Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 15:01, michał 012 napisał:

2 giga ram , karta graficzna 256 , procesor 2,6 . A takich szczegółów co do mojego kompa to
sam nie wiem .

Konkretnie jaka karta graficzna? Bo wiesz, 256MB to ma i stary Geforce FX5700, i najnowszy Radeon HD3850. Program GPU-Z moze podać ci dokładna nazwę karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 17:30, dambialko napisał:

> > Podaj nieco więcej szczegółów, jak na przykład: czy wyskakuje Ci jakiś błąd (jeśli
tak
> to jaki)
> > i w którym momencie gra odmawia uruchomienia (przy instalowaniu, przy uruchamianiu
samej
> gry
> > czy też już w menu gry), może wtedy znajdzie się na to jakaś rada.
> Nawet mi nie wyskakuje ten napis gothic 3 , tylko czarne tło i muszę zresetować kompa
.

A gdzie kupiłeś jeżeli można wiedzieć ????
zamówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Mam takiego kompa
karta GeForce 8600 GE
2Gb ramu
Procek Athlon X2 4400+ 2,3Ghz
na takim kompie gierka na pewno ruszy pytanie tylko jak bedzie dzialac i na jakich detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:37, Matt Buckner napisał:

Na takim kompie gierka na pewno ruszy pytanie tylko jak bedzie dzialac i na jakich detalach?


Proponowałbym średnie detale. Gra nie bardzo radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami i mogą być problemy na wysokich wymaganiach. Poza tym RAMu jest dość dużo a karta za bardzo nie ma znaczenia więc wnioski są jednoznaczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:37, Matt Buckner napisał:

Mam pytanie:
Mam takiego kompa
karta GeForce 8600 GE
2Gb ramu
Procek Athlon X2 4400+ 2,3Ghz
na takim kompie gierka na pewno ruszy pytanie tylko jak bedzie dzialac i na jakich detalach?


Na średnio-wysokich.

@Yahoo

Dnia 24.01.2008 o 21:37, Matt Buckner napisał:

Poza tym RAMu jest dość dużo a karta za bardzo nie ma znaczenia
więc wnioski są jednoznaczne ...


Tak, ale to zależy od tego, w jaki sposób zdefiniujemy płynność... Moim zdaniem można w G3 wyróżnić dwa typy właśnie płynności - płynność jako ilość klatek na sekundę oraz płynność... ogólną? - czyli ilość freezów w przeciągu, powiedzmy, 5 minut. A do tej pierwszej dobra karta graficzna jest przecież jak najbardziej wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2008 o 21:48, YahooPL napisał:

Proponowałbym średnie detale. Gra nie bardzo radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami i mogą być
problemy na wysokich wymaganiach. Poza tym RAMu jest dość dużo a karta za bardzo nie ma znaczenia
więc wnioski są jednoznaczne ...

hmm jak to gierka nie radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami?jakim więc cudem je wspiera?czyli jednordzeniowiec byłby lepszym wyborem?a na tych srednich detalach to tak. ok .25-30 fps chociaz będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 12:49, Matt Buckner napisał:

hmm jak to gierka nie radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami?jakim więc cudem je wspiera?


Nie wspiera ich bo gra powstawała w czasach gdy dopiero wchodziły do produkcji i nie zoptymalizowali gry pod nie. Ale nie będzie źle.

Dnia 25.01.2008 o 12:49, Matt Buckner napisał:

czyli jednordzeniowiec byłby lepszym wyborem?a na tych srednich detalach to tak. ok .25-30 fps chociaz
będzie?


Jednordzeniowiec nie byłby lepszym wyborem bo tylko ta gra nie wspiera dwuchrdzeni a do niej samej nie opłaca sie wymieniać procesora. Co do FPSów to może być nawet więcej. W każdym bądź razie płynnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:37, Matt Buckner napisał:

polecam gothica 3 każdemu.
Mam takiego kompa
karta radeon 9700

>512 m.b ram

Dnia 24.01.2008 o 21:37, Matt Buckner napisał:

procesor 1,8ghz

>hociaż komp jest słaby to gierka nawet nieżle idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 13:49, cor gawron napisał:

polecam gothica 3 każdemu.
Mam takiego kompa
karta radeon 9700

>512 m.b ram

Dnia 25.01.2008 o 13:49, cor gawron napisał:

procesor 1,8ghz

>hociaż komp jest słaby to gierka nawet nieżle idzie

Ja co do polecania tej gry nie byłbym aż tak pozytywnie nastawiony :P
Co do Twojego kompa to jeżeli płynność 5 klatek na sekundę uważasz za zadowalającą to nie mam żadnych pytań.
"hociaż" piszę się tak: "Chociaż"
Nie używaj znaku ">" bo przez to tekst szarzeje i wszystko staje się nieczytelne.
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 12:49, Matt Buckner napisał:


> Proponowałbym średnie detale. Gra nie bardzo radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami i mogą
być
> problemy na wysokich wymaganiach. Poza tym RAMu jest dość dużo a karta za bardzo nie ma
znaczenia
> więc wnioski są jednoznaczne ...
hmm jak to gierka nie radzi sobie z dwurdzeniowymi prockami?jakim więc cudem je wspiera?czyli
jednordzeniowiec byłby lepszym wyborem?a na tych srednich detalach to tak. ok .25-30 fps chociaz
będzie?


Ja mam dwurdzeniowca,2 gb pamiec,gram na 1024x768 i max detale i i gra i tak sie lekko przycina,jak gram magiem to pierwsza kula ognia wyglada jak w matrixie:-) po okolo 20 minut grania ze chodzi juz bardzo plynnie moze dlatego ze zaczyna doladowywac ze swapa? przycinki i takzdarzaja sie np przy wyjeciu pochodni.Coz taki urok tej gry:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 14:45, okaz1981 napisał:

Ja mam dwurdzeniowca,2 gb pamiec,gram na 1024x768 i max detale i i gra i tak sie lekko przycina


No właśnie. Sądziłem, że kolega będzie chciał grać na wyższej rozdzielczości a wtedy już trzeba by było zmniejszyć na średnie :p

Dnia 25.01.2008 o 14:45, okaz1981 napisał:

jak gram magiem to pierwsza kula ognia wyglada jak w matrixie:-) po okolo 20 minut grania ze chodzi
juz bardzo plynnie moze dlatego ze zaczyna doladowywac ze swapa? przycinki i takzdarzaja sie
np przy wyjeciu pochodni.Coz taki urok tej gry:-))


Nie wiem co znaczy określenie "jak w matrixie", ale domyślam się, że nie jest za bardzo pochlebne :P
Według mnie po 20 minutach gry bardziej przyzwyczajasz się do ścinek i dlatego wydaje Ci sie, że jest płynniej.
Pamiętam, że wyjęcie pochodni u mnie też wiązało się z chwilową zwiechą
Urok gry nie powiem dość osobliwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 14:55, YahooPL napisał:

> Ja mam dwurdzeniowca,2 gb pamiec,gram na 1024x768 i max detale i i gra i tak sie lekko
przycina

No właśnie. Sądziłem, że kolega będzie chciał grać na wyższej rozdzielczości a wtedy już trzeba
by było zmniejszyć na średnie :p

Gram w nia juz od roku i probowalem juz chyba wszystkich mozliwych konfiguracji.A gra jak przycinala tak przycina dalej:-)

Dnia 25.01.2008 o 14:55, YahooPL napisał:


Nie wiem co znaczy określenie "jak w matrixie", ale domyślam się, że nie jest za bardzo pochlebne
:P

tzn. tyle ze pierwsza kula idzie wlasnie z przycinka dluugo bardzo:-) dopiero pozniej wszystko idzie juz w miare plynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 14:55, YahooPL napisał:

Pamiętam, że wyjęcie pochodni u mnie też wiązało się z chwilową zwiechą


U mnie , jak łatwo się domyślić , było podobnie.Śmiech i złość jednocześnie człowieka biorą , gdy widzi maleńki płomień pochodni powodujący przycinki GF8800GTX.W momencie grania przeze mnie w Gothic 3 , była to karta o największej wydajności wśród wszystkich dostępnych i miała oczywiście odpowiednią do tego cenę.Zastanawiam sie w takim razie , na czym był testowany G3 , skoro rok wcześniej takich kart nie było?Na kombajnie ze zintegrowanymi 10 innymi grafikami? Aż wierzyć się nie chce , że z premedytacją wypuszczono tak niedopracowany technicznie tytuł.Premiera powinna być przynajmniej pół roku później.Może wtedy wystarczyłoby czasy na naprawienie takich ciekawostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś pojęcie kiedy może pojawić się patch do Gothica III aby chodził na Winodows Vista. Czekam na patcha już z 10 miechów i nic. Z góry dzieki za odp. jeżeli takowa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kto Ci w ogóle powiedział, że gra była testowana ??? :P
Niestety tak w tych czasach wygląda pogoń za gotówką. Kiedy Piranha Bytes robiła Gothica 1 i 2 była biednym studiem. Zarobili na tych dwóch częściach trochę pieniędzy i mogli już się nie starać w trzeciej. Doprowadziło to do tego co obecnie oglądamy, czyli niedopracowanego produktu pod prawie wszystkimi względami.
Co do sprzętu twórców to ja jestem przekonany, że oni mają nowe karty graficzne na długo przed tym zanim my w ogóle o nich usłyszymy więc nie ma im sie co dziwić, że u nich gra chodzi pewnie płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 15:21, Grający na PC napisał:

Czy ma ktoś pojęcie kiedy może pojawić się patch do Gothica III aby chodził na Winodows Vista.
Czekam na patcha już z 10 miechów i nic. Z góry dzieki za odp. jeżeli takowa będzie.

Cóż, póki co w planach jest tylko patch 1.6, poprawiający głównie technikalia. Jednak nie wiadomo nic o wprowadzeniu możliwości odpalenia gry pod Vistą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 15:22, YahooPL napisał:

Kto Ci w ogóle powiedział, że gra była testowana ??? :P


No tak , w swojej naiwności nie pomyślałem o takim rozwiązaniu.
Jestem ciekaw jak faktycznie wyglądała sprawa premiery Gothica 3.Czy to Piranie skopały swoją pracę , czy też wydawca dał im za mało czasu na dopracowanie tytułu , ciągle ponaglając z powodu napiętych planów wydawniczych?Opinia publiczna nie wie , kto w rzeczywistości zawinił , ale coś jest na rzeczy skoro studio i deweloper zakończyli współpracę.Pyranha Bytes pracuje nad nową grą , podobno dziejącą się w świecie mającym wielkość jak ten w Gothic(czyżby powrót do źródeł?). Za jakiś czas zobaczymy efekty tej pracy i będziemy mogli z jakimś prawdopodobieństwem ocenić , czy studio jeszcze potrafi robić dobre gry i czy ostateczny kształt Gothic 3 był wynikiem pośpiechu , czy też braku profesjonalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mi się wydaję, że zawiniły jednak dwie strony. Wydawca faktycznie pewnie pospieszał chlopaków co miało zabójczy wpływa na ostateczny kształt tytułu. Chłopaki też dali ciała bo niektóre błędy nie wynikają z powodu braku czasu. Fabuła to pierwsza rzecz jaką się wymyśla a z racji, że jest skopana na maksa to pozwala nam twierdzić, że od początku byli nastawieni na siano. Marketing wpływa na dwie strony. Niestety taka jest prawda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 16:11, YahooPL napisał:

Mi się wydaję, że zawiniły jednak dwie strony. Wydawca faktycznie pewnie pospieszał chlopaków
co miało zabójczy wpływa na ostateczny kształt tytułu. Chłopaki też dali ciała bo niektóre
błędy nie wynikają z powodu braku czasu


Z fabułą to masz rację.To jeden z pierwszych elementów gry i powinien być znacznie bardziej rozbudowany i dopracowany i to nie brak czasu spowodował , jak by nie patrzeć , fabularną mizerię.Zgadzam się też , że nie można jednej strony obarczyć 100% odpowiedzialnością , jednak obecnie prawa do tytułu ma JoWood i to jego obowiązek dbać o produkt.Zwłaszcza jeżeli sprzedaż kolejnej części ma być rynkowym hitem , a nie kitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dobrze, że ktoś ma podobne rozumowanie do mnie. Teraz kiedy już porażka jest doskonale widoczna pozostaje tylko dbać o następna część. ratowanie trzeciej części patchami za dużo nie da bo tylko jej fanatycy będą dalej w nia grać. Zwyki ludzie, którzy stanowią znaczną część klientów nie da już tej grze drugiej szansy. Kto chciał to juz się nagrał i nawet zdążył zapomnieć o tym tytule. Ja jednak należę do osób, które wieżą w sukces kolejnej części. mam takie rozumowanie, że skoro inne studio to będzie się chciało pokazać z jak najlepszej strony. Wiedzą z czym mają do czynienia więc wykorzystają wszystkie najlepsze pomysły z poprzednich części jednak większość wymyślą sami. Nowe studio więc wykorzysta pewnie nowe rozwiązania dotyczące rozgrywki. Co jak co ale z pewnymi wyjątkami (Elder Scrolls) uważam, że zmiana producenta może wyjść na dobre. W końcu lepiej jest dostać trzy bardzo różniące sie od siebie gry niż trzy kopiujące sie nawzajem sequele. Przynajmniej ja tak myślę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się