Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sega sprzeda w sieci

13 postów w tym temacie

heh, sam mam halfa 2 i 1 ale nie kupionego przez net :P problemem jest STEAM, który owszem, w pewnym stopniu zapewnia bezpieczeństwo ale też utrudnia życie ! Ciężko z nim życ.... a i tak hackerzy kradną cd-keye i konta, ot, bezpieczny steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 18:06, lampak napisał:

no tak, przecież wiele zawodów, jak księgowy etc. możnaby wykonywać przez internet

Najgorzej jak wszystko przeniesiemy do neta może nawet publiczne toalety w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>heh, sam mam halfa 2 i 1 ale nie kupionego przez net :P problemem jest STEAM, który owszem, w pewnym stopniu zapewnia bezpieczeństwo ale też utrudnia życie ! Ciężko z nim życ.... a i tak hackerzy kradną cd-keye i konta, ot, bezpieczny steam

Ja mam Counter Strike Conidition Zero (czyli HL wraz ze wszystkimi dodatkami i modami + CS:CZ) i mylisz się mówiąc iż hackerzy kradną konta bo aby je ukraść musisz pokazać wpierw im swoj login i mieć bajecznie proste hasło :) Zresztą Valve ostatnio dała pomocną ręke dla poszkodowoanych i jest możliwość odzyskania swojego konta pokazując prodecentowi gry CD keya do gry (z tyłu instrukcji) i paragon na zakup gry. Z całą pewnością jest to jakaś alternatywa dla osób okradzionych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 19:13, s2nto napisał:

Zresztą Valve ostatnio
dała pomocną ręke dla poszkodowoanych i jest możliwość odzyskania swojego konta pokazując prodecentowi gry CD keya do gry
(z tyłu instrukcji) i paragon na zakup gry. Z całą pewnością jest to jakaś alternatywa dla osób okradzionych. :)


W grudniowym CD Action był artykuł na ten temat. Autor tegoż artykułu bardzo łatwo wykazał, że nawet mając CD Key i paragon można kogoś oszukać w bardzo prosty sposób. Otóż np. na Allegro wystawia się gre HL2. Kientowi podaje się login i hasło do konta Steam (bo można z tamtąd sciągąć wszystkie niebędne pliki) następnie sprzedawca zgłasza się do Valve z CD Kayem i paragonem i prosi o nowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 19:48, Wojman napisał:

> Zresztą Valve ostatnio
> dała pomocną ręke dla poszkodowoanych i jest możliwość odzyskania swojego konta pokazując
prodecentowi gry CD keya do gry
> (z tyłu instrukcji) i paragon na zakup gry. Z całą pewnością jest to jakaś alternatywa
dla osób okradzionych. :)

W grudniowym CD Action był artykuł na ten temat. Autor tegoż artykułu bardzo łatwo wykazał, że
nawet mając CD Key i paragon można kogoś oszukać w bardzo prosty sposób. Otóż np. na Allegro wystawia się gre HL2. Kientowi
podaje się login i hasło do konta Steam (bo można z tamtąd sciągąć wszystkie niebędne pliki) następnie sprzedawca zgłasza
się do Valve z CD Kayem i paragonem i prosi o nowe konto.


Właśnie dlatego nie mam zamiaru nic nigdy kupić w internetowym domu aukcyjnym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Allegro same konto (HL2 + CS:S + CS 1.6 + HL + dodatki), bez pudła CD-ków i całej reszty. Pograłem 2 miechy i nagle okozuje si, że "this Steam account has been disalbed". A potem jeszcze Sprzedawca rżnie głupa. No myślałem, że mnie szlag trafi, ale koleś obiecywał, że da nowe konto. Nie dał. Nie odzywa się mimo, że wysyłam do niego maile. I to już tak chyba z pół roku. Moje ostrzeżenie dla was.
Nie kupujcie gierek na Allegro. Za podobną cenę kupicie na gram.pl, albo poczekajcie na obniżki. Jak na Allegro to tylko książki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 09:28, sathorn1 napisał:

Ja kupiłem na Allegro same konto (HL2 + CS:S + CS 1.6 + HL + dodatki), bez pudła CD-ków i całej reszty. Pograłem 2
miechy i nagle okozuje si, że "this Steam account has been disalbed". A potem jeszcze Sprzedawca rżnie głupa. No myślałem,
że mnie szlag trafi, ale koleś obiecywał, że da nowe konto. Nie dał. Nie odzywa się mimo, że wysyłam do niego maile. I to
już tak chyba z pół roku.


Ja to bym z miejsca takiemu gościowi wystawił negatywa.

Dnia 16.11.2005 o 09:28, sathorn1 napisał:

Moje ostrzeżenie dla was.
Nie kupujcie gierek na Allegro. Za podobną cenę kupicie na gram.pl,
albo poczekajcie na obniżki. Jak na Allegro to tylko książki!


Bez przesady. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad (przede wszystkim nie kupować tam gier zabezpieczonych CD-KEYem - niektórzy bezmyślni użytkownicy dodają do aukcji zdjęcia pudełek, z których można bez problemu odczytać CD-KEYa), żeby uniknąć niemiłych niespodzianek - kupiłem parę gierek na Allegro i nie narzekam. Zresztą równie dobrze mógłbym napisać, żeby nie kupować w Empikach (kilka razy byłem świadkiem nieuczciwości sprzedawcy w Empiku w moim mieście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 12:50, Blackhand napisał:

> Ja kupiłem na Allegro same konto (HL2 + CS:S + CS 1.6 + HL + dodatki), bez pudła CD-ków i całej reszty. Pograłem
2
> miechy i nagle okozuje si, że "this Steam account has been disalbed". A potem jeszcze Sprzedawca rżnie głupa. No
myślałem,
> że mnie szlag trafi, ale koleś obiecywał, że da nowe konto. Nie dał. Nie odzywa się mimo, że wysyłam do
niego maile. I to
> już tak chyba z pół roku.

Ja to bym z miejsca takiemu gościowi wystawił negatywa.

> Moje ostrzeżenie
dla was.
> Nie kupujcie gierek na Allegro. Za podobną cenę kupicie na gram.pl,
> albo poczekajcie na obniżki.
Jak na Allegro to tylko książki!

Bez przesady. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad (przede wszystkim nie kupować
tam gier zabezpieczonych CD-KEYem - niektórzy bezmyślni użytkownicy dodają do aukcji zdjęcia pudełek, z których można bez
problemu odczytać CD-KEYa), żeby uniknąć niemiłych niespodzianek - kupiłem parę gierek na Allegro i nie narzekam. Zresztą
równie dobrze mógłbym napisać, żeby nie kupować w Empikach (kilka razy byłem świadkiem nieuczciwości sprzedawcy w Empiku
w moim mieście).


No to przecierz działało to konto ze 2 miech, ja w tym czasie wystawiłem komentarz, podziękowałem i wszystko było cacy. Pewnego dnia po prostu próbuję się zalogować i nie działa.

Całe szczęście, że przynajmniej HL2 zdążyłem przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 14:06, sathorn1 napisał:

...
No to przecierz działało to konto ze 2 miech, ja w tym czasie wystawiłem komentarz, podziękowałem i wszystko
było cacy. Pewnego dnia po prostu próbuję się zalogować i nie działa.

Całe szczęście, że przynajmniej HL2 zdążyłem przejść.


No to fakt, niezły niefart. Teraz to chyba tylko możesz kolesia do sądu pozwać (jak wpłacałeś np. na konto, to masz dowód wpłaty), choć w sumie nie jestem pewien, czy sprzedawanie samego konta jest zgodne z prawem/licencją użytkownika.
Choć ja jak kupiłem na Allegro bratu baterię do telefonu to jak na razie nie wystawiłem za nią komentarza - jak się skończy gwarancja, to wtedy wystawię, a tak, to w razie czego mam bata na kolesia ;). Poza tym na Allegro jest wielu uczciwych gości - raz, jak usunęli aukcję, w której dokonałem zakupu na jakieś 30-40 zł (ponoć usunęli ją za to, że gość sprzedawał niejednakowe przedmioty na sztuki przez "Kup Teraz"; w ogóle sprawa śmierdzi kantem ze strony samego Allegro - skoro usunęli aukcję, to jakim prawem zainkasowali prowizję?), po kontakcie z gościem wysłał mi błyskawicznie zakupiony towar.

PS Tnij cytaty, please ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 15:54, Blackhand napisał:

Choć ja jak kupiłem na Allegro bratu baterię do telefonu to jak na razie nie wystawiłem za nią komentarza -
jak się skończy gwarancja, to wtedy wystawię, a tak, to w razie czego mam bata na kolesia ;). Poza tym na Allegro jest wielu
uczciwych gości - raz, jak usunęli aukcję, w której dokonałem zakupu na jakieś 30-40 zł (ponoć usunęli ją za to, że gość
sprzedawał niejednakowe przedmioty na sztuki przez "Kup Teraz"; w ogóle sprawa śmierdzi kantem ze strony samego Allegro
- skoro usunęli aukcję, to jakim prawem zainkasowali prowizję?), po kontakcie z gościem wysłał mi błyskawicznie zakupiony
towar.


Jak ja sprzedawałem stare nr CDA na jednej aukcji to mi prowizję oddali i problemu nie było, a CDA i tak sprzedałem :D.
Zgadzam się też, że na Allegro jest wielu uczciwych kolesiów, poprostu mi się chyba jakiś oszust trafił. Jednak na gram.pl ceny są często porównywalne do tych z Allegro i jest 100% pewność, że nikt cię nie oszuka, a paczka dojdzie b. szybko.

Dnia 16.11.2005 o 15:54, Blackhand napisał:


PS Tnij cytaty, please ;).


N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować