PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam zamiar niedługo kupić nowy dysk twardy i zarazem chciałbym uniknąć reinstalacji gier (partycja D) jak i programów (partycja E). Więc mam takie pytanie - czy można podpiąć ten nowy dysk, skopiować wszystkie foldery z grami/softem na tymczasowe partycje, po czym zamienić literę odpowiednio na D i E, kasując uprzednio starą zawartość wraz z partycjami? System nie będzie wtedy krzyczał, że pogubił ścieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż chwilkę się zastanowiłem... Sadzę jednak, że pogubi ścieżki, a samego Windowsa nie przechytrzysz:p
Wydaje mi się, że po prostu czeka Cię ponowna reinstalacja tego wszystkiego.

Po prostu rejestr tego wszystkiego nie ogarnie. Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie grzecznie poprawi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 22:38, Michael1v5 napisał:

Aż chwilkę się zastanowiłem... Sadzę jednak, że pogubi ścieżki, a samego Windowsa nie
przechytrzysz:p
Wydaje mi się, że po prostu czeka Cię ponowna reinstalacja tego wszystkiego.

Po prostu rejestr tego wszystkiego nie ogarnie. Jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie grzecznie
poprawi;)


Też sporo nad tym myślałem (a przecież zmiana literek napędów to nie jest jakaś dziwna sytuacja) i będę musiał to załatwić jak najprościej, przynajmniej dopóki nowy dysk nie będzie tym głównym w komputerze - a to szybko nie nastąpi, bo nie mam potrzeby ani zwyczaju reinstalacji Windowsa częściej, niż co 2 lata czyli akurat przy zmianie dysku ;)
Po prostu wywalę gry z D, scalę to miejsce z partycją E rozszerzając ją (czyli programy będą ocalone), a już na nowym dysku zainstaluję od nowa gry i oznaczę go "na start" jako D.

W teorii to tylko litera napędu i np. spawara DVD po zmianie z F na G nic nie krzyczała (gry chodziły bez zarzutu), ale jeśli chodzi o dysk to może być tak, że owszem, system znajdzie partycję, ale danych na nim już nie za bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z kompem. Czasami sie zawiesza na pulpicie lub w niektórych grach i wyskakuje ładny screen. Co może być tego powodem ?

konfiguracja kompa to:

AMD PHENOM II X2 550 3,1GHZ
ASUS M4A78LT-M A760G
DIAMOND ATI HD 5770 XOC (SPECIAL EXTREME OVERCLOCKED EDITION 1GB DDR5 930/ 5200 Mhz
OCZ REAPER 2x1GB DDR3 1600mhz CL7 1,7v (7-7-7-24)
HDD SAMSUNG SPINPOINT F3 500 GB
DVD-REC ASUS DRW-24B1ST SATA
YESICO 560W (SC560-AS12CF)

Zaznaczam że bios do płyty jest najnowszy wgrany i najnowsze stery do grafy ati ver. 10.4

20100513174641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziska mam problem (jak kazdy tutaj ) a mianowicie. Pewnego razu wyłaczyłem komputer niby nic niezwyklego a jednak teraz za kazdym razem jak go uruchamiem zachowuje sie jakby ktos my piachu do procesora nasypał :D przestaly tez działac niektóre skróty na pulpicie a pasek start to szkoda gadac mozolny jak bym miał pod blacha max 700 mhz . Przeskanowałem kompa najnowszym Nodem 32 którego jestes sztrzesliwym posiadaczem nic nie wykryło .
Mój sprzet to
płyta głowna GIGABYTE EP45-UD3
procek intel core quad 2,3 ghz
Karta graficzna Gforce 9600 GT 1 gb
RAM 2 x 2 GB DDR 2 (Niepamietam jaka firma )
Dysk twardy 1 TB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Proponuję wcisnąć CTRL+ALT+Delete i zobaczyć, jaki program pożera 100% mocy procesora, bo mi to wygląda właśnie na coś takiego. Niekoniecznie musi to być wirus, wystarczy uszkodzona aplikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2010 o 23:26, ziptofaf napisał:

/.../
Proponuję wcisnąć CTRL+ALT+Delete i zobaczyć, jaki program pożera 100% mocy procesora,
bo mi to wygląda właśnie na coś takiego. Niekoniecznie musi to być wirus, wystarczy uszkodzona
aplikacja.


Niestety nic z tych rzeczy najwiecej procesora zjada mi na chwile obecna opera . A i jeszcze nie moge dostac sie na jeden z dysków twardych a gdy próbuje jedyne co uzyskam to "brak odpowiedzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie przez jakis czas i mam pytanie czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie z poprzednich stron ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi a chciałbym wiedzieć co się z moim dyskiem boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie nie mam problemu tylko pytanie. Jak to mozliwe ze program Belarc wykrywa u mnie 2048mb RAM z wykorzystaniem tylko 1024mb. Od zawsze mialem 1024mb ram, przy zakupie tez chcialem miec 1gb. Nic nie blokowalem. Tutaj screen z Bealaca

20100514145925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszało mi się samo wolne miejsce na dysku, co jakąś minute miałem pół gigabajta mniej! Jak odłączyłem internet to po kilku minutach zaczęło mi się to coś usuwać i miałem spowrotem tyle samo co wcześniej. Teraz nic się nie dzieje. Co to może być? Jakiś wirus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 21:07, Danio237 napisał:

Zmniejszało mi się samo wolne miejsce na dysku, co jakąś minute miałem pół gigabajta
mniej! Jak odłączyłem internet to po kilku minutach zaczęło mi się to coś usuwać i miałem
spowrotem tyle samo co wcześniej. Teraz nic się nie dzieje. Co to może być? Jakiś wirus?


Nie jestem specem w takich sprawach ale sądzę że to może być wirus. Zrób skany programami anty-spyware jak i antywirusowymi. Radzę zaopatrzyć się w jakiegoś firewalla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość nietypowy problem a mianowicie:
Podczas grania w cokolwiek co jakieś 30 sec ekran pokrywa się w całości jakimiś kolorowymi paskami. Znikaja one jak skorzystam z kombinacji Alt + Tab ale za pół minuty i tak wyskakują znowu. Pojawiaja się one przy każdej grze a nawet wygaszaczu ekranu. Co ciekawe problem ten nie wystepuje jeśli odpale grę w "okienku" a nie w fullscreenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 15:20, Zdzislaw2000 napisał:

Mam dość nietypowy problem a mianowicie:
Podczas grania w cokolwiek co jakieś 30 sec ekran pokrywa się w całości jakimiś kolorowymi
paskami. Znikaja one jak skorzystam z kombinacji Alt + Tab ale za pół minuty i tak wyskakują
znowu. Pojawiaja się one przy każdej grze a nawet wygaszaczu ekranu. Co ciekawe problem
ten nie wystepuje jeśli odpale grę w "okienku" a nie w fullscreenie.


Standardowe pytania:
Zaktualizowałeś sterowniki do karty graficznej i DirectX?
Czy spełniasz wymagania sprzętowe i systemowe tych aplikacji?
Czy temperatura podzespołów jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 17:32, error721 napisał:

Standardowe pytania:
Zaktualizowałeś sterowniki do karty graficznej i DirectX?
Czy spełniasz wymagania sprzętowe i systemowe tych aplikacji?
Czy temperatura podzespołów jest w normie?


Tak mam zainstalowane najnowsze sterowniki i spełniam wymagania tych aplikacji. Sprawdzilem temperatury programem SpeedFan i zaciekawił mnie jeden wynik, a mianowicie AUX : 125 C. Po za tym ikonke ognia mialy GPU : 53 C, CORE : 53 C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 19:42, Zdzislaw2000 napisał:

Tak mam zainstalowane najnowsze sterowniki i spełniam wymagania tych aplikacji. Sprawdzilem
temperatury programem SpeedFan i zaciekawił mnie jeden wynik, a mianowicie AUX : 125
C. Po za tym ikonke ognia mialy GPU : 53 C, CORE : 53 C.


Z tego co wygooglowałem temperaturą AUX- nie trzeba się przejmować. Jednak według mnie 53 C na procesorze to dosyć sporo. Mierzyłeś w "stresie" czy w spoczynku? Kiedy ostatni raz zaglądałeś do wnętrza pieca? :p Możliwe że masz sporo kurzu w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 19:53, error721 napisał:

> Tak mam zainstalowane najnowsze sterowniki i spełniam wymagania tych aplikacji.
Sprawdzilem
> temperatury programem SpeedFan i zaciekawił mnie jeden wynik, a mianowicie AUX :
125
> C. Po za tym ikonke ognia mialy GPU : 53 C, CORE : 53 C.

Z tego co wygooglowałem temperaturą AUX- nie trzeba się przejmować. Jednak według mnie
53 C na procesorze to dosyć sporo. Mierzyłeś w "stresie" czy w spoczynku? Kiedy ostatni
raz zaglądałeś do wnętrza pieca? :p Możliwe że masz sporo kurzu w obudowie.


To temperatura w spoczynku. Kurz raczej odpada wczoraj go czyściłem. Myślicie, że temperatura może być źródłem problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się