PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jasne, że może, ale ja bym jeszcze zrobił coś innego. Może to się wyda dziwne, ale sprawdziłbym jeszcze gry i aplikacje pod trochę starszymi sterownikami. Czasami jest tak, że trochę starsza karta + najnowsze stery nie zawsze dobrze współgrają.

Choć moja intuicja mi mówi, że trzeba jakoś zmniejszyć tą temperaturę. Wentylatorki działają poprawnie?

Edit: Do speedfuna podchodziłbym trochę z ograniczonym zaufaniem. Na stacjonarnym ciągle pokazuje mi, że wszystko się pali, bo 180stopni, a wszystko działa poprawnie, czasami ale rzadko pokazuje jednak normalną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 21:09, Zdzislaw2000 napisał:

To temperatura w spoczynku. Kurz raczej odpada wczoraj go czyściłem. Myślicie, że temperatura
może być źródłem problemu?


Jak na spoczynek to według mnie dosyć gorąco. Zmierz jeszcze temperaturę procesora pod obciążeniem, odpal jakąś grę (tylko nie sapera, a coś 3d :p) i uruchom SpeedFan.
W moim pc procesor w spoczynku ma około 35 C, jednak kiedy bawiłem się benchmarkiem do "palenia" procesorów miałem max około 55 C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że poruszę znów kwestię napędu DVD (kiedyś już o niego pytałem), ale chciałbym siętylko dowiedzieć, czy może on porysować płyty. A w zasadzie, to czy z moim jest coś nie tak, czy tak zawsze było jest i będzie i tego nic nie zmieni, że pomimo iż o płyty dbam bardzo, trzymam je w specjalnych pudełkach, nie trzymam od spodu itp. to one po jakimś czasie i tak posiadają ryski (niewidoczne w dziennym świetle, tylko ustawione pod odpowiednim kątem w stronę, podświetlone światłem lampki).

Czy też tak macie na swoich płytkach? I jaki dzisiejsze płyty mają margines wytrzymałości, tj. jakie musiałyby mieć rysy, żeby działać jakkolwiek inaczej niż powinny? :)

Spoiler

Sorry, za trochę głupi temat do rozważań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnei okazało sie że grafa była walnięta pamięci BGa poszły sie sypać więc teraz 5770 wymienili mi z Diamonda na HISa i śmiga teraz mi komp jak cza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:17, error721 napisał:

> To temperatura w spoczynku. Kurz raczej odpada wczoraj go czyściłem. Myślicie,
że temperatura
> może być źródłem problemu?

Jak na spoczynek to według mnie dosyć gorąco. Zmierz jeszcze temperaturę procesora pod
obciążeniem, odpal jakąś grę (tylko nie sapera, a coś 3d :p) i uruchom SpeedFan.
W moim pc procesor w spoczynku ma około 35 C, jednak kiedy bawiłem się benchmarkiem do
"palenia" procesorów miałem max około 55 C.


Dziwna sprawa, kiedy użylem benchmarka temp GPU byla okolo 50 C a przy grze (bylo to trudne bo paski sie pojawialy:) osiagnal temp nawet 70 C. Sprawdze jeszcze ten patent z sterownikami. No ale nie zmienialem sterownikow kiedy te paski zaczely sie pojawiac, wiec to chyba nie jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM :


Od już kilku dni mam problem z FF (mam najnowszą wersje)

przy wklepaniu obojętnie jakiego www
piszę:
Nie odnaleziono serwera













Firefox nie może odnaleźć serwera www.gram.pl.








* Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.
ww.example.com zamiast
www.example.com

* Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

* Jeśli komputer użytkownika jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.


(ten komunikat jest sprzed chwili)

Skanowałem kilka razy komp AVG + Spy bot search and destroyer... nic nie pomaga...
wirusów nie mam...

nie wiem co już robić... :(
Co radzicie ?
+ dobry sprzętowo PC.
WIn 7 pro. 64.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj FF i wyczysc wszystko co jest zapisane na C od FF.
Zainstaluj jeszcze raz FF i spobuj czy jest OK.
Moze antywirus robi walki ?
Wywal go na probe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:03, Piotrek_K napisał:

Wpisz w pasku adresu: ''80.72.43.62''. Wyskakuje Cie strona gramu?

Czy to samo sie dzieje na innej przegladarce?

Strona się pojawia za 1 razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 20:13, Misquamaqus napisał:

Odinstaluj FF i wyczysc wszystko co jest zapisane na C od FF.
Zainstaluj jeszcze raz FF i spobuj czy jest OK.
Moze antywirus robi walki ?
Wywal go na probe.

Może jeszcze nie teraz... bo ma FF mam chyba ze 200 skrótów do stron...
antywirusa nie wywale raczej nie jego wina... nie szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:03, Piotrek_K napisał:

Wpisz w pasku adresu: ''80.72.43.62''. Wyskakuje Cie strona gramu?

Czy to samo sie dzieje na innej przegladarce?

Na IE też się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi raczej czy jak wpisujesz gram.pl w IE to tez nie wyswietla strony ;)... Ale skoro dziala Ci po adresie IP to znaczy, ze cos sie rypie z DNSami.

Wejdz do Panelu Sterowania -> Polaczenia Sieciowe. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aktywnym polaczeniu lokalnym/wi-fi. Wybierz "stan". Pozniej nacisnij na ''zaawansowane''. Na liscie na srodku nowego okienka wybierz ''Protokol internetowy TCP/IP v.4. A pozniej wybierz ''Uzyj nastepujacego adresu serwera DNS. I jako glowny wpisz 8.8.8.8. Zrestartuj przegladarke i sprawdz czy dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:24, Piotrek_K napisał:

Chodzilo mi raczej czy jak wpisujesz gram.pl w IE to tez nie wyswietla strony ;)... Ale
skoro dziala Ci po adresie IP to znaczy, ze cos sie rypie z DNSami.

Wejdz do Panelu Sterowania -> Polaczenia Sieciowe. Kliknij prawym przyciskiem myszy
na aktywnym polaczeniu lokalnym/wi-fi. Wybierz "stan". Pozniej nacisnij na ''zaawansowane''.
Na liscie na srodku nowego okienka wybierz ''Protokol internetowy TCP/IP v.4. A pozniej
wybierz ''Uzyj nastepujacego adresu serwera DNS. I jako glowny wpisz 8.8.8.8. Zrestartuj
przegladarke i sprawdz czy dziala...


A Mógłbyś dać screena gdzie to jest ?
Mam 7 po angielsku i tak... nie bardzo.. mogę się doszukać... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:24, Piotrek_K napisał:

Chodzilo mi raczej czy jak wpisujesz gram.pl w IE to tez nie wyswietla strony ;)... Ale
skoro dziala Ci po adresie IP to znaczy, ze cos sie rypie z DNSami.

Wejdz do Panelu Sterowania -> Polaczenia Sieciowe. Kliknij prawym przyciskiem myszy
na aktywnym polaczeniu lokalnym/wi-fi. Wybierz "stan". Pozniej nacisnij na ''zaawansowane''.
Na liscie na srodku nowego okienka wybierz ''Protokol internetowy TCP/IP v.4. A pozniej
wybierz ''Uzyj nastepujacego adresu serwera DNS. I jako glowny wpisz 8.8.8.8. Zrestartuj
przegladarke i sprawdz czy dziala...

Co daje kliknąć ?

20100519110843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dyskiem twardym, otóż jakieś 2 dni temu komputer mi się zaciął, zrestartowałem go i po zalogowaniu pokazuje mi na pasku problem z zapisem, bla bla, dane zostały utracone, bla bla. nie przejąłem się tym zbytnio bo to w końcu windows. jakiś czas później odpalam kompa i jest się jakieś 5 min po zalogowaniu zacina a przy restarcie chce skanować dysk (ta niebieska stronka po ładowaniu windowsa) i zacina się po 54%, po odłączeniu dysku jest wszystko w ok, jak chce przeskanować dysk antywirusem to się zacina w miejscu. macie jakiś pomysł co z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 20:55, lord0 napisał:

mam problem z dyskiem twardym, otóż jakieś 2 dni temu komputer mi się zaciął, zrestartowałem
go i po zalogowaniu pokazuje mi na pasku problem z zapisem, bla bla, dane zostały utracone,
bla bla. nie przejąłem się tym zbytnio bo to w końcu windows. jakiś czas później odpalam
kompa i jest się jakieś 5 min po zalogowaniu zacina a przy restarcie chce skanować dysk
(ta niebieska stronka po ładowaniu windowsa) i zacina się po 54%, po odłączeniu dysku
jest wszystko w ok, jak chce przeskanować dysk antywirusem to się zacina w miejscu. macie
jakiś pomysł co z tym zrobić ?

zdefragmentuj
potem jeszcze raz scandisk w WIN
przelec antywirem
jak nie pomaga to format

ewentualnie przywróc rejestr sprzed więcej niz 2-3 dni.

albo

włóż CD z win i zrób napraw system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 21:47, Chester001 napisał:

zdefragmentuj

czy podczas tego procesu stracę wszystkie dane z dysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak poszło? Zawsze dobrze wiedzieć i być mądrzejszy o parę informacji:)

Więc skoro ich nie zmieniałeś to niestety celowałbym w podzespół jakiś. Fajnie by było mieć możliwość sprawdzenia jakiegoś zamiennego i zidentyfikować problem.

Edit: Odp. do lord0:

Nie, po defragmentacji danych nie stracisz.
http://www.youtube.com/watch?v=PWtu-smcdTU
Tu można zobaczyć na czym ona polega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja płyta główna, to ASUS P5GC-MX/S. Niedawno robiłem reinstal systemu i szukałem płytki CD ze sterownikami do płyty głównej. http://img9.imageshack.us/img9/468/snc00015q.jpg - oto jej zdjęcie. Zdziwił mnie tylko nadruk - nie powinno być ASUS, a nie Gigabyte? Mogę spokojnie instalować bios z tego cd, czy szukać innych sterowników w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się