Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Ja sam sobie niedawno kupiłem Star Wars na DVD, mam już całą Sagę oraz LEGO Star Wars II. Teraz zastanawiam się co kupić: Empire At War czy LEGO Star Wars (część pierwsza). Doradzi ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:35, mikim napisał:

Ja sam sobie niedawno kupiłem Star Wars na DVD, mam już całą Sagę oraz LEGO Star Wars II. Teraz
zastanawiam się co kupić: Empire At War czy LEGO Star Wars (część pierwsza). Doradzi ktoś?
:)


Ja na Twoim miejscu zakupiłbym Empire at War... Świetny klimat, no i wspaniała gra dla fana RTS-ów a tym bardziej, fana Gwiezdnych Wojen... Osobiście, właśnie to bym bardziej polecił. No chyba, że aż tak bardzo spodobało Ci się Lego Star Wars II, iż żądza, albo lepiej pokusa, zagrania w pierwszą część jest nieodparta:) Mimo wszystko bardziej polecam Empire at War...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:35, mikim napisał:

Ja sam sobie niedawno kupiłem Star Wars na DVD, mam już całą Sagę oraz LEGO Star Wars II. Teraz
zastanawiam się co kupić: Empire At War czy LEGO Star Wars (część pierwsza). Doradzi ktoś?
:)


Ja też polecam bardziej EaW. Po pierwsze to na prawdę dobra strategia, a po drugie dobra strategia w świecie SW to rzadkość:P ;) Po trzecie natomiast EaW starczy Ci na bardzo wiele godzin, a Lego na tylko kilka. Oczywiście obie gry warto kupić, ale jak nie możesz sobie pozwolić na ich zakup jednocześnie to najpierw kup EaW. Tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem wczoraj Empire at War i mam nadzieję, że przyjdzie szybko :). A tymczasem: co dodaje dodatek Forces of Corruption? Gdy będę miał kasę, opłaca się go kupować? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 08:55, mikim napisał:

Dobra, zamówiłem wczoraj Empire at War i mam nadzieję, że przyjdzie szybko :). A tymczasem:
co dodaje dodatek Forces of Corruption? Gdy będę miał kasę, opłaca się go kupować? Z góry dziękuję
za odpowiedź.


Dodaje nową frakcję - przemytników. No i nową fabułę i nowe jednostki.
Ja póki co dodatku nie kupiłem, ale mam zamiar to zrobić - podobno lepszy od podstawki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 09:24, Oskar24 napisał:

> Dobra, zamówiłem wczoraj Empire at War i mam nadzieję, że przyjdzie szybko :). A tymczasem:

> co dodaje dodatek Forces of Corruption? Gdy będę miał kasę, opłaca się go kupować? Z góry
dziękuję
> za odpowiedź.

Dodaje nową frakcję - przemytników. No i nową fabułę i nowe jednostki.
Ja póki co dodatku nie kupiłem, ale mam zamiar to zrobić - podobno lepszy od podstawki ;P


Czyli do grania w dodatek potrzebna jest podstawka?? Czy jest to samodzielny dodatek i można grać nie kupując podstawki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 09:24, Oskar24 napisał:

Ja póki co dodatku nie kupiłem, ale mam zamiar to zrobić - podobno lepszy od podstawki ;P

Mnie tbh niczym nie ujął za serce. Frakcja przemytników imho trochę naciągana, bardziej by mi pasowało rozwinięcie Imperium i Rebelii, a nie dodawanie trochę chyba na siłę i dla zasady kolejnej frakcji, która w samym SW... No nie powiem, że nie istniała, bo przemytnicy w SW byli są i będą, bez nich to universum nawet istnieć nie może. Ale czy tak byli przedstawiani? To byli indywidualiści i twardziele, ludzie z charakterem i historią. Tyber Zahn zaś... jest według mnie kiepski i nijaki, tani i sztampowy. W żadnym wypadku nie wliczyłbym go w poczet osobistości tak znamienitych jak Han Solo, Lando, czy Talon Karrde. On po prostu nie ma klasy. I podobnie z jego frakcją - brakuje im charakteru, a i sama mechanika jak dla mnie niepotrzebnie jest udziwniana - jakieś korumpowanie, prowadzenie otwartej walki o planetę, ale nie zajmowanie jej... jakieś to takie dziwne ;)

@ Nat-Sem

Dnia 02.12.2007 o 09:24, Oskar24 napisał:

Czy jest to samodzielny dodatek i można grać nie kupując podstawki??

Afaik, trzeba mieć podstawkę, by grac w dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałeś.
Jeśli coś dobrze zrobią, ale będzie naciągane, to OK. Ale jeśli mówisz, że nie udało im się ani to ani to to faktycznie może to być złe...
P.S. Już po olipiadach (BTW: dobrze mi poszły i w środę się dowiem, czy przejdę z historii ;), więc zabiorę się od przyszłego weekendu porządnie za artykuł o Nowej Nadziei i czas przez ferie ruszyć tą stronę wreszcie ;P
P.S.2: Po olimpiadach, więc zacząłem Dziedzica Imperium. Nie mogę jednej rzeczy odmówić - jest świetnie napisana. Jednak naciąganyu jak narazie IMO jest ten Joruus. Thrawn trochę zbyt upodobniony do Vadera (w sensie zarządzania poddanymi - zawiodłeś = śmierć). Póki co czytam, jednak musiałem przerwać przez Pana Tadeusza xD
----------------------
Nat-Sem ---> tak, trzeba mieć. To jest tak jak z dodatkami od EA - parę nowych rzeczy i paredziesiąt złotych xD Chociaż słyszałem o przecenach. Nawet z Wirtusa mi newsletter przyszedł, że podstawka za 40zł ,a dodatek za 35 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 11:58, Oskar24 napisał:

Jeśli coś dobrze zrobią, ale będzie naciągane, to OK. Ale jeśli mówisz, że nie udało im się
ani to ani to to faktycznie może to być złe...

No cóż, nie chodzi o to, ze jest to zła gra, bo nie jest. Daje radość z podbijania Galaktyki, ale w porównaniu z podstawką jest nijakie i dziwne. Mi w EaW przypadło bardzo do gustu to, ze jest tak nieskomplikowane - Imperium i Rebelia. Proste zasady, wiadomo co trzeba robić, by wygrać. W FoC dodanie przemytników z pewnością dodało wartości grze jeśli chodzi o mechanikę RTS, wprowadziło wiele nowych możliwości itd. Jednak jakoś mi ta frakcje, a może sposób przedstawienia ich działań nie pasuje do świata SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 11:58, Oskar24 napisał:

Chociaż słyszałem o przecenach. Nawet z Wirtusa mi newsletter przyszedł,
że podstawka za 40zł ,a dodatek za 35 ;)

Ja właśnie tam podstawkę kupiłem :). I prawdopodobnie tam też kupię dodatek. Fajne promocje tam mają w Wirtusie, EaW to tam okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:04, Graffis napisał:

No cóż, nie chodzi o to, ze jest to zła gra, bo nie jest. Daje radość z podbijania Galaktyki,
ale w porównaniu z podstawką jest nijakie i dziwne. Mi w EaW przypadło bardzo do gustu to,
ze jest tak nieskomplikowane - Imperium i Rebelia. Proste zasady, wiadomo co trzeba robić,
by wygrać. W FoC dodanie przemytników z pewnością dodało wartości grze jeśli chodzi o mechanikę
RTS, wprowadziło wiele nowych możliwości itd. Jednak jakoś mi ta frakcje, a może sposób przedstawienia
ich działań nie pasuje do świata SW.

Właśnie, właśnie. IMO to największa wada EaW - zbyt prosta. Zero opcji taktycznych - pełna masówka ;P
Pyka się miło, jednak wolę Total War i Company of Heroes. To są gry potężnie rozbudowane, a tu mamy tylko - podbij to, podbij tamto. Nie mówię, że to źle. Cenię sobie EaW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:10, Oskar24 napisał:

Pyka się miło, jednak wolę Total War i Company of Heroes. To są gry potężnie rozbudowane, a
tu mamy tylko - podbij to, podbij tamto. Nie mówię, że to źle. Cenię sobie EaW.

Cóż dla mnie RTSy to generalnie relaksatory - czyli właśnie takie ''pykadełka'' ;P Mi EaW przypomniało czasy spędzone nad grą Star Wars: Rebellion, do krótej produkcja studia Petroglyph jest bardzo podobna. Poza tym trafnie został imho oddany klimat SW z czasów Rebelii, a to jest jak dla mnie najważniejsze. FoC zaś... za dużo nowości, za mało klasyki i w moim odczuciu wyszło coś jak Nowa Trylogia.

...

No dobra, aż tak źle nie jest, ale chodzi mi o ukierunkowanie zmian ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:17, Arek13 napisał:

Czy ktoś może mi podać adres sklepu internetowego, w którym można kupić Star Wars:KOTOR PL?
Szukam tej gry od jakiegoś czasu, ale ciężko na nią trafić.

Strona wydawcy, zresztą współpracującego z gram.pl, więc odpowiadając pozwolę sobie nawet zlinkować:
http://www.lem.com.pl/pc-rpg/star-wars-knights-of-the-old-republic.html?cPage=1
W sklepie gram.pl niestety polskiego KotORa nie ma, jest za to kompilacja kilku gier SW razem, w wersji angielskiej afaik:
http://www.gram.pl/sk3_6gfl7_Star_Wars_The_Best_of.html
Dziwne, że KotORów nie ma... bardzo o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:56, Lucky Lukas napisał:

Jaki jest was ulubiony utwór Johna Williamsa w Star Wars?


Imperial March i ta melodia przewijająca się przez wszystkie epizody... Ta co jest kiedy w III epizodzie Obi Wan oddaje Luke wujostwu na Tatooine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:23, Graffis napisał:

Dziwne, że KotORów nie ma... bardzo o.O


To jeszcze nic. Przez dwie godziny szukałem jakiejkolwiek oferty sprzedaży któregokolwiek KotORa na xboksa. Nie ma. Nic. Jakby gra w Polsce nie istniała... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:16, Graffis napisał:

Cóż dla mnie RTSy to generalnie relaksatory - czyli właśnie takie ''pykadełka'' ;P Mi EaW przypomniało
czasy spędzone nad grą Star Wars: Rebellion, do krótej produkcja studia Petroglyph jest bardzo
podobna. Poza tym trafnie został imho oddany klimat SW z czasów Rebelii, a to jest jak dla
mnie najważniejsze. FoC zaś... za dużo nowości, za mało klasyki i w moim odczuciu wyszło coś
jak Nowa Trylogia.

Aaa... no to wszystko wyjaśnia. Widać różnice teraz między fanem cRPG (bo chyba nim jesteś, nie?), a RTS i Total War (oraz Heroes III, który jest turówką, ale to jedyny wyjątek). Dla mnie właśnie to nie są pykadełka przeważnie, tylko gry, w których trzeba myśleć. Uwielbiam różne możliwości taktyczne ;P

Dnia 02.12.2007 o 12:16, Graffis napisał:

...

No dobra, aż tak źle nie jest, ale chodzi mi o ukierunkowanie zmian ;)

Nie może być źle, bo gra została raczej ciepło przyjęta.
------------------------------------------------------------------
Arek13 - KotOR-a ciężko dostać w rozsądnej cenie w sklepach internetowyh. Jednak w MM jest KotOR-ów pełno (przynajmniej jak byłem tydzień temu, to niedaleko mnie nadal były). W cenie coś koło 50zł, więc przystępnej. Jeśli nie chce Ci się jeździć, czekaj aż będzie na Allegro - co kilka dni się pojawiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:56, Lucky Lukas napisał:

Jaki jest was ulubiony utwór Johna Williamsa w Star Wars?

Mi najbardziej podobają się Duel of the Fates i Battle of the Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie pare pytań. :D
1. Jaka część Gwiezdnych Wojen jest według was najefektowniejsza?
2. Jaka część GW jest najciekawsza?
3. Jaka walka z GW jest najfajniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować