Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Ej, mógłby mi ktoś coś wytłumaczyć? Piszecie, że Gothic 3 źle radzi sobie z prockami dwu-rdzeniowymi. Zamierzam wymienić kompa (nie tylko, aby pograć w Gothica 3 :) ) i wszędzie mi mówiono, że lepiej mieć Intela 2.66 ghz (dwurdzeniowy) niż np. Pentiuma 4 z 3 ghz, bo w tym pierwszym jest lepsza wydajność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:34, Kalejdoskop86 napisał:

Ej, mógłby mi ktoś coś wytłumaczyć? Piszecie, że Gothic 3 źle radzi sobie z prockami
dwu-rdzeniowymi. Zamierzam wymienić kompa (nie tylko, aby pograć w Gothica 3 :) ) i
wszędzie mi mówiono, że lepiej mieć Intela 2.66 ghz (dwurdzeniowy) niż np. Pentiuma 4
z 3 ghz, bo w tym pierwszym jest lepsza wydajność...

Przy kupnie procesora, nie kieruj się presją Gothica,
napisz, chociaż specyfikację płyty głównej, oraz ile chcesz wydać na proca : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G3 faktycznie nie jest przystosowany do pracy z prockami o dwóch rdzeniach, można go na nich uruchomić ale z pewnością nie przyspieszą one jego działania (a przynajmniej nie tak jakbyś chciał - w wielu wypadkach trzeba zainstalować specjalną poprawkę bo inaczej cykl dnia i nocy w G3 będzie się zmieniał tak szybko że będzie to przypominać dyskotekę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? To ja już sam nie wiem... bardzo chciałbym zagrać (na miarę możliwości technicznych Gothica 3) , ale też myślę nad innymi grami.
Co do procka to Intel Core2 Duo E6750 2.66 GHz BOX (podobno jest wydajniejszy od E6850) , a płyta główna to Foxconn P35A-S.
Zaznaczam, że nie chcę mieć "dyskoteki" w Gothic''u 3, ale ponieść się tej grze tak fantastycznie, jak w poprzednich częściach :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tokix ma całkowitą rację - nie kupuj sprzętu pod G3 bo to by była strata pieniędzy, jest wiele innych znacznie lepszych gier które nie mają tak niedopracowanego i niezoptymalizowanego kodu jak G3.
Niestety ta gra jest zdecydowanie najsłabsza z całej serii więc za wiele po niej nie oczekuj - mniej się w ten sposób zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to "dyskoteka" występuje tylko na AMD X2.Ja gram na czterordzeniówce i wszystko jest ok.A co do poniesienia to niestety już nie to samo co G I i II;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:53, Karharot napisał:

Tokix ma całkowitą rację - nie kupuj sprzętu pod G3 bo to by była strata pieniędzy,
jest wiele innych znacznie lepszych gier które nie mają tak niedopracowanego i niezoptymalizowanego
kodu jak G3.
Niestety ta gra jest zdecydowanie najsłabsza z całej serii więc za wiele po niej nie
oczekuj - mniej się w ten sposób zawiedziesz.

Ja wcale pod G3 nie kupuje sprzętu! :) On ma mi wystarczyć też na inne wspaniałe gry na peceta. Chodziło mi tylko, czy nie będzie się "gryzł" procek dwurdzeniowy z grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej G3 jak najbardziej da się uruchomić na dwurdzeniówce, jeśli pojawi się efekt dyskoteki to po prostu instalujesz odpowiednią łatkę i wszystko wraca do normy. Niestety G3 po prostu nie potrafi wykorzystać możliwości dwurdzeniowych procków więc nie oczekuj że będzie on chodził bez zgrzytów, z drugiej strony jeszcze nie słyszałem o sprzęcie na którym ta gra chodziła by bez ścinek - tak to jest jak ze względów ekonomicznych wypuszcza się grę na dwa miesiące przed jej ukończeniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 22:03, Karharot napisał:

Jak napisałem wcześniej G3 jak najbardziej da się uruchomić na dwurdzeniówce, jeśli pojawi
się efekt dyskoteki to po prostu instalujesz odpowiednią łatkę i wszystko wraca do normy.
Niestety G3 po prostu nie potrafi wykorzystać możliwości dwurdzeniowych procków więc
nie oczekuj że będzie on chodził bez zgrzytów, z drugiej strony jeszcze nie słyszałem
o sprzęcie na którym ta gra chodziła by bez ścinek - tak to jest jak ze względów ekonomicznych
wypuszcza się grę na dwa miesiące przed jej ukończeniem:(

A ja słyszałem pogłoski, że nawet mając 4x rdzenie 5.5 ghz i 8 gb ramu i tak będzie się ciąć... ehh, twórcy by kasiore zbierali, oj zbieraliby gdyby nie niedopracowanie gry.
Czy problem "dyskoteki" występuje na wszystkich dwurdzeniówkach? A jakbym miał porównać P4 3.0 ghz z Core2 2x 2.66 ghz , a reszta sprzętu taka sama, to jaki by był lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to "disco bug" nie występuje na wszystkich dwurdzeniówkach. Co do porównania sprzętu to sprawdź jak te procki wypadają w innych grach które chcesz zainstalować i podejmij decyzję opierając się na tamtych wynikach. Osobiście gdybym stanął przed takim wyborem to pewnie kupiłbym sobie proca z dwoma rdzeniami bo to inwestycja która lepiej się będzie spisywała w przyszłości (zresztą już teraz większość gier powinna lepiej wyglądać właśnie na tym procku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 2rdzeniaczach problem polega na sterownikach. Trezba je poprostu zaktualizowac, ewentulnie wyłączyc na czas grania w gry w których występuje problem 1 rdzeń. Wszystko jes w pomocy technicznej i problem "szybkie pory zmian dnia inocy" ew. samoczynne przyśpieszenia i zwolnienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem pogłoski, że nawet mając 4x rdzenie 5.5 ghz i 8 gb ramu i tak będzie się

Dnia 06.02.2008 o 22:06, Kalejdoskop86 napisał:

ciąć... ehh


Ja w takie opinie wierzę.Grałem w Gothic 3 na sprzęcie z 2GB Ramu Patriot 1000MHz , GF8800GTX i CD2 E6750 2,66GHz.Przy ustawieniach 1600/1200 i wszystko w grafice na max , były miejsca i pewne czynności w grze , gdy zawsze następowały przycinki.Zmniejszyłem rozdzielczość , ale nie pomogło.Zmniejszyłem szczegółowość grafiki , ale nie pomogło.No to o co chodzi , jak nie o samą grę? Oczywiscie pewne różnice w płynności można było zauważyć , ale w miejscach , gdzie Gothic 3 tracił płynność , działo się tak przy każdym sprawdzonym przeze mnie ustawieniu opcji.Aby wykluczyć winę sprzętu dodam , że inne współczesne G3 tytuły , działają mi bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydano łatkę w wersji 1.6 do Gothica. Instalował ją już ktoś, podobno optymalizuje grę, ale o ile? Proszę o jakieś info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HHHHUUUURRRAAAA!!!!!!!!!! JEST! Ale jej nie wypróbuję teraz :(
Mam złamaną płytkę i kopii nie mam :(
Tylko 69MB???? To żart??? Miał ważyc przynajmniej 200MB!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:11, Matias16162 napisał:

HHHHUUUURRRAAAA!!!!!!!!!! JEST! Ale jej nie wypróbuję teraz :(
Mam złamaną płytkę i kopii nie mam :(
Tylko 69MB???? To żart??? Miał ważyc przynajmniej 200MB!!!!!!!!

skożystaj z dożywotniej gwarancji. Wymienią ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za duzo nie waży to fakt... ale skoro nie zmieniaja tekstur i tego typu rzeczy (tak jak w Two worlds gdzie m.in. enpecom japy wymienili a patch ważył 1,3 GB) to chyba nie musi wazyć 200-czy 300 MB, choć szczerze mówiąc nie bardzo się w tym wyznaję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:14, Szperacz Robson napisał:

To coś ty robił z tą płytą?!

No nie wiem. Po prostu ja razy wyciągłem z koperty i patrze a jest pęknięta.. :((
A zanim mi z gwarancji przyjdzie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się