Chieftec 450 W...?


hmm no to powinno chodzić bez problemów próbowałeś odinstalować i zainstalować grę na
nowo?


Tak,próbowałem ale nic...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:23, pan m. napisał:

Witam, mam problem z kompem, gdyż:
Ok.2 godz temu siostra podpinala kabel usb od cyfrówki do kompa. Po podpięciu okazało
się, że komp się zawiesił.


heh mój kolega tak spalił wejścia USB na płycie głównej tylko on to zrobił przy "nieodpowiednim" odpięciu kabla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 20:47, BlackBomb napisał:

Ostatnio dysk zaczął mi strasznie hałasować (Seagate 500GB ST3500320AS), przeskanowałem
HDTune na bad sektory, ale nic nie znalazł. Podaję benchmarka, czy wszystko jest ok?
U kolegi ten sam dysk pracuje dużo ciszej. Czasami też mi przycina jak coś instaluje
lub przy pracy w FireFoxie (takie 1-2s).


No niestety to źle jak już zostało to napisane. Mogę powiedzieć coś więcej, bo miałem 3 takie dyski w swoich rękach.

Otóż pierwsza sprawa: sprawdź na etykiecie czy jest to dysk z Tajwanu czy z Chin. Pojawiła się bowiem partia tego modelu z Chin, gdzie zdecydowana większość była do śmieci.

Jeden z moich dysków strasznie piszczał, tak że nie dało się tego wytrzymać. Testowałem go na wszystkie sposoby no i wyszło co było nie tak. Otóż na samym skraju dysku (zaraz wyjaśnię, co mam na myśli) dysk nie chciał pracować i tylko piszczał. Okazało się, że ma krzywą głowicę i to ona szorowała o talerze, zwłaszcza na ich skraju zewnętrznym, czyli po obwodzie jak latała. Sprawdzić to możesz w następujący sposób: jak pusty dysk dzielisz na partycje, po kolei zajmując wolne miejsce, to jest ono tworzone od wewnętrznego okręgu talerza do zewnętrznego. Ja stworzyłem bardzo małą partycję ostatnią ~10GB no i podczas formatowania dokładnego wyszło, że problem jest jak głowica wchodzi na skraj talerza (przy formatowaniu szybkim tego nie uświadczysz). Wielu userów nie dociera do tych obszarów dysku podczas pierwszego użycia HDD więc ten problem wadliwych modeli ST3500320AS często nie wychodzi od razu (tym bardziej, że nie wszyscy robią formatowanie pełne - czyli nie szybkie). Jeśli sprawdzisz to i Twój dysk będzie piszczał "na skraju talerzy" to od razu oddaj go do reklamacji - mnie uwzględnili bez problemu choć słyszałem, że serwis Seagate PL jest Ci w stanie wmówić, że to Twoja wina bo pewnie rzucałeś dyskiem (jakbyś po to właśnie go kupił ;P).

Jak długo masz ten dysk? Kiedy go kupiłeś? Sprawdź to czy Tajwan czy Chiny - no i niestety - zrób backup ważnych danych, bo jak ten model zaczyna hałasować to znaczy, że na 90% Ci zdechnie wkrótce. Tak to jest z tym modelem - loteria.

Ja mam teraz u siebie wersję z Tajwanu i chodzi cichutko, została przejechana wszystkim, co się da i na razie (odpukać) sprawuje się bez zarzutów. Drugi dysk, tym razem z Chin, chodzi u mojej koleżanki - nie wiem czy piszczy czy nie, bo ona pewnie na to uwagi nie zwróci, ale na razie działa.

Mam nadzieję, że pomogłem a nie zanudziłem. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 20:42, pan m. napisał:

A wiesz czy zasilacz do wymiany czy windowsa przeinstalowac czy co?


jakby zasilacz był do wymiany tor raczej mógłbyś się spodziewać nie uruchomienia lub niestabilnej pracy (restarty w grach) komputera niż takich kombinacji...

Przeinstalowanie windy no cóż zawsze jakiś pomysł acz wątpliwy (zawsze można wszystkiego spróbować ) Czasem jak to mówią format dobry na wszystko ale tutaj wątpię :P

Szczerze jak masz tego blue screena to zrób format jak nie masz na systemowej nic cennego. Mógł się jakiś bajzel ze sterownikami do aparatu zrobić cholera wie... Nie jestem zwolennikiem powiedzenia format dobry na wszystko ale tu za wiele nie masz do stracenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić używany komputer od Wujka. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie, abym jego nie żałował. Jakich programów powinienem użyć, aby zobaczyć temperaturę karty graficznej czy też procesora. Ogólnie jakich programów powinienem użyć do całkowitego zapoznania się z tym komputerem, krótko mówiąc, chodzi mi o diagnostykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie było by poznać treść tego niebieskiego ekranu (tam jest podana przyczyna awarii), ale w obecnej sytuacji autoressetów nie wyłączysz (bo dostępu do systemu nie masz). Obawiam się że czeka cię reinstalka sytemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się