Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dáin II oraz Thorin III.

BTW. Nazwa quiza oraz pierwszy punkt regulaminu są ze sobą sprzeczne. Można zadawać pytania wyłącznie z Władcy Pierścieni, czy inne dzieła Tolkiena dotyczące Śródziemia też się liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 13:53, Gumisiek2 napisał:

Dáin II oraz Thorin III.

BTW. Nazwa quiza oraz pierwszy punkt regulaminu są ze sobą sprzeczne. Można zadawać pytania
wyłącznie z Władcy Pierścieni, czy inne dzieła Tolkiena dotyczące Śródziemia też się
liczą?


Dobrze. Gumisiek2 +1

Z regulaminu wynika, że można zadawać pytania z całej twórczości Tolkiena. Wcześniej pytania były zadawane z wiedzy na temat całego świata Tolkiena, więc raczej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 15:46, Gumisiek2 napisał:

OK, więc jak przedstawiają się losy Azoga w książce, a jak w filmie?


W książce Azog zostaje zabity przez Daina Żelazną Stopę w bitwie o Morię, a w filmie

Spoiler

ginie z ręki Thorina Dębowej Tarczy w Bitwie Pięciu Armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 18:40, kamyk092 napisał:

a w filmie ginie z ręki Thorina Dębowej Tarczy w Bitwie Pięciu Armii.


Skąd to wiesz, skoro film nie miał jeszcze premiery w Polsce?

W każdym razie chodzi mi o coś więcej niż opis śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 21:41, Gumisiek2 napisał:

Skąd to wiesz, skoro film nie miał jeszcze premiery w Polsce?

19.12 puszczali przedpremierowo jak się poszło na maraton. Może na nim był ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 21:41, Gumisiek2 napisał:

> a w filmie ginie z ręki Thorina Dębowej Tarczy w Bitwie Pięciu Armii.

Skąd to wiesz, skoro film nie miał jeszcze premiery w Polsce?

W każdym razie chodzi mi o coś więcej niż opis śmierci.


A może stąd, że byłem na nocy Hobbita i była przedpremiera ? A skoro twierdzisz, że nie powinienem wiedzieć to po co zadajesz takie pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 02:44, kamyk092 napisał:

A może stąd, że byłem na nocy Hobbita i była przedpremiera ?


Więc może łaskawie byś zaspoilerował? Nie każdy miał możliwość obejrzenia Hobbita na przedpremierze. W każdym razie dzięki za zepsucie mi filmu.

Dnia 23.12.2014 o 02:44, kamyk092 napisał:

A skoro twierdzisz, że nie powinienem wiedzieć to po co zadajesz takie pytania ?


Jakbyś przeczytał cały mój post ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że nie chodzi mi wyłącznie o śmierć Azoga, bo nie jest to jedyna różnica pomiędzy filmową a książkową kreacją tej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 12:35, Gumisiek2 napisał:

Więc może łaskawie byś zaspoilerował? Nie każdy miał możliwość obejrzenia Hobbita na
przedpremierze. W każdym razie dzięki za zepsucie mi filmu.


Proszę bardzo. Ogólnie nie rozumiem dlaczego zadałeś takie pytanie. Po pierwsze sam skazałeś się na to, że ktoś zaspoileruje. A po drugie zadałeś pytanie na które sam nie znasz odpowiedzi, bo przecież nie widziałeś filmu.

Dnia 23.12.2014 o 12:35, Gumisiek2 napisał:

Jakbyś przeczytał cały mój post ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że nie chodzi mi wyłącznie
o śmierć Azoga, bo nie jest to jedyna różnica pomiędzy filmową a książkową kreacją tej
postaci.


Myślałem że to wystarczy. Więc może chodzi o to, że Azog w książce ginie z ręki Daina Żelaznej Stopy, natomiast w filmie ściga krasnoludy, ponieważ chce się na nich zemścić, a następnie z polecania Saurona przygotowuje armię do wojny. A dalej to już napisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 14:10, kamyk092 napisał:

A po drugie zadałeś pytanie na które sam nie znasz odpowiedzi, bo przecież nie widziałeś filmu.


Znacząca różnica w historii Azoga zostaje ujawniona już w pierwszej części Hobbita(którą oglądałem) i wystarczyło o niej powiedzieć, aby zaliczyć pytanie.

Dnia 23.12.2014 o 14:10, kamyk092 napisał:

Więc może chodzi o to, że Azog w książce ginie z ręki Daina
Żelaznej Stopy, natomiast w filmie ściga krasnoludy, ponieważ chce się na nich zemścić,


Chodziło właśnie o to, że w książce ginie w bitwie o Morię, a w filmie traci w tej bitwie jedynie rękę, a jego celem jest zemsta na Thorinie.

kamyk092 +1

Ogólnie nie mam nic przeciwko spoilerom w quizach, bo odwiedzają (a przynajmniej powinny) je osoby zaznajomione z danym tematem, ale miło byłoby zaspoilerować zdradzenie fabuły filmu dostępnego w naszym kraju póki co jedynie w wersji przedpremierowej. FTFY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2014 o 14:58, Gumisiek2 napisał:


Ogólnie nie mam nic przeciwko spoilerom w quizach, bo odwiedzają (a przynajmniej powinny)
je osoby zaznajomione z danym tematem, ale miło byłoby zaspoilerować zdradzenie fabuły
filmu dostępnego w naszym kraju póki co jedynie w wersji przedpremierowej. FTFY.


Okey, ja sam nie chciałem być złośliwy pisząc to, po prostu myślałem że też widziałeś film zadając to pytanie.

Jak nazywał się przywódca odziału Uruk-hai, wysłanego przez Sarumana w celu pojmania wszystkich hobbitów z Drużyny Pierścienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 15:17, kamyk092 napisał:

Jak nazywał się przywódca odziału Uruk-hai, wysłanego przez Sarumana w celu pojmania
wszystkich hobbitów z Drużyny Pierścienia ?


Zdaje się, że chodzi o Uglúka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 18:02, Gumisiek2 napisał:

> Jak nazywał się przywódca odziału Uruk-hai, wysłanego przez Sarumana w celu pojmania

> wszystkich hobbitów z Drużyny Pierścienia ?

Zdaje się, że chodzi o Uglúka.


Miałem na myśli Ugluka. Gumisiek2 +1

Ogólnie Lurtz występuje tylko w filmie, w książce nie ma o nim mowy. Mogłem sprecyzować, że mam na myśli książkę, ale Gumisiek2 i tak był pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawą jest sprecyzowanie czy chodzi o książkę/film/grę ... . Nietrudno chyba dojść do odpowiednich wniosków po przeczytaniu tytułu tego tematu/quizu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować