Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 21:55, Ecko09 napisał:

Dobra, chyba daruje sobie tego patcha 1.5.2 bo nie wazne skąd go ściągne to mi sie nie chce
zainstalowac.

1 minuta szukania na google.pl (przy okazji polecam strone bo chyba nie znasz skoro sam nie poszukasz :P) ---> http://www.e-gothic.net/. Na głównej stronie 2 news od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 19:48, DJ Szlafrok napisał:

> No więc - pograłem trochę dłużej, w miastach tnie dosyć mocno (mam nadzieję że w późniejszym

> stadium gry nie będzie tu dużo walk :]) Poszukałem troche twaeków itp, pozmnieniałem plik
ini,
> ustawilem ani na "raz w prawo", i dostałem kolejnego mocnego boosta. Freezy są krótsze,
w mieście
> tnie mniej, poza miastem praktycznie wogóle.

Proponuję zrezygnować z filtrowania anizotropowego... powinno przyspieszyć, zwłaszcza na Twojej
karcie, którą owo filtrowanie bardzo obciąża.

> Jedyne co mnie BAAARDZO denerwuje - czas wczytywania. Jeden mały błąd, zagapię się czy
coś
> i w kilka sekund leże na ziemi - a potem mogę iść zrobić sobie kanapki i jak wrócę to
może
> będzie już 3/4 paska.

I to jest prawdopodobnie główny powód, dla którego porzuca się tą grę. ;-)
Jak pisałem, niedawno znowu rozpocząłem grę. Aby dla frajdy zobaczyć, jak duże przestrzenie
pokarze nowa karta graficzna, chciałem wejść na dach wierzy w Ardei. Oczywiście, pomyliłem
się o jakiś centymetr, po czym Bezimienny malowniczo upadł na ziemię. Efekt? Quickload...

> A teraz pytanko newbie - zrobiłem wszystkie misje w Raddock i większość w Cape Dun. Została

> mi misja zabicia bandytów, w tym ich przywódcy O.. coś tam :P. W poradniku pisało że z
domku
> gdzie był jeden patrol orków i kowal mam się rozglądać i szukać doliny z kamieniami. Nie
znalazłem
> tego, za to przez przypadek wpadłem do jakiejś jaskini gdzie były 3 ogry, które ładnie
mnie
> obiły ;( - gdzie mam szukać tej jaskini ??

Gdy jesteś w Ardei, wyjdź główną bramą w prawo (nie pamiętam, czy to wschód czy zachód, ale
co tam. ;-) ) i biegnij wzdłuż wybrzeża, jednak tak, aby mieć cały czas widok na lewo. W pewnym
momencie zauważysz duże stado wilków. W ich okolicy znajduje się wielkie wejście do jaskini,
którego pilnuje dwóch lub czerech słabych bandytów. Niestety, szczegółów Ci nie podam, bo ten
kawałek przechodziłem dosyć dawno temu.

> Wiecie, że te rzekome zdjęcia z G4 okazały się nieprawdziwe? I nawet się producenci oburzyli

> bo ich gra ma mieć lepszą grafikę :)
>
> Tu macie news z tawerny gothic (gothic.gram.pl)

Wybacz, ale taki wielki news to to nie jest. Nawet na stronie głównej Grama jest podany od
pół dnia.


Dzięki Ci dobry człowieku! :D
Po wyłaczeniu ani gra chodzi zauważalnie lepiej (wcześniej freezy dosyć często - teraz pierwszy wystąpił dopiero po 30minutach grania :]) Znalazłem już jaskinie, ubiłem (o dziwo!) 3 wilki naraz po czym znienacka ubił mnie dzik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. W Vengardzie mam misję, w której muszę przynieść 10 młotków. Na razie mam tylko dwa. Czy ktoś wie skąd mogę je wziąć? Niestety człek, który dał mi to zadanie nie zadowala się młotkami płatnerskimi... Z góry dziękuję za odpowiedź ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:55, Ecko09 napisał:

Dobra, chyba daruje sobie tego patcha 1.5.2 bo nie wazne skąd go ściągne to mi sie nie chce
zainstalowac.


Co się dzieje. Wiem że patch potrzebuje dostępu do internetu... tak mi się wydaje bo jak nie miałem włączonego netu przez chwile to się nic nie działo a jak włączyłem to ruszyło dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cape dun są niewolnicy. Ja ich biłem zabierałem co mieli (ja potrzebowałem kilofy) i uciekałem. Wracałem po chwili i znowu mieli to samo... chyba ci sami niewolnicy też mają młotki więc zabieraj im młotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:06, Irc100 napisał:

W cape dun są niewolnicy. Ja ich biłem zabierałem co mieli (ja potrzebowałem kilofy) i uciekałem.
Wracałem po chwili i znowu mieli to samo... chyba ci sami niewolnicy też mają młotki więc zabieraj
im młotki...


w silden chyba jest robol przybijajacy coś do ściany, w obozie niewolników. przylalem mu zabrałem młotek i czekałem az wstanie i tak aż do skutku. nawet uciekac nie trzeba. cała procedura trwa ok 10 minut ale warto.
piły równiez tam i tą sama metoda zdobyłem. kilofy od kopaczy w geldern - metoda identyczna.goście jak wstają mają narzędzie z powrotem :)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja tam po prostu chodziłem i tłukłem wszystkich robotników, którzy się napatoczyli i większość miała młotki. Trochę gorzej wyglądała sprawa z piłami ale obok Silden jest obozowisko drwali, gdzie spokojnie można sobie "ponabijać" piły. Nie opłaca się więc podawać pojedynczych postaci. Po prostu trzeba chodzić i szukać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:34, YahooPL napisał:

/.../

Ja tam po prostu chodziłem i tłukłem wszystkich robotników, którzy się napatoczyli i większość
miała młotki. Trochę gorzej wyglądała sprawa z piłami ale obok Silden jest obozowisko drwali,
gdzie spokojnie można sobie "ponabijać" piły. Nie opłaca się więc podawać pojedynczych postaci.
Po prostu trzeba chodzić i szukać :P


ciekawe co zajmie ci wiecej czasu: łazenie po całej myrthanie i szukanie czy postój obok gostka któremu mozesz przylać np. 8 razy z rzędu i w 5-7 minut masz np. wszystkie młotki? przy ograniczonej ilości czasu jaka mozna poświecić na granie jest rzecz nie bez znaczenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:42, castlerock napisał:

ciekawe co zajmie ci wiecej czasu: łazenie po całej myrthanie i szukanie czy postój obok gostka
któremu mozesz przylać np. 8 razy z rzędu i w 5-7 minut masz np. wszystkie młotki? przy ograniczonej
ilości czasu jaka mozna poświecić na granie jest rzecz nie bez znaczenia :P


Chodziło mi o to, że wskazywania pojedynczych osób nie ma sensu bo samemu spokojnie można znaleźć jednego robotnika i lać go po mordzie do oporu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam teraz dosyć ważne pytanie :
Z czym lepiej chodzić - tarczą i bronią jednoręczną / dwoma mieczami / jakimś dwurakiem
Kuszą / Łukiem ?

Jeżeli nie da się tego jednogłośnie powiedzieć to proszę podać plusy i minusy.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:04, Irc100 napisał:

> Dobra, chyba daruje sobie tego patcha 1.5.2 bo nie wazne skąd go ściągne to mi sie nie
chce
> zainstalowac.

Co się dzieje. Wiem że patch potrzebuje dostępu do internetu... tak mi się wydaje bo jak nie
miałem włączonego netu przez chwile to się nic nie działo a jak włączyłem to ruszyło dalej....


Już mi sie udało zainstalować tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:12, Nevered napisał:

To ja zadam teraz dosyć ważne pytanie :
Z czym lepiej chodzić - tarczą i bronią jednoręczną / dwoma mieczami / jakimś dwurakiem
Kuszą / Łukiem ?

Jeżeli nie da się tego jednogłośnie powiedzieć to proszę podać plusy i minusy.

Pzdr


1. Miecz i tarcza

Tarcza daje dodatkowe bonusy do pancerza, poza tym można sie zasłonic przed strzałami z łuków i klusz

2. Dwa miecze

Szybciej zadają ciosy

3. Łuk

Dla łowców ;P Celowanie jest trudniejsze, bo strzała opada i z dalszej odległości trzeba celowac nad wrogiem

4. Kusza

Wolniejsza niż łuk, ale tez zadaje większe obrażenia. Poza tym bełt prosto, bo jest szybciej wystrzeliwany, ale po przebyciu pewnego dystansu tez zacznie opadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

4. Kusza

Wolniejsza niż łuk, ale tez zadaje większe obrażenia. Poza tym bełt prosto, bo jest szybciej
wystrzeliwany, ale po przebyciu pewnego dystansu tez zacznie opadać.


Propos kuszy: szkoda, że nie ma takich właściwości, jak kołkownica z Painkillera:> Z tego, co o kuszach wiem, zakazano ich używania w bitwach, ponieważ była to broń zbyt brutalna (tak, przybijanie ofiar do czego popadnie zdarzało się nagminnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

> To ja zadam teraz dosyć ważne pytanie :
> Z czym lepiej chodzić - tarczą i bronią jednoręczną / dwoma mieczami / jakimś dwurakiem

> Kuszą / Łukiem ?
>
> Jeżeli nie da się tego jednogłośnie powiedzieć to proszę podać plusy i minusy.
>
> Pzdr

1. Miecz i tarcza

Tarcza daje dodatkowe bonusy do pancerza, poza tym można sie zasłonic przed strzałami z łuków
i klusz

2. Dwa miecze

Szybciej zadają ciosy

3. Łuk

Dla łowców ;P Celowanie jest trudniejsze, bo strzała opada i z dalszej odległości trzeba celowac
nad wrogiem

4. Kusza

Wolniejsza niż łuk, ale tez zadaje większe obrażenia. Poza tym bełt prosto, bo jest szybciej
wystrzeliwany, ale po przebyciu pewnego dystansu tez zacznie opadać.


Heh, dzięki ale chodziło mi raczej o wasze przeżycia np. grając z dwoma mieczami nie doskwiera brak tarczy w pewnych momentach itp ? Póki co jestem na początku gry więc jeszcze jakoś mogę to dostosować (na teraz raczej bede chodzil tarcz + miecz + kusza + ciezkie pancerze :P)

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje grac w G III u kumpla ( misiaczek12 ^^ ) Całkiem niezła gra. JAk sie ma wypasionego Qmpa to jeszcze fajniej :], gralem z pol godziny i bardzo fajnie bylo jak skasowalem mu save''a ( mial chyba 50 lvl :D:D:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:43, Nevered napisał:

Heh, dzięki ale chodziło mi raczej o wasze przeżycia np. grając z dwoma mieczami nie doskwiera
brak tarczy w pewnych momentach itp ? Póki co jestem na początku gry więc jeszcze jakoś mogę
to dostosować (na teraz raczej bede chodzil tarcz + miecz + kusza + ciezkie pancerze :P)

Pzdr


Dwuręczne bronie to jedyna możliwość. Do czasu wyuczenia się odpowiedniej umiejętności używaj jednoręcznej i tarcz (dual to chybiony pomysł... ale efektowny). Kusze też odstaw, jeśli otwierasz skrzynie, to znajdziesz w jednej z nich niezły łuk (nie pamiętam nazwy, ale z czaszkami^^). Kusza jest zbyt wolna, a na dystans będziesz oponenta trzymał halabardą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

1. Miecz i tarcza
[...]poza tym można sie zasłonic przed strzałami z łuków
i klusz


Niestety, również wielkiego pożytku z tego nie ma, bo tak czy siak trzeba będzie zaatakować. W sumie dużo lepiej po prostu wywijać slalomem, skacząc. Chociaż bonus punktowy jest dosyć przydatny.

Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

2. Dwa miecze
Szybciej zadają ciosy


Nie zadają szybszych ciosów, tylko więcej. ;-) I w krótszym czasie, jednak to nie to samo.

Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

3. Łuk
Dla łowców ;P Celowanie jest trudniejsze, bo strzała opada i z dalszej odległości trzeba celowac
nad wrogiem


Mój faworyt. ;-) W sumie to najlepszy klimacik jest właśnie wtedy, gdy polujemy sobie na ścierwojady czy inne jelenie na łące... ech.

Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

4. Kusza
Wolniejsza niż łuk, ale tez zadaje większe obrażenia. Poza tym bełt prosto, bo jest szybciej
wystrzeliwany, ale po przebyciu pewnego dystansu tez zacznie opadać.


Przez prędkość przeładowania (mimo, że kolejne poziomy posługiwania się nią troszkę skracają ten czas) moim zdaniem kusza jest nieprzydatna, w dodatku zadawane obrażenia zależą od Umiejętności myśliwskich (!).

Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

Propos kuszy: szkoda, że nie ma takich właściwości, jak kołkownica z Painkillera:> Z tego,
co o kuszach wiem, zakazano ich używania w bitwach, ponieważ była to broń zbyt brutalna (tak,
przybijanie ofiar do czego popadnie zdarzało się nagminnie).


Nie tyle zakazano, co uważano za niehonorowe ich używanie - faktycznie, nawet tarcze na niewiele się zdawały, często bełt roztrzaskiwał je. W sumie to w Gothicu prędkość przeładowania jest właściwa tylko z jednej strony: w biegu faktycznie bardzo trudno szybko zmienić amunicję kuszy, jednak stojąc czy kucając można było robić to znacznie szybciej.

Dnia 21.12.2007 o 14:15, Ecko09 napisał:

Dajcie mi link do patha 1.09 szybko nie mogę znaleźć.


Po pierwsze, nie "dajcie", a proszę podać. ;-) Kurcze, wrażliwy jestem! Wow!
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=23735
Grrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się