Zaloguj się, aby obserwować  
Flameruler

Septerra Core - zapomniany Action RPG

44 postów w tym temacie

Tytuł jest chyba bardzo trafny "zapomniany". Nie widziałem żadnej strony poświęconej tej grze. Być może ktoś zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 19:29, Aryam napisał:

Tytuł jest chyba bardzo trafny "zapomniany". Nie widziałem żadnej strony poświęconej tej grze. Być może ktoś zna?


Jedyne stronki o grze to niestety chyba tylko dwie oficjalne:

http://www.lith.com/sites/septerra/
http://www.valkyriestudios.com/scgame.htm

Nie wiem czy wiecie, ale nadal stosunkowo prężnie i sprawnie działa oficjalne forum gry (jak na tak starą i zapomnianą grę). Ostatni post pochodzi z wczoraj, czyli 13. listopada:
http://www.lith.com/sites/septerra/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superancka gra zamuwiłem sobie na allegro ponieważ tamta moja z gazety była po jakimś czasie porysowana pisz jakieś info na ten temat bende chodził na ten temat pozdrawiam paju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


fajna gra człowieku przeszłes ja całą ?? bo ja nie zatrzymałem sie na zdobyciu statku odkryciu wszystkich planż i miec wszystkich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat okrył się ogromną warstwą kurzu :) Gra jest wybitna, lepszą grą od nie jest już jedynie Gothic. Najmocniejszym elementem jest fabuła po prostu wspaniała historia rozgrywająca sie na ekranie komputera, poznajemy losy Septerry i członków swojej drużyny. Drużyna liczy sobie 9 osób w których 3 prowadzimy a reszta odpoczywa na statku jednak w każdej chwili możemy ją zmienić (Corgan jest moim faworytem :) Świetną możliwościa są rónież karty losu dzięki kombinacją można uzyskać różnorakie efeky (przyzywanie + joker + działanie na wszystkich - moja ulubiona). Muzyka też świetna szczególnie motyw z menu głównego i z credistów. Jedynie co sie zestarzało to grafika jednak to wcale nie przeszkadza w odkrywaniu tajemnic Septerry i zwiedzeniu siedmiu powłok.
Gra w Polsce wydana była przez TopWare jednak chyba nie po polsku, przetłumaczyło ją jednak pismo KŚ GRY (numer 10/2001). Jeśli macie na półce to zagrajcie wciągnie Was w całości :D
(przepraszam, że odświeżyłem po dłuższym czasie jednak gra jest tego warta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Septerra zasługuje na miano gry dobrej, a nawet bardzo dobrej. Jka już było wspomniane fabuła jest naprawde ciekawa i musze przyznac że malo jest tak ich scenarjuszy jak w Septerze. Moja ulubiona trujeczka to Maya, Corgan i Led (na wyższych poziomach jest świetna). Pjekne efekty czarów, nawet na rok 2006 są naprawde super. Szkoda tylko że premiera Septerry przeszła bez wiekszego echa w cieniu Diablo. Polecam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to była naprawde niezłą gra... rza na jakiś czas wciążdo niej powracam ale jeśli was drażni że za dużo walk bo to naprawdę wnerwiające, wciskacie F12 i piszecie bodajże IMAREALWEENIE i potem jak naciśniecie ctrl+ F3 przeciwnicy pokonani:) Ja tak robiłem i walczyłem tylko z przeciwnikami którzy są ważni dla fabuły(Drax, Selina). Bo ileż to można jak co 5 sekund cię coś atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapoznałem się z grą za sprawą pewnego numeru KŚG i szczerze mówiąc, nie rozumiem zachwytów co poniektórych nad tą grą. Fakt, pograć można było, ale po dłuższym kontakcie nie sposób było nie odnieść wrażenia, że gra jest tylko biedną kopią którejś części z cyklu Final Fantasy...

Ja nie ukończyłem gry z jednego, konkretnego powodu - w późniejszych etapach, na rozbudowanych i rozległych planszach odnawianie się przeciwników po każdorazowym opuszczeniu lokacji było nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam pytanko: czy ktoś wie skąd można ściągnąć tą grę ?? (jak ktoś wie proszę o wysłanie linka na lukaszsosniak@gmail.com) .. z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem do tej gry....ale niestety strasznie mi tnie kursor.
Dawno temu jak grałem w te grę, niemiałem takiego problemu.
Czy jest to spowodowane przez win XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę... przechodzę właśnię grę Septerra Core, ale doszłam do pewnego momentu i nie wiem co dalej robić. Muszę teraz opuścić zbiornik wodny Mista Wichrów, ale nie wiem jak z tamtąd wyjść. Proszę, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez solucji w moim przypadku się nie obyło, gierkę przeszedłem z 2 lata temu, ale ostatnio ją zdobyłem i przejdę jeszcze raz (może, bo doba nie ma 48h:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Za sprawą KSGry zagrałem... i wciągnęło mnie. Jeden z najlepszych mangowych cRPGów na PC. Fabuła - cool. Ale miałem z nią trochę przykrości - w katalogu z grą miałem wirusa. A tatko nie dał se wytłumaczyć, że gra jest pewnie czysta, tylko z neta się katalog "zawirusował"... Dałbym jej... 8/10. Bo są lepsze gry ( np. PES6 @V@) ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra byla i jest bardzo fajna geą przeszedłem ja pare razy . kupiłem ją w gazecie Komputer świat gry. Na początku nie wciągła mnie ta gra ale jak wczółem się w nią bardziej to nie mogłem sie od niej oderwac podoba mi sie w terj grze muzyka, fabuła i system walk . Polecam każdemu tą gre pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 15:23, Lunka napisał:

Mam małą prośbę... przechodzę właśnię grę Septerra Core, ale doszłam do pewnego momentu i nie
wiem co dalej robić. Muszę teraz opuścić zbiornik wodny Mista Wichrów, ale nie wiem jak z tamtąd
wyjść. Proszę, pomóżcie!


W tej chwili nie potrafię ci pomóc, bo ostatni raz w grę grałem dawno temu, ale mam na dysku solucję, więc jeśli podasz meila to ci ją podeślę. A jeśli masz wersję gry z ŚGK, to na płytce również umieszczona jest solucja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować