Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Matti

eSporty

40 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 16:25, Lord Matti napisał:

A np. w którym kraju (w europie) jest najlepiej grać w gry profesjonalnie ? Bo wiadomo w Polsce
to się nie pożyje bez normalnej pracy.


Z tego co wiem, to w Niemczech i w Szwecji sporo się zarabia na graniu. Jeszcze w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech. Można naprawdę wymieniać długo, bo takich krajów pojawia się coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tylko czekać jak w Polsce zacznie się coś opłacać :)
Sam dużo gram w Wolfa ET ale jako takiej przyszłości w esportach sobie nie wyobrażam bo chwilowo bardziej opłaca się w szkołę inwestować... (no właściwie to zawsze się opłaca..)

Ale czy w tamtych krajach można się z tego utrzymać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:31, Lord Matti napisał:

No to tylko czekać jak w Polsce zacznie się coś opłacać :)
Sam dużo gram w Wolfa ET ale jako takiej przyszłości w esportach sobie nie wyobrażam bo chwilowo
bardziej opłaca się w szkołę inwestować... (no właściwie to zawsze się opłaca..)

Ale czy w tamtych krajach można się z tego utrzymać ? :)


Z tego co wiem to da. I to wcale nie tak, że byle do końca msc. Bo oprócz pensji dostaje się kasę z turniejów, lanów itp. Także gry to naprawdę przyszłościowy...hmm. Zawód? :D A co do Wolfa. W listopadzie 2006 w Poznaniu na Poznań Game Arena w mistrzostwach Polski spora kasa była do wygrania. Także trenować wystarczy, a potem już jeździć na lany i oczekiwać od siebie efektów :) Btw. Wiecie, że na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, gry komputerowe będą dyscypliną pokazową? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to nie dostałem meila.Wysyłałem 2 razy.
Ja tam wole mieć 3 etap w konkursie tak jak dzisiaj :D bo zawsze 8 dych a jak będe laureatem to będzie 120 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:42, Ari Zmc napisał:

Wkurza mnie to nie dostałem meila.Wysyłałem 2 razy.
Ja tam wole mieć 3 etap w konkursie tak jak dzisiaj :D bo zawsze 8 dych a jak będe laureatem
to będzie 120 zł :)


Tzn w jakim konkursie i jakiego maila? :D

Ej, ale zauważyliście, że w Polsce gracze są coraz poważniej traktowani? Mimo, że media nadal rzucają w nas (czyli graczy) hasłami typu "nadpobudliwe dzieci", to ci którzy zobaczą jakąś imprezę gamingową szybko zmieniają zdanie na ten temat. Ja tam mimo swojego niskiego wieku (15 lat ^^"), już nie raz miałem do czynienia z profesjonalnymi imprezami, na które zresztą serdecznie zapraszam, bo tam można się naprawdę przekonać kim są gracze i jak wygląda profesjonalny mecz w Counter Strike''a czy tam innego Quake''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoją wypowiedzią na temat mediów... (co prawda nie wszystkich). Bo to co niby profesorowie mówią o grach itd... to są wypadki jakichś dzieciaków co powinni mieć opiekę w szpitalu zaraz o urodzeniu... a wypowiadające się osoby nawet tych gier na oczy nie widziały..

Podoba mi się że esporty rozwijają się bo to naprawdę dobra zabawa a przy okazji sposób na zgarnięcie ładnej sumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 17:01, Lord Matti napisał:

Podoba mi się że esporty rozwijają się bo to naprawdę dobra zabawa a przy okazji sposób na
zgarnięcie ładnej sumki.


Dlaczego używasz liczby mnogiej? :P Zresztą ładniejszą nazwą dla grania jest gaming :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 17:05, Szumo napisał:

> Podoba mi się że esporty rozwijają się bo to naprawdę dobra zabawa a przy okazji
sposób na
> zgarnięcie ładnej sumki.

Dlaczego używasz liczby mnogiej? :P



A bo jakoś mi wygodniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:47, Szumo napisał:

Tzn w jakim konkursie i jakiego maila? :D


a nie powinen przychodzić żaden mail bo jak nie to i tak nie moge sie zalogować
Konkurs Matematyczne Szpak organizowany przez coś tam w lublinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:39, Szumo napisał:

Btw. Wiecie, że na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, gry komputerowe będą dyscypliną
pokazową? :)

Serio!?! Chińczycy to przyszłościowy naród. :D

E-sport ma przyszłość ale w następnych kilku/nastu latach kiedy młodzi gracze wyrosną i w TV bedą chcieli jeszce oglądać zmagania w ET, CS''ie czy SC a nie tylko w piłce nożnej, siatkówce i skokach narciarskich (oczywiście lubie te sporty też). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 17:43, roctez napisał:

> Btw. Wiecie, że na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, gry komputerowe będą dyscypliną
> pokazową? :)
Serio!?! Chińczycy to przyszłościowy naród. :D

E-sport ma przyszłość ale w następnych kilku/nastu latach kiedy młodzi gracze wyrosną i w TV
bedą chcieli jeszce oglądać zmagania w ET, CS''ie czy SC a nie tylko w piłce nożnej, siatkówce
i skokach narciarskich (oczywiście lubie te sporty też). ;)


Będą mogli (i już zresztą mogą :)) oglądać i słuchać relacji z meczy w internetowych mediach Headshot. Sam tam pracuję jako prezenter, więc szczerze polecam. Relacje z imprez, live stream z meczy. Wszysztko od graczy dla graczy (C). :) http://www.headshot.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 20:16, Szumo napisał:

Będą mogli (i już zresztą mogą :)) oglądać i słuchać relacji z meczy w internetowych mediach
Headshot. Sam tam pracuję jako prezenter, więc szczerze polecam. Relacje z imprez, live stream
z meczy. Wszysztko od graczy dla graczy (C). :) http://www.headshot.pl :)

Tak wiem, oglądałem zmagania w ET na PGA i bardzo mi się podobało ale to jest telewizja internetowa a mi chodziło raczej o telewizje "tradycyjną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 23:34, roctez napisał:

Tak wiem, oglądałem zmagania w ET na PGA i bardzo mi się podobało ale to jest telewizja internetowa
a mi chodziło raczej o telewizje "tradycyjną".


To na to jeszcze trochę pewnie poczekamy. Pewnie do momentu, aż w Polsce gry staną się oficjalną dyscypliną sportową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche się opóściłęm w dyskusji, bo nie miałem czasu tutatj zajrzeć... ale dorzycę jeszcze coś od siebi.

Mianowicie kiedyś bardzo (i aktywnie) interesowałem się sceną Quake (klan w Q2) całkiem dobre wyniki w Q3 (w Q1 ciężko było nadrobić różnicę w porównaniu do starych wyjadaczy). Uwielbiałem ctf w 2 i promoda / turnieje w 3.
Zauważyłem jedno ... co potwierdza tutaj wypowiedzi poprzedników. Najlepiej grało mi się z kolegami po LANie (bądź później turnieje jak już osiągnąłem jakiś tam poziom zaawansowania) w Polsce... a przez intenet to albo na omówionych serverach ....ale ogólnie z obcokrajowcami.Chodziło rzeczywiśnie o podejście do nowych graczy. Szczególnie na początku, kiedy byłęm nowy ważne było, że lepsi gracze mnie dopingowali, cieszyli się że mogą przekazać mi coś ze swojego doświadczenia. ja dzięki temu nabierałem umiejętnośći, miałem satysfakcję, byłem taki sam dla reszty ... i dzięki temu (mimo że młodziak byłem) szacunek też zdobywałem.

Więc podsumowująć - młodzi wymiatacze w cokolwiek: jeśli czujecie się naprawdę dobrzy (lub chcecie być takimi) darzcie szacunkiem przeciwników oraz nowych graczy. Będzie to z pożytkiem dla innych, dla całej sceny, dla sponsorów, a przedewszystkim też dla Was.

Pozdrawiam! (szczególnie pomorze oraz ekipę z Koszalina - było tam kilku dobrych graczy w SC; CS; nie wspominając już o Qwakach :D ). sam obecnie stacjonuję w Szczn.

Gdyby nie brak czasu w pewnym momencie, może bym pozostał w tych kręgach na poważniej :(
swoją tożsamość qwakową, pozwólcie że pozostawię niewyjaśnioną.

PS: zapraszam na partyjkę w FEAR - ostatnio sie rekatywować próbuję :0 ale przepaść widzę mnie dzieli od średniaków nawet... formę trzeba wypracowywać godzinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 22:46, Martimat napisał:

Więc podsumowująć - młodzi wymiatacze w cokolwiek: jeśli czujecie się naprawdę dobrzy (lub
chcecie być takimi) darzcie szacunkiem przeciwników oraz nowych graczy. Będzie to z pożytkiem
dla innych, dla całej sceny, dla sponsorów, a przedewszystkim też dla Was.


Ooo tak! Popieram w 100%! Szacunek dla każdego to podstawa. Kiedyś, bodajże jak F4tal1ty zaczynał swoją karierę, na jakimś lanie miał się zmierzyć z obecnym mistrzem świata czy coś takiego. I ten mistrz go tam wyśmiał, że niby taki dzieciaczek ma z nim wygrać, a skończyło się wiadomo z jakim skutkiem. :) Dlatego respekt dla przeciwnika to najważniejsza i podstawowa rzecz, która w przyszłości ma swoje korzyści. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli lekceważysz przeciwnika... to w ten sposób dajesz mu pewną przewagę... a to pierwszy krok do porażki ... true true ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować