PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Codipar

> Problem polega na tym iż chcę kupić GF GTX 460 firmy Palit w wersji Sonic Platinum.
> Karta posiada złącze PCI-E x16 w wersji 2.0
> Posiadana przeze mnie płyta główna GA-EP35-DS3R/DS3 posiada prawdopodobnie PCI-E
> x16 w wersji 1.0 lub 1.1 czy aby założyć GTX 460 Musiałbym zmieniać płytę główną ??

Nie musiałbyś.

> i jaki byście polecali zasilacz aby cały komp jakoś chodził

Co najmniej Chieftec 450W. Zalecam OCZ 500W.

> Miałby on wyglądać następująco :
> Intel Core 2 Quad Q6600 4x 2.4 Ghz
> 4 GB Ram
> GeForce GTX 460
> Dysk Samsung 750 GB
> Napęd DVD-RW LG

Procek jest za słaby dla tej karty, musiałbyś go podkręcić do jakichś 3 GHz, żeby zrobić z niej użytek.


A czy ten zasilacz będzie pasował do każdej obudowy ?? Bo widzę, że ona ma jakieś otwory na górnej części obudowy ... i nie wiem czy to po prostu dodatkowe otwory wentylacyjne czy może jest tam drug wentylator ?? Bo mam 2 letnią obudowę tracera, która nie ma żadnych otworów na górnej części obudowy jedynie z tylu i tak się zastanawiam czy będzie ten zasilacz do niej pasował np.

Jak bym mógł prosić o link do jakiegoś dokładnego poradnika jak podkręcić ten procek byłbym wdzięczny bo nigdy tego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Od wczoraj mam w domu dwa komputery. Mam router i laptop jest połączony z netem bezprzewodowo, a stacjonarny po kablu. Chciałbym zrobić coś takiego, żeby podzielić internet na pół, tzn. żeby każdy komputer mógł pobierać max 512 kb/s (mam łącze 1mb). Chodzi po prostu o to, że teraz jak ja coś pobieram, to zabieram całe łącze i siostrze internet strasznie muli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 17:23, damlon napisał:

Hej. Mam takie pytanie. Od wczoraj mam w domu dwa komputery. Mam router i laptop jest
połączony z netem bezprzewodowo, a stacjonarny po kablu. Chciałbym zrobić coś takiego,
żeby podzielić internet na pół, tzn. żeby każdy komputer mógł pobierać max 512 kb/s (mam
łącze 1mb). Chodzi po prostu o to, że teraz jak ja coś pobieram, to zabieram całe łącze
i siostrze internet strasznie muli.


Jaki masz router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 17:38, damlon napisał:


> Jaki masz router?

TP-Link TD-W8960N


Niestety z tym routerem nie podzielisz pasma w taki sposób jak chcesz, napisz mi jeszcze jaki masz internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2010 o 17:43, Mateox86 napisał:

Niestety z tym routerem nie podzielisz pasma w taki sposób jak chcesz, napisz mi jeszcze
jaki masz internet?


Neostrade 1mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą graf. w moim lapku, to że do serwisu to już pewne ale chciałem se zrobić wstępny kosztorys a jeśli to coś prostszego jak zimny lut, może mi to naprawić kumpel który jest serwisantem Gigabyte. Lapek to Fujitsu Siemens Amilo Pi 1556, grafika GeF Go 7600.

Problem mam gdzieś od 2 miesięcy, na początku nie dało się zainstalować sterowników NV (system przy uruchamianiu zamierał i BSoD), musiałem jechać na systemowych (korzystam z W7 64bit) i się sprawdzały, od czasu do czasu jakiś artefakt wyskoczył, w grach które odpalałem (tylko te w 2D) też się pojawiały i to dosyć często ale malutkie i już czułem że koniec się zbliża. Od 2 dni totalny failure, grafa przeszła w tryb awaryjny, w windzie mam teraz 640x480 i 16 kolorów a artów na ekranie tyle że ledwo co widać (pionowe przerywane paski), plusik że w ogóle się uruchamia dlatego to teraz pisze ale komfort przeglądania netu czy np. fotek przy 16 kolorach jest zerowy, załączam screenshota. I teraz pytanko czy to raczej będzie cały czip do wymiany, jakaś kość pamięci czy np. to tylko ''zimny'' lut i wystarczy dogrzewka dmuchawą.

20100903103224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, mam problem : niezależnie od gry którą włączę, po minucie, góra dwóch, wyskakuje komunikat :" pamięć nie może być written". Co z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie może być najdłuższe hasło? W Szkole nauczyciel utworzył wszystkim konta na kompach i mieliśmy wpisać hasło które nam podał a potem automatycznie zmienić sobie na prywatne. Mi tam wyszło 18 znakowe i napisało że za długie i mnie zalogowało nie zdążyłem się zapytać nauczyciela jakie jest ograniczenie znaków w haśle w system Windows 95 czy 98 bo już zadzwonił dzwonek. W komputerach jest Windows XP ale po zalogowaniu zmienia się na 95 czy 98. Może ktoś wie jakie jest ograniczenie znaków w tych systemach jeśli 18 znakowe było za długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zawieszaniem się komputera oraz zapętlonym dźwiękiem podczas grania w np starcrafta 2, mass effect 2 a ostatnio podczas oglądania filmików na youtubie.

Zrobiłem test programem occt v3.1.0 gpu occt i po jakiś 5-7 minutach wyłączył się monitor a komputer dalej działał. Pomógł jedynie restart. Wiatraczek przeczyszczony.

Przyda się każda pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 16:28, kuba9876543210 napisał:

Jakie miales temp. karty graficznej podczas testu OCCT?
Na poczatek proponuje przeinstalowac sterowniki wg sposobu w przypietym poscie watko
o Kartach graficznych.


Temperatura coś ok 60-70
Sterowniki przeinstalowywałem. Na najnowszych było jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 17:54, kuba9876543210 napisał:

A na starszych?


Zainstalowałem teraz 10.8 i zobaczę co i jak

Dnia 05.09.2010 o 17:54, kuba9876543210 napisał:

Zasilacz jaki masz?


Chieftec 450w

Dnia 05.09.2010 o 17:54, kuba9876543210 napisał:

Podkrecales cos?


Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo nie uzyskałem odp...

Problem z dźwiękówką...
Po reinstalacji kompa wrzuciłem wszystkie sterowniki z płyty Gigabayte, lecz po sprawdzeniu w dziale sprzęt okazuje się że brakuje do "PCI Device". Odrazu wiedziałem o co chodzi bo po włączeniu STALKERA wyświetlił mi się błąd że trzeba zainstalować/podłączyć sprzęt audio. Sterowniki z płyty instalowałem dwa razy, z neta pobrałem stery i nic nie dało. W czym może być problem? Oczywiście z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 19:27, T-Tronix napisał:

Ponawiam pytanie bo nie uzyskałem odp...

Problem z dźwiękówką...
Po reinstalacji kompa wrzuciłem wszystkie sterowniki z płyty Gigabayte, lecz po sprawdzeniu
w dziale sprzęt okazuje się że brakuje do "PCI Device". Odrazu wiedziałem o co chodzi
bo po włączeniu STALKERA wyświetlił mi się błąd że trzeba zainstalować/podłączyć sprzęt
audio. Sterowniki z płyty instalowałem dwa razy, z neta pobrałem stery i nic nie dało.
W czym może być problem? Oczywiście z góry dziękuje ;)


Co pokazuje menadzer urzadzen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio na tym forum polecono mi zakupienie zasilacza OCZ StealthXstreme 500W
Oglądałem fotki tego zasilacza oraz paru innych i widzę, że mają one spory wentylator na górnej części swojej obudowy ... Natomiast moja obudowa całego kompa nie posiada otworów wentylacyjnych na górnej części obudowy ...

Moja obudowa to Tracer Phantom.Czy mimo to mogę założyć ten zasilacz ??

Kolejne pyt. Polecono mi podkręcenie mojego procesora ( Intel Quad Q6600 2.40x4 Ghz do min. 3 Ghz )
W tej chwili jest to nie realne gdyż jestem na boxowym chłodzeniu.

i tu moje pyt. Jaką temperaturę powinien mieć ten procek w spoczynku w tej chwili ma 35C
Bawiłęm się trochę ostatnio programem Easy Tune 5 Pro i nawet gdy lekko podkręcałem procesor np. do 2.45/2.50 Ghz temperatura skakała aż o 10C

Mógłby ktoś dać mi dokładną instrukcję jak się zabrać za podkręcanie ... gdyż tak na dobrą sprawę jestem w tym temacie Zielony. Jakim programem najlepiej to robić ??
I czy mogę podkręcać procka jeśli jest jeszcze na gwarancji ?? Oraz jakie chłodzenie byście do niego polecili ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się