Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Irlandczycy za PS3

30 postów w tym temacie

No okaże się za 4,5 lat kto miał racje. Na dzień dzisiejszy moim zdaniem każdy ma małe szansę na wygraną w tej generacji konsol i trudno już teraz wybierać zwyciężcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Irlandzka firma analityczna opublikowała w ostatnich dniach raport na temat rynku elektronicznej rozrywki i przemian, jakie na nim zachodzą. Według niego, wypracowana przez Sony marka wystarczy, by wygrać niedawno rozpoczęty wyścig konsol, ale przewaga Japończyków nie będzie już tak wyraźna jak w poprzedniej generacji.

Przeczytaj cały tekst "Irlandczycy za PS3" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem wypowiedzi "specjalistów" i "analityków", jest już któryś z newsów wychwalajacy ps3 i jej zalety i to, że zdobędzie przewagę. Tymczaem realia są odwrotne - graczy bardziej ciagnie do wii i ixa, więc nierozumiem na czym ci analitycy opieraja swoje teorie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 15:20, mroczny mrok napisał:

Jak będzie tańsza od Xboxa(wątpię w to...) to może Sony coś zdziałać.

PS3 ma kosztować w Europie 599 euro, X360 w zestawie z HD DVD kosztuje 590 euro, a więc mocniejsza konsola Sony jest droższa o całe 9 euro, no normalnie szok i zdzierstwo! nie kupuje!!!;p Fakt że na dziś HD DVD w X0 nie jest obowiązkowy ale jeśli chcesz oglądać filmy w HD to musisz go dokupić, wcale nie zdziwię jak w przyszłości M$ stwierdzi że DVD9 ma zbyt małą pojemność i gry zaczną wychodzić na HD DVD i wtedy czy chcesz czy nie będziesz musiał w niego zaiwestować, dlatego porównując cenę tych konsol powinieneś wziąć go pod uwagę. Nie wiem co wszyscy się tak uwzięli na Sony że PS3 jest za drogie, przecież cena jest zbliżona do GF 8800, za cenę karty której moc nigdy nie zostanie wykorzystana dostajecie całą konsolę (potężną konsole z odtwarzaczem Blu Rey), zresztą na starcie za PS2 też trzeba było zapłacić około 2,5k i nikt nie narzekał.
Co do wojny konsol to na dziś trudno wskazać faworyta, wszyscy 3 gracze mają szansę na zwycięstwo i należy się z tego cieszyć bo to zaostrzy konkurencję a ona jest dobra dla graczy;) Osobiście kupiłem X0 głównie dla Halo i gier Rare, w przyszłości pewnie kupię PS3 dla Square, jeśli idzie o Wii to jak większość facetów jestem wzrokowcem a co za tym idzie grafa jest dla mnie ważna (nie najważniejsza ale jednak) i dlatego raczej nie kupię konsoli wielkiego N choć bardzo chętnie bym sprawdził nowe odsłony Zeldy i Metroida;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też te wszystkie analityczne cuda na temat dobrej sprzedazy PS3 wydają się mocnao przesadzone. Już utrata właściwie wszystkich exclusivow kiepsko wróży, a i cena oraz opoźnienie premiery w Europie nie zachęcają do kupna pomijając oczywiście wiele innych czynników... Ja rozumiem, że Sony wypracowało solidną markę w konsolowym świecie, ale bez jaj, ile jeszcze da się na tym pociągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał kupić o tej samej mocy kompa lub PS3, w róznicach cenowych wybrałbym PS3 :)
ale zawsze.... kasy brak

i tak Sony wyjdzie na całego, za 2-3 lata PS3 będzie najlepszą konsolą a rynku, a przez to , że będze tańsza z czaserm wyjdzie jej na dobre ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:34, Benitokks napisał:

PS3 ma kosztować w Europie 599 euro, X360 w zestawie z HD DVD kosztuje 590 euro, a więc mocniejsza
konsola Sony jest droższa o całe 9 euro, no normalnie szok i zdzierstwo! nie kupuje!!!;p

Jak sam stwierdziłeś do X360 HD DVD nie jest potrzebne, więc porównywanie ceny po dodaniu HD DVD uważam za nieporozumienie.

Dnia 03.01.2007 o 16:34, Benitokks napisał:

wcale nie zdziwię jak w przyszłości M$ stwierdzi że DVD9 ma zbyt małą pojemność i gry zaczną wychodzić na HD DVD

A ja się zdziwię i uważam, że jest to całkowicie nierealne...

Dnia 03.01.2007 o 16:34, Benitokks napisał:

zresztą na starcie za PS2 też trzeba było zapłacić około 2,5k i nikt nie narzekał.

Bo wtedy taka cena obowiązywała tylko w Polsce, a cały świat miał PS2 prawie 2 razy taniej niż obecnie PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:53, 1602 napisał:

Jak sam stwierdziłeś do X360 HD DVD nie jest potrzebne, więc porównywanie ceny po dodaniu HD
DVD uważam za nieporozumienie.

Nie jest obowiązkowe to nie znaczy że jest niepotrzebne, jeśli chcesz odtwarzać filmy w HD to musisz go dokupić, może jeszcze nie dziś ale w przyszłości na pewno to zrobisz (no chyba że filmy Cię nie interesują;)

Dnia 03.01.2007 o 16:53, 1602 napisał:

A ja się zdziwię i uważam, że jest to całkowicie nierealne...

To nie jest Sony czy Nintendo, to jest M$, firma która ciągle ma więcej wspólnego z PC niż z konsolami, więc nie był bym tego taki pewien (choć chciałbym żebyś miał rację:) już teraz Blue Dragon zajmuje 3 DVD9 a co będzie za 2-3 lata? albo czeka nas wachlowanie płytami albo przymusowe dokupienie HD DVD

Dnia 03.01.2007 o 16:53, 1602 napisał:

Bo wtedy taka cena obowiązywała tylko w Polsce, a cały świat miał PS2 prawie 2 razy taniej
niż obecnie PS3.


Tak ale PS3 jest technologicznie znacznie bardziej zaawansowane, to potężny nowoczesny sprzęt i musi swoje kosztować, w dodatku DVD pojawiło się na rynku przed premierą PS2 i nie była to taka nowość jak Blu Ray a więc też tyle nie kosztowała. Cena PS3 jest wysoka ale nikt nie karze Ci jej kupować już w marcu, możesz to zrobić za 2-3 lata... albo wcale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:14, Benitokks napisał:

Nie jest obowiązkowe to nie znaczy że jest niepotrzebne, jeśli chcesz odtwarzać filmy w HD
to musisz go dokupić, może jeszcze nie dziś ale w przyszłości na pewno to zrobisz (no chyba
że filmy Cię nie interesują;)

Filmy mnie interesują, ale dla mnie i jak pokazują badania dla większości osób w zupełności wystarczy DVD, więc wątpię żeby HD DVD lub Blu-Ray zaważył na losie tych konsol... przynajmniej nie przez najbliższe lata, a może dopiero w następnej generacji...

Dnia 03.01.2007 o 17:14, Benitokks napisał:

To nie jest Sony czy Nintendo, to jest M$, firma która ciągle ma więcej wspólnego z PC niż z konsolami

Xbox był 100% konsolą, więc nie rozumiem Twoich obaw, poza tym wydawanie gier na HD DVD przy sprzedanych ponad 10mln X360 z DVD byłoby ogromnym błędem, którego Bill z pewnością nie popełni.

Dnia 03.01.2007 o 17:14, Benitokks napisał:

Tak ale PS3 jest technologicznie znacznie bardziej zaawansowane, to potężny nowoczesny sprzęt
i musi swoje kosztować

Wtedy Sony też reklamowało PS2 jako potężny, nowoczesny sprzęt, poza tym PS3 nie pokazało tej potęgi, a większość gier wydanych na obie konsole wypada znacznie lepiej na X360, więc trudno wierzyć Sony na słowo, że PS3 jest takie potężne skoro wszystko wskazuje na to, że jest zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:31, 1602 napisał:

Filmy mnie interesują, ale dla mnie i jak pokazują badania dla większości osób w zupełności
wystarczy DVD, więc wątpię żeby HD DVD lub Blu-Ray zaważył na losie tych konsol... przynajmniej
nie przez najbliższe lata, a może dopiero w następnej generacji...

Mi chodziło o filmy w HD a te na DVD się nie ukarzą, bo zwyczajnie się nie zmieszczą, no chyba że zmienią kodowanie ale wydaje mi się to mało prawdopodobne bo wtedy odtwarzacze HD DVD i Blu Ray by się nie sprzedawały;)

Dnia 03.01.2007 o 17:31, 1602 napisał:

Xbox był 100% konsolą, więc nie rozumiem Twoich obaw, poza tym wydawanie gier na HD DVD przy
sprzedanych ponad 10mln X360 z DVD byłoby ogromnym błędem, którego Bill z pewnością nie popełni.

X360 też jest w 100% konsolą ale M$ nie jest w 100% firmą konsolową i stąd moje obawy;) zresztą już pojawiła się plotka o wersji X0 z wbudowanym HD DVD, za jakiś czas (gdy stanieje) może być standardowo montowany w X0 a wtedy M$ może nie tyle zapomnieć o tych 10 mln co po prostu zmusić ich do dokupienia odtwarzacza, zawsze dodatkowa kasa no i utrudnienie dla piratów.

Dnia 03.01.2007 o 17:31, 1602 napisał:

Wtedy Sony też reklamowało PS2 jako potężny, nowoczesny sprzęt, poza tym PS3 nie pokazało tej
potęgi, a większość gier wydanych na obie konsole wypada znacznie lepiej na X360, więc trudno
wierzyć Sony na słowo, że PS3 jest takie potężne skoro wszystko wskazuje na to, że jest zupełnie
inaczej.

Wszystkie gry które pojawiły się na obydwie konsole były pisane pod X0 i "przenoszone" na PS3 więc nie wiem czego oczekiwałeś? że konwersja pisana na szybko, na nie opanowaną jeszcze konsole będzie lepsza od oryginału? Pisałem to już wiele razy ale napiszę jeszcze raz: X0 jest na rynku od roku i developerzy mieli czas na jego opanowanie, w dodatku w porównaniu z PS3 jest on łatwy w programowaniu. Sony znowu wypuściło sprzęt trudny do opanowania i musi trochę potrwać aż developerzy się z nim zapoznają i nauczą się wykorzystywać jego moc a skoro już koniecznie chcesz porównywać konwersję to proponuje porównać dla odmiany grę pisaną na PS3 i przenoszoną na X0, np. Virtua Tenis: X0-720p, PS3-1080p i lepsze tekstury... PS3 jest mocniejsze od X0 i co do tego nie ma wątpliwości, jednak to jest rynek konsolowy i o tym kto wygra zadecydują gry (7 generację wygrało PS2 a więc najsłabsza konsola na rynku, wcale się nie zdziwię jak 8 wygra Wii;)
PS
wychodzę więc na ewentualną Twoją ripostę odpowiem jak wrócę... czyli raczej późno;)
pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:56, Benitokks napisał:

Mi chodziło o filmy w HD a te na DVD się nie ukarzą, bo zwyczajnie się nie zmieszczą, no chyba
że zmienią kodowanie ale wydaje mi się to mało prawdopodobne bo wtedy odtwarzacze HD DVD i
Blu Ray by się nie sprzedawały;)

Tak jak teraz powstają te same filmy na VHS, DVD, BD, HD DVD czy UMD;) tak będą powstawać dopóki będą się sprzedawały.
Ostatnio czytałem, że DVD ma jeszcze długie lata świetności przed sobą, zresztą tak samo było z VHS na które do dziś można kupić najnowsze hity pomimo iż zaczęło konkurować z DVD bodajże już 1997r...

Dnia 03.01.2007 o 17:56, Benitokks napisał:

X360 też jest w 100% konsolą ale M$ nie jest w 100% firmą konsolową i stąd moje obawy;) zresztą
już pojawiła się plotka o wersji X0 z wbudowanym HD DVD

Nie przeczę, że X360 kiedyś może być produkowany w standardzie z HD DVD, ale nawet jeżeli tak się stanie to HD DVD będzie tylko i wyłącznie do filmów, zresztą MS kiedyś już o tym wspominał...

Dnia 03.01.2007 o 17:56, Benitokks napisał:

chcesz porównywać konwersję to proponuje porównać dla odmiany grę pisaną na PS3 i przenoszoną
na X0, np. Virtua Tenis: X0-720p, PS3-1080p i lepsze tekstury...

Z tego co wiem te gry jeszcze nie miały premiery (chyba, że miałeś na myśli inną grę), więc nie można już teraz stwierdzić która wersja będzie lepsza.

Dnia 03.01.2007 o 17:56, Benitokks napisał:

PS3 jest mocniejsze od X0 i co do tego nie ma wątpliwości

Ale skąd ta pewność, bo Sony tak twierdzi?
Fakty są takie, że to gry na X360 wyglądają znacznie lepiej niż na PS3 i nawet jeżeli PS3 ma jakąkolwiek przewagę nad X360 to musi być ona minimalna skoro tytuły startowe PS3 nie prezentują się dużo lepiej niż pierwsze gry na X360, a trzeba pamiętać też o tym, że dev-kity PS3 były rozesłane do developerów o 4 miesiące wcześniej niż w przypadku X360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować