Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Battlefield 2

6482 postów w tym temacie

Jakbyś raczył kiedyś mi napisać co oznacza: "Losing Key Pockets" czy jakos tak. Mam problem, bo zaczeło mi wywalać na większności map, a gram zgodznie z zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat Losing Key Packets jest związany z nowymi wersjami punkbuster.
Dokładniej pisałem komuś o tym w temacie o Battlefield 2142.
Najprościej jest to naprawić kasując grę i pliki tego zabezpieczenia, a później wszystko na nowo zainstalować. Czasami się coś psuje i komunikat znowu będzie się pojawiać - nie wiem co, ale coś punkbuster sobie znajduje co mu nie pasuje. A jak już się popsuje to bez ponownej instalacji nie udało mi się nic zrobić by dało się normalnie grać.
Zablokowałem (od razu po instalacji, ani razu się nie połączyły) w firewall dwa procesy (widoczne w Menedżer zadań Windows), które zostały wprowadzone w nowych wersjach punkbuster, dostęp do internetu ma tylko gra, i wszystko ładnie działa.
Normalnie pomoc EA radzi by je właśnie odblokować i dodać na listę aplikacji, które mogą się łączyć, ale u mnie lepiej działa tak jak sobie ustawiłem (już od dawna nie pojawia się ten komunikat: Losing Key Packets).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba nic trudnego nie napisałem. Było tylko o ponownej instalacji i blokowaniu programów w firewall.

Jeżeli nie masz firewall to po prostu wszystko kasujesz i ponownie instalujesz. Jak już usuniesz grę to jeszcze sprawdź czy czasem nie został jej folder (jak jest to skasuj). Później jeszcze trzeba usunąć punkbuster (mają do tego program: http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe ale chyba można też usunąć w Panelu sterowania). I teraz wystarczy tylko na nowo zainstalować grę.

Niby można to naprawić w inny sposób (np. tylko ponowna instalacji punkbuster), ale mi się to nigdy nie udało by po takim czymś gra zaczęła działać, więc tego nie polecam.
A po skasowaniu i zainstalowaniu to nie wiem ile gra podziała bez problemów, ten komunikat pojawiał się tak od po prostu, nagle. Mi się udało z tym zablokowaniem PnkBstrA.exe, PnkBstrB.exe w firewall i jak na razie gry z punkbuster dobrze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić hasło do konta w BF2 lecz nie wiem jak to zrobić. Podobno się da, mógłby mi więc ktoś napisać w jaki sposób to zrobić? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wcześniej widziałem twoje posty z linkami do istniejących już tematów - w tematach, które się powtórzyły.
Innym dajesz a sam nie szukasz? :P

Jest już napisane w tym temacie jak zmienić hasło.
Ale jak nie znalazłeś, albo nie szukałeś to skopiowałem ci to poniżej:


Battlefield 2 tak właściwie nie ma swojego konta, w grze trzeba zalogować się na konto IGN.

Otwierasz: http://www.fileplanet.com/myfp.aspx
Wybierasz: Login Settings
Logujesz się, wypełniasz wymagane dane (jeżeli wcześniej tworzyłeś konto to o niektóre rzeczy nie pytali, więc pewnie ich nie masz wpisanych), wymyślasz nowe hasło, wpisujesz je jeszcze raz. Po prawej na górze musisz dodatkowo podać swoje aktualne hasło i naciskasz Save & Finish.
Na dole masz także opcje Newsletter, odznacz je jeżeli nie chcesz dostawać od nich e-maili.

Logowanie: Jak klikniesz w link, który podałem to tam są później widoczne dwie opcje. Po lewej stronie masz logowanie, a po prawej tworzenie nowego konta.
IGN ma różne serwisy, jeżeli tworzyłeś konto przez grę to wybierasz pierwszą kropkę, podajesz e-mail (nie nazwę profilu) i hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:37, tsk napisał:

A ja wcześniej widziałem twoje posty z linkami do istniejących już tematów - w tematach, które
się powtórzyły.
Innym dajesz a sam nie szukasz? :P

No tak - szukałem w internecie a tutaj zapomniałem. Pod latarnią najciemniej... ^^

Tak czy inaczej wielkie dzięki. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba było skasować punkbuster przed ponowną instalacją gry.

A blokowanie w firewall jest najczęściej dość proste, tylko najpierw jakiegoś trzeba mieć, wiele takich programów po prostu wyświetla komunikat, że aplikacja "jakaś tam" próbuje się połączyć z "czymś tam" i masz do wyboru kilka opcji: zablokuj / odblokuj / zapamiętaj wybór (albo coś podobnego).
Jednak by to zablokowanie zadziałało tak by i punkbuster nie wyrzucał to trzeba zablokować te jego dodatkowe programy od razu po ich instalacji.

Jednak, jeżeli nie masz takiego programu to może masz zwykły firewall od Windows?
Wtedy możesz spróbować, tak jak EA radzi, odblokować programy punkbuster.
W Połączenia sieciowe wybierz swoje połączenie:
► Właściwości / Zaawansowane - Zapora systemu Windows - Ustawienia... / Wyjątki
Zaznacz tu te programy. Jeżeli się z tym nie uda to możesz sprawdzić czy z wyłączonym firewall punkbuster będzie dobrze działać.

Popróbuj różnych rzeczy (może masz jakieś inne programu włączone podczas grania?), bo i tak nie wiadomo co dokładnie temu punkbuster czasami nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co tam się u ciebie dzieje. Jak sprawdzałem to zawsze po instalacji gry (gdy na dysku nie było gry i punkbuster) to przynajmniej jeden raz można było uruchomić grę i pograć. Bo normalnie w grze jest starsza wersja punkbuster i ten dopiero musi się sam zaktualizować.
(Napisałeś "przeinstalowałem punkbuster", chyba najpierw spróbowałeś go po prostu skasować? Bo właśnie o to chodziło by gra sobie go no nowo sama zainstalowała a on się później sam uaktualnił. Jak to nie pomoże to wtedy można próbować zrobić to samemu.)

Jeżeli sprawdziłeś, że nic nie blokuje punkbuster i mimo tego ciągle nie możesz grać to spróbuj go zaktualizować używając programu do jego instalacji (pbsvc.exe), albo sam zapisz wymagane pliki w odpowiednich folderach - można je pobrać tutaj:
http://www.evenbalance.com/index.php?page=dl-bf2.php

Nic więcej raczej nie wymyślę. Jednak jeżeli wcześniej mogłeś grać to wygląda jakby coś się ci popsuło z tym punkbuster i raczej nikt nie zgadnie co to może być skoro te wcześniejsze rzeczy nie pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po kupnie tej gry w 2005 roku, zaczołem grać...
przypomniałem jak się zachywaceł grafiką tej gry :P... teraz
patrze na to troche inaczej, ale grywalność 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:32, ryczypisk napisał:

Ostatnio po kupnie tej gry w 2005 roku, zaczołem grać...
przypomniałem jak się zachywaceł grafiką tej gry :P... teraz
patrze na to troche inaczej, ale grywalność 9/10

eeee ,co? Ze grafika niby slaba ? Ze gra sieciowa potrzebuje Crysysowej grafiki ,ktora obciazy lacze powodujac lagi ? Ze w grach najwazniejsza jest grafika ? Powstrzymaj sie z takimi malo racjonalnymi komentarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Znalazłem rozwiązanie na:
http://board.truecombat.pl/board/topic/360/

Zrobiłem tak jak pisało tam i jakoś działa.

Ale musiałem włączyć PB w configu bo mi błąd wyskakiwał. A więc rozwiązaniem nie jest przeinstalowanie, tylko reset/wyłączenie PB przes MSCONFIG. A przynajmniej ja to tak rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Grafika fajna, nawet jak na swój wiek. A co do najważniejszej rzeczy w grach jaką niby jest grafika. Widzieliście kiedyś tibie. Kolega powiedział, że to właśnie grafika w tej grze jest wciagająca.

A BF to super seria gier. 2 napewno najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, ten punkbuster jest taki dziwny. Kiedyś też próbowałem go najpierw wyłączyć w systemie, ale wtedy pojawiał się komunikat, że źle działają te jego dodatkowe programy. Więc trzeba chyba sprawdzić wszystkie sposoby i zobaczyć jaki zadziała na danym komputerze.
A jak już ci się udało znaleźć taki, że działa to dobrze :)

Dnia 15.01.2008 o 23:36, lukasz11111 napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez ryczypisk

Ale w ogóle co chcesz od wyglądu Battlefield 2? :P
Przecież nawet ładnie wygląda jak się normalnie patrzy z daleka, wiadomo, że jak się podejdzie bardzo blisko niektórych rzeczy to tekstury mogą być trochę kwadratowe, ale to nawet w nowszych grach można znaleźć.

A tu dwa obrazki:

20080116042425

20080116042547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 13:05, Tal441 napisał:

Wie ktoś dlaczego nie mogę odblokować broni dodatkowych z Euro Force?

Tak- ponieważ najpierw musisz odblokować bronie z podstawki. M95 dla snajpera i Dao-12 dla grenadiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować