Zaloguj się, aby obserwować  
nemczek

Jagged Alliance 2 i Wildfire - temat ogólny

40 postów w tym temacie

Pamiętam, że przeszedłem tą grę kiedy miałem złamaną rękę - i przez całe wakacje tylko w nią mogłem grać ze względu na jej system turowy :) Ostatnio została dodana do KGS, ale często psuły mi się save''y i z ogromnym bólem musiałem ją odinstalować ... Do dziś gra przewyższa miodnością całą gamę tytułów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może sie rownać dramatycznym walką o Cambrie czy Grum. Shadow i Lynx duet roku. Ech ta gra powinna przejść do historii jako gra dekady. Ej a znalazł ktoś Joeya - zaginione dziecko pewnej staruszki z Cambrii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 18:35, nemczek napisał:

Nic nie może sie rownać dramatycznym walką o Cambrie czy Grum. Shadow i Lynx duet roku. Ech
ta gra powinna przejść do historii jako gra dekady. Ej a znalazł ktoś Joeya - zaginione dziecko
pewnej staruszki z Cambrii??


Hm ... coś mi świta w pamięci, ale nie pamiętam gdzie dokładnie go odnalazłem. To były chyba jaskinie czy coś takiego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć o tej grze nic złego jej jedynym minusem jest grafika, ale gierka jest tak wciągająca, że gdy się gra to nie zwraca na nią uwagi, nie ma jak to walnąć Steroidem krowe, czy rozwalić komuś głowe lub stwożyć taki oddział co chce się zatłuc na śmierć stare obre czasy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika była jak na swój czas dobra. Zgadzam się, że miała swój wkład w tworzeniu klimatu. Shadow i Lynx to nic. Najlepszy jest IVAN, solo jak i w duecie. Ma odpowiednią ilość HP, zwinność stoi na dosyć wysokim poziomie dzięki czemu ma dużo punktów akcji, celność również bardzo dobra, siła, itd. można wymieniać. Dla mnie to najlepsza postać w grze, jeśli się ją odpowiednio rozwinie. Co do Joeya - znalazłem go w... zapomniałem jak się to miasto nazywało. To miasto w którym jest Kingpin i opuszczona kopalnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Wildfire to samodzielny dodatek do Jagged Alliance 2, ale czy zawiera on kampanię z dodatki, czy wyłącznie tą z dodatku? Czy te części różnią się od siebie znacząco? Która lepsza? No i czytałem, że w Unfinished Business jest edytor kampanii - czy jest on też w Wildfire? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 23:47, The Lurker napisał:

Rozumiem, że Wildfire to samodzielny dodatek do Jagged Alliance 2, ale czy zawiera on kampanię
z dodatki, czy wyłącznie tą z dodatku?


Jagged Alliance 2 Wildfire nie jest samodzielnym dodatkiem. Jest to to samo Jagged Alliance 2 "nieco" przerobione. Kampania jest taka sama.

>Czy te części różnią się od siebie znacząco? Która lepsza?

Różnic jest kilka. JA:2 WF jest w wyższej rozdzielczości, co nieco ułatwia grę. Co do fabuły - praktycznie nie ma żadnej różnicy. W Wildfire pozmieniane są nieco kwestie dialogowe /czytaj usunięte/, kilka postaci ma pozmieniany głosy, dochodzi kilka nowych broni /w zamian za usunięcie kilku starych/, dochodzi kilku nowych najemników do wynajęcia, nowy poziom trudności. Różnica jest w mapie taktycznej (w Wildfire o niebo czytelniejsza). W JA:2 WF każdy sektor wygląda inaczej niż w JA:2 (dlatego warto byłoby zagrać w obie gry). Która lepsza? Moim zdaniem obie gry są tak samo dobre, lecz teraz z dostaniem "czystej" JA2 byłby problem (a co dopiero JA:2 Gold...), więc pozostaje Wildfire (w MM widziałem ostatnio za 14.99 zł).

Dnia 26.08.2007 o 23:47, The Lurker napisał:

No i czytałem, że w Unfinished Business jest edytor kampanii - czy jest on też w Wildfire?
;]


Niestety nie ma.

/na koniec dodam, że JA:2 i JA:WF to jedne z moich ulubionych pozycji - nigdy mi się nie znudzą/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam,pytam i sie dowiedzieć nie moge:czy w polskiej wersji gry postacie mają polskie głosy czy też jest jak w starym dobrym JA2 tzn.polskie napisy i oryginalne głosy postaci?
Czaje sie,żeby gre kupić,ale nie kupie póki sie nie dowiem czy postacie mówią po angliku czy nie,bo jak wiadomo w UB podłożenie polskich głosów zepsuło cały klimat :/ Czy któreś pisma zamieszczały jako dodatek JA2W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem z JA2:WF a mianowicie: nie wiem jak zerwać kontrakt z najemnikiem z M.E.R.C. (patrzyłem i takiej opcji znaleźć nie mogłem). Mam go zabić, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:07, The Lurker napisał:

Mam głupi problem z JA2:WF a mianowicie: nie wiem jak zerwać kontrakt z najemnikiem z
M.E.R.C. (patrzyłem i takiej opcji znaleźć nie mogłem). Mam go zabić, czy jak?

Wchodzisz na mapę ogólną Drassen i po lewej stronie w górnym rogu masz listę najmników.W przypadku ludzi AIM po prawej stronie od ich imienia jest pare tebelk typu miejsce pobytu itd.Ostatnia tabelka zawiera czas pozostałego kontraktu np.12D jeśli zostało 12 dni.W przypadku ludzi z MERC musisz kliknąć w miejscu,gdzie ludzie z AIM mają liczbę pozostałych dni kontraktu i będzie tam opcja "zwolnij".Klikasz "zwolnij" i tyle :) Mam nadzieje,że zczaiłeś o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2008 o 13:33, Jarzy napisał:

Mam nadzieje,że zczaiłeś o co mi chodzi.

Tak, tylko po takim czasie to już zdążyłem się go pozbyć w inny sposób... Tak czy inaczej thx za odpowiedz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Po podbiciu Balime wczytuje mi się rozmowa, ale po wczytaniu pałacu niby wszystko jest normalnie, ale ciągle wczytuje i nic się nie dzieje. Jest to jakiś bug? Save uszkodzony? Jakieś rozwiązania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem zaraz na początku gry, nie mogę odnależć dowódcy Rebeliantów Miguela, wiem że powinien być w La Omerta, ale go nie ma, wie ktoś może gdzie on jest?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 13:32, kulczyk1983 napisał:

Mam problem zaraz na początku gry, nie mogę odnależć dowódcy Rebeliantów Miguela, wiem
że powinien być w La Omerta, ale go nie ma, wie ktoś może gdzie on jest?????


Miguel Cordona znajduje się w drugim sektorze La Omerta. Aby się do niego dostać musisz dać list Fatimie który dostałeś na początku gry. Gdy już dasz list Fatimie doprowadzi (musisz podążać za nią do drugiego sektora) Cię ona do Miguela - przywódcy rebeliantów. Jeśli chcesz możesz także zrekrutować dwóch najemników - Irę i Dimitra. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 22:25, Cry napisał:

> Mam problem zaraz na początku gry, nie mogę odnależć dowódcy Rebeliantów Miguela,
wiem
> że powinien być w La Omerta, ale go nie ma, wie ktoś może gdzie on jest?????

Miguel Cordona znajduje się w drugim sektorze La Omerta. Aby się do niego dostać musisz
dać list Fatimie który dostałeś na początku gry. Gdy już dasz list Fatimie doprowadzi
(musisz podążać za nią do drugiego sektora) Cię ona do Miguela - przywódcy rebeliantów.
Jeśli chcesz możesz także zrekrutować dwóch najemników - Irę i Dimitra. I to tyle.



Ok dzieki za info dawno nie gralem w JA i zapomnialem, ale teraz bede wiedzial, jesazcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem się do Wildfire i w końcu udało mi się jakoś przeboleć to co mnie raziło w nim, czyli to że jakoś nie szczególnie odpowiada mi ta namiastka RPG, oraz to co najgorsze - grafika, o ile sama w sobie nie jest zła (jest wyraźna a to się głównie liczy w grach taktycznych), to już rozdzielczość jest tragiczna, bo przy tak wysokiej jaka jest ustawiona po prostu mało co widać i czasami muszę wstawać by przeczytać coś, jest jakiś sposób, aby ją zmienić?
Czy oprócz kopalni i handlu znaleziskami są jeszcze jakieś inne źródła dochodu?
Co trzeba zrobić, by uruchomić kopalnie? (wolę wiedzieć już teraz, bo kiedyś zabawę z podstawką zakończyłem z powodu braku kasy, bo nie mogłem uruchomić kopalni)
Jestem teraz w San Mona i walczę z Kingpinem, zabrałem kasę z kopalni i wpadłem do niego chcąc założyć kilka ładunków detonowanych zdalnie, ale okazało się, że potrzebuję remote trigger, którego nie mam... i okazuje się, że chwile po tym jak wpadam do Kingpina, chyba mija mi czas ultimatum, bo po kilku minutach zaczynają do mnie strzelać... mam save''a chwię przed tym, zakładam ładunki ustawiam na 4tury i zamykam się z Kingpinem, walka idzie jako tako, ale mam pytanie- czy jak ja zaczynam walkę, to po wszystkim zwykli cywile nie będą do mnie strzelać?
Czy poza miastami są jakieś inne miejsca które warto odwiedzić? bo powiem szczerze, że nie bardzo chce mi się latać po każdym sektorze i otwierać każde drzwi, szafki i inne pierdoły by znaleźć nic nie warte dziadostwa.
To chyba by było na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia w San Monie jest nieczynna. Wszystkie inne uruchomisz podbijając miasta i zdobywając tam popularność... z tego co pamiętam 25% trzeba żeby kopalnia działała i naturalnie trzeba pogadać z nadzorcą kopalni. W San Monie nie wiem jak jest po zabiciu kingpina ale wiem, że na przykład strzelanina w burdelu kończy się walką z wszystkimi cywilami. Ogólnie poza zadaniami w San Monie nie ma za wiele do roboty. Jeśli chodzi o lokacje to jest więzienie Tixa gdzieś na południe od tego miasta ze szpitalem... Innymi źródłami dochodu są zadania min. dla Kingpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 23:41, Pacojana napisał:

Kopalnia w San Monie jest nieczynna. Wszystkie inne uruchomisz podbijając miasta i zdobywając
tam popularność... z tego co pamiętam 25% trzeba żeby kopalnia działała i naturalnie
trzeba pogadać z nadzorcą kopalni. W San Monie nie wiem jak jest po zabiciu kingpina
ale wiem, że na przykład strzelanina w burdelu kończy się walką z wszystkimi cywilami.
Ogólnie poza zadaniami w San Monie nie ma za wiele do roboty. Jeśli chodzi o lokacje
to jest więzienie Tixa gdzieś na południe od tego miasta ze szpitalem... Innymi źródłami
dochodu są zadania min. dla Kingpina.

W Wildfire chyba jest wyższy ten poziom lojalności konieczny do uruchomienia. Kingpin is dead ;) na szczęście u niego w domu całkiem sporo kasy było i sporo dobrego sprzętu., ale i tak będę musiał zwolnić kilku najemników, bo na początku zaszalałem i zatrudniłem 6 + na samym początku zrekrutowałem 3 darmowych. Z tego co na razie widzę, to chyba tylko bandyci Kingpina do mnie strzelają, a zwykli cywile po prostu sobie chodzą po mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować