Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2009 o 12:34, Dark_Sebat napisał:

Nie zaglądam tam.


glupota czy sie draznisz ? jak szukasz informacji o czyms to tez nie uzywasz encyklopedii bo "nie zagladasz tam" ?

a moze jestes zbyt leniwy i mam Ci przeklejic nazwy kapelek ?

Dream Evil, Bloodbound, Manowar, Falconer, Edguy, Nocturnal Rites, Stormwarrior - i inne, rusz dupe na lasta i sam sobie sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 17:37, Dark_Sebat napisał:

Szukam czegoś podobnego do Sabatona, tak więc moglibyście polecić mi jakieś kapele stylem
podobne właśnie do Sabatona ? Tematyka utworów może być inna, chodzi mi o sam styl grania.


Całkiem niedawno pisałem sporo o czymś podobnym(czyli powerowym). Żeby brutalnie nie kopiować posta to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=16565 Opis kilku płyt, może jakiejś nie znasz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 13:16, Dark_Sebat napisał:

Zawsze dziwnie słuchało mi się utworów z których prawie nic nie rozumiem i tak właśnie
jest w tym przypadku, niemiecki nie jest moją dobrą stroną. ;) Ale muszę przyznać, że
słucha się tego nawet dobrze, utwory są bardzo klimatyczne i wpadają w ucho. :)

Heh, ja uwazam zupelnie inaczej. Dobra muzyka to taka, w ktorej nie da sie zrozumiec tekstu (z powodu growlu jak i obcego jezyka:P chociaz bardziej tego pierwszego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym nie pomyślał, żeby oceniać muzykę według ''zrozumiałości'' wokalu. Ja tam słucham tego, co mi się podoba. Swoją drogą, nie wiedziałem, że w Farben Lehre, Kulcie i Kacie jest niezrozumiały growl ;] (na podst. ulubionych na twoim gramsajcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 16:26, Graszcz napisał:

W życiu bym nie pomyślał, żeby oceniać muzykę według ''zrozumiałości'' wokalu.

Jakbym w takim razie mógł słuchać black metalu? Ostatnio słuchałem irańskiej kapeli, wokalista zapieprzał jak kałasznikow po arabsku - ale mi na myśl nie przyszło, żeby próbować to zrozumieć :)
Gore - grind, to już w ogóle by się nie dało słuchać, muzyka chyba przeznaczona dla świń - bo ludzki język to nie jest ;)

Dnia 19.05.2009 o 16:26, Graszcz napisał:

i Kacie jest niezrozumiały growl ;]

Noo, Roman tak niewyraźnie growluje, że nigdy bym nie wpadł na to że on w ogóle growluje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o takim polskim projekcie jak Angerpath, w którym to udziela się choćby Stanley z Egoist, a na gitarze wycina jego brat - Tomek z NewBreed. Słuchając sobie tak co jakiś czas jak na razie jedynej płyty, doszedłem do wniosku, że można by ją trochę tutaj pokazać - trzeba promować rodzime podziemie, do tego na niezłym poziomie... Także wszystkich fanów(deathu oczywiście) zapraszam do posłuchania małego fragmentu z ostatniego LP: "Closed in a Small Thought" - http://www.youtube.com/watch?v=6L1pMD7NE1c Dla mnie to coś jakby połączenie średnich temp Morbid Angel, techniki Death(raczej nie z ostatnich płyt, może też trochę przeginam, ale co tam:) ) i dowolnego, starego i uznanego zespołu czysto deathowego(można wstawić tu wiele nazw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 16:26, Graszcz napisał:

W życiu bym nie pomyślał, żeby oceniać muzykę według ''zrozumiałości'' wokalu. Ja tam
słucham tego, co mi się podoba. Swoją drogą, nie wiedziałem, że w Farben Lehre, Kulcie
i Kacie jest niezrozumiały growl ;] (na podst. ulubionych na twoim gramsajcie)

No dobra.:P Moze nie zawsze sie to sprawdza. W kazdym razie nie kieruj sie lista ulubionych na moim gramsajcie, bo nie chcialo mi sie jej uzupelniac, ale moze kiedys to zrobie, hmm "kiedys".
A przy okazji jak tu juz jestem to zarzuce nute:
Cephalic Carnage:
http://www.youtube.com/watch?v=D_zEAs7_nPM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=KM1yhU0dBFM&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No lol... Oczywiście, że tam zajrzałem. Tylko, że to co może polecić mi jakiś znawca Metalu jest moim zdaniem o wiele więcej warte, niż to co mogę się dowiedzieć z takiego właśnie serwisu.

@Nephren-Ka

Dnia 19.05.2009 o 14:20, EmperorKaligula napisał:

Całkiem niedawno pisałem sporo o czymś podobnym(czyli powerowym). Żeby brutalnie nie kopiować posta to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=16565 Opis kilku płyt, może jakiejś nie znasz...:)

Sądzę, że może mi się to bardzo przydać. Dzięki. :)

@Condoman

Dnia 19.05.2009 o 14:20, EmperorKaligula napisał:

xD
A tak ogólnie to o czym konkretnie jest ten utwór ? ;P

@Ksar666

Dnia 19.05.2009 o 14:20, EmperorKaligula napisał:

Heh, ja uwazam zupelnie inaczej. Dobra muzyka to taka, w ktorej nie da sie zrozumiec tekstu (z powodu
growlu jak i obcego jezyka:P chociaz bardziej tego pierwszego).

Ja tam wolę rozumieć to czego słucham. ;] Ale słuchanie bez zrozumienia w sumie też ma swoje uroki. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 15:45, Condoman napisał:

Zajebiste. Pomimo to, że wrzuciłeś ten link tutaj dla "żartu"...

@Dark_Sebat
Proponuję przerzucić się na (dark) ambient czy post rock (większość). Tam nie będziesz miał czego NIE ROZUMIEĆ, bo zwyczajnie warstwy lirycznej tam nie ma. I po kłopocie, nieprawdaż? ;]

http://www.youtube.com/watch?v=zukO1h11hrM
http://www.youtube.com/watch?v=8JkksFySAiE
http://www.youtube.com/watch?v=PdJbZIJAC7c
http://www.youtube.com/watch?v=Qd4q0Xx-u1Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2009 o 23:32, Wayzin napisał:

@Dark_Sebat
Proponuję przerzucić się na (dark) ambient czy post rock (większość). Tam nie będziesz
miał czego NIE ROZUMIEĆ, bo zwyczajnie warstwy lirycznej tam nie ma. I po kłopocie, nieprawdaż? ;]

No nie powiem, żeby była to zła muzyka, ale do Heavy Metalu to to się nawet nie umywa. ;)

@Graszcz

Dnia 19.05.2009 o 23:32, Wayzin napisał:

To romantyczna ballada o żołnierzu aliantów, który już nigdy nie wrócił do swej ukochanej

Fajnie wiedzieć. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem nową płytę Isis-Wavering Radiant. Zaraz zabieram się do słuchania, ale może trochę o samym wydaniu. Otóż longplay został wydany dosyć dziwnie. Slipcase, bez miejsca na płytę. Zatem gdzie ona jest ? Otóż w jednej z części ''pudełka'' zapakowana w kopertę. W drugiej części znajduje się książeczka. I tutaj kolejne zdziwienie-w książeczce nie ma nawet jednej litery czy cyfry, same obrazy. To samo ma się z cześcią frontową i tylną pudełka. Jedynie na krawędzi mamy napis Isis oraz Wavering Radiant. Spis kawałków znajduje się na kopercie z płytą. Tam też mamy informację dotyczące zespołu itp. Tekstów piosenek nie znalazłem, smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 12:57, Lesiu napisał:

Właśnie dostałem nową płytę Isis-Wavering Radiant. Zaraz zabieram się do słuchania, ale
może trochę o samym wydaniu. Otóż longplay został wydany dosyć dziwnie. Slipcase, bez
miejsca na płytę. Zatem gdzie ona jest ? Otóż w jednej z części ''pudełka'' zapakowana
w kopertę. W drugiej części znajduje się książeczka. I tutaj kolejne zdziwienie-w książeczce
nie ma nawet jednej litery czy cyfry, same obrazy. To samo ma się z cześcią frontową
i tylną pudełka. Jedynie na krawędzi mamy napis Isis oraz Wavering Radiant. Spis kawałków
znajduje się na kopercie z płytą. Tam też mamy informację dotyczące zespołu itp. Tekstów
piosenek nie znalazłem, smutne.


Podobny zabieg(czytaj książeczka tylko obrazkowa)jest w ostatnim Opeth, także to się robi jakiś standard ostatnio... A sam Isis powinien miażdżyć... nie znam go jeszcze na tyle, żeby coś konkretnego powiedzieć, ale cholernie klimatyczne toto jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 14:15, Nephren-Ka napisał:

Podobny zabieg(czytaj książeczka tylko obrazkowa)jest w ostatnim Opeth, także to się
robi jakiś standard ostatnio... A sam Isis powinien miażdżyć... nie znam go jeszcze na
tyle, żeby coś konkretnego powiedzieć, ale cholernie klimatyczne toto jest...

To się raczej tyczy wersji limitowanych płyt, ja na przykład mam coś takiego z Dimmu Borgir "In Sorte Diaboli". A co do "Wavering Radiant", to krótko mówiąc: ścisła czołówka 2009. Pierwsza dziesiątka, to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 15:50, Wayzin napisał:

To się raczej tyczy wersji limitowanych płyt, ja na przykład mam coś takiego z Dimmu
Borgir "In Sorte Diaboli".


W sumie to nie mam doświadczeń zbyt dużych z EK, to nie wiem... "Watershed" z EK ma zupełnie inną grafikę niż zwykła edycja, ale merytorycznie(książeczka) niewiele się różni...

Dnia 20.05.2009 o 15:50, Wayzin napisał:

A co do "Wavering Radiant", to krótko mówiąc: ścisła czołówka 2009. Pierwsza dziesiątka, to na pewno.


Ja sobie dałem spokój z podziałem na numery - po prostu mam ulubione płyty z danego rocznika i tyle, nie-ulubionych płyt nie mam. Ciężko byłoby się zastanawiać, czemu akurat zespół x przed zespołem y...:) A tak mam luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 23:15, Dark_Sebat napisał:

A tak ogólnie to o czym konkretnie jest ten utwór ? ;P

O procesie rozkładu ludzkiego ciała z perspektywy robaków gnieżdżących się właśnie w tym ciele. Tak mi się wydaje, bo nie zrozumiałem co śpiewa w 2:34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 14:15, Nephren-Ka napisał:

Podobny zabieg(czytaj książeczka tylko obrazkowa)jest w ostatnim Opeth, także to się
robi jakiś standard ostatnio... A sam Isis powinien miażdżyć... nie znam go jeszcze na
tyle, żeby coś konkretnego powiedzieć, ale cholernie klimatyczne toto jest...


Uf, to uspokoiłeś mnie, bo myślałem, że jakiegoś bubla mi wysłali;d Muzycznie genialne, powiadam pierwsza 5, nie 10 Wayzinie ! Aha, krążek nie ma żadnych sygnatur, jednynie nadruk, też dziwne. Ogólnie rzecz biorąć DZIWNE wydanie, genialna muzyka. Okładka różni się od tej na ME oraz innych serwisach. Jest nieco ciemniejsza i jak wspominałem pozbawiona napisów.

@squeg-win !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem kolejnego albumu Dio. Holy Diver jest bardzo dobry, ale powoli zaczyna mi się osłuchiwać i przydałby mi się jakiś powiew świeżości. Który byście polecili? Słyszałem, że Killing The Dragon jest niezły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować