Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

cześć

To mój piewrwszy zakup na allegro. Wygrałem licytacje i jak robie formularz opcji dostawy to chce mieć płatność przy odbiorze i paczka pocztowa ekonomiczna (13,00 zł) więc tak wszystko zaznaczam i klikam dalej. Ale niestety nie moge tak zrobić bo wyświetla mi się komunikat

" Wybrano opcję transportu z opłatą z góry i jednocześnie nie została określona odpowiednia forma płatności. "

albo

" Nie uzupełniłeś wszystkich danych w FOD. "

To jak i gdzie mam określić odpowiednią forme płatności ? albo te dane FOD ? Próbowałem szukać wszędzie tam w opcjach a nic takiego nie znalazłem. Proszę o pilną odp bo nie mogę z tym zwlekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.............

to przestań zaznaczać paczkę pocztową ekonomiczną tylko paczke pobraniową, tak zapewne tam jest. jako forma wysylki musi byc opcja za pobraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:40, Citkowsky napisał:

>>.............

to przestań zaznaczać paczkę pocztową ekonomiczną tylko paczke pobraniową, tak zapewne
tam jest. jako forma wysylki musi byc opcja za pobraniem.


Mam tylko do wyboru w opcjach transportu: paczka pocztowa ekonomiczna, paczka pocztowa priorytetowa i odbiór osobisty. Tak się dzieje w przypadku 2 pierwszych jak zaznacze, a na odbiór osobisty nie moge się zgodzić bo sprzedający za daleko mieszka :)
W formie płatności mam do wyboru: płatność przy odbiorze (to wybrałem) i wpłata na konto.

Wiesz może jak mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:54, POZDRO-Grizzly napisał:

Mam tylko do wyboru w opcjach transportu: paczka pocztowa ekonomiczna, paczka pocztowa
priorytetowa i odbiór osobisty. Tak się dzieje w przypadku 2 pierwszych jak zaznacze,
a na odbiór osobisty nie moge się zgodzić bo sprzedający za daleko mieszka :)
W formie płatności mam do wyboru: płatność przy odbiorze (to wybrałem) i wpłata na konto.

Wiesz może jak mi pomóc ?


Skoro na liście nie ma żadnej paczki POBRANIOWEJ to poprzez formularz nie możesz umówić się na wysyłke za pobraniem, najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:54, POZDRO-Grizzly napisał:

> >>.............


Tak. Jeżeli masz tu problemy to po prostu tego nie wypełniaj bo to nie obowiązkowe i wyślij normalnego maila z informacją o wyborze przesyłki. Na jedno i to samo wyjdzie.

Tylko upewnij się, że w opisie aukcji była podana możliwość wysyłki za pobraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 19:58, Citkowsky napisał:

> > >>.............

Tak. Jeżeli masz tu problemy to po prostu tego nie wypełniaj bo to nie obowiązkowe i
wyślij normalnego maila z informacją o wyborze przesyłki. Na jedno i to samo wyjdzie.

Tylko upewnij się, że w opisie aukcji była podana możliwość wysyłki za pobraniem.


To ta aukcja --> http://www.allegro.pl/item898321612_motorola_v3i_stan_wizualny_db_stan_uzywania_bd.html

Pisze że jest "Płatność przy odbiorze" ale były z tym problemem. Już nie miałem na to siły się z tym męczyć więc wybrałem wpłate na konto bankowe co mi nie zabardzo pasowało ale już nie chcialem się z tym męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle została napisana forma wysyłki przez sprzedającego, powinien wybrać opcję przesyłki za pobraniem i podać jaka to przesyłka, a tego nie zrobił, co uniemożliwia dokończenie transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 20:28, Budyn napisał:

Źle została napisana forma wysyłki przez sprzedającego, powinien wybrać opcję przesyłki
za pobraniem i podać jaka to przesyłka, a tego nie zrobił, co uniemożliwia dokończenie
transakcji.


Czyli to nie ja tu błąd robie.
Ale jeśli zrobiłem wpłate na konto to jest możliwe dokończenie transakcji ?
To moda dziewczyna nie wystawie jej za to negatywa ale w sumie trochę mnie to wkurzyło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 17:42, Pablo1989 napisał:

Pobierałem prowizję, bo jakiś typcio zapomniał że czekam na zapłatę za przesyłkę (zgodził
się za nią zapłacić) a on jako dowód pisze że to ja mam zapłacić nie on, w sumie by mógł
by dostać Negatywa, ale mogę być pewny że on zrobi mi to samo.


...que?

Co robiłeś z tą prowizją? Jaki dowód? Napisz to zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 14:56, POZDRO-Grizzly napisał:

jeśli płace na konto bankowe to musze zapłacic wylicytowana cene tylko ? czy jeszcze
te +13 zł za przesyłkę ? Czy za przesyłke już płace sam osobiście na poczcie ?


o dżizas; oczywiście, że doliczasz koszt przesyłki skoro to nie pobraniowa ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie trochę głupawe pytanko, ale sam do tego nie mogę dojść - jak dać wyższą cenę minimalną niż ta automatyczna o 0,50 gr więcej? Czyli np. ktoś stawia przede mną 15,00 zł za gierkę, a ja chcę dać 2 dyszki. Jednak kiedy to wpisuję w opcję licytuj, Allegro automatycznie zmienia mi kwotę na 15,50. Da się to jakoś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wytłumaczyć... System akceptuje Twoje 20 złotych, ale wyświetla się minimalna możliwa cena, czyli 15,50. Jeżeli ktoś po Tobie da 16, to wtedy Twoja suma automatycznie wskoczy na 16,50 i tak aż do 20 zł. Jeżeli coś jest niejasne - napisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Nie da sie bo i po co. Po co ma być pokazana twoja max kwota jaką oferujesz skoro być moze uda ci sie wygrac aukcje przebijając tylko o te 50gr pozostałych. Gdyby tak nie było aukcje na allegro straciłyby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 22:48, Gumisiek2 napisał:

Jakby to wytłumaczyć... System akceptuje Twoje 20 złotych, ale wyświetla się minimalna
możliwa cena, czyli 15,50. Jeżeli ktoś po Tobie da 16, to wtedy Twoja suma automatycznie
wskoczy na 16,50 i tak aż do 20 zł. Jeżeli coś jest niejasne - napisz :)

Jedna rzecz jest niejasna - to jak użytkownik czesiekvip77 z tej aukcji:
http://allegro.pl/item910268109_call_of_juarez_wiezy_krwi.html
...przeskoczył nagle z 35 zł na 50 zł, skoro "nie da się" jak to napisał Citkowsky?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 17:00, Gryczka napisał:

>>.........


O dżizas.

Koleś wklepał 50zł i prowadził z kwotą 35,50zł bo użytkownik ,,Pawcio Solidny" dał max 35zł. Potem zalicytował ,,denverPF" który dał conajmniej 51zł i tym samym kwota,,czesiekvip77" wskoczyła na jego max ale było to za mało i denver prowadzi.
Pojął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Easy man, jak się nie chce to lepiej odejść od komputera - odpocząć, odsapnąć i się uspokoić, a dopiero potem odpisać.

Pamiętaj, że nie każdy jest super allegromaniakiem jak Ty, nie każdy sprzedaje po 50 aukcji naraz - także zanim się napalisz, aby kogoś -za przeproszeniem- zgnoić, to lepiej odejść od monitora.
Pojął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...............

Jakieś kompleksy?
Zadałeś pytanie to ci na nie odpowiedziałem, dosyć jasno wydaje mi się.
Widać nie zrozumiałeś tonu mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 22:54, Citkowsky napisał:

Jakieś kompleksy?

Yeah, to mnie rozgryzłeś - zawsze marzyłem by być takim hiper no-li..wróć, Allegrowiczem jak Ty i mieć tyle komentarzy, po prostu ekscytują mnie te gwiazdki!

Dnia 08.02.2010 o 22:54, Citkowsky napisał:

Widać nie zrozumiałeś tonu mojej wypowiedzi.

Cóż, możliwe, wydawało mi się po prostu, że post Chaotizza został napisany w bardziej przyjaznym tonie. Tyle.

Z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować