Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2010 o 15:52, Isildur napisał:

To w takim razie jak ktoś wygra aukcję to mu wyślesz maila, że zmiana ceny wysyłki i
podasz mu kwotę ;)
Na pewno się ucieszy, że taniej :)


Napisałem w aukcji że nie zarabiam na wysyłce, więc chcę dotrzymać słowa.
Teraz dokładnie obliczyłem i wyszło że cena może jest zawyżona o nie całe 1 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 16:05, White_Eagle napisał:

Teraz dokładnie obliczyłem i wyszło że cena może jest zawyżona o nie całe 1 zł. :)


Złotówka to nie majątek, więc nie kombinuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną aukcję. Zakończyła się o 15:45 i nadal nie dostałem wiadomości z allegro. Nie ma jej też w zakładce "Sprzedane". Zawsze e-mail od allegro przychodził błyskawicznie. Wiesz czym może jest to spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 16:28, White_Eagle napisał:

Mam jeszcze jedną aukcję. Zakończyła się o 15:45 i nadal nie dostałem wiadomości z allegro.
Nie ma jej też w zakładce "Sprzedane". Zawsze e-mail od allegro przychodził błyskawicznie.
Wiesz czym może jest to spowodowane ?

Niestety nie, do mnie wiadomości po sprzedaży towaru przychodziły z 10-15 minutowym opóźnieniem, poczekaj może serwery Allegro są przeciążone lub mają jakieś problemy... W najgorszym przypadku skontaktuj się z ich pomocą techniczną czy co oni tam mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie rozliczyłem się z allegro za korzystanie z ich usług to możliwe że rósł mi dług wobez nich? Jakiś czas temu miałem do zapłaty 10zł, a dziś zobaczyłem że mam aż 40zł. Nie wiem skąd to się wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

A co mamy myśleć? Tu kupisz to samo co w sklepie tylko pare stówek taniej. Praktycznie same pozytywy których jest grubo ponad 10tyś. Na innych aukcjach tez podobna cena wiec nie widze tu nic co by wskazywało na oszustwo, dodatkowo ten sprzedający ma status SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją aukcją, a dokładniej wcześniej już wspomnianą naszywkom. Dostałem e-mail od jakiegoś użytkownika allegro który podaje się za przedstawiciela firmy wykonującej naszywki. Ta osoba twierdzi że ta naszywka nie jest oryginalna i prosi o wycofanie aukcji. Aukcje wycofałem. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ? Naszywkę kupiłem 3 lata temu w sklepie z militariami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 19:47, White_Eagle napisał:

Mam problem z moją aukcją, a dokładniej wcześniej już wspomnianą naszywkom. Dostałem
e-mail od jakiegoś użytkownika allegro który podaje się za przedstawiciela firmy wykonującej
naszywki. Ta osoba twierdzi że ta naszywka nie jest oryginalna i prosi o wycofanie aukcji.
Aukcje wycofałem. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś problemy ? Naszywkę kupiłem 3 lata
temu w sklepie z militariami.


Pospieszyłeś się. Tak po prostu temu gościowi uwierzyłeś, napisał, że jest przedstawicielem firmy i tyle? Na pewno nie będziesz miał z tego żadnych problemów to jest pewne.
Napisz do tego gościa, niech się dokładnie wylegitymuje, kim jest, z jakiej firmy i skąd wie że to jest fałszywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:31, Piotrbov napisał:

Pospieszyłeś się. Tak po prostu temu gościowi uwierzyłeś, napisał, że jest przedstawicielem
firmy i tyle? Na pewno nie będziesz miał z tego żadnych problemów to jest pewne.
Napisz do tego gościa, niech się dokładnie wylegitymuje, kim jest, z jakiej firmy i skąd
wie że to jest fałszywka.


Powiedział nazwę firmy, ale jej nie chcę tu reklamować. Powiedział też że ta firma ma certyfikaty i rzeczywiście są jakieś na ich stronie, które upoważniają do produkcji tego typu naszywek. Jednak jak na mój gust są one nie ważne.
Aukcje usunąłem bo była oferta kupna i jutro się kończyła, a ja nie chciałem sprzedawać komuś naszywki co do której mam wątpliwości.
Mogę dać linka do strony tej firmy z tymi certyfikatami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:42, White_Eagle napisał:

Mogę dać linka do strony tej firmy z tymi certyfikatami ?


Chyba tak, ale jak się boisz daj mi tego linka na GG i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:47, White_Eagle napisał:

Na dole tej strony są te certyfikaty, zwróć proszę uwagę na datę:
http://www.hako.com.pl/


Ale aktualności są już z 2009 roku, więc chyba działają. Nie wiem czy to może pomóc, lecz wejdź tutaj http://www.hako.com.pl/katalog/dzial_wojsko.php# i strona druga z prawej strony. Wizualnie ta twoja naszywka się różni od tej, która jest pokazana.
Pogadaj z tym gościem co ci napisał i spytaj się dlaczego uważa on za fałszywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 20:58, Piotrbov napisał:

Ale aktualności są już z 2009 roku, więc chyba działają. Nie wiem czy to może pomóc,
lecz wejdź tutaj http://www.hako.com.pl/katalog/dzial_wojsko.php# i strona druga z prawej
strony. Wizualnie ta twoja naszywka się różni od tej, która jest pokazana.
Pogadaj z tym gościem co ci napisał i spytaj się dlaczego uważa on za fałszywkę.


Nie tak dawno temu widziałem na allegro naszywki GROMu, które były jeszcze inne. I nie chodzi mi o tą wersje pustynną i leśną.
Bałem się że będę mieć później problemy, jak nie od allegro, to od kupującego. Jak chcecie to mogę zamieścić ten e-mail który otrzymałem. Brzmi on trochę mało profesjonalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także mam pytanie - mianowicie czy PayPal działa jak konto bankowe?
Tzn. sprzedałem sobie pojedyncze przedmioty, ale kupujący nie ma mi gdzie pieniążków wpłacić (nie mam internetowego konta bankowego, dotychczas korzystałem z konta siostry - bzwbk). Czy jeśli bym sobie założył Paypala to działa on normalnie jak taki bzwbk24? Tzn. podam mu numer konta i on mi wpłaci na Paypala kasę? Następnie mogę sobie z niego wypłacić? Napiszcie proszę jak z tym jest.
Z góry dzięki za odpa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 14:08, Gryczka napisał:

Także mam pytanie - mianowicie czy PayPal działa jak konto bankowe?

Tak, mniej więcej tak to działa. De facto Paypal i podobne to takie internetowe banki, które po prostu nie mają siedzib naziemnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam to samo pytanie co nieco wyżej kolega o nicku 143872 .
Otóż tydzień temu po wystawieniu moje saldo wynosiło 10zł , teraz już jest 23,38.
Z jakim czasem kwota po niezapłaceniu się powiększa?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 15:19, Smileyer napisał:

Otóż tydzień temu po wystawieniu moje saldo wynosiło 10zł , teraz już jest 23,38.
Z jakim czasem kwota po niezapłaceniu się powiększa?

Nie powinno się powiększać, zresztą sprawdź historię rachunku to będziesz wiedział ile i za co jesteś winny. Nie wiem czy wiecie, ale allegro oprócz opłaty za wystawienie przedmiotu pobiera również prowizję od sprzedaży, może z tego to wynika że masz teraz więcej do zapłacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować