Zaloguj się, aby obserwować  
p1mp0l

Historia komputera, jaka była pierwsza gra na swiecie :)

16 postów w tym temacie

No komputer niezły...Torba podróżna... Hmm, chyba już o nim słyszałem. Ale fakt, sprzęt wypas. Jestem ciekaw, jaką cenę osiąga na aukcjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 gra? lądowanie małym statkiem kosmicznym na księżycu. Powstała przed erą monitorów, więc trzeba było po wykonaniu ruchu biec na pięterko zobaczyć co tam drukarka z siebie "wypluła". gra była naturalnie na służbowy superkomputer, więc autorzy wylecieli z roboty. Na krótko bowiem szefostwo zorientowało się że umiejętność pisania programów działających w czasie rzeczywistym może być dochodowa). Jeśli zaś chodzi o gry "domowe" to pierwszeństwo ma chyba pong czyli 2 paletki odbijające piłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie clicka tam zawsze na końcu pisza o starej grze czytałem ostatnio ze jedna gra była tak nieudana i została zakopana na pustyni na saharze i sobie tam lezy chciałbym ją znalezc (ciekawe jak :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 22:26, Phelela napisał:

Kupujcie clicka tam zawsze na końcu pisza o starej grze czytałem ostatnio ze jedna gra była
tak nieudana i została zakopana na pustyni na saharze i sobie tam lezy chciałbym ją znalezc
(ciekawe jak :))


To była gra ET, na podstawie filmu (nie Enemy Territory) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komputer ODRA wyszły jeszcze inne gry. Polecam książkę "Bajty Polskie" co niedawno się ukazała. Książka jest świetna i fajnie się ją czyta. Może przeczytać historię pierwszych polskich tworzonych gier i całego tworzonego przemysłu rozrywkowego. Więcej informacji na stronie: http://ca-fan.pl/najnowsze/bajty-polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yadmar i Pepperdwf oficjalnie otrzymujecie zaszczytną złota łopatę za odkop roku.
Patrzcie po dacie ostatniego posta, temat otwarty tematem otwartym, ale jak nie ma w nim ruchu od 5ciu lat to wypadało by nie odkopywać trupa, litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 22:18, Pietro87 napisał:

Patrzcie po dacie ostatniego posta, temat otwarty tematem otwartym, ale jak nie ma w
nim ruchu od 5ciu lat to wypadało by nie odkopywać trupa, litości.

Odświeżanie tematu, umieszczając swoją wypowiedź (nie odpowiedź na pięcioletniego posta) to nic złego...
Za to pseudomoderka owszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 21:57, sig. napisał:

1 gra? lądowanie małym statkiem kosmicznym na księżycu. Powstała przed erą monitorów,
więc trzeba było po wykonaniu ruchu biec na pięterko zobaczyć co tam drukarka z siebie
"wypluła". gra była naturalnie na służbowy superkomputer, więc autorzy wylecieli z roboty.
Na krótko bowiem szefostwo zorientowało się że umiejętność pisania programów działających
w czasie rzeczywistym może być dochodowa).


Może coś więcej o tej grze. Temat mnie interesuje, ale na necie nic o tej grze nie słyszałem.
Co odgrzebania tematu, to dzięki za prezent i czekam, aż mi go podrzucisz :) Nie widziałem sensu tworzyć nowego wątki skoro tu coś już powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować