PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Gry, ktore stwarzaja problemy sa upatchowane do najnowszych wersji? Sterowniki tez?
A w nowszych grach (Two Worlds i Stalker wyszly juz kilka lat temu) jak wyglada sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:20, kuba9876543210 napisał:

Gry, ktore stwarzaja problemy sa upatchowane do najnowszych wersji? Sterowniki tez?

Wszystko zaktualizowane.

Dnia 15.02.2010 o 20:20, kuba9876543210 napisał:

A w nowszych grach (Two Worlds i Stalker wyszly juz kilka lat temu) jak wyglada sprawa?

w GTA4 chyba tylko baaardzo rzadko (być może w ogóle) pojawiały się takie przeskoki. W AC miałem z nimi styczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:32, kuba9876543210 napisał:

Hmm... ciezko ocenic... wyglada to na jakis problem ze sprzetem... A probowales Orthosa,
OCCT, Memtesta, Prime95 i AtiTool?


Mam wybrać jeden z tych programów, czy użyć każdego po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z głośnością na moim komputerze. Po wymianie płyty głównej z powodu awarii jest... ciszej. ;P
Obecnie program jaki muszę używać to Realtek HD Audio. (Arghhh!) Przed zmianą słuchawki ''na maksa'' rozkręcone urywały głowę. Teraz na maska jest troszkę za cicho do głośnego słuchania muzyki. W Realtek''u wszystkie suwaki porozkręcane na maska.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:39, Ancient_Lord napisał:

Mam wybrać jeden z tych programów, czy użyć każdego po kolei?


Wez po kolei, ale pamietaj, ze te testy pamieci, grafy i proca moga potrwac nawet kilka godzin.
Przed testem upewnij sie, ze nigdzie Ci nie zalega tez kurz, bo bedzie wszystko bardzo przeciazane i chlodznie nie powinno byc zakurzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale pamietaj, ze te testy pamieci, grafy i proca moga potrwac nawet kilka

Dnia 15.02.2010 o 20:47, kuba9876543210 napisał:

godzin.
Osz fak ;f nie mam aż tyle czasu.

Nie można szybciej tego zdiagnozować? Dodam, że komputer był kupiony zaledwie tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:56, Ancient_Lord napisał:

Nie można szybciej tego zdiagnozować? Dodam, że komputer był kupiony zaledwie tydzień temu.


Jesli bedzie cos nie tak, to test to powinien wykryc. Np. w OCCT czas testu proca mozna skrocic do 6 minut, ale lepiej, zeby trwalo to dluzej. Zreszta zawsze mozna zostawic komputer na noc. Ale dluzszy czas gwarantuje gruntowniejsze testy poszczegolnych komponentow.
Jakby pojawily sie jakies bledy, to masz przeciez sprzet na gwarancji i powinnie Ci wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili.
W grze Two Worlds przy skakaniu zauważyłem także takie zjawisko (nie wiem jak to nazwać) jakie towarzyszy przewijaniu stron internetowych bez zainstalowanych sterowników - nowa treść obrazu nasuwa się w dół kolejnymi warstwami. Nie jest to aż tak intensywne, ale to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:34, Ancient_Lord napisał:

Z ostatniej chwili.
W grze Two Worlds przy skakaniu zauważyłem także takie zjawisko (nie wiem jak to nazwać)
jakie towarzyszy przewijaniu stron internetowych bez zainstalowanych sterowników - nowa
treść obrazu nasuwa się w dół kolejnymi warstwami. Nie jest to aż tak intensywne, ale
to widać.


Nagraj to, kiedy tak się robi. Najlepiej programem XFire. Zobaczymy, czy to są jakieś duże przeskoki i czy ich powodem może być uszkodzenie sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem od nowa zainstalować (z powodu dużej ilości modów) sobie kotora 2 i taki błąd. Jak to rozwiązać?
Nigdy tego jeszcze nie miałem. Proszę o szybką odpowiedź.

20100216002809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:48, MadDogg napisał:

Nagraj to, kiedy tak się robi. Najlepiej programem XFire. Zobaczymy, czy to są jakieś
duże przeskoki i czy ich powodem może być uszkodzenie sprzętu...

Primo - nie mam xfire
Secundo - na filmikach tej jakości nie będzie widać problemu. Potrzeba dość precyzyjnej jakości, by to zobaczyć. Jak mówię, jest do bardzo zminimalizowana wersja tamtego zjawiska, ale wystarczająca, by popsuć wszelką radość grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra oryginalna kupiona kilka lat temu na ultimie. Płyta w stanie idealnym - żadnych rys, zgrałem wszystko na czystą i na niej to samo. Próbowałem na dwóch napędach. Proszę serdecznie o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 00:29, Wahgaroth napisał:

Witam.
Chciałem od nowa zainstalować (z powodu dużej ilości modów) sobie kotora 2 i taki błąd.
Jak to rozwiązać?
Nigdy tego jeszcze nie miałem. Proszę o szybką odpowiedź.


Miałem tak kiedyś przy instalacji sterów Nvidii. Do dziś nie wiem co jest tego przyczyną, ale radze Ci spróbować zainstalować gierkę na innym kompie. Jak na innym nie będzie się chciała zainstalować, to będzie wina nośnika. Jeżeli się zainstaluje, to masz pewnie problem z jakimiś pozostałościami po tej gierce, które pozostały na dysku. W takim przypadku przeszukaj kompa, czy nie ma żadnych pozostałości, a potem ściągnij jakiś program do grzebania w rejestrze. Wyszukaj wszystkie linijki ze Star Wars i je usuń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 19:04, MadDogg napisał:

> Witam.
> Chciałem od nowa zainstalować (z powodu dużej ilości modów) sobie kotora 2 i taki
błąd.
> Jak to rozwiązać?
> Nigdy tego jeszcze nie miałem. Proszę o szybką odpowiedź.

Miałem tak kiedyś przy instalacji sterów Nvidii. Do dziś nie wiem co jest tego przyczyną,
ale radze Ci spróbować zainstalować gierkę na innym kompie. Jak na innym nie będzie się
chciała zainstalować, to będzie wina nośnika. Jeżeli się zainstaluje, to masz pewnie
problem z jakimiś pozostałościami po tej gierce, które pozostały na dysku. W takim przypadku
przeszukaj kompa, czy nie ma żadnych pozostałości, a potem ściągnij jakiś program do
grzebania w rejestrze. Wyszukaj wszystkie linijki ze Star Wars i je usuń.


Po odinstalowaniu wszystko dokładnie wywaliłem, rejestry też wyczyszczone.
Przywróciłem system sprzed miesiąca i to samo. Co można jeszcze zrobić?
Pod przyciskiem "detail" jest coś napisane o SP3, czy to ma jakiś wpływ?

Tak wygląda cały tekst:

"Error Code: -5009 : 0x8002802b
Error Information:
>Ctor\ObjectWrapper.cpp (163)
>Ctor\ObjectWrapper.cpp (391)
>Kernel\Component.cpp (1161)
>Kernel\CABFile.cpp (384)
>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1694)
PAPP:Star Wars? Knights of the Old Republic? II: The Sith Lords(TM)
PVENDOR:LucasArts ( http://www.lucasarts.com)
PGUID:629F65FB-7F3C-4D66-A1C0-20722744B7B6
$10.0.0.159
@Windows XP Dodatek Service Pack 3 (2600) BT_OTHER 0.22"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 22:29, deecom napisał:


Działa!
Dzięki serdeczne, bardzo mi pomogłeś.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 23:25, Wahgaroth napisał:

Działa!
Dzięki serdeczne, bardzo mi pomogłeś.
Pozdrawiam.

Nie ma problemu, ale pamiętaj też, że Google nie gryzie (chyba) i po wpisaniu tego Twojego błędu
-5009 : 0x8002802b
bez problemu wyszły rozwiązania - dodałem jeszcze "Kotor" i to wszystko.
Tak się też wyszukuje rozwiązań do 0x800, gdy Windows pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się