tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2010 o 14:14, ZO_S_O napisał:

To jeżeli chodzi o uniwersalność w klimatach rocka to ja polecam standardowo Epiphone
Les Paul Special II i Squier Bullet. Są bardzo popularne jako gitary dla początkujących
i wiele osób ma o nich dobre zdanie. Warto jednak, w miarę możliwości, ograć je przed
kupnem, jak każda gitarę z resztą. Tak... wiem, ze nic możemy nie umieć z początku zagrać,
ale a nuż mamy jakiegoś kumpla grającego na wiośle? A poza tym każdy może chociaż na
oko sprawdzić, czy gitara jest dobrze wykonana.
Fucio - jak zwykle pieprzysz xD Ulubione brzmienie i muzyka jaką chcemy grać...
to chyba wychodzi na to samo, c''nie? :P

Bardziej Special II niż bullet, no chyba że miałby możliwość ogrania, bo w przeciwnym wypadku może trafić coś co go zniechęci do dalszej gry, naklejka bulleta dobrze wygląda na Deluxe stratach, a potem ludzie się dziwią dobrym brzmieniem. BTW Special II chyba będzie bardziej sprawdzony, ob w tym wypadku od Epi nie ma jakiś wielkich odstepstw między gitarami jak przy Squierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 17:47, ZO_S_O napisał:

Fucio -> No ale patrz - jak napisałeś. Lubimy brzmienie tych cymbałków, to chcemy
też coś w ten deseń włożyć do granej muzy. Czyli to samo. :P

Czy ja wiem... W każdym bądź razie, w pierwszym poście chodziło mi o to, że granie ciężkiej muzy nie musi wiązać się z kupnem wiosła w kształcie, który trudno sobie wyobrazić i z przystawkami EMG. Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja się zastanawiam ile schodzi wyrobienie sobie opuszków w prawej ręce do basu, bo rusz co rusz dużo grać nie mogę, bo mi wyskakuje odcisk na środkowym palcu u prawej ręki... Wkurza mnie to. Zna ktoś jakiś sposób, co by to przetrawić jakoś, czy sam się wyrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuj szpilkami i szoruj papierem ściernym, potem posyp solą i przyklep wszystko masłem albo smalcem śląskim ze skwarkami i cebulką.

A tak serio teraz. Wyrobią się same, ewentualnie możesz wyćwiczyć je na urządzeniu podobnym do MasterGripa ale nazywa się VariGrip (ma regulowaną siłę sprężystości sprężynek), tam jest taka specjalna obudowa z jednej strony imitująca struny. Aczkolwiek polecam dalej grać i nie przejmować się zbytnio bólem paluchów, tak to jest już za nim się wyrobią. Ja zaczynałem swoją przygodę z klasykiem w 2 klasie podstawówki, taki mały brzdąc byłem i nie narzekałem, że mnie paluszki bolą. Także graj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2010 o 13:18, mlynar911 napisał:

Planuję wydać do 500 złoty na start. Bo jakby mi jednak nie przyszło czerpać z tego przyjemności
to nie będę płakać ,że full kasy wydałem. 500 zł może być bez pieca ewentualnie ;]


jedyne możliwości Epiphone SG i Les Paul Special

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-hs - 549 zł

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-sg-special-ch - 529 zł

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/squier-bullet-bk 499 zł

i tak najlepiej jest brać egzemplarz nr1, gdyż jest pewność solidnej konstrukcji, najbardziej uniwersalna gitara an sam początek, za rozsądną kwotę, zamiennik tylko o innym kształcie korpusu to nr.2, pozostaje jeszcze Squier, a z nimi jest jak z pudełkiem czekoladek, możesz trafić egzemplarz będący i lepiej brzmiący niż te dwie gitary powyżej, jednak, działa to w druga stronę czyli gitara może Cię zniechęcić do grania, no i obecnie korpus lipowy, a nie olchowy jak we wcześniejszych modelach, ale mimo wszystko nie sklejka, Squier niestety nie nadaje się już do grania cięższej muzyki ze względu na naprawdę słabą elektronikę, po regulacji (u lutnika) mostek ruchomy jest przyzwoity, ale jednak na początek polecam te wcześniejsze gitary.

Ps. tak to jest podsumowanie wcześniejszych myśli i dyskusji, i tak tamte dwie gitary mają humbuckery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2010 o 13:18, mlynar911 napisał:

kindziukxxx & ZO_S_O
Planuję wydać do 500 złoty na start. Bo jakby mi jednak nie przyszło czerpać z tego przyjemności
to nie będę płakać ,że full kasy wydałem. 500 zł może być bez pieca ewentualnie ;]



jest jeszcze jedne model,

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-demo/demo-tburton-edge

499 zł, tylko musiałbyś napisać maila, jaki jest osprzęt, ale i tak gitara na 100% bije na głowę poprzedniczki i ma licencjonowanego Floyda, + ma kilka rysek, więc o ile to Ci nie przeszkadza to to będzie najlepszy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za egzemplarze ;p a może nasz jakieś podręczniki czy samouczki do gry na elektryku? Może być w formie komputerowej albo jako normalna książka ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 21:25, mlynar911 napisał:

Ok dzięki za egzemplarze ;p a może nasz jakieś podręczniki czy samouczki do gry na elektryku?
Może być w formie komputerowej albo jako normalna książka ;d


chyba najbardziej przystępny moim zdaniem kurs online http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/
PS ja nie korzystałem z żadnych kursów tylko sam brałem taby i męczyłem łapy aby coś zaczęło wychodzić i muszę przyznać że po 2h męczarni zagrałem pierwszy fragment złożony z 9 dźwięków (breaking the law) i byłem z siebie dumny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym kupował na Twoim miejscu używaną gitarę, za tą cenę dostaniesz znacznie lepszy sprzęt i co najważniejsze już sprawdzony. Na prawdę, to by był dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jestem troszeczkę roztrzęsiony po głupim wypadku, który się zdarzył jakoś przed grudniem. Miało to miejsce podczas próby w kościele - gitara, oparta wcześniej o statyw na nuty pod kątem gdzieś 75-80 stopni, przewróciła się tyłem z hukiem na betonową podłogę, uderzając w nią główką. Przeżyła. Uszkodzenia, jakie do tej pory zaobserwowałem to drobny odłupek na kancie główki i zarysowanie jednego klucza. Reszta jest co prawda cała... Ale dostałem solidną nauczkę. Ostrzegam, nie stawiajcie gitar byle gdzie. Naprawdę warto zainwestować w stojak. Miałem i tak bardzo dużo szczęścia. Gdyby nie pręt ulokowany w gryfie (typowy element dla akustyka), pewnie byłbym dzisiaj w posiadaniu dwóch kawałków. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... Moja jest "Worn Road" - gryf pękł mi na 2 części (sklejony i lakierowany, nadal jednak lekka łódka została) + piękne otarcia na lakierze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamontowaniem pickguarda w moim LP. Szukam jednak gdzie można w Polsce tanio kupić takową czarną płytkę i do tego tanie mocowanie, gdyż na rnr płytka kosztuje ok. 90zł a mocowanie (niewielki kawałek blaszki) prawie 50zł! Jeżeli ktoś by się zetknął z tanią ofertą to prosiłbym aby dał mi znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znajdę i czy w ogóle znajdę gdzieś jak zagrać na gitarze piosenkę Piraci z Karaibów szczególnie chodzi mi o akordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:59, AssaxoN napisał:

Wie ktoś gdzie znajdę i czy w ogóle znajdę gdzieś jak zagrać na gitarze piosenkę Piraci
z Karaibów szczególnie chodzi mi o akordy.

Po co ci akordy do tego? A z resztą, nie moja sprawa... tu masz tabsy, etc. Poszukaj, a nuż coś się znajdzie...
http://www.ultimate-guitar.com/search.php?value=pirates&search_type=title

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocowania nie znalazłem, ale tutaj sam pickguard jest "troszkę" tańszy ;)
http://www.sklep.mayones.pl/produkt_sklep.html?nazwa=P%B3ytka%20typ%20Les%20Paul&menu=10
Tylko jedna uwaga, ja u nich zamawiałem pickguard do strata, i musiałem wiercic otwory w innych miejscach, nie wiem czy LesPaulowski pickguard będzie idealnie pasował.

EDIT:
Pfff, nie doczytałem na stronie mayones... W szczegółach zamówienia jest wersja z blaszką(tylko kremowa). Całe PIĘTNAŚCIE PIĘCDZIESIĄT! D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 18:05, Rumcajsev napisał:

EDIT:
Pfff, nie doczytałem na stronie mayones... W szczegółach zamówienia jest wersja z blaszką(tylko
kremowa). Całe PIĘTNAŚCIE PIĘCDZIESIĄT! D:

Cholera... wszystko mam czarne a pickguard kremowy? Niezbyt :D Dzięki za pomoc w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 21:33, Rumcajsev napisał:

OK. Najprawdopodobniej zakupię tutaj. Dzięki za pomoc. Masz u mnie piffko xD

Jeszcze będę musiał na miejscu gdzieś u mnie sprawdzić w jakich cenach są dokładnie, a co najważniejsze przypasować czy gałki od potencjometrów nie będą wadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można znaleźć tabulautrę do Northern Lights zespołu Tyr, chodzi mi właściwie o taką w Guitar Pro? Kiedyś znalazłem, ale teraz potzrebuję samych nut i nie mogę nigdzie znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać, więc zrobię to tu. Pobrałem program Ap Tuner 3.06 i gdy chce go uruchomić występuje błąd(wysyłać, czy nie wysyłać). Miał ktoś podobny problem i wie co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się