• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Czy medieval pójdzie mi choćby na minimalnych wymaganiach jeśli mam:
Celeron 3,06gh
512ram
128pam. graficznej(geforce n6600le)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.02.2007 o 21:20, 140818 napisał:

Czy medieval pójdzie mi choćby na minimalnych wymaganiach jeśli mam:
Celeron 3,06gh
512ram
128pam. graficznej(geforce n6600le)

No jasne że ci pójdzie a wiesz może ile on zajmuje miejsca na dysku pytamz ciekawości czy wiesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem
Medieval 2 odpala mi ale jesli wejde w bitwe zeby ja sam rozegrac to wysypuje mi sie wychodzac do pulpitu
Mam AMD 2200+ (1,833Mhz)
Giga ramu na dualach
XFX GF 6200

A w pliku log patrzac czemu sie wysypuje to wynika z tego ze brakuje polowy plikow Kupilem oryginała 3 dni temu i lipa PROSZE O POMOC z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2007 o 16:02, falogliwice napisał:

Zajmuje nieco ponad 11 Giga po instalce

Medieval zajmuje 7,53Gb na dysku a nie 11GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomijajac to ile zajmuje. Mam taki problem,ze nie mam sloni w zadnej frakcji. Gdzie powinny byc. A moze mam zwalona gre. Prosze o rade.
PS:
Sorki ale mam zwalony alt nie moge pisac polskich liter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem,ze nie mam sloni w zadnej frakcji. Gdzie powinny

Dnia 07.02.2007 o 18:03, 140818 napisał:

byc. A moze mam zwalona gre. Prosze o rade.


Niestety! Słonie pojawiają się, o czym przekonałem się bardzo boleśnie grając Jedynym Właściwym Narodem (czyli oczywiście Polską;)! Boleśnie przede wszystkim dlatego, że niestety ów osławiony patch, o którym już tyle razy była mowa, zupełnie zignorował problem słoni artyleryjskich na moim kompie. Dopóki słonie nie pojawiły się na moich polach bitwy nie miałem z grą większych problemów (poza coraz większym spowalnianiem kiedy do walki wkraczało jakieś marne kilka tysięcy Mongołów), a tak to teraz również mnie ten problem "napotka". Do tego Tatarzy, bo o nich mowa, mają tak silne oddziały, że musiałbym chyba zebrać całą moją armię, żeby pozwolić sobie na automatyczne rozegranie bitwy. Czyli ogólna klapa. A tak przy okazji to próbuję sobie przypomnieć bardzo usilnie na której to lekcji historii omawiano użycie słoni bojowych przez Tatarów i jakoś tak... chyba mam coś z pamięcią bo nic mi nie świta.
Przy okazji to bardzo budujące widzieć jak ta cała masa wojska mija sobie obojętnie ostatni bastion oporu Rusi by z uporem lepszej sprawy uderzyć na moje miasta. Naprawdę! Chylę czoła przed programistami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wycofuje te glupie pytanie na temat sloni. Gdy zalogowoje sie w multi playerze i jestem w poczekalni (kuluary) nie pojawia mi sie zadna gra do wybrania.Co mam zrobic. Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.02.2007 o 21:20, 140818 napisał:

Czy medieval pójdzie mi choćby na minimalnych wymaganiach jeśli mam:
Celeron 3,06gh
512ram
128pam. graficznej(geforce n6600le)

Będzie dzałać spokojnie na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po instalacji Visty gra odmówiła posłuszeństwa :
"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono D3DX9_30.DLL(...)"
Po przeinstalowaniu pojawia się ten sam komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.02.2007 o 17:43, shaman napisał:

Przy okazji to bardzo budujące widzieć jak ta cała masa wojska mija sobie obojętnie ostatni
bastion oporu Rusi by z uporem lepszej sprawy uderzyć na moje miasta. Naprawdę! Chylę czoła
przed programistami!

Cóż można powiedzieć, przeciwnik komputerowy to tylko mniej lub bardziej zaawansowane algorytmy SI. Przy tylu zmiennych może nie być łatwo zaprogramować w miarę wiarygodne zachowywanie się CPU, ale tu by się jakiś programista musiał wypowiedzieć, który liznął co nieco wiedzy w tej dziedzinie. Widocznie z punktu widzenia komputera Twoje miasta okazały się bardziej wartościowe do zdobycia niż ochłapy konającej Rusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam, mam nastepujacy problem dosc interesujacy. licze na jakas głębszą pomoc. mianowicie:
Zakupilem dzis medieval2 i tak: pierwszej plyty mi nie czyta, drugą owszem, zrobilem tak ze instalacje rozpoczalem od ojca z laptopa po otoczeniu sieciowym tam odtworzylem cd1 i zaczela sie instalacja, od polowy instalowalem juz od siebie gdyz cd2 mi czyta... po instalacji kiedy probowalem odpalic medieval2 skrótem na pulpicie wyskakiwal komunikat "Insert CD and restart an aplication" oczywiscie plyta 2 nic nie pomagala a plyta jeden nie jest czytana przez kompa nie iwem czemu takie dziwne cykanie wydaje i jak probowalem odpalic skrót to byla ikonka plyty cd przy kursorze ale nic sie nie dzialo, wiec wsadzilem CD1 do ojca do napedu laptopa i dalem otworz plyte po czym plik (aplikacje) launcher i weszlo mi do tego widoku medieval (graj w medieval, rezygnuj, odinstaluj i te adresy internetowe) jak daje graj to znowu insert cd. Co robic? mozna w to grac bez plyty? zeby sie nie upominal o cd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Co

Dnia 12.02.2007 o 22:56, mikelusss napisał:

robic? mozna w to grac bez plyty? zeby sie nie upominal o cd?


Poszukaj na necie! Jeśli nie zostanę posądzony o piractwo to polecam stronkę www.gamecopyworld.com. Bardzo dobra stronka oszczędzająca nasze sterane napędy. Znajduje się tam m.in. crack nocd dla medievala 2 zarówno z patchem jak i bez. Żeby nie było: Mam oryginała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mama problemik otóż, komp spełnia wymagania gry athlon XP 2500@3200 2200Mhz, ATI radeon x800GTO 400/700, 1280 MB RAM, i bez różnicy czy na maks lub minimum detalach, gra podczas oblężenia zamku strasznie się zwiesza, ale nie przez cały czas tylko zależnie co w danej chwili obserwuje, głównie jak jest widok starcia moich i wrogich wojsk, a w tle widać zamek...co moze byc tego przyczyną? Stery zminilaem i nic, wacaty, omegi, catalyst na wszystkich tak samo(no moze na Catalystach troche lepiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisze post pod postem ale tu sie nie da chyba edytowac(albo ja slepy jestem).
Więc sam doszedłem do tego co z tymi zawiechami, noi wyszlo na to ze moja grafa miala za malo pamięci, więc w BIOSie płyty głownej doadałem jej ze 64MB zwiększając opcje AGP Aperture Size ze 64 na 128...noi koniec zwiech jak narazie, takze wszystkim ktorzy mają ten problem co ja mialem polecam zmienic wartość tej opcji. Tylko nie zmieniajcie jej odrazu na 512, wyczytalem ze powinno sie miec ustawione 64 lub 128.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować