Zaloguj się, aby obserwować  
Ruukasu

Klub fanów Lovecrafta i Call of Cthulhu

62 postów w tym temacie

Ja niestety bardzo bym chciał, ale twórczości Lovecraft''a nie mogę nigdzie znaleźć. Ani w księgarniach, ani w bibliotece. Jak bym mi ktoś napisał gdzie we Wrocławiu można kupić jego książki, bym był wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:17, Troxi napisał:

Ja niestety bardzo bym chciał, ale twórczości Lovecraft''a nie mogę nigdzie znaleźć.
Ani w księgarniach, ani w bibliotece. Jak bym mi ktoś napisał gdzie we Wrocławiu można
kupić jego książki, bym był wdzięczny.

A szukałeś? możesz się popytać w antykwariatach... a może w ogóle lepiej najpierw sprawdzić, czy w ogóle Ci odp. styl Lovecrafta? jego opowiadania były publikowane w wielu czasopismach, a z tego co wiem, na stronach o nim można często poczytać opowiadania, lub choćby ich fragmenty.
A książki można łatwo znaleźć drogą internetową na aukcjach, lub księgarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 14:35, kordzio1 napisał:

> Ja niestety bardzo bym chciał, ale twórczości Lovecraft''a nie mogę nigdzie znaleźć.

> Ani w księgarniach, ani w bibliotece. Jak bym mi ktoś napisał gdzie we Wrocławiu
można
> kupić jego książki, bym był wdzięczny.
A szukałeś? możesz się popytać w antykwariatach... a może w ogóle lepiej najpierw sprawdzić,
czy w ogóle Ci odp. styl Lovecrafta? jego opowiadania były publikowane w wielu czasopismach,
a z tego co wiem, na stronach o nim można często poczytać opowiadania, lub choćby ich
fragmenty.
A książki można łatwo znaleźć drogą internetową na aukcjach, lub księgarniach.

Sprawdzałem na merlinie.pl, pytałem kumpli i przeglądałem numery Fantastyki (opowiadań nie widziałem). Ale z tym antykwariatem to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 18:29, Troxi napisał:

Sprawdzałem na merlinie.pl, pytałem kumpli i przeglądałem numery Fantastyki (opowiadań
nie widziałem). Ale z tym antykwariatem to dobry pomysł.

Ja pamiętam, że miałem kiedys kilka opowiadań w czasopiśmie "Magia i Miecz" i chyba coś było w "talizmanie".
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/osoba/howard-phillips-lovecraft
http://www.zysk .com.pl/catalog/advanced_search_result.php?keywords=lovecraft&x=0&y=0
Najprościej chyba będzie wejść na stronę o Lovecrafcie i szukać konkretnych tytułów w sklepach. Jeśli to pomoże to jego książki były wydawane przez wydawnictwa Zysk i Copernicus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 18:45, kordzio1 napisał:

> Sprawdzałem na merlinie.pl, pytałem kumpli i przeglądałem numery Fantastyki (opowiadań

> nie widziałem). Ale z tym antykwariatem to dobry pomysł.
>
Ja pamiętam, że miałem kiedys kilka opowiadań w czasopiśmie "Magia i Miecz" i chyba coś
było w "talizmanie".
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/osoba/howard-phillips-lovecraft
http://www.zysk .com.pl/catalog/advanced_search_result.php?keywords=lovecraft&x=0&y=0
Najprościej chyba będzie wejść na stronę o Lovecrafcie i szukać konkretnych tytułów w
sklepach. Jeśli to pomoże to jego książki były wydawane przez wydawnictwa Zysk i Copernicus.


Dzięki, "Magię i Miecz" pożyczę od wujka, a Talizmany chyba mam gdzieś wo domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 13:17, Troxi napisał:

Ja niestety bardzo bym chciał, ale twórczości Lovecraft''a nie mogę nigdzie znaleźć.
Ani w księgarniach, ani w bibliotece. Jak bym mi ktoś napisał gdzie we Wrocławiu można
kupić jego książki, bym był wdzięczny.


w empiku w dziale horror jest jego książka Opowieści o makabrze i koszmarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 11:31, YahooPL napisał:

Zapisuję się do tego klubu, gdyż uważam, że proza Lovecraft jest na pewno wyjątkowa.
Chciałem was zapytać o wasze ulubione opowiadanie. Moje to a pewno "Kolor z Przestworzy".
Gorąco polecam przeczytanie tego opowiadania każdemu kto lubi się bać ...

Kolor z Przestworzy ? niby fajne ale wolę Szczury w murach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zainteresowania się twórczością H.P. Lovecraft''a zainspirowały mnie utwory The Call of Ktulu i późniejszy The Thing That Should Not Be zespołu Metallica. Dziś jest to (zaraz po Stephenie Kingu) mój ulubiony twórca literatury grozy. Przeczytałem angielską wersję jego książki The Dunwich Horror - pisze on tak, żeby książka trzymała w napięciu do ostatniego jej słowa ;). Grałem też w gry Necronomicon (moja ulubiona przygodówka - klimatyczna jak żadna inna!) i FPS''a Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 11:51, Bifur napisał:

Do zainteresowania się twórczością H.P. Lovecraft''a zainspirowały mnie utwory The Call
of Ktulu i późniejszy The Thing That Should Not Be zespołu Metallica. Dziś jest to (zaraz
po Stephenie Kingu) mój ulubiony twórca literatury grozy. Przeczytałem angielską wersję
jego książki The Dunwich Horror - pisze on tak, żeby książka trzymała w napięciu do ostatniego
jej słowa ;). Grałem też w gry Necronomicon (moja ulubiona przygodówka - klimatyczna
jak żadna inna!) i FPS''a Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.


super są nie? ale jeszcze jak chcesz znać piosenkę o Cthulhu to proszę podaję ci wykonawcę i tytuł - Therion - Cthulhu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko...
chciałbym sobie poczytać Lovecrafta - ale zupełnie nie wiem od czego zacząć.
W sumie zainteresowałem się ze względu na planszówkę Arkham Horror (która pod koniec roku będzie wydana także w Polsce)...

możecie podać kolejność - od czego zacząć itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:30, moonman napisał:

mam pytanko...
chciałbym sobie poczytać Lovecrafta - ale zupełnie nie wiem od czego zacząć.
W sumie zainteresowałem się ze względu na planszówkę Arkham Horror (która pod koniec
roku będzie wydana także w Polsce)...

możecie podać kolejność - od czego zacząć itd.

Ja zacząłem od "Zewu Cthulhu", czyli 5 czy 6 najlepszych opowiadań Lovercrafta. Jak Ci się spodoba, to sięgnij też po "Drogę do szaleństwa", czyli kilkanaście opowiadań z różnych okresów (pierwsze Lovercraft napisał, mając 15 lat), wśród nich także jest kilka perełek. Więcej nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:30, moonman napisał:

mam pytanko...
chciałbym sobie poczytać Lovecrafta - ale zupełnie nie wiem od czego zacząć.
W sumie zainteresowałem się ze względu na planszówkę Arkham Horror (która pod koniec
roku będzie wydana także w Polsce)...

możecie podać kolejność - od czego zacząć itd.

zacznij od zewu cthulhu, potem koszmar z Dunwich, następnie Widmo nad Innsmouth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:30, moonman napisał:

mam pytanko...
chciałbym sobie poczytać Lovecrafta - ale zupełnie nie wiem od czego zacząć.
W sumie zainteresowałem się ze względu na planszówkę Arkham Horror (która pod koniec
roku będzie wydana także w Polsce)...

możecie podać kolejność - od czego zacząć itd.


Ja bym Ci radził zacząć od Zewu Cthulhu, a później już wybieraj co chcesz ;).

Jeżeli chodzi o mnie, to Zew Cthulhu to bardzo ciekawe opowiadanie, ale najlepsze jakie czytałem to "Ogar".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do miłośników Lovecrafta. W którym opowiadaniu Lovecrafta znaleźć możemy alegorię do historii USA? Profesor od historii oznajmił nam, że osoba, która jako pierwsza zapozna się z tym opowiadaniem (na tyle by opowiedzieć mu o co chodzi z tą alegorią) dostanie dodatkową ocenę za przebłysk inteligencji.

Pomożecie maniacy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 23:07, Morrigu napisał:

Mam pytanie do miłośników Lovecrafta. W którym opowiadaniu Lovecrafta znaleźć możemy
alegorię do historii USA?


Cień Nad Innsmouth ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować