tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2008 o 21:02, adi54 napisał:

Mam pytanie. Do czego służą kostki z tworzywa sztucznego a do czego z metali?

Plastikowe to chyba do klasyków, akustyków, elektryków a metalowe to chyba do basu
Szczerze mówiąc to jeszcze z metalowymi sie nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie utwory moglibyście polecić do grania (w miarę łatwe) z fajnie brzmiącym basem?
Oprócz Seven Nation Army (The White Stripes), Feel Good Inc. (Gorillaz) i Smoke on the Water (Deep Purple)

Bardzo mi na tym zależy, bo chcę nauczyć się czegoś "fajnie" brzmiącego a zarazem w miarę łatwego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Death - Spirit Crusher; The Philosopher, Cannibal Corpse - Hammer Smashed Face, Metallica - Call of Ktulu, Red Hot Chili Peppers - Otherside; By The Way. Trzy pierwsze do wybitnie prostych nie należą, ale da się zagrać. Reszta raczej prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 15:51, tomek ostry napisał:

Witam,

Jakie utwory moglibyście polecić do grania (w miarę łatwe) z fajnie brzmiącym basem?
Oprócz Seven Nation Army (The White Stripes), Feel Good Inc. (Gorillaz) i Smoke on the
Water (Deep Purple)

Bardzo mi na tym zależy, bo chcę nauczyć się czegoś "fajnie" brzmiącego a zarazem w miarę
łatwego :)


Ja tam mogę polecić "Some Kind of Monster" Metallici. Bardzo łatwy i fajny utwór z "fajnym basem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2008 o 15:51, tomek ostry napisał:

Bardzo mi na tym zależy, bo chcę nauczyć się czegoś "fajnie" brzmiącego a zarazem w miarę
łatwego :)


RHCP - Dani California, Can''t Stop.
nie są łatwizną, ale nie są aż tak trudne (can''t stop łatwiejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 15:51, tomek ostry napisał:

Witam,

Jakie utwory moglibyście polecić do grania (w miarę łatwe) z fajnie brzmiącym basem?
Oprócz Seven Nation Army (The White Stripes), Feel Good Inc. (Gorillaz) i Smoke on the
Water (Deep Purple)

Bardzo mi na tym zależy, bo chcę nauczyć się czegoś "fajnie" brzmiącego a zarazem w miarę
łatwego :)


Megadeth - Peace Sells - z tego co widać to tylko początek może sprawić maly problem, alesuper brzmi

link do tabu -----> http://www.bassmasta.net/m/megadeth/146005.html

link do utworu (żebyś wiedzial jak to +/- brzmi ) --> http://www.youtube.com/watch?v=1DWoJBHibhM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:57, makli napisał:

Poszukuje łatwej piosenki o mocno basowym brzmieniu (fajnie gdyby metallici się owa
znalazła :])


Ja z mojej strony mogę ci polecić Seven Nation Army zespołu The White Stripes, naprawdę fajny utwór na bas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 20:57, makli napisał:

Poszukuje łatwej piosenki o mocno basowym brzmieniu (fajnie gdyby metallici się owa
znalazła :])


Metallica chyba nie ma takiego utworu. Za Burtona bas miał fajne ścieżki, ale IMO jego bas nie był ''mocny''. W czasach Jasona bas nie miałwiele do roboty. Wydaje mi się, że najmocniejszy bas ma Trujillo, ale tego jeszcze dobrze nie można sprawdzić. Od biedy możesz można pograć Enter Sandman, My Friend of Misery, Wherever I May Roam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 12:04, Vesania666 napisał:

mógłby mi ktoś podać taby do "O say can you sing: the American national anthem" ? nie
mogę znaleść ;P

Youtube, z tego co patrzyłem to jest tam pare filmików o tym. Większość popisuje się jak gra, ale lekcje są również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2008 o 13:11, Mroczny Rev napisał:


Metallica chyba nie ma takiego utworu. Za Burtona bas miał fajne ścieżki, ale IMO jego
bas nie był ''mocny''. W czasach Jasona bas nie miałwiele do roboty. Wydaje mi się, że
najmocniejszy bas ma Trujillo, ale tego jeszcze dobrze nie można sprawdzić. Od biedy
możesz można pograć Enter Sandman, My Friend of Misery, Wherever I May Roam.


możne też zagrać: Mster of Puppets, podczas pierwszej solówik (James''a) bardzo fajny tam jest podkład basowy, oraz solowy bas w "Orionie". a jak jesteś zaawansowany to bierz się za "Anesthezia (Pulling Teath)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę, aż się zdziwilem, że gitara na której gra Seth (Behemoth) jest stosunkowo tania jak na jej jakoś, chodzi o ESP LTD Viper 7 strings ----> http://cgi.ebay.com/Mint-ESP-LTD-Viper-407-7-String-Electric-Guitar_W0QQitemZ3202722 68410QQihZ011QQcategoryZ33038QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

kosztuje 540 $, a 6 strunowe, w granicach od 200 do 500 $, trochę mnie to dziwi, czy jest to jakiś fake :S

co o tym sądzicie ?

20080712234543

20080712234601

20080712234607

20080712234625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 23:46, Vesania666 napisał:

kurczę, aż się zdziwilem, że gitara na której gra Seth (Behemoth) jest stosunkowo tania
jak na jej jakoś, chodzi o ESP LTD Viper 7 strings ----> http://cgi.ebay.com/Mint-ESP-LTD-Viper-407-7-String-Electric-Guitar_W0QQitemZ3202722
68410QQihZ011QQcategoryZ33038QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

kosztuje 540 $, a 6 strunowe, w granicach od 200 do 500 $, trochę mnie to dziwi, czy
jest to jakiś fake :S

co o tym sądzicie ?

W Polsce zapewne kosztuje w granicach 2000 zł. Sam sprowadzam z USA Dean'' a 79 ML F, który tam kosztuje 600 $ a u nas 2500 zł. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 00:06, Metal-jestem napisał:

> kurczę, aż się zdziwilem, że gitara na której gra Seth (Behemoth) jest stosunkowo
tania
> jak na jej jakoś, chodzi o ESP LTD Viper 7 strings ----> http://cgi.ebay.com/Mint-ESP-LTD-Viper-407-7-String-Electric-Guitar_W0QQitemZ3202722

> 68410QQihZ011QQcategoryZ33038QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

>
> kosztuje 540 $, a 6 strunowe, w granicach od 200 do 500 $, trochę mnie to dziwi,
czy
> jest to jakiś fake :S
>
> co o tym sądzicie ?
W Polsce zapewne kosztuje w granicach 2000 zł. Sam sprowadzam z USA Dean'' a 79 ML F,
który tam kosztuje 600 $ a u nas 2500 zł. Takie życie.


nato wygląda, oglądałem tą samą gitarkę na allegro i kosztuje ponad 2000 zł :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, odnośnie efektów i wzmacniacza.
1. Co do efektów - jakie właściwie dają one możliwości? Ile kosztuje w miarę dobry?
2. Mój piec strasznie trzeszczy, szumi itp. Da się coś z tym zrobić? Mam Peavey Rage 258.
3. Jak podłączyć do pieca kolumny? Da się w ogóle? Bo znalazłem w piwnicy jakieś stare od wieży starszego i chciałbym obadać jaki na nich byłby dźwięk.
4. Da się podłączyć gitarę do wieży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:59, JayL napisał:

Mam parę pytań, odnośnie efektów i wzmacniacza.
1. Co do efektów - jakie właściwie dają one możliwości? Ile kosztuje w miarę dobry?
2. Mój piec strasznie trzeszczy, szumi itp. Da się coś z tym zrobić? Mam Peavey Rage
258.
3. Jak podłączyć do pieca kolumny? Da się w ogóle? Bo znalazłem w piwnicy jakieś stare
od wieży starszego i chciałbym obadać jaki na nich byłby dźwięk.
4. Da się podłączyć gitarę do wieży?


1. Dobry kosztuje około 600 zł minimalnie, ma różne fajne tricki :) typu podkłady perkusyjne, mocne przestery gitarowe lub akustyczne, a także inne "wyczesane" o fajnym dźwięku.
2. Trza se dobry kabel kupić, gruby, tak najmniej za 50 zł. No i zależy też od tego czy masz jakoś luźne, rozwalone wejście do gitary lub pieca.
3. Nie wiem o co chodzi do końca.
4. Tak, ale musisz se kupić specjalną wtyczkę, kosztuje 5-10 zł około (taka gorsza :)), i jest w każdym dobrym sklepie muzycznym.
3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:41, bobbi legitka napisał:

> Mam parę pytań, odnośnie efektów i wzmacniacza.
> 1. Co do efektów - jakie właściwie dają one możliwości? Ile kosztuje w miarę dobry?

> 2. Mój piec strasznie trzeszczy, szumi itp. Da się coś z tym zrobić? Mam Peavey
Rage
> 258.
> 3. Jak podłączyć do pieca kolumny? Da się w ogóle? Bo znalazłem w piwnicy jakieś
stare
> od wieży starszego i chciałbym obadać jaki na nich byłby dźwięk.
> 4. Da się podłączyć gitarę do wieży?

1. Dobry kosztuje około 600 zł minimalnie, ma różne fajne tricki :) typu podkłady perkusyjne,
mocne przestery gitarowe lub akustyczne, a także inne "wyczesane" o fajnym dźwięku.
2. Trza se dobry kabel kupić, gruby, tak najmniej za 50 zł. No i zależy też od tego czy
masz jakoś luźne, rozwalone wejście do gitary lub pieca.

Poleć mu Proel Die Hard''a najlepsze kable do 50zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 18:41, bobbi legitka napisał:

1. Dobry kosztuje około 600 zł minimalnie, ma różne fajne tricki :) typu podkłady perkusyjne,
mocne przestery gitarowe lub akustyczne, a także inne "wyczesane" o fajnym dźwięku.

O żesz... to odpada. ^^

Dnia 15.07.2008 o 18:41, bobbi legitka napisał:

2. Trza se dobry kabel kupić, gruby, tak najmniej za 50 zł. No i zależy też od tego czy
masz jakoś luźne, rozwalone wejście do gitary lub pieca.

Co do wejścia to nie mam pojęcia, ale chyba dobre jest. Kabel już raz wymieniałem, mam teraz i tak ze dwa razy grubszy niż był razem z gitarą, ale spróbuję znaleźć coś lepszego.

Dnia 15.07.2008 o 18:41, bobbi legitka napisał:

3. Nie wiem o co chodzi do końca.

Zwykłe kolumny od wieży, da się je do pieca podłączyć? Albo jakiekolwiek głośniki?

Dnia 15.07.2008 o 18:41, bobbi legitka napisał:

4. Tak, ale musisz se kupić specjalną wtyczkę, kosztuje 5-10 zł około (taka gorsza :)),
i jest w każdym dobrym sklepie muzycznym.

Heh, gdyby nie to, że w okolicy nie ma żadnego takiego sklepu to nie byłoby problemu, ale chyba będę musiał zrezygnować. Szkoda kasy na przesyłkę/benzynę.

Mateusz9214
A sam nie możesz mi tego polecić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się