Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Yo wam. Nie jestem zbyt doświadczony w temacie overclockingu, ale wiem że athlony 64 dobrze się kręcą nie? A mój ( model 3400+ socket 754) kręci się słabo. I co dziwne ma zablokowany mnożnik... płyta głowna wręcz przeznaczona do overclocku czyt. Asrock K8 nF3... wyniki jego to:
z 2,40 ghz na 2,57 ghz wyzej program Prime 95 wskazuje błędy, a maksymalna częstotliwość z błędami lecz bez restartów ale bez obciążenia to 2,70 ghz albo nawet mniej... powinien się chyba mocniej kręcić nie? Jak patrze na niektóre wyniki to aż się prosi żeby go tak mocno podkręcić, i tu pytanie do was drodzy forumowicze: jak? jak to cholerstwo podkrecić ? :D Jeśli chodzi o chłodzenie to by było tak:
cooler AMD
Wdmuchiwanie powietrza ( przód) cooler master 12x12
Wydmuchiwanie powietrza ( tył) cooler master 10x10 lub 8x8 nie wiem dokladnie
a, i przy okazji jeszcze jedno pytanie, czy jest jakis program którym mozna wycisnąc wicej obrotów z wiatraków?
Speed Fan wskazuje 100% mocy i dalej nie da rady podniesc...a mi chodzi o wyskok ponad standard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procki AMD raczej słabo się kręcą (gorzej niż C2D), więc na cuda nie licz. Płyta jest słaba... Chłodzenie pewnie standardowe? Jakie pamięci?
Procesory zazwyczaj mają zablokowane mnożniki, jedynie te z serii black edition miały usuniętą blokadę.

Spróbuj jak coś to nieznacznie zwiększyć napięcie na rdzeniu. Podaj także temp. procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 22:02, DJ Danielus napisał:

Procki AMD raczej słabo się kręcą (gorzej niż C2D), więc na cuda nie licz. Płyta jest
słaba... Chłodzenie pewnie standardowe? Jakie pamięci?
Procesory zazwyczaj mają zablokowane mnożniki, jedynie te z serii black edition miały
usuniętą blokadę.

Spróbuj jak coś to nieznacznie zwiększyć napięcie na rdzeniu. Podaj także temp. procesora.

to nie jest dwurdzen ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 22:55, mikus97 napisał:

> Spróbuj jak coś to nieznacznie zwiększyć napięcie na rdzeniu. Podaj także temp.
procesora.
to nie jest dwurdzen ...

To nie ma znaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 23:38, DJ Danielus napisał:

> > Spróbuj jak coś to nieznacznie zwiększyć napięcie na rdzeniu. Podaj także temp.

> procesora.
> to nie jest dwurdzen ...
To nie ma znaczenia ;)

ale i tak powinien wiecej sie podkrecic nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - każda sztuka kręci się inaczej... Nie można tego przewidzieć, ale jeśli masz w miarę niskie temp. to możesz spróbować nieznacznie podnieść napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 09:44, DJ Danielus napisał:

Niekoniecznie - każda sztuka kręci się inaczej... Nie można tego przewidzieć, ale jeśli
masz w miarę niskie temp. to możesz spróbować nieznacznie podnieść napięcie.

e, napiecie mialem na maksa gosciu 1,550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis wzialem sie za OC procka C2D E4300 i przy ustawieniach FSB 220 wszystko dziala bez zarzutow, natomiast przy FSB 225 w gore system nie chce sie wlaczyc i ogolnie cyrk sie robi z kompem. Wszedzie pisalo ze mozna go spokojnie krecic nawet do 3,0GHz wiec o co chodzi?? prosze o szybka odpowiedz ;]
PS. dodam ze plyta glowna firmy American Megatrends a zasilacz, jak to powiedzieli w Optimusie "bardzo mocny" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila probowalem ponownie i po ustawieniu 225 gdy miala sie juz wlaczac vista pisalo ze system cannot be rebooted. Zmniejszylem na 220 i znowu dziala, chyba tyle z mojego OC :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz timing w pamiątkach, wtedy pentiumy sie nie wieszają, poza tym zwiększ warning temperature w biose z 60 stopni na 90 i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie tego normalnego RAMu? ;p sorki ze tak pytam, ale w biosie nie jestem taki pro, o OC czytalem dosc dlugo i dzis tak mnie wzielo zeby sprobowac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli się nie znasz na biosie to nie bierz się za O/C bo coś jeszcze pochrzanisz a wcale dużo więcej klatek w grach mieć nie będziesz choćbyś nie wiem jak dużo włosów z głowy powyrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś DOBRE programy do zwiększania wydajności systemu? Chodzi mi o optymalizacje i o zwiększenie wydajności takich podzespołów jak RAM, procek i karta grafy. Jeśli są po angielsku to powiedzcie mi co i jak powinienem zrobić żeby uzyskać zmierzony efekt.

I drugie pytanie: Jak podkręcić ten procek?: AMD Sempron 2600+(słyszałem że ma chyba zablokowany jakiś mnożnik czy coś takiego...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją takie programy... Można jedynie poprawić ich wydajność przez zwiększenie taktowania lub także na poziomie software''u - poprzez instalację odpowiednie poprawki do procesorów dwurdzeniowych (pod XP) lub aktualizację sterowników.

Dnia 05.03.2009 o 18:59, Piterixos napisał:

I drugie pytanie: Jak podkręcić ten procek?: AMD Sempron 2600+(słyszałem że ma chyba
zablokowany jakiś mnożnik czy coś takiego...)

To już nie ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 20:06, DJ Danielus napisał:

Nie istnieją takie programy... Można jedynie poprawić ich wydajność przez zwiększenie
taktowania lub także na poziomie software''u - poprzez instalację odpowiednie poprawki
do procesorów dwurdzeniowych (pod XP) lub aktualizację sterowników.


Po pierwsze istnieją, i jest ich dużo. Tylko że w większości po Angielsku niestety.

Dnia 05.03.2009 o 20:06, DJ Danielus napisał:

> I drugie pytanie: Jak podkręcić ten procek?: AMD Sempron 2600+(słyszałem że ma chyba

> zablokowany jakiś mnożnik czy coś takiego...)
To już nie ten temat ;)


Po drugie. Jakto nie ten? Przecie mowa o podkręcaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 13:10, Piterixos napisał:

> Nie istnieją takie programy... Można jedynie poprawić ich wydajność przez zwiększenie

> taktowania lub także na poziomie software''u - poprzez instalację odpowiednie poprawki

> do procesorów dwurdzeniowych (pod XP) lub aktualizację sterowników.

Po pierwsze istnieją, i jest ich dużo. Tylko że w większości po Angielsku niestety.

Z własnego doświadczenia ci powiem odpuść je ,nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podkręcić Pentiuma Northwooda 2,4 na 3,01. Zawsze siadał przy 2,9 albo windows sie nie chciał załadować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 13:10, Piterixos napisał:

Po pierwsze istnieją, i jest ich dużo. Tylko że w większości po Angielsku niestety.

Pic na wodę....

Dnia 06.03.2009 o 13:10, Piterixos napisał:

Po drugie. Jakto nie ten? Przecie mowa o podkręcaniu...

A przepraszam - pomyliłem wątki. Tak więc możesz podkręcić procesor bez możliwości zabawy mnożnikiem. Po prostu majstrujesz przy szynie FSB, napięciach i ew. pamięciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować