Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2010 o 22:56, Albii napisał:

Co ? Bo ja już męczony i na temat gry nie obeznany. :P

W grze pojawi się dwuch NPCów- łotrzyków, ktorzy dołaczą do drużyny i którzy zajmą się za ciebie otwieraniem zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy są na początku miejsca, do których będziemy mogli tylko raz w grze położyć swoje łapska na kosztownościach i czy na początku gdzieś są, takie które ułatwią grę, bądź umilą ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:03, Albii napisał:

Rozumiem, ale czy są na początku miejsca, do których będziemy mogli tylko raz w grze
położyć swoje łapska na kosztownościach i czy na początku gdzieś są, takie które ułatwią
grę, bądź umilą ? ;)

Z tego co zauważyłem w zamkniętych skrzyniach nie ma jakiś super mega sprzętu. Bywają za to czasami rzeczy wartościowe, które mozemy spieniężyć za pare suwerenów. Myślę że spkojnie mozesz na początku sobie te parę zamkniętych skrzyń podarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prologach i Ostagarze możesz otwierać zamki tylko jeśli odpowiednią umiejętność posiada Twoja główna postać (podobnie w pałacu arla w stolicy ale tam akurat w skrzyniach są same śieci), w tamtejszych skrzyniach jest parę drobiazgów które mogą graczowi umilić życie nie oczekuj jednak nic naprawdę wyjątkowego czy przydatnego na późniejszym etapie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Teraz kolejna seria pytań.

Na jakim mniej więcej levelu się kończy grę ? Jestem ciekaw, bo tak, czy siak będzie na coś trzeba wydawać te pkt.

W takim razie w co pakować ? Przymus się przydaje ? W Falloucie 3 pakowałem w retorykę, by móc dostawać do bonusy pieniężne, łatwiej wykonywać questy, zyskiwać pomoc innych oraz ich namawiać. Tutaj też to się sprawdza ?

Są jakieś questy, których nie można wykonać bez odpowiedniej umiejętności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:


Na jakim mniej więcej levelu się kończy grę ? Jestem ciekaw, bo tak, czy siak będzie
na coś trzeba wydawać te pkt.

Moja główna postać na końcu miała 22lvl. Podobno maksymalny lvl. jaki można osiagnąć w grze to 25

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

W takim razie w co pakować ? Przymus się przydaje ? W Falloucie 3 pakowałem w retorykę,
by móc dostawać do bonusy pieniężne, łatwiej wykonywać questy, zyskiwać pomoc innych
oraz ich namawiać. Tutaj też to się sprawdza ?

IMO Przymus u główej postaci to podstawowowa sprawa. Wymaksować jak najszybciej. Bardzo się przydaje(otwiera nowe opcje dialogowe)

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Są jakieś questy, których nie można wykonać bez odpowiedniej umiejętności ?

Są. przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Dzięki chłopaki. Teraz kolejna seria pytań.

Na jakim mniej więcej levelu się kończy grę ? Jestem ciekaw, bo tak, czy siak będzie
na coś trzeba wydawać te pkt.


Na około 22-23, ale można kupić kilka książek, które dodają po jednym punkcie na wydanie do talentów/statystyk/umiejętności (zależy od księgi)

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

W takim razie w co pakować ? Przymus się przydaje ? W Falloucie 3 pakowałem w retorykę,
by móc dostawać do bonusy pieniężne, łatwiej wykonywać questy, zyskiwać pomoc innych
oraz ich namawiać. Tutaj też to się sprawdza ?


Zawsze się opłaca pakować w przymus. Można wyciągnąć lepszą nagrodę, przydatne informacje, czy też zakończyć zadanie w trochę inny sposób (zazwyczaj będzie trzeba walczyć z mniejszą ilością wrogów).

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Są jakieś questy, których nie można wykonać bez odpowiedniej umiejętności ?


Z tego co wiem jest seria questów związanych z kradzieżą kieszonkową (trzeba chyba mieć tą umiejętność u głównej postaci), ale są to zadania pobocze. Ogólnie to nie ma jakichś takich zadań, które nie są możliwe do zakończenia bez jakiejś odpowiedniej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Na jakim mniej więcej levelu się kończy grę ?

Jeśli będziesz wykonywał questy poboczne to około 20 levelu, jeśli wykonasz absolutnie wszystkie zadania jakie da się znaleźć i dopomożesz sobie uzupełniając zaopatrzenie zebranych sojuszników to możesz osiągnąć 25 poziom.

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

W takim razie w co pakować ? Przymus się przydaje ?

Tak. Co więcej jeśiu zamierzasz go rozwinąć najlepiej zacznij to robić od samego początku bo już w Ostagarze da się dzięki niemu wyciągnąć interesujące bonusiki (np. całkiem niezły miecz od elfa posłańca).

Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Są jakieś questy, których nie można wykonać bez odpowiedniej umiejętności ?

Parę takich jest (np. quest dla złodzieja w stolicy) większości to jednak nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za wszelkie rady. W takim razie chyba zacznę od nowa grę. Szkoda mi tylko mojego przystojnego wojownika. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:15, Albii napisał:

Są jakieś questy, których nie można wykonać bez odpowiedniej umiejętności ?


Dopisując się do kolegów, innym przykładem jest konieczność poratowania pewnego elfickiego zwierzaczka albo uwarzenie odtrutki. Z tym że w tych przypadkach po prostu ważne jest, aby ktokolwiek z Twej przybocznej ekipy dysponował tymi umiejętnościami, więc... no sweat.

P.S. I znów nowy status... Ciekawe, co by na to Freud powiedział ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z tym że w tych przypadkach po prostu ważne jest, aby ktokolwiek z Twej przybocznej ekipy dysponował tymi umiejętnościami, więc... no sweat.
Czyli każdego człona najlepiej w czym innym szkolić ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:39, Albii napisał:

Czyli każdego człona najlepiej w czym innym szkolić ? ;>

Niekoniecznie, umiejętności czystko bojowe mogą się powielać (w końcu ich zadaniem jest rozprawianie się z przeciwnikami), dobrze jest jednak wszechstronnie wyszkolić drużynę w pobocznych umiejętnościach tak żeby w razie czego można było się nimi wspomóc przy różnych sub-questach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człona. Khem khem khem...

O czym to ja...a tak. Zważywszy na fakt, iż dla wojów i magów nowe umiejętności możesz dodawać tylko co trzy poziomy, i tak nie będziesz miał strasznie wielkiego pola do popisu. Na pewno - jeśli chcesz bawić się w pichcenie miksturek - trza kogoś maksować na zielarza, a kogoś na truciciela. Do tego dopiero odblokowanie zdolności truciciela pozwala Ci nie tylko przyrządzać, ale też używać trucizn. Ergo, może się przydać odblokować ją jakiemuś wojowi, co by posmarował sobie mieczyk jakimś żrącym badziewiem. Za to pułapek nie zdarzyło mi się jeszcze używać, albo za słabe to, albo paradoksalnie za mocne. Sztuka przetrwania też jakaś lipna.

Ale co do dokładniejszej ścieżki... well, panowie tutaj obecni przechodzili tę grę po parę razy, ja raptem raz tylko jeden. Więc nie będę się mundrzył, zostawię im szersze pole do porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 23:49, Dexter_McAaron napisał:

Za to pułapek nie zdarzyło mi się jeszcze używać,

IMO ta umiejętność to pomyłka - w sytuacjach w których chciałoby się zawczasu ufortyfikować nimi obszar (jak podczas obrony Redcliffe) są one bezużyteczne bo nocna bitwa toczy się w innej lokacji niż Redcliffe za dnia (w grze są to dwie oddzielne lokacje więc pułapki założone w "dziennej" nie przechodzą do "nocnej") z kolei w klasycznych walkach zakładanie ich jest zbyt kłopotliwe i kosztowne bo spokojnie można sobie poradzić bez nich :(

Dnia 10.02.2010 o 23:49, Dexter_McAaron napisał:

Sztuka przetrwania też jakaś lipna.

Racja, przydaje się tylko w tym jednym queście w lesie elfów i nigdzie więcej, niby pozwala wykryć wcześniej przeciwników ale na co to komu skoro i tak ich spotkamy idąc naprzód :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś ładnie w spojlerze wypisać wszystkie możliwe zakończenia potrzebne do zdobycia pucharka? Z góry dziękuję, bo mam nadzieję na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

1) Poświęcasz się i sam zabijasz Arcydemona.
2) Podczas zjazdu możnych postanawiasz wykonać egzekucję na Loghainie po czym w ostatniej bitwie zgadzasz się aby to Alistair zadał ostateczny cios Arcydemonowi.
3) Podczas zjazdu możnych darowujesz życie Loghainowi i w trakcie ostatniej bitwy pozwalasz jemu zadać ostateczny cios Arcydemonowi.
4) Zgadzasz się na propozycję którą w Redcliffe składa Ci Morrigain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 13:52, dominik713 napisał:

Mam pytanie.Gdzie jest dom Marjolaine? Wiem że w Denerim,ale tak dokładniej.


A to nie wchodzisz wszędzie gdzie się da? ^^

Jest on zaraz przy wejściu do miasta (w sensie - tam gdzie się pojawiasz w Dzielnicy Handlowej), po prawej stronie; oznaczony jako "Dom kontaktu Leliany" czy jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 00:32, Karharot napisał:

Spoiler

1) Poświęcasz się i sam zabijasz Arcydemona.
2) Podczas zjazdu możnych postanawiasz wykonać egzekucję na Loghainie po czym w ostatniej
bitwie zgadzasz się aby to Alistair zadał ostateczny cios Arcydemonowi.
3) Podczas zjazdu możnych darowujesz życie Loghainowi i w trakcie ostatniej bitwy pozwalasz
jemu zadać ostateczny cios Arcydemonowi.
4) Zgadzasz się na propozycję którą w Redcliffe składa Ci Morrigain.


ok. Dzięki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować