tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2010 o 18:00, kindziukxxx napisał:

chłopie, wystarczy że się nauczysz stroić, a stroisz jak zwykłego elektryka, nie ma co
się bać, tylko brać, każdą gitarę stroi się tak samo, no z wyjątkiem tych z grafitowym
siodełkiem, wiec nie przejmuj się tylko bierz

A ty bys bral? koles chyba mówił że często trzeba stroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


oczywiście że bym wziął, w Polsce ta gitara ostatnio została sprzedana za 1000 zł, i na pewno nie trzeba aż tak często stroić, bo gitara ma odpowiednie klucze, a stroić trzeba każda gitarę zwłaszcza jak się na niej gra, a i nie polecam gitar których sam bym nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 19:46, kindziukxxx napisał:


oczywiście że bym wziął, w Polsce ta gitara ostatnio została sprzedana za 1000 zł, i
na pewno nie trzeba aż tak często stroić, bo gitara ma odpowiednie klucze, a stroić trzeba
każda gitarę zwłaszcza jak się na niej gra, a i nie polecam gitar których sam bym nie
wziął.

Przekonales mnie chyba (; Pewno cie juz zaczalem denerwowac pytaniami, ale sory jestem noob i sie boje ze jak kupie to nie bede zadowolony. Glosno gra?xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2010 o 19:48, Sareth14 napisał:

noob i sie boje ze jak kupie to nie bede zadowolony. Glosno gra?xD


w sumie lepiej byłoby na gg, no ale tak , akustyczne gitary (to dodatkowo jest elektro akustyk więc jak głośność nie będzie dla ciebie odpowiednia kupisz piec i będzie git), maja to do siebie, że są dość głośne, na pewno wystarczy, fakt że nie przekrzyczy odkurzacza, no ale kto gra jak jest głośno, no i w sumie niektórzy ćwiczą na "sucho" bez pieca na elektrykach i to im starcza.

Odpowiedź( w jednym słowie): TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 19:54, kindziukxxx napisał:


> noob i sie boje ze jak kupie to nie bede zadowolony. Glosno gra?xD

w sumie lepiej byłoby na gg, no ale tak , akustyczne gitary (to dodatkowo jest elektro
akustyk więc jak głośność nie będzie dla ciebie odpowiednia kupisz piec i będzie git),
maja to do siebie, że są dość głośne, na pewno wystarczy, fakt że nie przekrzyczy odkurzacza,
no ale kto gra jak jest głośno, no i w sumie niektórzy ćwiczą na "sucho" bez pieca na
elektrykach i to im starcza.

Odpowiedź( w jednym słowie): TAK

O taką odp mi chodziło (: zobaczę może się uda wygrać (oby). Jak będę miał jakieś jeszcze pytania to napisze na gg ale pierw bym musiał je zdobyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2010 o 21:09, Sareth14 napisał:

O taką odp mi chodziło (: zobaczę może się uda wygrać (oby). Jak będę miał jakieś jeszcze
pytania to napisze na gg ale pierw bym musiał je zdobyć

Spoiler

5469010

tylko od razu napisz kto pisze, bo nie lubię jak ktoś obcy zaczyna rozmowę od cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 21:53, kindziukxxx napisał:


> O taką odp mi chodziło (: zobaczę może się uda wygrać (oby). Jak będę miał jakieś
jeszcze
> pytania to napisze na gg ale pierw bym musiał je zdobyć

Spoiler

5469010

tylko od razu napisz kto pisze, bo nie lubię jak ktoś obcy zaczyna rozmowę
od cześć

Oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 21:53, kindziukxxx napisał:


> O taką odp mi chodziło (: zobaczę może się uda wygrać (oby). Jak będę miał jakieś
jeszcze
> pytania to napisze na gg ale pierw bym musiał je zdobyć

Spoiler

5469010

tylko od razu napisz kto pisze, bo nie lubię jak ktoś obcy zaczyna rozmowę
od cześć

No i się nie udało :( kurde szkoda. Jak byś znalazł jeszcze jakąś (bliską końca) to daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie gitarę akustyczną bo bardzo interesują mnie te klimaty ale do tej pory kupno gitary mnie nie interesowało. Upatrzyłem sobie nawet aukcję na allegro i chciałbym spytać, czy dla początkującego te gitary są dobre (wybiorę oczywiście jedną).
http://www.allegro.pl/item968890383_gitara_akustyczna_klasyczna_echo_cutaway_gratisy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 18:21, Bithda napisał:

Chciałbym kupić sobie gitarę akustyczną bo bardzo interesują mnie te klimaty ale do tej
pory kupno gitary mnie nie interesowało. Upatrzyłem sobie nawet aukcję na allegro i chciałbym
spytać, czy dla początkującego te gitary są dobre (wybiorę oczywiście jedną).
http://www.allegro.pl/item968890383_gitara_akustyczna_klasyczna_echo_cutaway_gratisy.html


Po pierwsze strzeż się hybryd (klasyk0/akustyków). Po drugie strzeż się właśnie takich firm typu Echo czy Sounder. Gitary tanie, ale ca najwyżej mogą robić jako mebel. Podaj zakres cenowy w jakim masz się zmieścić to może coś doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakres wynosi 100-450zł. Nie chcę iść na łatwiznę więc możecie mi szczegółowo doradzać;) Planuję zakup ze sklepu w allegro, ale jeżeli według was jest to zły pomysł mogę zaniechać tej czynności. i oczywiście szukam gitary dla początkującego, takiej, która zachęci mnie do dalszego wtajemniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest sklep muzyczny, a nie allegro i ich "akustyki w promocji + gratisy"... To jest sama gitara, ale oprócz niej przyda ci się tylko dokupić kostkę/piórko do grania (koszt ok. 2zł)... no i może kiedyś tuner (stroik) za jakieś 50-60zł. Wątpię by futerał Ci się przydał od razu. Jak coś to w razie potrzeby kupisz za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić metronom... posiadam gitarę akustyczną, czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jaką firmę wybrać, czy typ gitary ma znaczenie, czy potrzebuję innych specjalnych urządzeń, by to działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 19:23, ZO_S_O napisał:

To jest sklep muzyczny, a nie allegro i ich "akustyki w promocji + gratisy"... To jest
sama gitara, ale oprócz niej przyda ci się tylko dokupić kostkę/piórko do grania (koszt
ok. 2zł)... no i może kiedyś tuner (stroik) za jakieś 50-60zł. Wątpię by futerał Ci się
przydał od razu. Jak coś to w razie potrzeby kupisz za jakiś czas.

Trzeba znać obowiązkowo notacje muzyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto polecenie:
Tune down 1/2 step... Eb Ab Db Gb Bb Eb
Jak mam to poustawiać? Dodatkowo mam pytanie - czy w Epiphone LS 100 jest możliwość przedłużenia dźwięku? Myślę o instrukcji ---^---.

PS Dlaczego na striku ciągle pokazuje mi że muszę podkręcić wyżej daną strunę, aż raz ją zerwałem a strik dalej chce ją napinać - jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 19:54, Czternasty napisał:

Mam takie oto polecenie:
Tune down 1/2 step... Eb Ab Db Gb Bb Eb
Jak mam to poustawiać? Dodatkowo mam pytanie - czy w Epiphone LS 100 jest możliwość przedłużenia
dźwięku? Myślę o instrukcji ---^---.

PS Dlaczego na striku ciągle pokazuje mi że muszę podkręcić wyżej daną strunę, aż raz
ją zerwałem a strik dalej chce ją napinać - jakaś rada?

http://lmgtfy.com/?q=half+step+down+tuning

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się