Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2006 o 22:47, KrzysztofMarek napisał:

A człowiek sam siebie nie zniszczy. Zawsze przetrwają niedobitki i odtworzą cywilizację ludzi,
miejmy nadzieję, że już mądrzejszych...

Nie byłbym takie pewny nie byłbym taki tego pewien. Z tego co czytałem w newsweeku wynika że mamy tu na naszej Matuszce Ziemi tyle broni nuklearnej że wystarczyło by na trzykrotne jej zniszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 22:47, KrzysztofMarek napisał:

Zechciałbyś może podać jeden cały rok, no, powiedzmy z ostatnich 50 lat, w którym na całej
kuli ziemskiej panował pokój? Bo ja jakoś sobie takiego roku nie przypomina. Powiesz o Europie...
no tak, w Europie były lata pokoju, zwanego "zimną wojną"... Ale czystki etniczne na Bałkanach,
to już była prawdziwa wojna, i nie tylko Serbowie mordowali biednych muzułmanów ale i było
dokładnie odwrotnie, Serbów też mordowano. I gdyby Serbia nie była sojusznikiem Rosji, to być
może NATO interweniowałoby w obronie Serbów.

Wojny były, ale nie światowe, a to różnica.

Dnia 10.06.2006 o 22:47, KrzysztofMarek napisał:

A człowiek sam siebie nie zniszczy. Zawsze przetrwają niedobitki i odtworzą cywilizację ludzi,
miejmy nadzieję, że już mądrzejszych...

Nie byłby tego taki pewien. Czy jakakolwiek inna rasa na ziemi mogłaby zagrozić panowaniu człowieka ? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 23:35, Vaxinar napisał:

> /.../
Wojny były, ale nie światowe, a to różnica.

Dla Brazylii czy Meksyku, wojna światowa to coś takiego, jak dla nas konflikt na Bałkanach. Światowa, czy nie światowa, to kwestia nazwy, dla tych, których wojna dotyczy bezpośrednio, to całkiem obojętne, czy ma zasięg kontynentalny czy ogranicza się do jednego państewka. Ginie się tak samo.
Grypa hiszpanka uśmierciła więcej ludzi, niż pierwsza wojna światowa, a "walka o pokój i szczęście ludzkości", przyniosła więcej ofiar, niż obie wojny światowe razem wzięte..

-> Hubi Koshi
Forum zjadło mi długą odpowiedx i nie chce mi się znowu pisać, zważ, że zdetonowano już 10% istniejących ładunków jądrowych (ponad 3000 wybuchów) i niewiele to zmieniło. Pewnie, gdyby nad obszarami gęściej zaludnionymi, to wyginie ponad 90% populacji. Ale wystarczy jeden promil który przetrwa w schronach do odrodzenia populacji. Według nowych badań cała ludność Europy wywodzi się od zaledwie 8 (ośmiu) kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:01, KrzysztofMarek napisał:

-> Hubi Koshi
Forum zjadło mi długą odpowiedx i nie chce mi się znowu pisać, zważ, że zdetonowano już 10%
istniejących ładunków jądrowych (ponad 3000 wybuchów) i niewiele to zmieniło. Pewnie, gdyby
nad obszarami gęściej zaludnionymi, to wyginie ponad 90% populacji. Ale wystarczy jeden promil
który przetrwa w schronach do odrodzenia populacji. Według nowych badań cała ludność Europy
wywodzi się od zaledwie 8 (ośmiu) kobiet.

Hehe jak to mawiał elf Avallach z książek Sapka "Wystarczy by przeżyła chociaż parka" noo może troche więcej jak parka. Mhm w każdym bądź razie mi chodzi o taką wojnę nuklearną by ziemia została zdarta do Litosfery Oceany wysuszone Niebo zakryte pyłem wyniesionym przez nuklearne eksplozje itd. Wtedy nawet schrony nie przetrwają, ale fakt gdyby doszło do Standardowej wojny nuklearnej to spokojnie by ludzi w schronach przeżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:09, Hubi Koshi napisał:

> /.../ Mhm w każdym bądź razie mi chodzi o taką wojnę nuklearną by ziemia
została zdarta do Litosfery Oceany wysuszone Niebo zakryte pyłem wyniesionym przez nuklearne
eksplozje itd. /.../

To trzeba szybciutko dorobić jeszcze z 10 000 80-megatonowych głowic. Jak dotad Rosjanie zdetonowali tylko jedną taką, standardowe są 1 i 5 megatonowe ;) A po tej jednej lej miał tylko 300 m głębokości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:20, KrzysztofMarek napisał:

To trzeba szybciutko dorobić jeszcze z 10 000 80-megatonowych głowic. Jak dotad Rosjanie zdetonowali
tylko jedną taką, standardowe są 1 i 5 megatonowe ;) A po tej jednej lej miał tylko 300 m głębokości...

To przelicz sobie Sumaryczną moc wszystkich głowic atomowych na świecie, ciekawe ile by tego razem było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:22, Hubi Koshi napisał:

> /.../> To przelicz sobie Sumaryczną moc wszystkich głowic atomowych na świecie, ciekawe ile by tego
razem było.

Z grubsza 90 000 megaton. Sporawo, ale na kompletny armagedon nie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:01, KrzysztofMarek napisał:

Grypa hiszpanka uśmierciła więcej ludzi, niż pierwsza wojna światowa, a "walka o pokój i szczęście
ludzkości", przyniosła więcej ofiar, niż obie wojny światowe razem wzięte..


Wiesz, tak mi się dzisiaj skojarzyło. W musicalu Jesus Christ Superstar Judasz zarzuca Marii Magdalenie, że ta marnuje drogie olejki na Jezusa, podczas gdy można byłoby je sprzedać i pomóc tymi pieniędzmi ubogim i głodnym ludziom. A Jezus odpowiada mu, że bieda będzie zawsze i żeby patrzył na dobre rzeczy, które ma i by je doceniał.

I to sobie zestawiłem z tymi wszystkimi obrońcami pokoju i bojownikami o równość... I to wszystko jest tak proste i jasne, że aż świeci...

[... ehhh... i wpadłem w nastrój znowu... shine on you Crazy Diamond :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 00:38, KrzysztofMarek napisał:

Z grubsza 90 000 megaton. Sporawo, ale na kompletny armagedon nie wystarczy...

Chyba że zdetonowano by to na odpowiedniej głębokości , poza tym myślę że równowaga ekologiczna została by na tyle zachwiana że można by mówić o mini armagedonie .Czyli i tak nikt by dłuższego czasu nie wytrzymał (choroby popromienne itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:08, spider88 napisał:

> /.../Czyli i tak nikt by dłuższego
czasu nie wytrzymał (choroby popromienne itp.)

Aha, by nie wytrzymał. Poczekaj do sierpnia, kolejnej rocznicy zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Znowu będzie, ile to osób, w wieku osiemdziesieciu paru lat zmarło na chorobę popromienną. Pechowcy jacyś, u nas wcześniej umierają, statystycznie mężczyźni w wieku 68 lat, pewnie bardziej napromieniowani. Parę miesięcy temu w Rzeczpospolitej był obszerny wywiad z profesorem, specjalistą od promieniowania i radiologii. który szczerze powiedział, że gdyby w czsie wybuchu reaktora w Czarnobylu wiedział tyle, co teraz, to spokojnie poszedłby spać i wcale nie zalecałby żadnych dawejk jodu...
Ja zresztą tego jodu nie brałem i mam się tak samo dobrze, albo i lepiej jak ci, co ten płyn Lugola pili (koledzy rozcieńczli płyn Lugola 45% wodnym roztworem etanolu, wtedy dobrze się piło). Na atolach Bikini i Mururoa, miejscach prób jądrowych, życie kwitnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 14:27, KrzysztofMarek napisał:

Aha, by nie wytrzymał. Poczekaj do sierpnia, kolejnej rocznicy zrzucenia bomb atomowych na
Hiroszimę i Nagasaki.

Mówiliśmy o mocy setkach tysięcy megaton. To troszeczke inaczej trzeba się na to popatrzeć .Tak mi się przyajmniej wydaje bo nie jestem specjalistą od fizyki nuklearnej a na dzień dzisiejszy bardziej interesuje mnie elektrownia plazmowa budowana we Francji.Chciałem też zwrócić uwagę na tzw.bioroboty jak byli nazywani robotnicy sprzątający dach elektrowni w Czarnobylu.Oni mieli kontakt z radioaktywnością przez ok 15-30 sekund na trzy dni po ok 3 razy , większość z nich nie żyje a ci co żyją są wrakami człowieka. Po pracy nie mogli ruszać rękami a pracowali jedynie (to nie pomyłka) 15-30 sekund !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:05, spider88 napisał:

> Aha, by nie wytrzymał. Poczekaj do sierpnia, kolejnej rocznicy zrzucenia bomb atomowych
na
> Hiroszimę i Nagasaki.
Mówiliśmy o mocy setkach tysięcy megaton. To troszeczke inaczej trzeba się na to popatrzeć
.Tak mi się przyajmniej wydaje bo nie jestem specjalistą od fizyki nuklearnej a na dzień dzisiejszy
bardziej interesuje mnie elektrownia plazmowa budowana we Francji.Chciałem też zwrócić uwagę
na tzw.bioroboty jak byli nazywani robotnicy sprzątający dach elektrowni w Czarnobylu.Oni mieli
kontakt z radioaktywnością przez ok 15-30 sekund na trzy dni po ok 3 razy , większość z nich
nie żyje a ci co żyją są wrakami człowieka. Po pracy nie mogli ruszać rękami a pracowali jedynie
(to nie pomyłka) 15-30 sekund !!!!


no to nieźle.nawet im te ubrania ochronne nic nie pomogły(chyba że ich nie mieli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na atolach Bikini i Mururoa, miejscach prób jądrowych, życie kwitnie...

Dnia 12.06.2006 o 14:27, KrzysztofMarek napisał:




no tylko żeby za pare lat tam nie sprawdził sie scenariusz z filmu "godzilla". przecież jak ludzie wygladają po napromieniowaniu to kto wie co w tych oceanach tam może żyć po napromieniowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:15, janusz82 napisał:

no to nieźle.nawet im te ubrania ochronne nic nie pomogły(chyba że ich nie mieli).

Ubrania ochronne to oni sobie sami robili. Wojsko wyposarzyło ich w polowe mundury i płytkę ołowianą mniej więcej 50cmx50cm , oprócz tego otrzymali gogle na oczy i łopaty.Większość gruzu i tak sprzątali gołymi rękami.Na początku wysłano na dach trzy roboty które miały to zrobić ale niestety szybko odmówiły posłuszeństwa i musieli robić to ludzie.Jeśli są chętni to Ukraina szuka ochotników na remont sarkofagu, pracujesz raz na tydzień przez 1godz i otrzymujesz mięesięczznie kika tysięcy zielonych podobno chętnych bardzo mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:24, spider88 napisał:

> no to nieźle.nawet im te ubrania ochronne nic nie pomogły(chyba że ich nie mieli).
Ubrania ochronne to oni sobie sami robili. Wojsko wyposarzyło ich w polowe mundury i płytkę
ołowianą mniej więcej 50cmx50cm , oprócz tego otrzymali gogle na oczy i łopaty.Większość gruzu
i tak sprzątali gołymi rękami.Na początku wysłano na dach trzy roboty które miały to zrobić
ale niestety szybko odmówiły posłuszeństwa i musieli robić to ludzie.Jeśli są chętni to Ukraina
szuka ochotników na remont sarkofagu, pracujesz raz na tydzień przez 1godz i otrzymujesz mięesięczznie
kika tysięcy zielonych podobno chętnych bardzo mało .


co ci po tych kilku tysiacach co miesiąc jak i tak mozesz nie zdarzyc ich wydać jak cie napromieniuje.(chociaż ,pracować tylko 4 godziny na miesiąc za kilka tysięcy baksów to niezła fucha jest :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:27, janusz82 napisał:

co ci po tych kilku tysiacach co miesiąc jak i tak mozesz nie zdarzyc ich wydać jak cie napromieniuje.(chociaż
,pracować tylko 4 godziny na miesiąc za kilka tysięcy baksów to niezła fucha jest :)))

Wydać zdąrzysz, ale jak pisałem chętnych brak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 15:05, spider88 napisał:

> > .Tak mi się przyajmniej wydaje bo nie jestem specjalistą od fizyki nuklearnej a na dzień dzisiejszy
bardziej interesuje mnie elektrownia plazmowa budowana we Francji.

Elektrowni plazmowej nie widziałem, ale francuskie elektrownie atomowe (mają około 80% energii elektrycznej właśnie z elektrowni atomowych!) zwiedzałem. Mam w bloku z pleksiglasu rudę uranową, tlenek uranu, kawałek pręta i licznik pokazuje, że są radioaktywne. Jakoś mi to dotąd nie zaszkodziło. A tak przy okazji, uważaj na swój zegatek, jeśli świeci w nocy, to pewnie też jest radioaktywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co myślicie o tej nowe aferze:
""Joanna Senyszyn z Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpiera zarzuty o nadużycie słów Jana Pawła II podczas Parady Równości. Posłanka, przemawiając podczas marszu, powiedziała: "Niech ta parada zmieni oblicze ziemi, tej ziemi"."
Czy to jest obraza osoby JP II, czy też nie ? Przesada ze strony Giertycha ?
Szczerze mówiąc, jeżeli chodzi o moje zdanie, to trochę się skrzywiłem, kiedy to usłyszałem, ale Giertych mimo wszystko chyba trochę przesadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:01, Vaxinar napisał:

Szczerze mówiąc, jeżeli chodzi o moje zdanie, to trochę się skrzywiłem, kiedy to usłyszałem,
ale Giertych mimo wszystko chyba trochę przesadza.

Ja jak to usłyszałem to parsknałem śmiechem, Bosh żeby ktoś taki jak polityk wogóle palec wyciągał w stronę spuścizny JP II, heh ale cóż nasi politycy są gdzieś w okolicach bycia pożalenia godnym więc odprawiają takie numery. Ta paniusia to wypowiedziała to na bank żeby zwrócić na siebie uwage co do tego wątpliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się