Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2007 o 18:09, fataem napisał:

Ponawiam swe poprzednie pytanie i na odpowiedź czekam do jutrzejszego poranka. Jeśli nikt nie
będzie wiedział, to pytanie oddaję.


Pytanie oddaję. Omal znajduje się w pobliżu Lasu Haradu, a Illuina niedaleko Gór Wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja zadaję:

Jak się nazywa ork, który w filmie WP: Dwie Wieże, sprawia, że Aragorn spada ze skały razem z wargiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:52, kamceg napisał:

No to ja zadaję:

Jak się nazywa ork, który w filmie WP: Dwie Wieże, sprawia, że Aragorn spada ze skały razem
z wargiem?


Sharku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 16:35, kamceg napisał:

Jak się nazywa jezioro położone za zachód od Fornostu i na północ od Hobbitonu?


Jezioro Evendim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 21:40, fataem napisał:

fataem+1

I tak nikt nie liczy punktów ;)

Dnia 01.04.2007 o 21:40, fataem napisał:

Oddaję pytanie:P

Idziesz na łatwiznę. Odpowiedzieć to każdy głupi potrafi, ale zadać pytanie - to jest sztuka ;P

To ja odświeżę swoje pytanie:
Huan (ten wielki pies :)) mógł przemówić w swoim życiu 3 razy ludzkim głosem. W jakich sytuacjach to zrobił?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz gdy Luthien została złapana przez jakichś 2 braci, których imion nie pamiętam. Drugi raz przemówił bodajże podczas próby zabicia Luthien, a trzeci i ostatni podczas swej śmierci żegnając się z Luthien i Berenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 22:17, fataem napisał:

Pierwszy raz gdy Luthien została złapana przez jakichś 2 braci, których imion nie pamiętam.
Drugi raz przemówił bodajże podczas próby zabicia Luthien, a trzeci i ostatni podczas swej
śmierci żegnając się z Luthien i Berenem.


Trochę pokręciłeś, ale chyba lepszej odpowiedzi sie nie doczekam...
fataem +1 (a niech ci będzie :)). Tylko tym razem się nie wymiguj i zadaj pytanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 06:47, fataem napisał:

W którym roky ostatecznie zostali pokonani Czarni Numenorejczycy i kto tego dokonał?


Nie jestem pewny ale czy chodzi ci o upadek Numenoru ? Czy to byłow 3319 Drugiej Ery kiedy król Numenoru Ar-Pharazôn wszedł do Amanu ? Jeśli tak to znszczył ich Eru na prośbe Valarów. Korsarzy z Umbaru też można nazwać czarnymi Numenorejczykami to by zostali oni zniszczeniu chyba podczas wojny pod Minas Tirith przez Aragorna i armie nieumarłych.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2007 o 06:47, fataem napisał:

W którym roky ostatecznie zostali pokonani Czarni Numenorejczycy i kto tego dokonał?


Nie jestem pewny ale czy chodzi ci o upadek Numenoru ? Czy to byłow 3319 Drugiej Ery kiedy król Numenoru Ar-Pharazôn wszedł do Amanu ? Jeśli tak to znszczył ich Eru na prośbe Valarów. Korsarzy z Umbaru też można nazwać czarnymi Numenorejczykami to by zostali oni zniszczeniu chyba podczas wojny pod Minas Tirith przez Aragorna i armie nieumarłych.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy i nie mam dostępu do nksiążek więc skorzystałem z wiki :0

Cytat za wiki:
Czarni Numenorejczycy - był to lud z fikcyjnego świata Śródziemia stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Pochodzący od Numenorejczyków, powrócili do Śródziemia w Drugiej Erze, aby służyć Sauronowi, nawet przeciwko własnym rodom. Prawdopodobnie przetrwali po ostatecznym upadku Saurona i "wmieszali" się w inne ludy Śródziemia. Jednym z nich był Rzecznik Saurona, który rozmawiał w imieniu Czarnego Władcy u wrót Mordoru z przedstawicielami Wolnych Ludów, którzy pragnęli odwrócić uwagę Oka od powiernika pierścienia.

Tak więc ostatecznie to nie zostali pokonani :) żyją wśród nas do dzisiaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować