tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2010 o 13:17, BzyQacz napisał:

Do 1500 zł... Jakiego elektryka byście polecili, albo na co zwrócić uwagę biorać pod
wgląd używane gitary?


Do jakiej gry będzie gitarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popros o dokladne zdjecia, jakbys cos sobie upatrzyl, jesli sprzedajacy jest w Twojej okolicy, to zapytaj sie czy mozesz gitare ograc. Sprawdz czy nie ma zadnych wad, np. krzywy gryf, brzeczace struny, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:01, BzyQacz napisał:

Uniwersalna gitara do 1500zł przeznaczona jednak do ostrzejszego grania. Thrash choćby.


Może troszkę drożej, ale mogę z czystym sercem polecić Epiphonea SG Prophecy. Secik EMG (sam set kosztuje 800zł na allegro).
http://rnr.pl/p8940.893_epiphone_prophecy_sg_custom_ex_gitara_elektryczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już SG, przyznaję, że gitara naprawdę świetna, wyższy model pewnie też by mi przypadł do gustu. Co z innymi modelami i markami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:14, BzyQacz napisał:

Mam już SG, przyznaję, że gitara naprawdę świetna, wyższy model pewnie też by mi przypadł
do gustu. Co z innymi modelami i markami?


Ja raczej mogę polecić coś tylko z setu EMG w sumie.
Ale pytanie ode mnie do ogółu. Ma ktoś doświadczenie z lampami? Rozglądam się nad jakąś 15 watówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem, że lepiej używaną kupować używaną gitarę, jak chcesz na prawdę dobry sprzęt za dobrą cenę. Bo za 1500 jeżeli to już Twoja kolejna gitara...to bym wybierał używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:17, jcl99 napisał:

Poszukaj używanego Fendera Stratocastera Mexico.


...i graj trash. Ja wiem, że fajnie "doradzić", ale weź człowieku najpierw posiedź w temacie, a potem zacznij pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:30, Doktor93 napisał:

> Poszukaj używanego Fendera Stratocastera Mexico.

...i graj trash. Ja wiem, że fajnie "doradzić", ale weź człowieku najpierw posiedź w
temacie, a potem zacznij pisać.

Pozatym, że całkiem niedawno był katowany temat tego, że na stracie DA się grać ostrzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:32, wsaadman napisał:

Pozatym, że całkiem niedawno był katowany temat tego, że na stracie DA się grać ostrzej...


Yhm... Lepiej kupić Strata (dużo droższego), który nie będzie raczej lepszy od "taniej gitary" z EMG. Oczywiście mówię tylko o graniu ostrzejszym. Do dźwięku czystego się nie pcham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:36, Doktor93 napisał:

> Pozatym, że całkiem niedawno był katowany temat tego, że na stracie DA się grać
ostrzej...

Yhm... Lepiej kupić Strata (dużo droższego), który nie będzie raczej lepszy od "taniej
gitary" z EMG. Oczywiście mówię tylko o graniu ostrzejszym. Do dźwięku czystego się nie
pcham.

Ale nie mówię, że lepiej. Mówię, że się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W różnych odmianach metalu liczy się środkowy kanał głównie. Dlatego opłaca się mieć dobry lampowy wzmacniacz i układ w sumie przetworników HSH. Jakaś kostka z DS-2 albo DS-1 do tego i ładnie można śmigać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamierzam sobie pograć trochę na basie i jest kwestia jego kupna, z tego co wyczytałem w necie i ogólnie przejrzałem ceny to zastanawiam się nad tymi modelami:

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/5-strunowe/cort-action-bass-v-bk

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Bas/Gitary-basowe/Epiphone-Embassy-Standard-V-Bass.html

jeszcze jedna sprawa, chciałbym 5cio strunowy basik do gry muzyki trochę cięższej, ale tak, żebym nie był tylko na metal skazany :D coś tak pomiędzy rockiem a metalem :)

liczę na Waszą pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cortów poniżej dwóch tysięcy nie opłaca się kupować. Jak koniecznie chcesz jednego z tych dwóch to Epiphona. Albo coś używanego. Najlepsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 23:27, Leber16 napisał:

Cortów poniżej dwóch tysięcy nie opłaca się kupować. Jak koniecznie chcesz jednego z
tych dwóch to Epiphona. Albo coś używanego. Najlepsza opcja.


w sumie to nie wiem czy akurat chce któregoś z tych :) te są jedyne, które znalazłem z pochlebnymi opiniami

jeśli masz na myśli jakiś innych producentów to pisz, rzuć nazwy a ja już poszukam dalej hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia leży po stronie środków, które chcesz przeznaczyć na ten bass. Dobre firmy to oczywiście Epiphone, Ibanez, Dean, GMR (polskiego lutnika z Gniewkowa w województwie Kujawsko-pomorskim), w sumie coś z tego bym wybierał. Albo jakiegoś Schecter''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się