PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2006 o 08:37, Ininia napisał:

Jak skonfigurować dwa komputery kablem lan.

W sumie już podłączyłem kable i kable są dobrze ułożone ale internet działa na jednym kompie
a na drugim nie tylko dane da się przesyłać pomiędzy kompami.


najlepiej kupic sobie ruter (swith) i podlaczyc do niego oba komputery i kabel od internetu i bedzie dzialac i internet i lan, albo mozesz podlaczyc kabel do obu kompow i stworzyc adres DNS i musisz stworzyc jedna maske podsieci i jedna brame domyslana na dwa kompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 08:45, gacek02 napisał:

> Jak skonfigurować dwa komputery kablem lan.
>
> W sumie już podłączyłem kable i kable są dobrze ułożone ale internet działa na jednym
kompie
> a na drugim nie tylko dane da się przesyłać pomiędzy kompami.

najlepiej kupic sobie ruter (swith) i podlaczyc do niego oba komputery i kabel od internetu
i bedzie dzialac i internet i lan, albo mozesz podlaczyc kabel do obu kompow i stworzyc adres
DNS i musisz stworzyc jedna maske podsieci i jedna brame domyslana na dwa kompy

Dzięki ale na razie rutera nie kupi bo mam radiówkę i zamierzam zmienić na Neostradę a rutery są inne do radiówki i Neostrady po prostu mi się ni opłaci dopiero jak będę miał nesotreade to kupie jakiś ruter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Start/panel sterowania/ kreator konfiguracji sieci ... a dalej to samemu sprawdź bo ja bym musiał pisać krok po kroku i w miarę sprawdzania bym sobie skonfigurował na nowo sieć a ja mam router :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 09:00, iro1979 napisał:

...
Start/panel sterowania/ kreator konfiguracji sieci ... a dalej to samemu sprawdź bo ja bym
musiał pisać krok po kroku i w miarę sprawdzania bym sobie skonfigurował na nowo sieć a ja
mam router :P

wyskakuje taki okienko i co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 09:03, Ininia napisał:

> ...
> Start/panel sterowania/ kreator konfiguracji sieci ... a dalej to samemu sprawdź bo ja
bym
> musiał pisać krok po kroku i w miarę sprawdzania bym sobie skonfigurował na nowo sieć
a ja
> mam router :P
wyskakuje taki okienko i co dalej

sorki jeszcze fotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 09:03, Ininia napisał:

> ...
> Start/panel sterowania/ kreator konfiguracji sieci ... a dalej to samemu sprawdź bo ja
bym
> musiał pisać krok po kroku i w miarę sprawdzania bym sobie skonfigurował na nowo sieć
a ja
> mam router :P
wyskakuje taki okienko i co dalej

Dalej klikasz dalej/dalej/ potem ignoruj niepodłączony sprzęt jeśli masz więcej niż 1 kartę sieciową potem dalej/ ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem bla bla (chodzi o to pierwsze) a dalej sam zobacz :) bo mao zostao i to musisz zrobić u siebie bo niemogę próbować nie mając twoich połączeń sieciowych... Jak już skofigurujesz to trzeba kliknąć na kompie hoście prawy przycisk na połączeniu sieciowym/ właściwości i zaznaczyć to co na załączonym obrazq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Nie tu to połączenie bezprzewodowe a słyszałm że masz kabel :) Powtarzam kreator konfiguracji sieci nie sieci bezprzewodowej (ja mam taką:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 09:15, iro1979 napisał:

> > ...
> > Start/panel sterowania/ kreator konfiguracji sieci ... a dalej to samemu sprawdź
bo ja
> bym
> > musiał pisać krok po kroku i w miarę sprawdzania bym sobie skonfigurował na nowo
sieć
> a ja
> > mam router :P
> wyskakuje taki okienko i co dalej
Dalej klikasz dalej/dalej/ potem ignoruj niepodłączony sprzęt jeśli masz więcej niż 1 kartę
sieciową potem dalej/ ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem bla bla (chodzi o to
pierwsze) a dalej sam zobacz :) bo mao zostao i to musisz zrobić u siebie bo niemogę próbować
nie mając twoich połączeń sieciowych... Jak już skofigurujesz to trzeba kliknąć na kompie hoście
prawy przycisk na połączeniu sieciowym/ właściwości i zaznaczyć to co na załączonym obrazq.

Ale tobie chodziło jak rutek skongigurować a mi chodziło żeby internet na drugim kompie chodił przez lan.

ale dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 27.12.2006 o 09:22, Ininia napisał:

Ale tobie chodziło jak rutek skongigurować a mi chodziło żeby internet na drugim kompie chodił
przez lan.

ale dzięki


Nie, ja wiem o co ci chodziło. Masz 2x kompa w lanie i 1 ma dostęp do neta, a chcesz by drugi się łączył też z netem przez pierwszego kompa. Ja muszę jechać do ikei, tyle co ci podpowiedziałem powinno ci starczyć do skonfigurowania, spróbuj - nie jest to chyba trudne. Sam podłączyłem sieć bezprzewodową (komp, laptop, router, internet) wierz mi że jest trudniej bo męczyłem się 3 dni ale powiedziałem że nie zapłace nikomu tych 50zł za konfigurację sieci :D, sam ustawiłem szyfrowanie nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 09:30, iro1979 napisał:

...
> Ale tobie chodziło jak rutek skongigurować a mi chodziło żeby internet na drugim kompie
chodił
> przez lan.
>
> ale dzięki

Nie, ja wiem o co ci chodziło. Masz 2x kompa w lanie i 1 ma dostęp do neta, a chcesz by drugi
się łączył też z netem przez pierwszego kompa. Ja muszę jechać do ikei, tyle co ci podpowiedziałem
powinno ci starczyć do skonfigurowania, spróbuj - nie jest to chyba trudne. Sam podłączyłem
sieć bezprzewodową (komp, laptop, router, internet) wierz mi że jest trudniej bo męczyłem się
3 dni ale powiedziałem że nie zapłace nikomu tych 50zł za konfigurację sieci :D, sam ustawiłem
szyfrowanie nawet :)

Dzięki jeszcze się poręcze no ja też nikomu płacić nie zamierzam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 00:09, ziptofaf napisał:

> Niech mi ktoś pomoże bo mam the sims 2 i dodatek własny biznes i akcesoria szyk i elegancia

> i wszytko fajnie gra ale kupiłem sobie ostatnio dodatek zwierzaki i jest on jedynie na
czytnik
> dvd mam co prawda czytnik w kompie na dvd ale niechce mi czytać tej gry wogule wkładam
płytke
> i nic sie nie dzieje co może być tego powodem płytka nowa pewnie cos z moim starych czytnikiem

> tylko co zrobił żeby czytał??????????????jak może oczyścić coś????proszę o pomoc.

A próbowałeś na innym kompie sprawdzić, czy płyta działa? Jeżeli tak, to szykuj się na aktualizację
sterowników napędu lub jego wymianę.


Sterowniki mam najnowsze a płytka wogule to jest dobra i działa a inne plyty dvd też mi nie chodzą więc chyba muszę wymienić dysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem jak podłączyć dwa kompy

INTERNET DLA WIęCEJ NIż 1 KOMPUTERA
Dla Windows XP:

1.Doinstaluj drugą kartę sieciową
2.Start-Panel sterowania-połączenia sieciowe
3.Kliknij prawym klawiszem na połączenie lokalne z aktywnym internetem
4.wybierz "Właściwości". U góry wybierz 3 zakładkę "Zaawansowane"
5.Zaznacz "Udostępnianie połączenia internetowego" i "Zezwól innym użytkownikom na łączenie się...". Zatwierdz klawiszem OK
6. Kliknij prawym klawiszem na ikonę połączenia , do którego podłączasz pozostałe komputery. Wybierz "Właściwości"
7.Kliknij na Protokół TCP/IP. Pod spodem kliknij "Właściwości"
Ustaw następujące parametry : adres IP: 192.168.0.1, maska: 255.255.255.0
Drugi komp:

8. podłącz drugiego kompa i kilkaj po kolei (jak trzeba to dwukrotnie): start-panel sterowania-połączenia sieciowe-połączenie lokalne-właściwosci-protokół TCP/IP
9 Ustaw IP: 192.168.0.2 Maska: 255.255.255.0 Brama: 192.168.0.1 Adres DNS: 213.134.128.19

Pozostałę kompy:

zmieniaj adresy ip na 192.1680.3, 192.168.0.4, 192.168.0.5.....aż do 192.168.0.253, reszta parametrów bez zmian.

Powinno działać. To ustawienie jest kiepskiej jakości ale jest najpewniejsze. Jak się nauczysz więcej to poprawisz sam(a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 10:49, Rzezim napisał:

Tniemy cytaty uwaga ogólna.

A Twoją osobą zajmie się chyba wujcio Olo ;-)

tak ale teraz mi działa net na drugim kompie przepraszam za tamtego posta
sorki

i dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :/
Komp nie chce otwierać filmów. Nie pomagają formaty, na nowiutkim dysku twardym jest to samo, może to wina karty graficznej? Ale za pierwsyzm razem film się pokazal. Nie dziaają mi tylko te filmy które mam na dysku i otwieram odtwarzaczami. Filmiki w necie czy grach działają normalnie. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 00:24, Wolvi napisał:

z tym ze 300w to za malo sie zgodze ;p ale od razu 400? 350 wystarczy imo, a co do listwy to
zdecydowanie msuze sobie nieldugo sprawic :P


Na prawdę dobrze radzę... Min. 400W - różnica cenowa jest praktycznie żadna między 350 a 400, kup 400W, żebyś potem nie musiał wymieniać zasilacza jak sobie jakiś nowy energożerny podzespół sprawisz, serio mówię :) Studiuję na wydziale elektrycznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 11:23, Szczur22 napisał:

Mam problem :/
Komp nie chce otwierać filmów. Nie pomagają formaty, na nowiutkim dysku twardym jest to samo,
może to wina karty graficznej? Ale za pierwsyzm razem film się pokazal. Nie dziaają mi tylko
te filmy które mam na dysku i otwieram odtwarzaczami. Filmiki w necie czy grach działają normalnie.
Pomóżcie!

Może nie masz jakiś kodeków? Masz zainstalowany DivX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już instalowac przeróżne kodeki, zawsze korzystałem z ffdshow, teraz nawet one nie działaja.
I uprzedzaąc kolejne pytanie- nie mam zainstalowanych kilku kodeków naraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 12:21, Szczur22 napisał:

Próbowałem już instalowac przeróżne kodeki, zawsze korzystałem z ffdshow, teraz nawet one nie
działaja.
I uprzedzaąc kolejne pytanie- nie mam zainstalowanych kilku kodeków naraz

Wina karty graficznej to raczej to nie jest. Dziwne, że po formacie także się nie odtwarzają. Spróbuj zainstalować DivX. Powiedz jeszcze, czy ty chcesz odtwarzać filmy w formacie, np. .avi czy z płyt DVD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się