tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2009 o 21:27, Vernio napisał:

/.../

Nie wyglada. Tam nie jest napisane ze to jest E (duze E to Edur, male e to Emoll). I przyznam sie szczerze, nie wiem jak trzeba czytac ten schemat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 21:42, Ksar666 napisał:

> /.../
Nie wyglada. Tam nie jest napisane ze to jest E (duze E to Edur, male e to Emoll). I
przyznam sie szczerze, nie wiem jak trzeba czytac ten schemat. :P



Już nic nie kapuje.xD Ale jakoś to będzie. Zanim do tego dojdę to minie ruski rok.xD Ale możesz mi napisać tabulator Em?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 21:48, Vernio napisał:

/.../

Powiem tak, nie chce tu spamowac, a wiec jak cos chcesz to pisz na gg 5578722.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 22:17, wsaadman napisał:

Zepsuł mi się kabel... jaki zastępczy mogę kupić za 30 (byle nie kompletnie do dupcy)

Proel Die Hard kosztuje koło 30-40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I są zdecydowanie lepsze od Planet Waves w tej samej cenie. Dużo łażę po kablach (Metal-jestem potwierdzi :P) i te wersje die hard z cieńszymi wejściami są duużo żywotniejsze od tych z grubymi czerwonymi (odziwo),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:29, Tochers napisał:

I są zdecydowanie lepsze od Planet Waves w tej samej cenie. Dużo łażę po kablach (Metal-jestem
potwierdzi :P) i te wersje die hard z cieńszymi wejściami są duużo żywotniejsze od tych
z grubymi czerwonymi (odziwo),

A na dodatek mają dożywotnią gwarancję ;) Fajny kabelek - kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:38, wsaadman napisał:

A na dodatek mają dożywotnią gwarancję ;) Fajny kabelek - kupiłem.

Tylko se zeskanuj paragon, bo z kablami zawsze są jaja, a nadruk na paragonie się łatwo ściera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:41, Metal-jestem napisał:

> A na dodatek mają dożywotnią gwarancję ;) Fajny kabelek - kupiłem.
Tylko se zeskanuj paragon, bo z kablami zawsze są jaja, a nadruk na paragonie się łatwo
ściera.

Swoją drogą, to mimo wszystko naprawię mojego Zeka po tacie ;) Kabel jest pancerny... wytrzymał ok 16 lat i dopiero teraz się zepsuł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Sorry, że przerywam ale mam jedno pytanie, otóż : planuje kupić jakiś dobry bas i chce wiedzieć jakie jest wasze zdanie o tym paku http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/ibanez-gsr-190bk ??? Waham się jeszcze między tym:

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/ibanez-sr300-ipt
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/bc-rich-zombie-bass-revenge

Jak na moje to ta jest chyba najlepsza tylko cena trochę powala:
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/esp-ltd-f-104-blk
Będę wdzięczny co do porad na temat kupna dobrego basu.
Z góry dzięki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Chicałbym podwyższyć struny w epi LP Specialu, chyba pytałem się juz o to kiedyś, nie pamiętam. Co trzeba zrobić zeby je podwyższyć? facet od lekcji mowil mi ze mógł sie mostek wykrzywić ale wątpie w to. Która srube trzeba przekrecic itp.- jakby mogl mi to ktos wyłumaczyc bylbym wdzięczny;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 19:16, Filip1010 napisał:

Siemka. Chicałbym podwyższyć struny w epi LP Specialu, chyba pytałem się juz o to kiedyś,
nie pamiętam. Co trzeba zrobić zeby je podwyższyć? facet od lekcji mowil mi ze mógł sie
mostek wykrzywić ale wątpie w to. Która srube trzeba przekrecic itp.- jakby mogl mi to
ktos wyłumaczyc bylbym wdzięczny;]

Tam jest tylko jedna śruba... właśnie przy mostku... tzn. jedna para śrub. Innego wyjścia nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 19:35, ZO_S_O napisał:

> Siemka. Chicałbym podwyższyć struny w epi LP Specialu, chyba pytałem się juz o to
kiedyś,
> nie pamiętam. Co trzeba zrobić zeby je podwyższyć? facet od lekcji mowil mi ze mógł
sie
> mostek wykrzywić ale wątpie w to. Która srube trzeba przekrecic itp.- jakby mogl
mi to
> ktos wyłumaczyc bylbym wdzięczny;]
Tam jest tylko jedna śruba... właśnie przy mostku... tzn. jedna para śrub. Innego wyjścia
nie ma...

A mogłbyś zarysować w paincie albo w czymś które?;]

20090512194320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 19:49, ZO_S_O napisał:

Fakt... nie przyjrzałem się... Te dwie co są "wyżej". Ale ostrożnie ze strunami... trochę
poluzuj je.


A mam przykręcić te dwie śruby w stronę korpusy czy poluzować te śrubki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Jak to zrobić ?

"Anyway tune your guitar half a step down for this."

Jest to fragment z opisu pewnego tabu ( konkretniej The Godfather Theme - chciałbym teraz poważniej do tego podjeść ). Angielski umiem, ale nie chciałem się kompromitować tłumacząc to dosłownie na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę się zamiarem kupna gitary elektrycznej i fajnie by było, gdybyście mi coś poradzili. ;P

Gram na razie około pół roku na klasyku, czyli na razie niewiele umiem, ale wiem o co chodzi. No ale, jak większość wielbicieli cięższej muzyki, ciągnie mnie do gry na elektryku, najchętniej na Fenderowskim Stratocasterze. xD Więc tu kilka pytań do was.

- Nie jestem w super sytuacji finansowej i czy w związku z tym lepiej kupić Sqiuera za jakieś dwa miesiące, czy poczekać z rok i kupić prawdziwego Fendera?
- Jakie oprócz tego gitary (w cenie 500-800 zł) polecacie, oprócz Les Pauli? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 19:52, luq napisał:

Takie pytanie. Jak to zrobić ?

"Anyway tune your guitar half a step down for this."

Jest to fragment z opisu pewnego tabu ( konkretniej The Godfather Theme - chciałbym teraz
poważniej do tego podjeść ). Angielski umiem, ale nie chciałem się kompromitować tłumacząc
to dosłownie na polski.


Przestrój gitarę o pół tonu niżej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śruby poluzować bo podnosisz wtedy całość a co za tym idzie struny.. tylko ostrożnie, żby nie bylo na mnie jak struny se spieprzysz... :D 99,9% że wyjdzie super :)

Luq -> Każda struna o pół tonu niżej.. masz stroik/tuner? To tam będzie pokazane... A tak BTW to Gn''R jest zawsze pół tonu niżej... :D

Invin - squier Bullet to w tej cenie najlepszy wybór dla fana Fenderowskich Stratów. A na allegro jeszcze przed chwilą widziałem dwa Fendery schodzące po 350zł. Ot fail przy licytacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się