Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Matti

eSporty

40 postów w tym temacie

Jak wiadomo eSporty to rodzaj rozrywki chociaż nie tylko gdyż można się właśnie na eSportach dorobić kasy. Może nie dużej (w Polsce) ale można. Co sądzicie o tym "hobby". Czy powinny eSporty się rozwijać w Polsce czy to tylko chwilowa moda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:47, Lord Matti napisał:

Jak wiadomo eSporty to rodzaj rozrywki chociaż nie tylko gdyż można się właśnie na eSportach
dorobić kasy. Może nie dużej (w Polsce) ale można. Co sądzicie o tym "hobby". Czy powinny eSporty
się rozwijać w Polsce czy to tylko chwilowa moda ?


myslę, że rozwój sportów elektronicznych jest nieunikniony, tak jak postęp techniczny. ludzie tylko muszą do tego dojrzeć a scenę np. CS''a w polsce mamy dobrą :) widać po nagrodach w prestirzowych światowych mistrzostwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2007 o 22:23, Martimat napisał:

myslę, że rozwój sportów elektronicznych jest nieunikniony, tak jak postęp techniczny. ludzie
tylko muszą do tego dojrzeć a scenę np. CS''a w polsce mamy dobrą :) widać po nagrodach w prestirzowych
światowych mistrzostwach


Na skale światową - mierna .... Graczowi w cs''a trudno wyżyć z gry ... za granicą takie coś jest naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ET Polska była Mistrzem Świata i nie wiem czy da się z tego wyżyć, ale patrzac na sprzęt na którym gracze wymiatają w enemy, to stwierdzam, że troszke kasy dostają :D Na szczęście wiekszość graczy traktuje to jako zabawę i wątpie by ktoś to traktował jako swoją prace. Z resztą nie było by tez dobrze, gdyby dzieci zamiast sie uczyć aby zdobyc wykształcenie, wolały siedzieć godzinami przy kompie i liczyc na to że zostaną profesjonalnymi graczami w jakiś eSport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:37, Ari Zmc napisał:

Czy to trzeba mieć 18 lat ?


Żartujesz? Możesz mieć 5 lat byle wymiatać w jakiegoś Quake''a ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:33, dyrdup napisał:

W ET Polska była Mistrzem Świata i nie wiem czy da się z tego wyżyć, ale patrzac na sprzęt
na którym gracze wymiatają w enemy, to stwierdzam, że troszke kasy dostają :D Na szczęście
wiekszość graczy traktuje to jako zabawę i wątpie by ktoś to traktował jako swoją prace. Z
resztą nie było by tez dobrze, gdyby dzieci zamiast sie uczyć aby zdobyc wykształcenie, wolały
siedzieć godzinami przy kompie i liczyc na to że zostaną profesjonalnymi graczami w jakiś eSport.


Ale na świecie tak jest... Pro zawodnicy zarabiają tyle, że innej pracy nie potrzebują, a z tego co wiem w Polsce to tak rozwinięte nie jest... a jak coś mają to na sprzęt idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:43, Feno napisał:

> Czy to trzeba mieć 18 lat ?
>

Żartujesz? Możesz mieć 5 lat byle wymiatać w jakiegoś Quake''a ;- )

A jakie są gry bo z gier przez sieć to moge siepać w Pro Evo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mamy aktualnych MISTRZÓW ŚWIATA w druzynowym CS - drużyna Pentagram G-shock z m.in. sławetnym "Neo" ; maja sponsorów itp. fakt, że to dopiero początek w porównaniu do US albo Szwecji (nie mówiąc o azjatach, ale u nich to inny świat więc nie liczę :P )... ale no bardzo dobry początek

ostatnio drużyna (pażdziernik 2006) z World Cyber games wywiozła oprócz kontraktów 60 tyś $ nagrody do podziału... wuzyć juz z tego można, a się rozkecaja chłopaki (i sponsorzy).

www.pentagram-gshock.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:37, Ari Zmc napisał:

Czy to trzeba mieć 18 lat ?

ale żeby nie byc zależnym od rodziców i móc podpisać zze sponsorem kontrakt i dostawać reguralna kasę (nie licząc bonusów itp.) trzeba mieć :) ale to juz powoli zawodostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorr za 3 z rzędu - ale juz pora mnie z nóg zwala...

do niektórych gier trzeba mieć minimalny wiek a taki Quake 4 - to jest oficjalnie dozwolony od ...no właśnie 18 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 01:38, Martimat napisał:

no mamy aktualnych MISTRZÓW ŚWIATA w druzynowym CS - drużyna Pentagram G-shock z m.in. sławetnym
"Neo" ; maja sponsorów itp. fakt, że to dopiero początek w porównaniu do US albo Szwecji (nie
mówiąc o azjatach, ale u nich to inny świat więc nie liczę :P )... ale no bardzo dobry początek

ostatnio drużyna (pażdziernik 2006) z World Cyber games wywiozła oprócz kontraktów 60 tyś $
nagrody do podziału... wuzyć juz z tego można, a się rozkecaja chłopaki (i sponsorzy).

www.pentagram-gshock.pl

Dobrze to wiem, szczególnie że interesuje się sceną cs''a ... Ale czytałem nawet wywiad z kimś z pentagramu i potwierdzal to co mówie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety polski eSport ma sie kiepsko i bedzie sie mial kiepsko z takim podejsciem jakie maja lepsi gracze. Zupelny brak szacunku dla poczatkujacych, w bardzo wielu przypadkach fatalana kultura osobista powoduja, ze wielu ludizi zniecheca sie do gry, a im mniej osob gra tym sponsorzy mniej chetnie daja kase. Dodatkowo turnieje organizowane sa tylko z mysla o grajacych, a nie o widzach (na poprzednim PGA cale zawody CS odbywaly sie w miejscu niedostepnym dla widzow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:48, Ari Zmc napisał:

A jakie są gry bo z gier przez sieć to moge siepać w Pro Evo :D


Praktycznie każdą, w która da się siekać po sieci. ;- )

Co do wypowiedzi Volvoxa.
Całkowicie się z tobą zgadzam. Najlepszy przykładem chyba jest polska scena StarCrafta. Na polskim kanale na BN często są różnego typu wyśmiewania początkujących i słabszych graczy. Ba. Kiedyś zapytałem o komendę (już nie pamiętam co dokładnie), to mnie obrzucali tekstami typu lama i noob :- \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Przykra prawda. I tak będzie jeszcze przez długi czas, bo niektórzy gracze nie dorośli i zachowuja sie tak jak nie powinni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kazdy zna mentalnosc polakow ... Jesli w cos sie angazujemy to jestesmy w tym naprawde dobzi ... bynajmniej chodzi o esporty :)) Sa u nas dobzi gracze lecz hmm nieraz ich zachowanie dyskfalifikuje od razu tego delikwenta ... Popatrzmy na taki Team Pentagram :)) Sa najlepsi, zachowac sie potrafia, to swiadczy o profesjonalnym podejsciu do sprawy co odplacilo im :) Badzmy z takich ludzi dumni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do eSportów nie wolno się od razu zniechęcac. Wiadome, że nie od razu bedziemy wszystko pojmować, bedziemy pionkami do bicia dla doświadczonych graczy (mówie zwłaszcza o strzelankach), ale to jest jak prawdziwy spotr. Nie zniechecimy się, bedizemy grac dalej, to w koncu dogonimy tych, którzy na poczatek nas rozwalali z zamknietymi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 14:16, dyrdup napisał:

tych, którzy na poczatek nas rozwalali z zamknietymi oczami.


i tu się z tobą zgadzam w 100% to jest naprawde a cyber sport się rozwija heyah-logitech coraz wieksze sumy angażuje w to z roku na rok kto wei może za 3-4 lata będzie granie opłacalne( jak zwykle czas pokaże) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gaming w Polsce stoi na dosyć wysokim poziomie, jednak to nadal nie to co w innych krajach (choćby w Niemczech). Nie wiem czy wiecie, ale w październiku 2006 wysłana została petycja do ministra sportu o uznanie gier komputerowych jako dyscypliny sportowej :) Tekst pełnej petycji jest na stronie http://pl.worldcybergames.com Ciekaw jestem czy p. Lipiec zaakceptuje gry jako sport. :) Btw. zapraszam na mojego gramsajta, gdzie napisałem artykuł o e-sporcie w Polsce. :) http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=221108&n=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować