PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

W czasie gry wciskasz "F12" (wtedy screeny zapisują się w folderze gry) lub "PrintScreen/SysRq" (wtedy wychodzisz do pulpitu Windows poprzez "Alt+Tab" lub przycisk logo Windows, otwierasz Paint-a, "Ctrl+V", zapisujesz jako... i po zabawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy pulpitu. Po wyłączeniu kompa i włączeniu go po jakimś czasie, coś się zaczyna psuć. Pasek startu wygląda inaczej (wcześniej normalnie jak w win xp, a teraz jak w win 95). Po zmianie kompozycji na windows xp cały ekran zrobił się czarny i nie moge nic zrobić na nim bo tylko kursor i ikony widać, okna są całe czarne i nie wiem jak to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 15:26, LastAid napisał:

Ok, jakoś udało mi się naprawić pulpit :) sry


jestem ciekaw jak to naprawiłeś. (masz sieć lokalną?) bo u mnie w tym twkił chyba problem, jeszcze stery przeinstalowałem i poszło jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki , czy ktoś może mi przybliżyć temat jądra procesora ,takie ogólne i mniej ogólne informacje ,nawet link do jakiejś dobrej strony wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:07, Logan10 napisał:

Tak z innej beczki , czy ktoś może mi przybliżyć temat jądra procesora ,takie ogólne
i mniej ogólne informacje ,nawet link do jakiejś dobrej strony wystarczy.

chyba raczej samego procesora, chodzi ci o schematy blokowe itp, rodzaje jednostek w strukturze procesora? czy coś jeszcze? google nie boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 16:10, czaja24 napisał:

> i mniej ogólne informacje ,nawet link do jakiejś dobrej strony wystarczy.
chyba raczej samego procesora, chodzi ci o schematy blokowe itp, rodzaje jednostek w
strukturze procesora? czy coś jeszcze? google nie boli;)


Wiem że nie boli ,ale chciałem informacje kompletne bez jakiś nieodmówień o no fakt procku ale i o temacie jądra procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem otóż nie moge usunąć folderu a kiedy próbuje usunac pisze albo "nie można usunąć folderu:Folder nie jest pusty" albo "nie można usunąć pliku nie można odczytac pliku z dysku żródłowego"
i nie wiem teraz co zrobić ;/

20080619194626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Prawdopodobnie pozostał w systemie obraz z pliku, który był umiejscowiony na pendrive. Spróbuj zamknąć "Mój komputer" i ponownie go otworzyć. Jeśli nie pomoże to zrestartuj kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Usunąłem plik za pomocą Shift+delete. chcę go odzyskać (jeszcze nie wyłączałem komputera) jak to zrobić?? proszę o szybką odp. Mam win xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 20:26, Gufs napisał:

Mam pytanie:

Usunąłem plik za pomocą Shift+delete. chcę go odzyskać (jeszcze nie wyłączałem komputera)
jak to zrobić?? proszę o szybką odp. Mam win xp

Spróbuj np tym http://www.programosy.pl/program,pc-inspector-file-recovery.html. komputer jak najbardziej może być wyłączany, o ile nie chodzi o c:. Podstawą jest bowiem nie wykonywanie żadnych operacji zapisu na partycji z której chcemy odzyskać dane (a podczas startu windowsa jest ich trochę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 20:32, sig. napisał:

> jak to zrobić?? proszę o szybką odp. Mam win xp
Spróbuj np tym http://www.programosy.pl/program,pc-inspector-file-recovery.html. komputer
jak najbardziej może być wyłączany, o ile nie chodzi o c:. Podstawą jest bowiem nie wykonywanie
żadnych operacji zapisu na partycji z której chcemy odzyskać dane (a podczas startu windowsa
jest ich trochę).


No więc użyłem tego programu i wśród usuniętych nie znalazł moich tych dwóch plików które chcę odzyskać. jest cała masa starych plików na partycji ale nie ma tych potrzebnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 15:53, Logan10 napisał:

> Ok, jakoś udało mi się naprawić pulpit :) sry

jestem ciekaw jak to naprawiłeś. (masz sieć lokalną?) bo u mnie w tym twkił chyba problem,
jeszcze stery przeinstalowałem i poszło jakoś.


Miałem drugi profil. Zrobiłem tak: w drugim profilu otworzyłem okno z właściwościami pulpitu, w zjechanym profilu równiez próbowałem otworzyć (za którymś razem się udało), jednak był widoczny kosz [screen] i mogłem na oko pobróbować zmienić kompozycję. Popróbowałem troche i jakoś udało mi się ustawić na inny, a potem poszło z górki. :)

20080619214932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do mojego pytania, bo do dzisiaj nie udało mi sie go rozwiązać.

Podczas uruchaminia komputera w 4/5 przypadkach otrzymuję mniej więcej taki komunikat:

"Instrukcja spod XXXXXXXX odwołuje się do pamięci XXXXXXXX. Pamięć nie może być "read" ...."

Następnie komputer sam się restartuje i tak w kółko, aż za jakis piątym razem się odpali...

Czy ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytaanie:
czemu jak wchodzę w panel sterowania,opcje folderów i próbuje udostępnić ukryte foldery daje zastosuj i ok to i tak mi przeskakuje na nie udostępniaj ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam pytanie
pokazuje mi sie dany komunikat gdy proboje uruchomić gre
według niego moja karta nie posiada jakiś tam sharderów czy problem polega na czymś innym(zaistalowałem najnowsze sterowniki )

20080620170312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się