Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2009 o 19:48, necron1501 napisał:

Mam pytanie jako całkowitego ignoranta w rysowaniu... Co to jest "punkty zbiegu"???


Tłumacząc po swojemu pewnie bym cię zapętlił, więc odwołam się do Jedynego Słusznego Źródła Informacji w Internecie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa_linearna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa_z_dwoma_punktami_zbiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak go budowali to skarpy jeszcze nie było, wiesz erozja, wietrzenie skał i takie tam:P (przyszłość tego zamku wiec maluje się raczej w ciemnych barwach:P)

Co do zbiegów to możne faktycznie są lekko rozjechane ale większość to zasługa aparatu , strasznie się rysunek porozjeżdżał , najbardziej to widać na pionach które na zdjęciu pionami nie są:P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:15, ReNeG4De napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki :)

Mnie się podoba [najbardziej twarz], tylko taka mała uwaga: ręka lewa jest za bardzo zdeformowana.

I jak dla mnie za szeroki przedziałek.. a włosy po prawo jakoś tak rozmazały sie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:21, blue flower napisał:

Mnie się podoba [najbardziej twarz], tylko taka mała uwaga: ręka lewa jest za bardzo zdeformowana.


Szlag by to ... teraz widzę wyraźnie co powinienem poprawić - jak rysowałem, wyglądało to zupełnie inaczej.

Dnia 28.02.2009 o 18:21, blue flower napisał:

I jak dla mnie za szeroki przedziałek.. a włosy po prawo jakoś tak rozmazały sie za bardzo.


Ten gość miał taki przedziałek :) No a włosy będą szły do poprawki, chociaż chwilowo coś innego bazgrolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:15, ReNeG4De napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki :)

Szkoda tylko, że rysunek w całości przerysowany ze zdjęcia. Poza tym coś niedobrego się stało z gitarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] jak rysowałem, wyglądało to zupełnie inaczej.

Wiem coś o tym, też tak mam. Po narysowaniu uważasz, że wszystko [przynajmniej większość] wyszło rewelacyjnie i dopiero ktoś kto spojrzy na to obiektywnym wzrokiem jest gotów zauważyć błędy i niedociągnięcia.

Dnia 28.02.2009 o 19:01, ReNeG4De napisał:

Ten gość miał taki przedziałek :) [...]


To jakiś taki nietypowy.. ten jego przedziałek.

@Metal-jestem jakoś trzeba się szkolić i nabywać doświadczenie. Teraz ze zdjęcia później osoby bedzie rysował własne. Chodzi o to żeby nauczyć się proporcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:15, ReNeG4De napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki :)


Dlon na gryfie musisz jeszcze jakos ugryzc, bo boli w oczy, ale ogolnie calkiem przyjemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:15, ReNeG4De napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki :)

Poza łapą, to forma wiosła jeszcze nie leży, ale nie musisz mnie słuchać, bo ja się nie znam i jestem żałosnym ignorantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2009 o 21:29, rogoz94 napisał:

Poza łapą, to forma wiosła jeszcze nie leży, ale nie musisz mnie słuchać, bo ja się nie
znam i jestem żałosnym ignorantem.


Wiesz co rogoz zachowujesz się troszkę jak obrażona primadonna lub księżniczka....

@ReNeG4De

Rysunek bardzo fajny, tylko ręka na gitarze taka jakby bez palców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 21:22, blue flower napisał:

@Metal-jestem jakoś trzeba się szkolić i nabywać doświadczenie. Teraz ze zdjęcia
później osoby bedzie rysował własne. Chodzi o to żeby nauczyć się proporcji.


Tym bardziej, że sensowne narysowanie prawdziwej osoby bez zdjęcia jest praktycznie niewykonalne :) Żeby ze zdjęcia w innej pozie kogoś narysować trzeba sporo umiejętności, a ja się dopiero ogarniam. Małymi kroczkami :)

Lewa dłoń widzę wszystkim się nie podoba. Dobrze, mnie też nie ;) W ogóle będę musiał solidnie poćwiczyć rysowanie dłoni i innych drobnych pierdół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodziło by był śmieszny i prosty. :D Gdy pani oddawała kartkówki, to ja na kawałku kartki narysowałem sobie z nudów dwa kółka i jakoś tak mi to przypominało jakiegoś stworka to dorysowałem pare kresek i wyszedł taki pokemon. ;) Można by było zrobić wersję taką szpanerską, ale taką która by nie miała już na celu rośzmieszać ludzi. :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:38, albinskia napisał:

Ja na lekcji polskiego nasmyra3em na kartce takiego abstrakcyjnego kota szatana. xD Jest
to pare kresek, ale mi sie bardzo podoba ta postać. :D Czy wy te? odczuwacie do niej
taką sympatie ? ;P Oczywiście rysowany w kilka minut i bez żadnych bajerów typu: cieni,
półcieni, świateł sztucznych, cieniowania kolorami itp. xD

/daje orginalną wersje zeskanowaną i wersje z gimpa/

Jak te obrazki się nazywają?! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 14:49, kitek0101 napisał:

Jak te obrazki się nazywają?! :D

Znaczy się ,,kitek" ? <patrzy na nick kitek0101> <patrzy na nazwę rysunku> A co z tą nazwą nie tak ? xD

Tak nawiasem jak się podobają moje kitki ? :P

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 15:03, albinskia napisał:

> Jak te obrazki się nazywają?! :D
Znaczy się ,,kitek" ? <patrzy na nick kitek0101> <patrzy na nazwę rysunku>
A co z tą nazwą nie tak ? xD

Nic, jest bardzo fajna! :P

Dnia 01.03.2009 o 15:03, albinskia napisał:

Tak nawiasem jak się podobają moje kitki ? :P

Ano, podoba mi się ten z gimpa, czarny prezentuje się dużo lepiej. I jaki tytuł! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 12:24, necron1501 napisał:


> Poza łapą, to forma wiosła jeszcze nie leży, ale nie musisz mnie słuchać, bo ja
się nie
> znam i jestem żałosnym ignorantem.

Wiesz co rogoz zachowujesz się troszkę jak obrażona primadonna lub księżniczka....

Wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 18:15, ReNeG4De napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki :)

Nice. Chciałbym żeby takie coś u mnie na ścianie wisiało : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, lubię sobie czasem porysowac, ale bez rewelacji. Ostatnio napadła mnie chęc na mange i tu pojawia się moje pytanie - czy macie, znacie jakieś tutoriale, strony jak rysowac mangę od podstaw (szczególnie zależy mi na oczach, bo z tym mam największe problemy) ??

P.S.: Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 17:29, krzycho250 napisał:

Witam, lubię sobie czasem porysowac, ale bez rewelacji. Ostatnio napadła mnie chęc na
mange i tu pojawia się moje pytanie - czy macie, znacie jakieś tutoriale, strony jak
rysowac mangę od podstaw (szczególnie zależy mi na oczach, bo z tym mam największe problemy)
??

P.S.: Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem ...


http://www.mangatutorials.com/
http://www.deviantart.com/#catpath=resources/tutorials&order=9&q=manga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować