Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2006 o 15:48, Widek napisał:

Na forum jest ok. 6000 osob:) Moze ktos z was potrafi wykazac sie zdolnosciami wokalnymi? Bo
troszke tego padał juz zrobilem a chcialbym chociazby jeden kawałek zrobic z wokalem


A nie lepiej samemu śpiewać i trochę sobie głos "podrasować" programami ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:57, Vaxinar napisał:

> Na forum jest ok. 6000 osob:) Moze ktos z was potrafi wykazac sie zdolnosciami wokalnymi?
Bo
> troszke tego padał juz zrobilem a chcialbym chociazby jeden kawałek zrobic z wokalem

A nie lepiej samemu śpiewać i trochę sobie głos "podrasować" programami ? :)


Huaua jestem mlody i glos mam do bani;) gram na gitarze nie umiem spiewac to nie jest tak hop - siup :D Chcialbym zeby to jakos brzmialo:) Kilka osob kiedys cos deklarowało ale szybko odchodzilo to w niepamięc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:57, Vaxinar napisał:

> Na forum jest ok. 6000 osob:) Moze ktos z was potrafi wykazac sie zdolnosciami wokalnymi?
Bo
> troszke tego padał juz zrobilem a chcialbym chociazby jeden kawałek zrobic z wokalem

A nie lepiej samemu śpiewać i trochę sobie głos "podrasować" programami ? :)





Trochę mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem takim, bo wydawało mi sie do tej pory, że właśnie muzyka "metalowa"
jest obecnie ostoją oryginalności dźwięku, bo pozostałe rodzaje muzyki bez obróbki sobie nie radzą.
Wydaje mi się, że wtedy byłby to mix, a nie oryginalny utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2006 o 16:09, Lord pinio_SGSTB napisał:

Trochę mnie zaskoczyłeś stwierdzeniem takim, bo wydawało mi sie do tej pory, że właśnie muzyka
"metalowa"
jest obecnie ostoją oryginalności dźwięku, bo pozostałe rodzaje muzyki bez obróbki sobie nie
radzą.
Wydaje mi się, że wtedy byłby to mix, a nie oryginalny utwór.


No i tak jest, ale to nie znaczy, że jak On ma zespół - amatorski, nie obraź bo chyba zawodowo tego nie robicie - to nie może zrobić tego - na poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram dopiero 1,5 roku na gitarze, zespolu od jakiegos czasu nie mam, zaczne sie rozglądac na maturze, w kawalkach na robienie perki i basu skazany jestem sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze Ci coś powiem.
To jest stanowczo złe wytłumaczenie, że jesteś młody i tak dalej.
Behemoth (wiem, możesz nie lubić Black Metalu - też nie lubię, ale to taki przykład) zaczał karierę to oni mieli po 18 lat - kiedyś czytałem wywiad z wokalistą. A teraz ? CHyba największy black metalowy zespół świata, koncerty w USA, Europie i Australii. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisalem ze jestem mlody? powiedzialem ze zaczne sie rozgladac za zespolem po maturze, czyli po 26 :) Przeciez to chyba jest wazniejsze nie? I zapewniam cie ze gitarzysta behemota nie grał koncertu w Usa po roku uzytkowania gitary:) To jest jednak wazne ile grasz, bo jak oni zaczeli w wieku 12- 13 lat a ja w wieku 17 to jednak roznice tutaj widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 15:48, Widek napisał:

Na forum jest ok. 6000 osob:) Moze ktos z was potrafi wykazac sie zdolnosciami wokalnymi? Bo
troszke tego padał juz zrobilem a chcialbym chociazby jeden kawałek zrobic z wokalem



To zależy z jaki typ wokalu byś chciał. Klasyczny hardrockowy, heavy, grungeowy czy deathowy, blackmetalowy. Wysoki czy niski. Masz już jakąś ścieżkę wokalną obcykaną dla utworów i tekst?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 20:33, bak21 napisał:

To zależy z jaki typ wokalu byś chciał. Klasyczny hardrockowy, heavy, grungeowy czy deathowy,
blackmetalowy. Wysoki czy niski. Masz już jakąś ścieżkę wokalną obcykaną dla utworów i tekst?


Stary dla mnie to obojetne aby tylko:

a) był
b) pasował ;)

Tu mozesz posluchac 2 nowszych... tekst zostawiam juz dla wokalisty i w ogole jak mu pasuje tak uklada, to i tak amatorsko wiec nie ma dla mnie znaczenia, chce zobaczyc jak to bedzie brzmialo z wokalem.

http://s52.yousendit.com/d.aspx?id=25ZZQZZ9BZ1BI2R0GB0LACXZEX tu najnowszy melodic metal - wokal raczej hardrockowy

http://s52.yousendit.com/d.aspx?id=144XZOTJA4QZR1YRIK4P542C2H starszy, niecale 2 minutki , wokal bardziej ala Rage Against the Machine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem jakas płytke od kumpla z kawałkami metalu..po pierwszej piosence miałem mysli samobójcze.....nigdy wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 22:01, cruzer napisał:

Kiedys miałem jakas płytke od kumpla z kawałkami metalu..po pierwszej piosence miałem mysli
samobójcze.....nigdy wiecej...


Bo jest metal dobry jak i zły. Zresztą jak każdy typ muzyki który można dzielić na dobrą i złą. Poprostu za szybko się zniechęciłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 21:36, Widek napisał:

Tu mozesz posluchac 2 nowszych... tekst zostawiam juz dla wokalisty i w ogole jak mu pasuje
tak uklada, to i tak amatorsko wiec nie ma dla mnie znaczenia, chce zobaczyc jak to bedzie
brzmialo z wokalem.


No postaram się spróbować coś w wolnym czasie wymyśleć ale może to trochę potrwać, ponieważ na uczelni sobie narobiłem ostatnio tyłów i będę musiał w maju wszystko wyprostować, a poza tym dużo pracy mam ze swoim własnym zespołem (napisać terksty do utworów, dopisać ścieżkę wokalną, a poza tym szykuje się kilka koncertów w najbliższych miesiącach w tym mój debiut już w tą niedzielę :D ). No i musisz i się liczyć z tym że to niebędzie jakieś super niewiadomo jak profesjonalne nagranie bo ja dopiero zaczynam śpiewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary spoko a czy moje nagranie jest jakos "super niewiadomo profesjonalnie nagrane: - NIE, wiec dla mnie liczy sie ze ktos w ogole tam zaspiewac i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 21:36, Widek napisał:

http://s52.yousendit.com/d.aspx?id=25ZZQZZ9BZ1BI2R0GB0LACXZEX tu najnowszy melodic metal -
wokal raczej hardrockowy


Czytając melodical z hardocrem spodziewałem się czegoś na styl Children of Bodom. :D
Brzmi trochę surowo i jak dla mnie za słaba perkusja, nie obraź się o tą krytykę.
Dobra perkusja, ostry wokal (ale nie jak behemoth i vader) dwie gitary, basik, klawisze i to będzie super melodical wtedy. :] Powodzenia, mimo wszystko lepiej mi się podobało niż wcześniejsze dokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary:) Mozesz pisac zywnie co ci sie tylko podoba! NIE MA SIE O CO OBRAZAC:) Od tego jest krytyka i bardzo mi pomaga:P Co do perki, wiem slabiutkie brzmienie , sztuczne ale w koncu to program nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ! To jest program, a ja myślałem, że to żywy gość siedzi za bębnami. :D:D:D
No więc to już chyba komplement. Jednak tu twki kołek - perkusję są drogie a i perkusiste nie jest łatwo znaleść bo każdy się napala na gitarę. Nawet jak się czyta info o perkusistach to 99 % z nich zaczynało i tak od gitary.
W ogóle ile Was jest w tej kapeli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 13:43, Vaxinar napisał:

Aha ! To jest program, a ja myślałem, że to żywy gość siedzi za bębnami. :D:D:D
No więc to już chyba komplement. Jednak tu twki kołek - perkusję są drogie a i perkusiste nie
jest łatwo znaleść bo każdy się napala na gitarę. Nawet jak się czyta info o perkusistach to
99 % z nich zaczynało i tak od gitary.
W ogóle ile Was jest w tej kapeli ?


W jakiej kapeli?! :P Wszystko to co uslyszales to jedna osoba - JA :) (perka w programie) mowilem ze zespolu nie mam od 4 -5 miechow, dopiero po maturze zaczne szukac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować