Zaloguj się, aby obserwować  
dudi1212

Chupacabra - czy istnieje? Czy jest wybrykiem natury czy zbiegiem z tajnego instytutu badań?

276 postów w tym temacie

Witajcie! Czy słyszeliście kiedyś o Chupacabra?? Jest on dziwne stworzenie które ponoć żyje w Ameryce Środkowej i Południowej. Atakue trzodę i bydło. Jest większa od łasicy, ale dośćpodobna. Ma duże, lśniące, czerwone lub żółte oczy i ostre zęby. Pewnego razu w Meksyku jakiś farmer w nocy zobaczył, że coś zagryza mu krowę. Oddał w tym kierunku dwa strzały z posiadanej dubeltówki, ale nie poszedł zobaczyć co to było bo bał się. był wieczór. Poszedł rano. Znalazł ciało zastrzelonej chupacabry. Obdarł ją ze skóry. Skórę i szkielet wysłał do jakiegoś instytutu badań zjawisk nadprzyrodzonych. Odesłali mu szkielet zwykłej łasicy. Piewrotny szkielet miał 48 zebów a ten który otrzymał miał już ich mniej. Miał również mniejsze oczodoły i był krótszy. Prawdopodobnie Chupacabra jest wybrykiem manipulacji genetycznych. Niedaleko domu naszego farmera USA ma placówke wojskową z laboratorium. Najprawdopodobniej uciekłą stamtąd i się rozmnożyła bo w Ameryce Płd. odnotowano kilka przypadków zaatakowań. Ludzie dopowiadają sobie co nieco na temat tego stworzenia. Mówią, że ma skrzydła, że potrafi stać na tylnych łapach i ma ok. 1,5 m wys. Możliwe, że nawet jest to prawda i Chupacabra dalej się mutuję bo jest napromieniowana jakimiś radioaktywnymi pierwiastkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:22, Taverius napisał:

To brzmi jak scenariusz z jakiegoś filmu bo az sie wierzyć nie chce w cos takiego. A masz może
jakies zdjęcie?

wpisz w yahoo albo w googlach chupacabra i kliknij na images:) zobaczysz, mozesz poszukac w necie artykulow nawey :) ogladasz czasami nie do wiaty w TVNie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:22, Taverius napisał:

To brzmi jak scenariusz z jakiegoś filmu bo az sie wierzyć nie chce w cos takiego. A masz może
jakies zdjęcie?


O to chodzi, że nikt nie ma zdjęć bo tak naprawdę nie wiadomo czy istnieje ;]

Jakiś czas temu, myślę, że ok. 2 lat oglądałem jakiś program i słyszałem właśnie o tym "stworzeniu", ale dla mnie są to takie same sensacje jak ufo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:25, Markus89 napisał:

> To brzmi jak scenariusz z jakiegoś filmu bo az sie wierzyć nie chce w cos takiego. A masz
może
> jakies zdjęcie?

O to chodzi, że nikt nie ma zdjęć bo tak naprawdę nie wiadomo czy istnieje ;]

Jakiś czas temu, myślę, że ok. 2 lat oglądałem jakiś program i słyszałem właśnie o tym "stworzeniu",
ale dla mnie są to takie same sensacje jak ufo...


Hmmm... zdjęcia są... Lepszej jakości niż teo zdjęcia Yeti. Choć nie wiadomo czy są w 100 % prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:03, dudi1212 napisał:

Witajcie! Czy słyszeliście kiedyś o Chupacabra?? /ciach/

Każdy, kto oglądał Archiwum X słyszał o tym stworze.
Moim zdaniem tyle w tych historyjkach prawdy, co w Yeti i potworze z Loch Ness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ja wierzę. Ostatnio na biologii gadałem o tym z babką. Powiedziała, że jest to prawdopodobne. Amerykanie i Rosjanie dysponują ogromnymi możliwościami technologicznymi które trzymają w ukryciu. A Roswell - rozwalony balon meteorologiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:29, Gelo87 napisał:

Słyszałem o tym stworzeniu, ale nie wiadomo ile w tych opowieściach jest prawdy. Jest równiez
historia o polskiej Chupacabrze - pomórniku. Zainteresowanych odsyłam do http://pl.wikipedia.org/wiki/Pom%C3%B3rnik


Polacy zawsze muszę "oderżnąć" coś od Amerykańców ;] To już przegięcie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:23, dudi1212 napisał:

ogladasz czasami nie do wiaty w TVNie?


"Nie do wiary" to jest tylko to, że ktoś w te bzdury jeszcze wierzy. Odesłali mu szkielet łasicy? Dobre.
Ludzie od zawsze wymyślali różne rzeczy tylko po to, by choć na chwilę zaistnieć w mediach (lub z innych powodów). Przykładanie do tego wiary jest przejawem skrajnej naiwności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pomórnika: "Wyniki wskazywały na to, że pobrany materiał jest specyficznym mikrosatelitą rosomaka (Gulo gulo) i typowy, wyłącznie dla tego gatunku." Rosomaki są na wymarciu i wątpię żeby przedostał się z Rosji czy Skandynawii. Ze Skandynawii musiałby przez Bałtyk przepłynąć. Chyba, że to zrobił i od syfu w naszym morzu stał siębestią :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:34, Vilmar napisał:

> ogladasz czasami nie do wiaty w TVNie?

"Nie do wiary" to jest tylko to, że ktoś w te bzdury jeszcze wierzy. Odesłali mu szkielet łasicy?
Dobre.
Ludzie od zawsze wymyślali różne rzeczy tylko po to, by choć na chwilę zaistnieć w mediach
(lub z innych powodów). Przykładanie do tego wiary jest przejawem skrajnej naiwności.


Farmer pozostał anonimowy. Nie chciał rozgłosu medialnego. Z resztą rząd USA mógłby mu się dobrać do tyłka. A takie rzeczy naprawedę mogą występować w naturze. Skoro rodzą się trójgłowe krowy które zdychają szybko po narodzinach, to po lekkiej zmianie kodu genetycznego mogą żyć. Brakuje im spójności w takiej dziwnej formie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2006 o 10:34, Vilmar napisał:

Ludzie od zawsze wymyślali różne rzeczy tylko po to, by choć na chwilę zaistnieć w mediach
(lub z innych powodów). Przykładanie do tego wiary jest przejawem skrajnej naiwności.


To prawda, że ludzie mają bujną wyobraźnie i chcą zaistnieć, jednak mimo wszystko w każdej historii jest ziarenko prawdy, na Ziemi są jeszcze niedostępne dla ludzi obszary na których mogą życ nie znane nauce gatunki zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:30, deput666 napisał:

nie wierzę w to tak samo jak w zdjęcia yeti. ta historia brzmi jak scenariusz jakiegoś odcinka
podróby the x-files


temat chupacabry pojawil sie w X-Files :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:38, dudi1212 napisał:

Farmer pozostał anonimowy. Nie chciał rozgłosu medialnego. Z resztą rząd USA mógłby mu się
dobrać do tyłka. A takie rzeczy naprawedę mogą występować w naturze. Skoro rodzą się trójgłowe
krowy które zdychają szybko po narodzinach, to po lekkiej zmianie kodu genetycznego mogą żyć.
Brakuje im spójności w takiej dziwnej formie .


Przesadzasz.

Ufo, Yeti, Chupacabra - wiesz co je łączy? Ktoś o nich mówi/pisze, ale tak naprawdę to są domysły i efekt bujnej wyobraźni - nic poza tym.

A te potwierdzenia jakiegoś instytutuod UFO czy czego tam jeszcze w ogóle do mnie nie przemawiają bo sorry, ale tylko w Polsce zdarza się co jakiś czas zaobserwować latający punkt na niebie i zaraz publikuje to nie kto inny jak Fakt. Dla przypomniania podam tylko artykuł z wielorybem który to pływał po Polsce... Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wychowawczyni założyła w szkole kółko na którym dyskutujemy na różne tematy. W przyszłym tygodniu chyba będziemy mieli o zjawiskach nadprzyrodzonych. Powiem żeby poszperała gdzieś i sama poszukała o Chupacabrze. Jak z kolega jej o tym opowiadaliśmy to zaintrygowało ją to. Ona z resztą lubuje się w temacie o dziwnych stworzeniach. Szczególnie w Romantyzmie który teraz przedstawiamy jest wiele takich potworów. Są one tylko wierzeniami ludowymi, ale fajnie jest pogadać o czymś takim. A co do pani Chupacabry to nie może być to zwykłe zwierze. Za każdym razem atakuje w ten sam sposób. W duchy też wierzę. Jednego miałem w domu. Ojciec zadzwonił po księdza, ksiądz pobłogosławił dom i odprawił modlitwę. Duch zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 10:35, dudi1212 napisał:

Rosomaki są na wymarciu i wątpię
żeby przedostał się z Rosji czy Skandynawii. Ze Skandynawii musiałby przez Bałtyk przepłynąć.
Chyba, że to zrobił i od syfu w naszym morzu stał siębestią :D:D:D


Przez Bałtyk na pewno nie dał by rady ale z terenów Rosji przez Estonię, Łotwę, Litwę mógł się jakiś rosomak przybłąkaćto jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować