Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2012 o 19:59, PumaX napisał:

> @PumaX
>
> O kurcze, dawno ( 4 lata o_O ) Cię nie widziałem ! :)
>
> Dzięki za krytykę ^^. Postaram się ten dym poprawić :).
>
> Btw. Świetny pomysł z tymi kokonami na głowie =).
>


Dziękować,mam nadzieję,że w kolejnych etapach pracy ich nie popsuje :)


Racja, kupe lat :D Myślałam że przepadłeś gdzieś w otchłani internetu na zawsze :o


Ah no wcieło mnie na jakiś czas :(. Gram.pl tylko czasami odwiedzam - cały czas siedzę na steamie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wasze prace miażdżą moszne :D
Wrzuce i ja coś od siebie, nic specjalnego oczywiście, standardowe archaiczne rysowanie bez żądnej techniki-nie ma to jak samouk (papier+ołówek) ;p

20120116220518

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:07, Ajinur napisał:

Niektóre wasze prace miażdżą moszne :D
Wrzuce i ja coś od siebie, nic specjalnego oczywiście, standardowe archaiczne rysowanie
bez żądnej techniki-nie ma to jak samouk (papier+ołówek) ;p

Troszkę nieporporcjonalna głowa, ale ogólnie jest spoko.
Następnym razem postaraj się o lepszą kartkę swoją drogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:07, Ajinur napisał:

Niektóre wasze prace miażdżą moszne :D
Wrzuce i ja coś od siebie, nic specjalnego oczywiście, standardowe archaiczne rysowanie
bez żądnej techniki-nie ma to jak samouk (papier+ołówek) ;p


Okropnie w oczy kłują dłonie niemowlaka...
Predek tym nawet po jajkach się nie podrapie, a co dopiero wyrywać łby marinom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:07, Ajinur napisał:

Niektóre wasze prace miażdżą moszne :D
Wrzuce i ja coś od siebie, nic specjalnego oczywiście, standardowe archaiczne rysowanie
bez żądnej techniki-nie ma to jak samouk (papier+ołówek) ;p

Głowa spłaszczona jakby ktoś go młotkiem walnął. Dłonie są bardzo małe, biorąc uwagę całe ręce. Pomysł dobry ale średnio wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ajinur

Oj poszła anatomia nieźle. Polecam znaleść ksiązkę Hamptona albo Fabry i uczyć się z niej/ćwiczyć szybkie szkice anatomiczne. :) A lada chwila będzie Ci wszystko idealnie wychodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przestawiam się na photoshopa, na 100% :P [ z ArtRage''a ;) ]

tutaj znowu fanart z Uncharted, robiony na wizerunek grafiki pseudo-konceptowej ;p
Pytanie : jak anatomia się ma ? jest ok? Ogólnie wydłużę mu trochę talię, bo właśnie zauważyłam, że jest nieco przykrótka, no i jeśli ktoś by się zastanawiał, to kontury twarzy też do poprawki jeszcze pójdą ;)
zaznajamiam się jeszcze z programem, więc spokojnie bez pośpiechu sobie ''ciapkam'' :)


PS. hmm, i jeszcze jego prawa ręka wydaje się być do poprawy - cośtam mięsień źle ''ustawiony'' chyba jest ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie małą przerwę i mam nadzieję, że ocenicie czy wyszła mi ona na dobre, czy nie.
Z góry dzięki za jakieś wskazówki czy whatever :)

20120118211223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 23:41, pizdecki napisał:

Coś ode mnie. Sry za jakość ale gram.pl jest niegrzeczny i na więcej niepozwala...

Podoba mi się ogólny klimat, tło i ptaki, ale z oknami coś nie teges ( zbyt krzywe ). Ogólnie fajną atmosferję stworzyłeś ^^

A od siebie dodam jeszcze dzisiejszego speedarta.

20120119180007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 18:00, Kamil2142 napisał:

A od siebie dodam jeszcze dzisiejszego speedarta.

Widać postępy, poprzedni art był jakiś krzywy. No i ten jest dużo bardziej szczegółowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Kamil2142 - postaraj sie może wraz z dalszym planem zmieniać "jakość" koloru :) w sensie drzewa które są bliżej oczy widza będą miały większe nasycenie koloru a te dalsze będą takie hm.. "wyblakłe" :) Mam nadzieje,że wiadomo o co chodzi :D


A teraz kolejny wip ode mnie :)

20120119220307

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2012 o 22:03, PumaX napisał:

A teraz kolejny wip ode mnie :)

A co ona tak z tą szyją ma wygląda komicznie ;]. Za gruba i długa chyba, że chciałaś jej nadać taki kuriozalny charakter. Generalnie spoko z kolorystyką i całym renderingiem, ale ta szyja jakby trenowała ją na zawody siłaczy :P.

A co do mnie to taki mały wipik. Znalazłem przegienialny tutek na pędzelek do fotoszopa, który imituje ołówek i nadaje się idealnie do malowania ;]. Staram się coraz mniej używać pociągnięć pędzla...

20120119232230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PumaX

Niezły postęp :).

@Kamil2142

Ciekawe lokacje.
Powinieneś teraz popracować troche nad perspektywą. Im obiekt znajduje się dalej od "kamery", tym jest mniejszy.
Na tej pracy z drzewami, duże kamienie są w tle, a małe z przodu - w efekcie daje to złudzenie że obiekty w tle są bliżej kamery. Kolejny błąd który ja też często popełniam, to ustwianie obiektów w prostej linii - mówie tu o tych ustawionych w rzędzie trzech kamieniach z lewej strony, jak i drzewach na horyzońcie. W taki sposób ustawił by te obiekty człowiek, a nie natura :P.
Pamiętaj również o tym co powiedziała Puma - Im dalej znajduje się obiekt, tym jest bardziej przymglony, jego detale zanikają, a sam zaczyna nabierać koloru mgły, powoli w niej zanikając.

Mam nadzieje że to troche pomoże :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 02:11, k13 napisał:

@k13
@PumaX


Dzięki za rady, bardzo się przydają i teraz będę już o tym pamiętał :D
Swoją drogą jak skończyłem to rysować, to tak jak powiedziałeś @k13 też miałem wrażenie że przesadziłem z ustawieniem tego wszystkiego. Wygląda zbyt sztucznie. Dobre ułożenie natury na obrazie wymaga nie lada wyobraźni ( no chyba, że ma się jakieś materiały referencyjne, o których zawsze zapominam ).

>@Pablo_Querte
Dzięki, też jestem średnio zadowolony z poprzedniej pracy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować