tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 16:30, Mateusz9214 napisał:

wiesz nie mam kasy narazie, a że mieszkam w bloku, to 15W naprawdę mi starczy


też mieszkam w bloku.. nie gram na full "rozkręconym", nie o to biega.. najlepsze brzmienie uzyskuję na "pół mocy", wówczas wszystko gra pięknie :D ..na takiej 15Wattowej manierce będziesz musiał głośność ustawić na bardzo głośną i jeśli będzie to mały głośnik to po prostu nie zdzierży tego i będzie pierdział a nie grał.. zastanów sie jeszcze!! ..jeśli nie masz kasy na to co proponuje to w granicach 300 złotych można znaleźć piec z 10" głośnikiem o mocy ok.30W.. to będzie najlepsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał wziąść na Twoim miejscu Peavey backstage. Mimo iż jest malutki, to na prawdę daje rade... Albo coś mniej znanej firmy. Ogólnie to przedewszystkim ograj i poczytaj o zawodności sprzętu. Jak CI się brzmienie spodoba, to bierz, jak nie to nie. Simply. I na prawdę, zastanów się nad używką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pilne. Kupuję sobie bas, mam do wydania 1000 zł i ani grosza więcej :P Wymagania to:
- dwa humbuckery, mile widziane aktywne (raczej, ogrywałem pare basów i w takich konfiguracjach najfajniejsze dla mnie brzmienie było)
- 4 struny
- inkrustacja (wiem, że od biedy można kropki markerem domalować, ale wole żeby była)

Pieca na razie nie potrzebuje, efekt mam gitarowy (G1X zoom, myślę ze na początek da rade), gram przez głośniki.
Na oku mam trzy modele:

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/epiphone-embassy-stand ard-iv-bass-tl
http://www.rnr.pl/p2318.895_cort_action_bass_active_gitara_basowa.ht ml

i taki jeden mensfeld, którego dużym atutem jest cena (500 zł), miejsce kupowania (jedynie znalazłem go w sklepie muzycznym w moim mieście ;) i mostek mono-ray (oddzielny jakby dla każdej ze strun).

Uff, doradźcie, może coś inneo niż to ? A i jedna sprawa. NIE chcę miec basu na licencji musicmana lub jakiegoś Fendera np. Precission :P To tyle :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nareszcie będę miał nowego Speciala II... ze starym były problemy... Na dodatek ten nowy jest ładniejszy(czarny) :P Teraz pytanie. Otóż - zepsuł mi się piecyk(ale mam farta do sprzętu...) W tej chwili mam tylko 200zł Czy da się coś za to kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 22:01, W.S.A.D napisał:

A ja nareszcie będę miał nowego Speciala II... ze starym były problemy... Na dodatek
ten nowy jest ładniejszy(czarny) :P Teraz pytanie. Otóż - zepsuł mi się piecyk(ale mam
farta do sprzętu...) W tej chwili mam tylko 200zł Czy da się coś za to kupić?



A nie lepiej naprawić??


*mtobi

Corta lepiej używkę wziąść, a ja od siebie polecam Ibaneza GSR 200. Moje pierwsze wiosło które trzymam do dziś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corta jakiegoś konkret ? Bo mowie, oglądałem parę chociażby action i action active, ale jakieś takie plytkie brzmienie miały mi sie wydaje. Jutro jade obskczyć muzyczne w Łodzi, może mi coś wpadnie w oko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 22:59, mtobi napisał:

Corta jakiegoś konkret ? Bo mowie, oglądałem parę chociażby action i action active, ale
jakieś takie plytkie brzmienie miały mi sie wydaje. Jutro jade obskczyć muzyczne w Łodzi,
może mi coś wpadnie w oko :P


Używany Cort GB 74 jest w tej cenie:)

Albo używany C4:)

Ewentualnie jakieś Mayo, nawet te tańsze potrafią skopac tyłek:)

I radze na prawdę kupić używkę, ale wcześniej ją ograć itd. Kupisz nówkę i sprzedasz 2wa razy taniej, kupisz używkę i jak będziesz dbał to jeszcze ją drożej opchniesz (przy dobrym egzemplarzu i lekkiej ściemie:PP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 17:17, deuser napisał:

> wiesz nie mam kasy narazie, a że mieszkam w bloku, to 15W naprawdę mi starczy

też mieszkam w bloku.. nie gram na full "rozkręconym", nie o to biega.. najlepsze brzmienie
uzyskuję na "pół mocy", wówczas wszystko gra pięknie :D ..na takiej 15Wattowej manierce
będziesz musiał głośność ustawić na bardzo głośną i jeśli będzie to mały głośnik to po
prostu nie zdzierży tego i będzie pierdział a nie grał.. zastanów sie jeszcze!! ..jeśli
nie masz kasy na to co proponuje to w granicach 300 złotych można znaleźć piec z 10"
głośnikiem o mocy ok.30W.. to będzie najlepsze rozwiązanie :)

ja tam gitary nie mam ale mam dwa glosniki 130 wat i wmacniacz, mozna podlączyc do takich gitare nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 10:56, Alexei Kaumanavardze napisał:

Możesz, ale zuważ że w głośnikach gitarowych masz inne zawieszenie membrany, co spowoduje
szbszym zużyciem się sprzętu nieprzystosowanego fabrycznie do gitary.

ale piecyki mają wbudowane wmacniacze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 18:49, mikus97 napisał:

> Możesz, ale zuważ że w głośnikach gitarowych masz inne zawieszenie membrany, co
spowoduje
> szbszym zużyciem się sprzętu nieprzystosowanego fabrycznie do gitary.
ale piecyki mają wbudowane wmacniacze nie?

Piecyk to połączenie wzmacniacza z głośnikiem:P Nie mogą nie mieć wzmacniacza, gdyż same nim są:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 19:00, W.S.A.D napisał:

> > Możesz, ale zuważ że w głośnikach gitarowych masz inne zawieszenie membrany,
co
> spowoduje
> > szbszym zużyciem się sprzętu nieprzystosowanego fabrycznie do gitary.
> ale piecyki mają wbudowane wmacniacze nie?
Piecyk to połączenie wzmacniacza z głośnikiem:P Nie mogą nie mieć wzmacniacza, gdyż same
nim są:P

aaaaaahaaaaa, ale te piecyki slabe nie? bo tu piszą o jakis kilkunasto watowych i 30 watowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 19:06, mikus97 napisał:

aaaaaahaaaaa, ale te piecyki slabe nie? bo tu piszą o jakis kilkunasto watowych i 30
watowych...

Ale jak piecyki mogą być słabe skoro to podstawowe narzędzie pracy gitarzysty?? Nie wszystkie są słabe. To zależy od firmy ilości wattów i jakości wykonania:) 30 to w sam raz do domu. Ba! są ludzie, którzy grają w domu na 1W piecykach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 19:30, W.S.A.D napisał:

> aaaaaahaaaaa, ale te piecyki slabe nie? bo tu piszą o jakis kilkunasto watowych
i 30
> watowych...
Ale jak piecyki mogą być słabe skoro to podstawowe narzędzie pracy gitarzysty?? Nie wszystkie
są słabe. To zależy od firmy ilości wattów i jakości wykonania:) 30 to w sam raz do domu.
Ba! są ludzie, którzy grają w domu na 1W piecykach:)

no co ty, 1 wat? toz to ledwo slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 20:11, Assasin93 napisał:

Jakie polecacie gitary elektryczne w cenie do 1500zł, przeznaczone dla początkujących/średnio
zaawansowanych?


kup sobie Epiphone X-Plorera :D za ~1300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurra, wreszcie, bas kupiony :P jest to taki oto t.burton
http://www.gitaraibas.pl/tburton-rough-gitara-basowa-p-1617.html?osCsid=22 fe68

Znalazłem go w Riffie i kupiłęm w zestawie razem z piecykiem. 20% rabatu wtedy na gitarę. I wiecie co? wyszło, że jeśli cenę rabatu od gitary, odjąć od pieca, to mam oryginalnego Marshalla 15 watt nowego z 2 lata gwarancji za 150 zł :P Generalnie z zakupu jestem bardzo zadowolony, humbuckery dają naprawdę potężne brzmienie, ni nie szumi, gitara solidnie wykończona, struny nisko, po prostu miodzio. Jutro zarzucę jakimiś fotkimi i gitary i pieca :P
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/marshall-mg15cd

to rzeczony piec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, co myślicie o gitarze SG Menace Gibson''a ? Obecnie posiadam właśnie tego Menace oraz sg standard, jednak ta druga to chyba dla mnie zbyt profesjonalny sprzęt - gram od stycznia, ale utwory jak IM The Trooper czy Boston More than a Feeling nie sprawiają mi problemów. Zależy mi jednak na opini ludzi obeznanych w temacie, czy sg Menace ma dobrą opinie w światku gitarowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się